Кой какво сервира снощи, Кой какво ще готви днес.

  • 56 259
  • 639
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 465
Дорит,

аз в първите месеци и в кухнята не можех да стоя. Не дай си боже мъж ми да отвори хладилника в мое присъствие, 4е винаги има един камамбер за него и като ме лъхне6е тая миризма само дето не припадах. Ина4е не съм повръ6тала, ама ужасно ми се гаде6е, оба4е към 2 месец и половина ми мина и вси4ко си тръгна по наормално му. Дано и при теб се оправят скоро не6тата - като намалее онзи хормон дето предизвиква гаденето... Flutter

# 76
  • Мнения: 1 173
Дорит,

аз в първите месеци и в кухнята не можех да стоя. Не дай си боже мъж ми да отвори хладилника в мое присъствие, 4е винаги има един камамбер за него и като ме лъхне6е тая миризма само дето не припадах. Ина4е не съм повръ6тала, ама ужасно ми се гаде6е, оба4е към 2 месец и половина ми мина и вси4ко си тръгна по наормално му. Дано и при теб се оправят скоро не6тата - като намалее онзи хормон дето предизвиква гаденето... Flutter

Ми аз след два дни почвам четвърти месец, ама нема изгледи скоро да се оправя.
Иначе за дъха на хладилника и аз не мога да го понасям. Като го отварям и си запушвам носа, иначе лошо.....

# 77
  • Мнения: 5 183
Дорит,

аз в първите месеци и в кухнята не можех да стоя. Не дай си боже мъж ми да отвори хладилника в мое присъствие,

Иначе за дъха на хладилника и аз не мога да го понасям. Като го отварям и си запушвам носа, иначе лошо.....
Аз се отвращавах и от неизмити 4инии. Мъж ми не е голям фенб на домакинската работа, особено в кухнята, но му се наложи да се"преквалифицира" hahaha

# 78
  • Мнения: 5 577
Снощи сервирах свински черен дроб - стана крехък и вкусен, остана и за днес.
Иначе ако малкия звяр ме остави, мисля да сготвя пилешки сърца, незнам как, отивам да пусна търсачка.   chef

# 79
  • Мнения: 750
Май само аз не съм се разписала в тая тема! ще рече човек, че не готвя!  Laughing

И така -в неделя вечер направих нещо като огретен от тиквички - настъргани тиквички, отцедени от водата им, разбърках със сирене, яйца, копър и сол, разстлах сместа в намаслена тавичка и отгоре настъргах кашкавал. После - във фурната.

Снощи най-сетне дойде ред на побългарения от мен Шепърд`с пай, който спокойно мога да си нарека Овчарски пай.

Сварих картофи, пасирах ги с прясно мляко, дев яйца и малко сол.
Отделно запържих половин килограм кайма (смес от телешко и свинско) с лук, чубрица, риган, джоджен, мащерка, домашно приготвена подправка, съдържаща копър, магданоз, морковчета, целина и пащърнак. Добавих и малко доматено пюре.
В йена с парченца масло по дъното изсипах половината от картофената смес, върху нея изсипах каймата, отгоре останалата картофена смес. Настъргах кашкавал и ръснах и останало ми пармиджано, което беше на път да стане скъпо синьо сирене.
Хубаво изпекох тази красота.

Към нея тропнах и една салатка от домати със босилек, зехтин и сирене Дунавия и прясно изпечена царевична питка от една чудна хлебарничка на ул. Ангел Кънчев.

Резултатът беше, че през нощта синът ми (на 3 години) се събуди с вик "къде ми е мусаката" (така кръсти пая по верме на вечеря).  Party

Забравих да уточня, че днес НЯМА да готвя, щото си имаме по малко от неделя и от  вчера!  Laughing

Последна редакция: вт, 26 юли 2005, 12:10 от Спаска

# 80
Боже Спаске направо язвичка ще получа  Simple Smile Синът ти има вкус детето ценител  Wink
Мене ме е срам след теб да пиша какво направих вчера  Embarassed
Ама нищо ще се упражнявам и ще достигна твойта висота Simple Smile
Днес смятам да направя на мъжленцето твойта рецептичка   bouquet
Той вече ме подпитва "Абе ти откаде ги вземаш тия рецепти та си се развихрила така в кухнята ", ама аз мълча кат кумуниста Антон ...
та на въпроса
вчера: уж щеше да е картофена супичка ама стана цяло картофено меню. Сварих картофки и от тях направих картофени кюфтенца, ама останаха няколко та ги направих на салатка със сварено яйчице, малко чеснова пудричка и масълце, оцетче и малко магданоз. Стана много пикантно хареса ми Simple Smile
И тараторче. десерт нямаше че събота и неделя се оляхме с по бисквитена торта на ден  Embarassed само двамата.
А днес: Овчарското пайче на Спаска. Пак картофки ама не вярвам мъжленцето да се оплаче  Wink

# 81
  • Мнения: 750
ама аз мълча кат кумуниста Антон ...

Правилно! Нали знаеш, че това е част от магията!  Wink
та на въпроса

вчера: уж щеше да е картофена супичка ама стана цяло картофено меню.

Аз мога само картофи цял живот да ям, без значение за вида на приготвянето им. МАй само сурови не ги харесвам!  Laughing Без тях вкъщи не оставаме.

# 82
О и ние само картофки хапваме понякога се случва да сме си правили разни картофени вкусотийки цяла седмица без да се усетим  Embarassed

# 83
  • Хасково
  • Мнения: 1 000
Вчера Пържени тиквички за обяд, Мусака за вечеря
Днес сготвих Агнешка дробсърма.
 Спаска, я кажи как приговяш "домашно приготвена подправка, съдържаща копър, магданоз, морковчета, целина и пащърнак." Това за еднократно ли е или си имаш във шкафа/хладилника/
Та и ние да си спретнем една такава подправка.
И срам не срам ще питам какво е това пащърнак? Embarassed Да не би да си има и друго именце!

# 84
  • Мнения: 750
Имам си в хладилника.  Simple Smile Чудничко нещо е! Приготвя се наесен, когато има всички налични съставки в пресен вид. Ще пусна точната рецепта утре, че сега тефтерчето не ми е под ръка!  Laughing

А пащърнака не знам да има друго име и ето тук е описан идеално!

Редактирам се светкавично, защото открих рецептата за подправката на файл. Ей .. Много съм подредена ... И скромна!  Embarassed


И така:

СУРОВА ПОДПРАВКА

Съставки:
1,5 кг моркови
2 глави целина с листата
1 кг чушки
3-4 коренчета пащърнак
6 връзки магданоз
6 връзки копър
1 1/3 чаена чаша сол

Технология:
Съставките се почистват, смилат (магданоза, копъра и листата целина се нарязват на ситно), смесват и осоляват добре. Разпределят се в бурканчета от детска храна (по-удобна разфасовка) и се стерилизират 2-3 минути след завиране на водата.

# 85
мм мног добре звучи Simple Smile
и аз мисля да пробвам.
Две въпросчета: Този пащърнак лесно ли се намира ?
И ако не ги осолим а само стерилизираме (не си падам много по солта)

# 86
  • Варна
  • Мнения: 4 818
О, тая подправка е вълшебна ми се струва?! Свеки с интерес ще я приготви, мерсим!!

Пък днес имам баба и използвах момента да направя палачинки. За вечеря се намират пилешки пръжоли в було в пържен картоф и шопска/зелева салата.
Понеже мъж го няма през деня често, често, аз обядвам риба тон със зелева салата, много приятно било. Хем диетично!
Имам тиквички на фурна, суфле от тиквички с царевичка, обаче няма кой да ги яде, щот нямат мИсо. Бабата ще си ги отнесе за кучето.
Ех, ми се готви много,ех!

# 87
  • In transit
  • Мнения: 12 005
Имам си в хладилника.  Simple Smile Чудничко нещо е! Приготвя се наесен, когато има всички налични съставки в пресен вид. Ще пусна точната рецепта утре, че сега тефтерчето не ми е под ръка!  Laughing

А пащърнака не знам да има друго име и ето тук е описан идеално!

Редактирам се светкавично, защото открих рецептата за подправката на файл. Ей .. Много съм подредена ... И скромна!  Embarassed


И така:

СУРОВА ПОДПРАВКА

Съставки:
1,5 кг моркови
2 глави целина с листата
1 кг чушки
3-4 коренчета пащърнак
6 връзки магданоз
6 връзки копър
1 1/3 чаена чаша сол

Технология:
Съставките се почистват, смилат (магданоза, копъра и листата целина се нарязват на ситно), смесват и осоляват добре. Разпределят се в бурканчета от детска храна (по-удобна разфасовка) и се стерилизират 2-3 минути след завиране на водата.


Във сух вид на тая подправка и казват вегета или кой както му падне я кръщава. Simple Smile Иначе наистина придава страхотен аромат на всички супи.

# 88
  • Мнения: 750
Във сух вид на тая подправка и казват вегета или кой както му падне я кръщава. Simple Smile Иначе наистина придава страхотен аромат на всички супи.

Ако говорим за оригиналната подправка ВЕГЕТА, аз лично никак не я харесвам заради "синтетичния" й вкус. По принцип не употребявам готови комбо-подправки. Предпочитам аз да си подбера комбинацията, а и не обичам изкуствено синтезираните подправки и добавки.

Тази подправка я изпорлзвам не само в супи, но и в различни други манджи. Предимството й е, че съставките й са в почти пресен вид и запазват аромата си.

# 89
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Вчера готвих муска,а днес пържено свинско с лук и задушени пресни картофи.
За десерт има от вчера кадаиф с лешници Wink

Общи условия

Активация на акаунт