Детегледачка търси съвет

  • 2 192
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
А, майката споменавала ли е за някакви алергии, например? Може затова да не дава млечни. Най-добре говори с нея преди всяко действие.

ако детето има хранителни алергии, последното нещо, което трябва да му се дава, са кремвирши и луканка.

ако историята е истинска, не мисля, че трябва да търсим някакво разумно обяснение на поведението на майката, защото не може да има такова. просто глупост и безхаберие.

спомням си, моя роднина преди време беше детегледачка у една богата рускиня. разказваше ми с възмущение, че рускинята храни детето си основно с каши и макарони. просто такива са й били на нея хранителните навици, насадени от години, и въпреки, че е богата и може да си купи всичко, просто не й хрумвало да храни детето си по друг начин. та моята роднина му купуваше ябълки и го учеше да яде плодове, горкото...

случаят явно е подобен.

# 16
  • Мнения: 418
аз пък си мисля, извинете, че изискванията на родителите трябва да се спазват до последната дума, затова се плаща.
В същия този подфорум съм се начела на оплаквания от детегледачки, които не правят това, което искат родителите от тях. Днес е храна, утре ще е нещо по-сериозно.
включително са давани  съвети на родителите да монтират камера. А сега изведнъж  се надяваме да няма камера......
леле, ако разбера, че някой дава на детето ми храна без моето разрешение и знание, как ще се ядосам....
Не е ли по-добре здраво дете,отколкото ядосана майка?А това дете баща има ли?Ако трябва говори с него.Лятото се засичах с една детегледачка по градинките.Та тя разпрявяше ,че детето яде същите храни,предимно сухи плюс готови пакетирани кексове и други подобни.Е,детето беше доста едричко за възрастта си и освен това с извинение имаше и запек от тези храни.Защото майката я мързи да готви и цялото им семейство яде такива храни.След време това дете сигурно ще бъде затлъстяло от нездравословната храна.

# 17
  • Мнения: 1 298
Ей заради това е трудно да се гледат чужди деца. Laughing

Аз съм работила в градина, където даже е по-добре, защото има някакви правила,
които уж важат за всички. Но пак понякога се разкъсваш.

Мислиш си ,че определени неща са добре за едно дете, но родителите са на друго мнение.
Според мен трябва тактично да я посъветваш. Ако е категорично против даването на други храни-
няма какво да направиш повече. Тайно не бих давала каквото и да е.

# 18
  
      
Ей заради това е трудно да се гледат чужди деца. Laughing

Аз съм работила в градина, където даже е по-добре, защото има някакви правила,
които уж важат за всички. Но пак понякога се разкъсваш.

Мислиш си ,че определени неща са добре за едно дете, но родителите са на друго мнение.
Според мен трябва тактично да я посъветваш. Ако е категорично против даването на други храни-
няма какво да направиш повече. Тайно не бих давала каквото и да е.
 
   Да, майката е категорично против даването на други храни. Един път я попитах дали да му давам плодове и какви,понеже видях че в кухнята има много плодове. Тя каза че няма нужда,защото през останалото време от деня  те му дават плодове. Казах й ,че според мен храната му е много еднообразна и бедна на зеленчуци .Тя каза `Не,той е достатъчно задоволен от всичко` Трети път предложих да изстискам сок или да сваря чай,тя каза да не варя. Тя ми купува сокове. И тогава реших-край,повече няма да си предлагам услугите. Сигурно ще се учудите, но тя е много информирана по всички въпроси свързани с децата. Но някак си не може да приложи знанията на практика . Измъчвах се, защото не можех да я разбера . Но сега почвам да си мисля,че не е необходимо да я разбирам. Детето си е нейно . Тя определя правилата. Време е да го разбера.
   Всъщност сама си докарах проблема . Гледам детето 3-4 часа на ден и се бяхме разбрали да го гледам без хранене. Аз сама предложих да го храня. Сега освен пак да я помоля да не го храня,за да не се дразня. Но какво точно да й кажа?

      
    

# 19
  • Мнения: 22 437
тити, е, извинявай, но ако храниш детето си с боклуци нямаш много основания да се ядосваш ако човека, на когото си го поверила предложи да дава и друга храна.


Нани На, просто обясни на жената че не можеш да гледаш как детето яде боклуци и отказваш да го храниш с тях. И да го гледаш без хранене.
Това че един човек има пари, не означава, че има и акъл в главата да "гледа" едно дете.

# 20
  • Мнения: 9 903
а вие кои сте, че да решавате как ще се храни едно чуждо дете?
още малко ще отидете вие да му сготвите. Брей!
проблемът ясен ли е? Ясен е. Плодове има, пари има, значи не е там въпросът. Говорено ли е, говорено е. След категоричното "не" на майката не виждам какво има още да се обсъжда.

ако храня детето си с боклуци и няколко пъти съм обсъдила това с детегледачката си, значи детето ми ще се храни с боклуци и точка. Или детегледачката  ще си търси друго дете да обгрижва, като не й понася гледката.


# 21
  • Мнения: 1 426
Нани на, ела да гледаш мойто дете, защот не мога да си намеря жена Wink

# 22
  • Мнения: 22 437
тити, в други държави след оплакване на тази детегледачка ще дойдат и ще ти приберат детето от социалната служба, защото се отнасяш немърливо към него.
И хайде недей с тези нападки към хора, които се опитват да помогнат.

# 23
  • Мнения: 9 903
е, малко се преиграва със социалните служби. Яденето на кофти храна сме го възприели точно от държавите с отговорни социални служби. Ако за ядене на луканка идват да те приберат, то половината бг деца ще са "прибрани".
А и същите тези помагащи хора неведнъж са изразявали възмущение от детегледачки, които не спазват родителската воля, и са съветвали да се постави камера в дома.

# 24
А, майката споменавала ли е за някакви алергии, например? Може затова да не дава млечни. Най-добре говори с нея преди всяко действие.
Това е най разумния отговор по темата.
Детето трябва да се храни само и единствено с това ,което майката е разрешила.
Инициативата да се прибави сиренце в кус куса при алергично дете може да е фатална  StopКак може да препоръчвате на детегледачка сама зад гърба на майката да добавя млечни.
Моето дете имаше период ,в който бе ограничено поради алергии изцяло от млечни и ако детегледачката му тайно му бе дала щях да я смачкам.Доста от плодовете също са алергени.Не разбирам и възмущението,че детето ядяло картофени и оризови ястия на обяд ,понякога с месо-та това е типично меню на алергично дете,каквото най вероятно е описаното в темата.
(кремвиршите и луканката не са качествени,но в случай на липса на алергия към тях може по преценка на майката да присъстват)

# 25
  • Мнения: 277
Майката най добре си знае детенцето и след като сте коментирали "проблема" и тя държи да се храни така - значи така трябва да бъде!

# 26
  • Мнения: 418
А, майката споменавала ли е за някакви алергии, например? Може затова да не дава млечни. Най-добре говори с нея преди всяко действие.
Това е най разумния отговор по темата.
Детето трябва да се храни само и единствено с това ,което майката е разрешила.
Инициативата да се прибави сиренце в кус куса при алергично дете може да е фатална  StopКак може да препоръчвате на детегледачка сама зад гърба на майката да добавя млечни.
Моето дете имаше период ,в който бе ограничено поради алергии изцяло от млечни и ако детегледачката му тайно му бе дала щях да я смачкам.Доста от плодовете също са алергени.Не разбирам и възмущението,че детето ядяло картофени и оризови ястия на обяд ,понякога с месо-та това е типично меню на алергично дете,каквото най вероятно е описаното в темата.
(кремвиршите и луканката не са качествени,но в случай на липса на алергия към тях може по преценка на майката да присъстват)
Добре тогава,ако детето има алергии майката сливи ли има в устата,че не каже?И при алергия,едва ли даваш на детето си луканки в които има мазнини,черен пипер и не знам още какво.Все пак трябва да има и нормална комуникация между майкака и детегледачката.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
пак повтарям - версията с алергиите издиша и е несъстоятелна. казвам го като майка на дете с АБКМ. ако има алергии, първото нещо, което ще кажа на бавачката е това! и няма да храня с говежда луканка и соеви кремвирши!

тити, изпадаш в неадекватност...

# 28
jam моето дете също бе алергично ,както казах към млечни,но му давах шунка(свинска)щото към свинско нямаше алергия.То свинското ,както предполагам знаеш не е алерген.По тази логика допускам,че майката от темата дава луканка за разнообразяване на бедното меню на детето.Кремвирши и аз съм давала и алергии към тях никога не са проявени,знам че са боклуци но и алергичните деца имат нужда от разнообразие.
 Описаното меню за мен напомня менюто на дете с алергии към млечни и плодове и пак казвам,че само майката има право да го определя Peace

# 29
аз направо съм изумена, че има подобни майки. изобщо как може да мине на някого през главата, че дете на тази възраст ще яде луканка. моето дете е на подобна възраст и не бих си помислила да му давам това дори да го яде. сол, черен пипер, подправки, сурово месо, въобще не са препоръчителни да не кажа забранени за деца под 2г.
според мен трябва да поговориш с майката кротко и да и кажеш какво храна би яло детето по добре и да прецениш ситуацията според реакцията.
това дете яде ли въобще плод или пие ли сок?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт