Клуб на многодетните родители - Пълна къща

  • 14 496
  • 271
  •   1
Отговори
# 255
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И ние се надяваме да си следващият път с нас, и ти всички други неуспели да дойдат  Hug
......ох, най-хубавото беше , че си гушкак сладко ,пухкаво  и кротко бебе  Thinking тя майка му почти не го знаеше в чии ръце е през целият ден  Mr. Green незнам на другият ден как и се е отразило това държане на ръце...дали младежа е  bowuu искал пак

# 256
  • Мнения: 40
Нека и аз да се представя, като една от многодетните мами! Здравейте на всички, чета ви и виждам, че тук сте точно като едно голяма семейство, затова реших и аз да се запозная с вас!
Моите дечеца са три най - малкото, което е момиченце и се казва Виктория е на 5г.и половина , следващото се казва Иван и е на почти 7 години и най - голямото ми се казва Николай и 9г и половина.
Ще се радвам да се включа и аз в това голямо семейство, което сте създали! 

# 257
  • Мнения: 1 744
Страхотно сте си изкарали! Много се радвам за вас, виждам, че и времето е било на ваша страна! Hug Hug Hug

# 258
  • Мнения: 3 323
Дидка, момичета, зарадвахте ми очите с тия хубави моменти дето сте ги запечатали на снимките.  Peace
Колко хубав празник сте имали!   Hug
Да си призная, точно за такъв си мечтаех,  Sunglasses  на поляна, с вечерно продължение и преспиване, с много разговори и игри... Надявам се някога пак да се случи и ние също да сме там.  Simple Smile

Не бой се - наесен планирахме в кюстендилско да повторим, нищо че Лилето не споменава, обаче обеща!

Радвам се, че се видях с всички дето бяха, другите си ги представях с нас! Албенче, беше там - не помниш ли!? Толкова си мислех за теб, за Бърборанка, за Кабо... да не изреждам всички - разбрахте ме!

Заредих се с много енергия и добро настроение - ще се опитам да откарам в безмногодетие до есента!

Благодаря за снимките - много ясно, че забравихме фотото (то пък като го носим - кел файда, де)! Ще си копна всичко!

Специално благодаря на Юлето за страхотните топки, спасяваш ме от преразход поне за месец напред!
Вкуснотиите бяха невероятни (Валя да не се праи на 3 и една втора, а да пуска рецептата!), друго не опитах, щото и без това съм на диета (уж), ама изглеждаха много хубаво!

# 259
  • Мнения: 331
Хич даже не се правя на три и една втора. Едната втора не се е появила още. Simple Smile
Ще  пусна тази седмица рецептите. Ти много пешеходстваш и не четеш за проблемите на останалите, които от грижи не могат да пешеходстват. Joy  bouquet

# 260
  • Мнения: 3 323
Чета, бе, как да не чета! Ама освен с морално рамо - друго какво да помогна? И не лъжи хората за детето - просто си измисляш. Такова злато, такова съкровище, а ти го очерни най неблагодарно! Да ти пратя некой от мойте зверове - да видиш тогава как расте зъб?! и освен това от мъка по твойте мъки, изпаднах в депресия и имам нужда от много, много сладко! За това не бъди лоша - дай рецептата.   bouquet

# 261
  • Мнения: 331
Ей, изяде ме с това сладко значи. Не ти ли поприседнах малко, аз съм си горчивичка. Simple Smile

Лешниково руло
Продукти за блата:
5 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
2 ванилии
2 с.л. какао
Продукти за крема:
300 мл. течна неподсладена сметана
200 гр. начупен на парченца натурален шоколад
100 гр. лешникова нуга
100 гр. печени белени лешници

Приготвяне
*   Разбийте яйцата със захарта докато отроят обема си и станат на гъст,плътен крем. С внимателно бъркане (с лъжица или домакинска лопатка) прибавете постепенно брашното,пресято с ванилията. Разделете полученото тесто на две равни части. Към едната добавете какаото,разтворено в 2 -3 с.л. гореща вода.
*   Постелете правоъгълната тава от фурната с хартия за печене. Изсипете двете смеси в два отделни сладкарски поша (или найлонови торбички,на които след това отрежете ъглите) и шприцовайте тънки ленти по дължината на тавата,като редувате бяло с кафяво.
*   Изпечете блата в предварително загрята на 170* фурна. След като се охлади леко,навийте блата на руло по дължината му заедно с хартията. Оставете за 1 час да приеме форма ,след което отстранете хартията.
*   Загрейте сметаната до кипване и я свалете от огъня. Прибавете шоколада и нугата,нарязана на парченца. Разбъркайте до получаване на хомогенна смес. След като крема изстине го нанесете върху блата , поръсете с цели лешници и завийте на руло. Опаковайте го добре в алуминиево фолио и го оставете в хладилника.

Това е оригиналната рецепта на Йоли от форума Гответе с мен. Ето какви промени направих аз:
-Вместо лешникова нуга сложих нуга крем с ванилия, а вместо лешници-оризовки /rice cakes-това са едни зърнени безвкусни блокчета/.И двете ги има на щандовете за здравословни храни в големите магазини. Лешниците ги пропуснах заради децата, иначе сигурно ще е вкусно с тях.
-Шоколадът ми беше натурален на Своге, а какаото-Нескуик.
Това е. Ако има нещо неясно, питайте. Hug

# 262
  • Мнения: 331
Таралежчета
Продукти:
250 гр.меко масло
2 жълтъка
20 гр.мая
100 мл. прясно мляко
120 гр.пудра захар
2 ванилии
500 гр.брашно

2 кутии обикновен локум
2 белтъка
120 гр.пудра захар
2 с.л.какао
150 гр.смлени орехи

Приготвяне:
Маслото се разбива със захарта.Прибавят се жълтъците,а след това ванилията и маята,разтворена в прясното мляко.С брашното се замесва меко тесто.
От тестото се правят топчета с различна големина.Всяко топче се прави на питка.В средата се слага парченце локум,загъва се и се моделира във формата на таралежче с издължена муцунка.
Белтъците се разбиват на сняг.Постепенно се прибавя захарта и продължава да се разбива,докато се получи лъскав целувчен крем. Добавя се какаото.
Таралежчетата се намазват с крем (без муцунката) и се посипват със смлените орехи.
Поставят се в тава,постлана с хартия за печене и се пекат в предварително загрята на 170* фурна да порозовяване на муцунката.

Тази рецепта също е на Йоли.

# 263
  • Мнения: 803
Малиииииии,аз това не мога да го прочета,камо ли да го сготвя,бе Вале! Shocked Shocked Shocked
Край,отивам си от тук,напускам ви,точка,не издържам повече,съвсем ми паднаха акциите с вас,това си е чист мазохизъм тук да седя. Mr. Green
Ще си намеря някое форумче,дето се хвалят в него,че могат да правят пуканки в микровълнова,да варят яйца и да пържат такива и хич няма да ми липсвате вие,ама хич!!! #Cussing out
Не ви познавам вече... smile3511

# 264
  • Мнения: 2 433
Малиииииии,аз това не мога да го прочета,камо ли да го сготвя,бе Вале! Shocked Shocked Shocked
Край,отивам си от тук,напускам ви,точка,не издържам повече,съвсем ми паднаха акциите с вас,това си е чист мазохизъм тук да седя. Mr. Green
Ще си намеря някое форумче,дето се хвалят в него,че могат да правят пуканки в микровълнова,да варят яйца и да пържат такива и хич няма да ми липсвате вие,ама хич!!! #Cussing out
Не ви познавам вече... smile3511

 WhistlingКато го намериш свиркай!!!
щото ние от 1 месец сме на яйца и таратор!!!Тъкмо място и за мен ще е!!!! Joy

# 265
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
вижте какво...то и от такива дето знаят да правят пуканки в микровълнова има нужда...аз не съм си купила такова нещо и например незнам как да ги направя..просто неискам все още да си купувам микровълнова...пък и няма де да я сложа и да я купя  Sick ...та винаги имаме нужда от приятелска ръка да ни направи пуканките   chef....и таратора

# 266
  • Мнения: 803
Аз иначе одеве влязох тук да питам на кой да пратя моите 20 лева членски внос,щото всеки път като поглеждам топките и се чувствам тъпо.Топките... hahahaЗа кви топки си помислихте,че иде реч,а ?
Съвсем сериозно,искам да си стана съвсем легитимен член на клуба,адресче чакам на лични. Mr. Green
Ма като видях дългите рецепти на Валето и ми потънаха къдриците в гемиите и гемиите в морето. Twisted Evil
Ай стига съм спамила вече. smile3505
Юленце,Дидке- newsm51 smile3525
Валето още не я познавам. smile3506

# 267
  • Мнения: 1 410
Цитат
WhistlingКато го намериш свиркай!!!
щото ние от 1 месец сме на яйца и таратор!!!Тъкмо място и за мен ще е!!!!
И аз идвам там ,ама нямам червен диван ..... smile3532

Цитат
вижте какво...то и от такива дето знаят да правят пуканки в микровълнова има нужда...аз не съм си купила такова нещо и например незнам как да ги направя..
Ицо взел д аправи една вечер на децата ,докато аз приспивам Ани - сложил ги в една пластмасова купа и бам - в микровълновата.Аз влизам и нещо ме накара да погледна  - алелеле.... ooooh!

# 268
  • Мнения: 331
Много хубаво-едните ме ядоха за рецептите, а другите сега не ме познават заради тях. В никакви кулинарни конкурси не участвам вече! Ще идвам само като дегустатор!лилито нещо ми се губи на скайпа-сигурно вече ме е блокирала. Cry

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Леле, Валенце, благодарско мила  newsm51
Мъжо все за тях пита и като му казах, че си писала рецептата ми би камшика към кухнята. Да ама неее, миксера ми е развален и ще му се наложи да чака до утре, за да купя нов  newsm48

Общи условия

Активация на акаунт