Въпрос относно кърмене

  • 2 332
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 554
за съжаление има и такива майки,но всеки си има глава на раменете Outta Joint

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
като чуя такива изказвания от бъдещи майки, лошо ми става.
кажи и да прочете малко за ползата от кърменето, сигурна съм че изобщо не подозира, че има такава!! пък току-виж и дошъл акълът в главата...

# 17
  • Мнения: 1 629
Абе след като чух една колежка какво ми каза. Още преди да роди си е решила да не кърми си спирала кърмата с какво ли не! Нейната дъщеричка, сега на 7 месеца не е близвала кърма. Не мисля, че такъв човек може да се убеди Thinking И да чете и да не чете тя иска да си излиза с мъжете не с детето да се занимава, за какво ли ще го и ражда, ама както и да е!

# 18
  • Мнения: 544
Първо-приятелката ти има право на избор и ако нейният избор е да не кърми ти трябва да го уважиш.
Второ-можеш да се опиташ да и предложиш варианти, които да съчетаят полезното с приятното. Приятелката ти вероятно не осъзнава, че с раждането, независимо дали иска или не кърма ще потече. И вместо да си вреди сама на себе си приемайки хормонални препарати за спиране тя може да кърми поне в началото, и после, след първите дни да реши дали иска да продължи с кърменето или не. Предложи и варианта да храни смесено-т.е. когато така или иначе си е вкъщи при бебето-дава му да суче. А когато иска да излезе с мъжа си или с приятелки-тогава ще дава АМ. Така хем ще има свободата, на която явно държи, хем когато е с бебето ще и бъде по-лесно и удобно. Покажи и, че кърменето не е нужно да бъде на всяка цена и непременно, а че има различни варианти, според различните майки. Покажи и че ти си готова да я подкрепиш и да и помогнеш, вместо назидателно да размахваш пръст и да я поучаваш, вероятно има достатъчно хора, които го правят.

Напълно подкрепям това мнение.

# 19
  • Мнения: 2 959
...как да я убедя, че това не е вярно...
Силве, а ти вярваш ли в кърменето и неговите положителни страни? Вярваш ли, че то може да бъде една страхотна имунна защита на бебчето? Вярваш ли в незаменимата близост която може да създаде то м/ у мама и бебчето? Вярваш ли в удобствата му като едновременна храна,  лечебна течност и успокоително/ приспивно средство? Ако отговориш положително на тез въпроси, значи вярата Ти е достатъчно силна да въздейства в/ у чуждото приятелско мнение, но все пак не забравяй- не Ти ще бъдеш майката, Ти Си страничният наблюдател и в крайна сметка решението не принадлежи на Теб. Успех Ти желая!

# 20
  • Мнения: 4 023
както винаги yanast се е изказала мн то4но,подкрепям мнението Peace Peace Peace

Янаст е наистина страхотна. На нея от кърмаческия съм задължена най-много.

А иначе аз не знам ти как точно можеш да я убедиш, т.е имаш ли  личен опит и можеш ли да си личен пример....
От друга страна хора с такъм подход към кърменето, могат да действат "успокояващо" на други, които се скъсват от рев и самообвинения и тревоги и т.н, че нямат достатъчно кърма, че не правят достатъчно, някой скоро беше писал, че да дава АМ било равнозначно на предателство Rolling Eyes и т.н
Дори аз си бях направила нещо като мислени списъци на хора, които не подкрепят, или не са могли да кърмят, за да ми е по-лесно да спра да се тревожа и ядосвам, че нямам много кърма.   

# 21
  • Мнения: 5 026
Не мисля, че ще я убедиш  Laughing
И аз така мисля - тя е с тази нагласа, как да я промениш?

# 22
  • Мнения: X
И аз мисля, че не можеш да я убедиш. Аз самата имах моменти, в които съжалявах, че въобще съм се захванала на кърмаческото "хоро". Беше ми много трудно, но пък и не можех така лесно да се откажа. Една приятелка роди по това време и споделяше, че до 40-ия ден ще кърми, било достатъчно...Достатъчно за кое се чудех аз. После мъжа и обясни, как кърмата била вредна, защото ние сме се хранели с боклуци, а АМ било по полезно, защото било направено специално за бебетата... Rolling Eyes Е, как да ги убедиш такива хора?
Наистина, това е нейния избор, не се мъчи да променяш мисленето й.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако е с нагласа, че няма да си кърми детето няма да успееш да я убедиш.

# 24
  • София
  • Мнения: 932
yanast и Ескарина , са написали и моите мисли  Peace
Нямам какво да добавя, освен не си хаби нервите излишно , тя ако е решила и е достатъчно егоистична ще го направи ако ще челна стойка да й правиш, най-много да се скараш с нея.

# 25
  • Мнения: 1 674
Не мисля, че ще я убедиш  Laughing
Съгласна съм.Не мисля,че това е твой проблем.Тя е направила своя избор.

# 26
  • Мнения: 673
  Я я остави да си троши главата!
   Когато кърмех се намираха едни "приятелки" дето все ми викаха :"Ама ти още ли кърмиш??? Кой на днешно време кърми при тия готини шишета и млека, които са с витамини и други полезни съставки, които в твоята кърма ги няма."  Shocked
  На твоята приятелка още и е широко около врата...

# 27
  • Мнения: 264
Остави я, нека си бие главата. Тя не знае какви са удобствата и предимствата от кърменето. Дано си промени мнението, но такива майки не мога да ги разбера- да са все едно срещу детето си. За мен това е егоизъм.

# 28
  • Мнения: 274
Аз също съм на мнението,че ти няма да можеш да я убедиш да кърми. Peace

# 29
  • Мнения: 9 814
Детето си е нейно, съответно с  какво ще го храни неин проблем.
Не се хаби излишно.

Общи условия

Активация на акаунт