Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 61

  • 47 176
  • 243
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 854
barcela, ЧРД, лично щастие, здраве и реализация на всички житейски и тортени мечти  bouquet.Наистина, сподели за тортата, много ми хареса!

Марина_Хисар, поздравления за прекрасното изпьлнение, още повече сега, когато прочетох при какви условия сте работили.Силно ме грабна и декора около тортите, имаше една дори и с кутийка с прьстен Grinning.Мен лично, фаворити са ми пьрвата, шок.торта и твоята  bouquet.А това за анонимния конкурс е много глупаво.Не е важно на кое място, но все пак е важно да коментират тортите ви, плюсове, минусим препорьки...

violeteblue, още не мога да загрея за кой сайт си "шушукате", но тортите ти са много симпатични, ам-ам Grinning

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 22:26 от Оранжево небето

# 196
  • Мнения: 276
Добра вечер!
Момичета малко по-назад ви молех за съвет относно какво покритие да избера за тортата с рула на Лео но за сега никой не ми е дал съвет!Много разчитам на вас а времето ми напредва и утре вечер трябва да съм вече запретала ръкави   chef
Напомням отново че съм новак в приготвянето на каквито и да било покрития и затова ми е трудно да реша   Embarassed Не искам да се изложа и ми се ще да заложа на сигурността  Peace
Очаквам  Hug

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Надя 73, пробвай с млечен марципан. Само си спази добре пропорциите, вземи ПОДСЛАДЕНО кондензирано мляко, и ползвай всяко друго сухо освен на радиком. 1/2 доза ще ти е достатъчно Wink

# 198
  • Мнения: 1 491
Надя 73 повечето момичета казват, че марципан Варна като за начало е добър избор, но аз лично никога не съм го правила. Правила съм покритие от маршмелоус бонбони, млечен марципан, шоколадово тесто - от бял, млечен и натурален шоколад/кувертюр, а също така Руска мастика 2. Рецептите за всички изброени покрития, както и много други полезни съвети и рецепти можеш да откриеш в тортената библиотека. Желая ти успех  Peace  И после да покажеш резултата, и разбира се, ако имаш други въпроси, питай, ако знам ще отговарям  Wink

Т О Р Т Е Н А      Б И Б Л И О Т Е К А


още не мога да загрея за кой сайт си "шушукате"

Ааааа, Оранжево небето недей така ... ЕТО  ЗА  ТОВА  ИДЕ  РЕЧ  и докато го търсех, видях как ти самата си казала колко са нежни тортите вътре, а сайта го е давала barcela

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 22:53 от violetblue

# 199
  • София
  • Мнения: 2 118
Марина_хисар, ама дори и тортата ли победител не разбрахте коя е? Аз естествено не питам за име на изпълнител, не познавам участниците, но поне от тортите, които бяха на сайта, който предложи вчера, коя е победител не стана ли ясно?

Виолет, чудничко си отпразнувала подобрението на малката:))) Явно сметановите изпълнения те влекат все повече и повече:))) Аз по тази част критично-конструктивно мнение не мога да имам, но...мисля, че доста бързо напредваш и само се чудя дали нещо консистенцията на крема за шприцоване ти е изневерила, но на розите (евала за тях, още не мога да повярвам, че това става не целоживотна практика:)) стои малко накъсан..Чудесна е идеята и за двете, аз бих дала на приятелката тази с цветята, защото е по-празнична, на съпруга ти по-орнаментната (тя на мен ми е фаворит)

Тандури, благодаря  за разяснението. Досега така съм ги тълкувала брашната в английските рацепти, понякога пише кейк флауър, понякога all purpose flour и аз знам, че за торти и сладки се търси с по-ниско глутеново съдържание, затова напоследък купувам едно унивелсално на Софимел...Но при нашите няма да намериш инфо за % глутен, така че...кой знае какво купувам...

Надя73, прочетох ти въпроса и се канех да те поощря да потърсиш бои на "3 уши", "Кадемлия" или Женския пазар, да не се мъчиш със степчета, но...аз понеже не съм пробвала със степчета си мисля, че е по-трудно и с неясен резултат, ако вече си правила нещо с тях...остани си на изпробваното. Аз ползвам класически фондан (рецепта като тази на Аталанта от Тортената библиотека) и ММФ(тестото от маршмелоуз). Препоръчвам ти да пробваш с бонбонките, по-лесно е и като че ли по-малко шансове за провал имаш. Ако го избереш, не прекалявай с пудрата захар, то трябва да престои поне няколко часа и тогава се стяга малко, а ако е било твърдо преди престоя, после може да се окаже малко сухо и нееластично.

# 200
  • София
  • Мнения: 618
violetblue smile3501 браво за шприцоването  bouquet
Кафявите орнаменти шоколад ли са?

Аз тъкмо да ви се жалвам, вчера си взех накрайник за рози, да ама никаква розичка не успях да направя newsm45. Как успявате идея си нямам Tired TiredА имах такоова желание smile3515

Показвам уж диетичното парфе. Трябваше да има розички от сметана, ама няма Mr. Green




Благодаря на Бадемчето че сподели за направата на бутилката  bouquet

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 07:44 от destini

# 201
  • Мнения: 1 258
destini, Много добре изглежда.Казваш че е диетично?Какво си сложила вътре ако не е тайна Peace?

# 202
  • Мнения: 1 491
Бъни, в един ден ги правих, и като обединя общо времето, не ми отне много време. Сутринта направих тортичките, които са абсолютно еднакви, а привечер ги украсих. Общо около 2 часа без престоя в хладилника.

Дими всичко е сметана бегли опити да правя като Албена красиви неща. Предишният път при добавянето на червената боя, сметаната се втвърди (или пресече...), а този път като добавих червеното се разводни и беше доста трудно шприцването с нея. Този път черното така ми се сгъсти, което пък отговаря на въпроса на destini, че не е шоколад, а сметана в черно.

destini пробвала ли си да правиш розички на "пиронче". Не е така пръчица, ами е плоско отгоре и като за начало е много по-лесно  Peace


А Мама терорист се е прекръстила  Wink

# 203
  • Мнения: X
Хайде отзад напред...

destini , добре ти се е получила тортата,дори и без розички...честито за повода!

Виолетке,направо не ми се мисли ако си все в къщи колко ще твориш...голяма производителност, и красота...къде е златото ? newsm78   Hug 

Barcela, страхотно си я украсила.ЧРД и на половинката,да ти е жив и здрав и много да те слуша!   Simple Smile

По-назад не съм чела,че нещо напоследък все на бегом /Уж не работя,а време все няма  newsm78 /  ,сигурна съм ,че има прекрасни неща...довечера по-късно ще погледна...
А и съм се заплеснала по коледните сладкиши и ...но ще има торта за 6.12-дано става за показване...



# 204
  • София
  • Мнения: 618
Благодаря момичета!

*Alma казвам че е уж диетично, защото правих опит да направя торта без капка захар и нищо не стана. Та сега от долу е блат-готов, и смес от един пудинг, коф. подквасена сметана и разбита сметана и подсладител. Учудващо за мен на вкус стана доста приятно.

Виолетче жива да си Hug грам не съм се сетила с това пиронче Party Ама то трябва и да се улучи гъсттата. А на мен като че ли ми беше доста гъстичка.

# 205
  • Мнения: 276
Благодаря ви момичета  Hug Hug Hug
Разбира се че ще покажа моето творение - стига да се получи нещо все пак  Laughing
Аз толкова красиви неща видях тука че има мноого да ви гоня и дали ще ви стигна.......
Обаче не мога да намеря тия прочути бонбони  Rolling Eyes никъде ги няма! Днеска ще търся в Пикадили само там не съм видяла!
А само да питам - това улици ли са "3 уши", "Кадемлия" и там магазини ли има за сладкарски неща  Blush newsm78 Аз мислех и да ходя до книжарница Слънчоглед,чула съм че има интересни нещица!

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, възхищавам се на тези от вас които пробват да работят със шприц. Аз все още се страхувам от него, а и нито имам време, нито торта на която да се поупражня  Sad

Пускам ви една фермичка, ако сте забравили как изглежда да си припомните и продължавам със следващата торта  Mr. Green

# 207
  • София
  • Мнения: 618
Надя 73 да това са улици. Някои момичета са работили и с жилибони, но аз не съм. Ако някой се включи който е правил да ти помогне ще е добре

Пепи добре че ни напомни за фермичките  Laughing много са приятни за гледане.Не се учудвам че често ти ги поръчват Peace

# 208
  • Мнения: 55
barcela ЧРД с малко закаснение Да си жива и здрава!   bouquet А тортата е суперрррр.

destini,много е хубава нали има пък други розички. Peace
violetblue,и твоите маи са "ала оня сайт".Много са добри.
Марина Хисар,много хубави торти сте направили въпреки несгодите.
Цитат
Марина_хисар, ама дори и тортата ли победител не разбрахте коя е? Аз естествено не питам за име на изпълнител, не познавам участниците, но поне от тортите, които бяха на сайта, който предложи вчера, коя е победител не стана ли ясно?
Присъединявам се и аз към тази питанка.
Надя 73,първото тесто което направих беше Варната и ми допадна много.Тая торта е точно с рулата на Лео и Варна оцветена с какао.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239383
Пепи току що пробвах твоята рецепта за блатове.Получиха се добре.  bouquet

Рожденника с мотора много си е харесал тортата.Подскачал е от кеф.А забравих тортата беше трюфел и на вкус много я е харесал.

Ето от оная вечер една бърза торта,по случаи празника на училището на сина ми.Имало вчера някакъв кулинарен конкурс и той и още няколко деца участват познаите с какво.......Ето с това.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239383&pid=9231085
Ето и една от вчера.По глупави снимки не бях правила, но идеята се вижда.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=239383&pid=9231089
И този рожденник си я е харесал и не е давал да я режат.
О Пепи,направо си цар на едениците,и тая ферма много хубава пак.

# 209
  • Мнения: 1 854
violeteblue, този сайт го знам, но не включих,че за него говорите(пуста "алчност" да има сайт за торти, пьк видиш ли аз да изпусна Mr. Green).Мерси Grinning
destini, много добра работа и торта!И аз имам идея за торта с бутилка, и още мисля, но вдьхновението не идва...а понеделник тр.да започвам.От шок.тесто е, нали?Много искам и аз да опитам,но от друга страна май ще заложа на това, което умея, защото ми е важна тази торта.
kaaramelka, само не разбрах тази торта(бялата с гимназиалната картинка)ти си я правила, а той е участвал с нея, така ли?Много е хубава, хайде стискам палци да грабнете приза  chef
Пепи, не свьршиха ли поводите с тези единици? GrinningХайде, нова година иде, и е ред на 2ките Mr. Green.Поздравления, за старанието и всеки пьт да изпипваш така детайлно нещата.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт