подсъзнанието може всичко 4

  • 48 813
  • 500
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10 759
Като изникне нещо  и аз веднага...питах приятелки, близки... какво мислят по даден  въпрос, който ми се виждаше голяма дилема. Естествено всеки ми даваше различни отговори. Това още повече ме объркваше...защото почвах да се чудя, кой от тях е прав...  newsm78 И вместо да реша проблема, си създавах още по-голям дилема... Rolling Eyes След време, с четенето на книгите  разбрах, че ТЕ, другите няма как да знаят , коя е истината за мен. Аз  и само  моето АЗ мога да реша, какво решение да взема, и това се оказва вярната посока.Книгите наистина  много ми помогнаха . Разбира се, че отговора може да дойде  и от приятел, песен, прочитане на  нещо случайно във вестник и какво ли още не....неведоми са пътищата Божи.

Ох, това ми дойде много навреме! Днес внезапно се оказах изправена пред огромна дилема - трябва да избера едно от две прекрасни предложения за работа Hug
Ина и Вени повлякоха крак - явно това ще е темата, в която много от нас ще започнат нова работа и нова реализация  bouquet

# 76
  • Мнения: 10 759
Между другото вчера имах знак или по-точно синхрония, че нещо ми предстои. Ина, ако помниш онзи ден споменахме сентенцията "И това ще мине..."  Wink
Каква беше изненадата ми снощи докато си чатех с един мой приятел-индиец и коментирайки нещо съвсем несвързано с нашата тематика тук, той ни в клин ни в ръкав ми каза  - And this too shall pass - при което аз бях така  #Crazy Просто не можах да реагирам по никакъв начин освен с I beg your pardon??? Просто не вярвах на очите си. И той ми разказа притчата, която ни е добре известна. Тогава точно усетих, че нещо ми предстои. Такова чак съвпадение граничеше с невероятното! Но е факт! Беше знак.

# 77
  • Мнения: 121
Мен ме хвана шубето, че съм приела предложение, което е над възможностите ми. Казвам си - трябва да опитам, така ще съм сигурна дали ставам или не за тази работа, но и страхът/основният проблем/,че няма да се справя  никак не е малък. Започнах да се колебая дали да не откажа докато е време.

# 78
  • Мнения: 10 759
Между другото, момичета, и двете работи аз си ги създадох с афирмации. Писах в продължение на два месеца каква точно работа искам, с каква точно заплата, условия и т.н.
Само не предвидих, че ще получа две наведнъж  Crazy
Сега прилагам и едни тибетски техники за преодоляване на препятствия. Може и те да са подействали, знам ли  newsm78
Както и да е, ще избера една от двете работи  Grinning  Но искам да направя възможно най-добрия избор за мен и за всички, до които се отнася  Hug

Ина, не се отказвай в никакъв случай. Ще се справиш!  Peace

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 22:57 от mijjjka

# 79
  • Мнения: 3 674
Мишенце...леле, това с индиеца,  наистина е знак... Party АФИРМАЦИИТЕ РАБОТЯТ С МНОГО ГОЛЯМА СИЛА!  И аз го потвърждавам...Hug

Ина...пусти страх,направо ни осакатява. Laughing  Ако го слушаме, ще изтърваме най-големите  шансове в живота си! Тази работа , "не случайно  ти се е паднала"... значи я приеми като предизвикателство! Това  АЗ го МОГА!  Peace

Цитат
на ИнаДинова
 Казвам си - трябва да опитам, така ще съм сигурна дали ставам или не за тази работа...

Точно така!  Wink Ако не опиташ,как ще знаеш.Ами то всичко в живота ни е така. Примерно,  не мога да плувам...Ако не влезна във морето или в басейна, няма да се науча да плувам. Не мога да карам колело...Ако не се кача на колело да опитам, никога няма да се науча да карам. Не се страхувай...Опитай! Никога не е късно да се откаже човек, от това по-лесно няма.

Пак се сетих за филма "Разговори с Бога"... Когато Нийл си говореше със Съни в караваната и му престоеше интервю...той  умираше от страх , да не се провали. И каза нещо от сорта" Ами ако не  стане? " и тя му каза" Ами ако стане?"  Защото той се беше фокусирал върху неуспеха...предварително! Но тя насочи вниманието и фокуса му към успеха.

Ние не винаги имаме някой до нас/ както Съни във филма/ който да ни подкрепи,затова понякога се налага сами да се надъхваме и да вярваме, че ще успеем. Ама наистина да го вярваме, защото не е достатъчно само да го искаме. Трябва да го повярваме! Там е клопката...в която повечето попадат.

Казват.. "Ама аз толкова много исках това, а то не се случи..." Искали са го, ама са нямали вярата , че ще го получат...и някъде дълбоко, вътрешно в себе си са се страхували и съмнявали...дали наистина  ще го получа това?! Всички хора искат нещо! Всеки има мечти....но голямата пречка е, че нямат вяра в това, че го заслужават или че могат да го получат.  


Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 23:47 от ЧервеноВинце

# 80
  • Мнения: 1 177
Нора13, винаги, като чета на дъщеря ми това "тъжно разказче", просто буца ми застава на гърлото и не мога да го довърша  Cry. Сега, като отворих линка, веднага го затворих, че пак ще ме прихванат ooooh!.
ЧервеноВинце, на каква възраст е синът ти? Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 652
Ето ме! Върнах се  и хоп в новата темичка!  Grinning

mijjjka, честит рожден ден със закъснение, но от сърце и честита нова работа!Ина честита нова работа и на теб!
Честити радости на всички, които са споделили тук!Аз се върнах тази вечер след цял ден шофиране.Нахраних и приспах детето .

За Рупите- слабост ми е. Там си нося благодарностите!Толкова го обичам това място. Ходила съм десетки пъти там. И там ми се случи нещо, което не мога да забравя цял живот. Преди няколко години бях в много трудно положение/ всъшност най-тежкия период в живота ми/- останах без работа с малко дете на година и половина, почина майка ми , куп още проблеми, въобще киреч отвсякъде. Решавам да отида на Рупите, защото четох едни книжки за Ванга/ друг път за тях/ , от които разбрах, че  около 20-тина / не помня точно/ дни след смъртта й, Ванга е канонизирана в небесата и духът й е на Рупите и има правомощията да помага на българите т.е. да "ходотайства"  пред небесата за това ,което тя прецени.
Отивам аз с детето си, и още 2 приятелки , едната от които също с малко дете.Горещ юлски ден. Няма да го забравя. Всички се потят и им е гадно, жега им е, където и да седнем им пече слънцето. На мен ми е хубаво, не ми пече, въпреки че сядах на слънце . И така влизаме в църквата всички. Аз искам да й се помоля, но малкия ми син не млъква и ми пречи. Гледам приятелката ми седнала на столовете с детето си и то е много кротко. Решавам и аз да седна от другия край, белким се кротне и моето, че да си чуем приказката с Ванга, да й кажа за какво съм дошла. Да, ама - не. Човекът не млъква - сякаш нарочно . В абсолютно добро настроение  и си крещи, и си плещи неговите- абе пречи ми обилно! Въпреки всичко продължавам да се моля. Виждайки се в чудо  и разговаряйки наум с Ванга й казвам:" Моля ти се,  ако ме чуваш, накарай го да млъкне!"... Само след секунди дойде жената, която продава свещи и икони отвън, взе го на ръце и отиде с него да гаси свещите- вътре в църквата и детето ми МЛЪКНА!
Минаха повече от две години докато се оправят нещата и отидох да й благодаря. Запалих свещичка от църквата да занеса на гроба й. Всички свещички угасваха от вятъра / там винаги има вятър/, само моята - не. Запалих всички други свещички на гроба й и въпреки вятъра те горяха, докато стоях там. Когато тръгнах се обърнах - бяха угаснали!

Не знам дали трябва да споделям това , но се изкуших. Толкова се вълнувам и сега като ви го разказвам...дори не мога да предам всичко.

# 82
  • Мнения: 3 674
daindi...той е на 23 години.  Blush


Мишчице...една от двете работи, все ще ти е "по така"   Heart Eyes  на сърцето...  Laughing

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 01:50 от ЧервеноВинце

# 83
  • Мнения: 1 177
ЧервеноВинце, та ти изглеждаш на толкова! Помислих, че е около 4-5 годишен, за това те попитах... Joy

# 84
  • Мнения: 3 674
ЧервеноВинце, та ти изглеждаш на толкова! Помислих, че е около 4-5 годишен, за това те попитах... Joy
Много ме разсмя   мила... Joy Кога ще черпяяяяяяяя Blush  Hug

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 01:42 от ЧервеноВинце

# 85
  • Мнения: 3 674
Привет, мили момичета... Hug Hug Hug

Искам да споделя с вас любимото разказче на нашата дъщеря Божидарка. http://www.vbox7.com/play:191ad4f0
/винаги когато го гледаме с Дари, очите ни се насълзяват

Лека и спокойна вечер- отиваме да се приспиваме!!!!
Тъжно разказче, но с много хубав край!  Heart Eyes  Чудесен пример за това, че мечтите се сбъдват... Hug


darena...поста ми беше за теб... HugТа исках да кажа, че  това  което сподели е много вълнуващо! Знаеш ли, докато те четох...просто се пренесох там, на место, толкова хубаво си го описала! Благодаря ти, че сподели с нас!  Hug

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 01:46 от ЧервеноВинце

# 86
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
Аз пък имам подсказващи сънища когато някое от децата ще боледува по-сериозно и особено ако ще се удари сериозно. Sad Особено за удар - сънувам ужасни кошмари как някое пада от терасата или му правят черепно-мозъчна операция Sad До обед съм притеснена и като се успокоя, вземе че стане. А за болестите сънувам цигани - ако сънувам циганче, е някое дете, ако е жена или мъж - някой от нас с мъжа ми, ако е възрастен - майка, баща...
Според вас дали аз влияя на това или си е просто някакъв вид предсказание?

# 87
  • Мнения: 209
Здравейте! От известно време само ви чета но не съм писала досега.Но имам проблем с който ми е трудно да се справя и си мисля че сте хора които с нещо могат да помогнат.Иам син на 9г. който от 9 месеца насам се нааква по няколко пъти на ден,водихме го по лекари няма здравословна причина,казват на психична основа.От няколко седмици започна да премигва често с очите водихме го на очен няма проблем казват на психична основа.Има няколко припадъка за които едни лекари казват епилепсия други казват на психична основа.според мен проблема е там,че преди 9 месеца почина прабаба му  а докато беше жива имаше моменти в които той се държеше зле с нея.И сега след като я загуби се натрупаха всички тези проблеми.Преди дни ми каза,че не иска да живее без нея Cryи че е глупак защото се е държал зле с нея.Можете да си представите как се почуствах след тия думи като майка.Знам че трябва да се започне психотерапия няма как да стане иначе но психотерапевтката отсъства от града до 15 декември.Та мисълта ми е ако можете да ми дадете съвети с какво мога аз да му помогна дотогава.Благодаря ви предварително.

# 88
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Здравей, nellito   Hug

В една друга тема се обсъждат подобни проблеми. На мен ми допада идеята, че зад всеки здравословен проблем стои емоционален такъв. А иначе е много важно детето независимо на колко години е да получава любов и  да  усеща,  че е ценено.
Пращам ти много позитивна енергия и се надявам синът ти скоро да се възстанови.



http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276180.0

# 89
  • Мнения: 793
Сигурно сте го обсъждали вече, но някой би ли ми обяснил накратко какво представляват АФИРМАЦИИТЕ  Praynig За първи път ги чувам като понятие.

Общи условия

Активация на акаунт