Хапчета стимулиращи оволацията.

  • 4 298
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 700
Утрогестанът се поставя вагинално.  Peace

# 16
Здревейте мили дами  bouquet,миналия месец ми предписаха устроген,закъснява ми с 3 дена -стискайте ми палци Hug

# 17
  • Мнения: 89

При прием на Клостилбегит лигавицата изтънява и при евентуална бременност плодният сак може да не се закрепи. Затова обикновено се изписва и Дуфастон или Утрогестан (или някакъв друг прогестеронов препарат) след овулация - за удебеляване на ендометриума.

Клостилбегит не се приема при:
- липса на достоверна и актуална спермограма /правена през последните 6 месеца, в клиника по стерилитет/
- липса на тест за проходимост на фалопиевите тръби /хидротубация, хистеросалпингография, лапароскопия/ - пак през последните 6 месеца

Защо се изискват тези мерки:
Клостилбегитът е кломифен цитрат. Това е синтетичен гонад, който увеличава отделянето на гонадотропини и естрогени.
- стимулацията с Клостилбегит не може да продължи повече, от 3-4 месеца. Продължителният прием на Клостилбегит води до изчерпване на яйчниковия резерв!
- какъв е смисъла да имаш яйцеклетки, ако фалопиевите тръби не са проходими? Те няма да се оплодят или по-лошо - ще се осъществи тубарна бременност
- какъв е смисъла да имаш яйцеклетки, ако спермограмата е лоша? Кой ще ги оплоди тогава?

Направете тест за проходимост и нова спермограма, пък тогава мислете за стимулации. Освен това, таймирането на овулацията при такъв род стимулация, е най-малкото желателно. Да не говорим за последващият прием на прогестеронов препарат.
Ако всички можеха да приемат лекарства на своя глава, нямаше да има нужда от лекари!
Не подценявай мониторинга на фоликулярния растеж! Често се образуват кисти. Всеки организъм реагира различно на стимулацията. В зависимост от това, лекуващият лекар определя точната доза.
Изобщо, недоумявам и се чудя на смелостта ти. Tired
HOPE,имам въпросче към теб,защото виждам,че си доста запозната с тези неща.Аз забременях след една единствена стимулация с клостил(дори пих по половин хапченце).
Доктора ми заговори за утрогестан едва когато отидох при него след положителния тест,на 11-ти ден от закъснението.Не видя нищо в матката,но установи бременност по удебелената лигавица и ЧХГ 130.Е,та тогава той ме попита :"Не съм ли ти изписал утрогестан?"И тогава го започнах.След около седмица-две пък установи тубарна бременност.А сега,като чета какво казваш за клостила,започвам да се чудя дали това,че не съм приела утрогестана навреме не е позволило на плодчето да се "настани" в матката?Тръбите ми бяха проходими,почти съм сигурна,защото преди това имах малки проблеми с лявата,но правих хидротубация.Бременността пък беше в дясната.Кажи ми,Хоуп,мислиш ли че моята загуба е плод на лекарски пропуск? newsm78Предварително ти благодаря!

# 18
  • Мнения: 4 700
Мария НА , не съм Хоуп, но Ще си поzволя да ти отговоря.  Не мисля, че е било лекарска греШка. Прогестероновите препарати "помагат" на лигавицата да се удебели и да се подготви zа имплантирането на оплодената яйцеклетка. Прогестеронът не я придвижва от тръбата в матката.
АЗ съм на лечение в клиника по стерилитет, вече 2 пъти приемах клостилбегит по половин таблетка и съЩо не ми иzписаха прогестеронов препарат, zаЩото лигавицата ми беШе добра, както и нивата на прогестерона.
Не се иzмъчвай с въпроси zаЩо така е станало.  Hug

# 19
  • Мнения: 3 453
Мария НА , не съм Хоуп, но Ще си поzволя да ти отговоря.  Не мисля, че е било лекарска греШка. Прогестероновите препарати "помагат" на лигавицата да се удебели и да се подготви zа имплантирането на оплодената яйцеклетка. Прогестеронът не я придвижва от тръбата в матката.
АЗ съм на лечение в клиника по стерилитет, вече 2 пъти приемах клостилбегит по половин таблетка и съЩо не ми иzписаха прогестеронов препарат, zаЩото лигавицата ми беШе добра, както и нивата на прогестерона.
Не се иzмъчвай с въпроси zаЩо така е станало.  Hug

Сега е мой ред да се съглася с всяка дума на Миле! Peace

Аз също имам две леки стимулации. Непосредствено преди тях направих ХСГ. Резултата - двустранно проходими тръби.
Не забременях, следствие стимулациите, а месеци по-късно - спонтанно забременяване. И също, като теб - тубарна бременност. Имай предвид, че се тъпчех с Дуфастон, но той няма връзка.
Прогестероновите препарати наистина нямат пряка зависимост с движението на оплодената яйцеклетка.
Не се измъчвай! Понякога просто трябва да приемем, че е трябвало да се случи. Не можем да знаем причините, но не ни и трябва. Единствено трябва да съхраним себе си, за да можем за продължим някакси, за да завършим пътя.
Не тръгвай на лов на вещици, защото ще нараниш само себе си! Лекарите не са Богове и не трябва да търсим отговорност за неща, несвързани с възможностите им.
Ще се справиш! Всички ще се справим! Само стой и гледай! Peace Hug

# 20
  • Мнения: 89
Много,много ви благодаря,момичета.Мисля,че съм се справила вече,щом правя нови опити,въпреки страха.Има една мисъл:“Смелостта не означава липса на страх,а действие,въпреки страха."Та така-смела съм,но като си помисля,че сега щях да се готвя за раждане,а вместо това задавам глупави въпроси по форумите.Благодаря ви още веднъж за отговорите.Наистина беше важно за мен да знам.

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 20:00 от Мария НА

# 21
  • Мнения: 4 700
Мария, страх винаги Ще има. Но желанието zа бебе е по голямо. АЗ два месеца след моя аборт вече исках да пробваме, но уви, не става. Въпросите не са глупави. Няма да ти каzвам аz какви въпроси имах. Но ние търсим някаква причина, zа която да се хванем. Искаме да сме сигурни, че няма да се повтори, но такава гаранция zа съжаление няма.  Hug Остава ни да чакаме и да страхуваме, докате не гуШнем рожбите си.  Hug

# 22
  • Мнения: 89
Миле,съжалявам за загубата ти.Дано по-скоро се сбъдне желанието ти!Мисля,че случайни неща няма и има защо всяка от нас да мине през своя ад.В никакъв случай не твърдя,че някой по някакъв начин го е заслужил,напротив.Но нали след всичко лошо,след всяко страдание,ставаме по-силни,по-устойчиви,по-добри.И така,когато все пак се появят нашите  newsm32,те ще имат достойни мами,с които да се гордеят.
Извинявам се на всички,които смятат,че не ми е мястото в тази тема,но разговора тръгна от клостилбегита!Пожелавам ви бързо забременяване,лека и безпроблемна бременност,и здрази бебоци!  ylinfant 

Общи условия

Активация на акаунт