Има ли някой с бизнес с дрехи втора ръка?

  • 9 244
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
...и ти казвам, че във Виена също има такива магазини, а клиентите им съвсем не са клошари...
И кво, викаш във Виена ровят свирепо в купища изпратени като дарение от БГ-то дрехи на килограм.
Еми щом имат нужда, ще ровят, милите.
И тук не са клошари, ама ти нещо "свирепо" им приписа по-горе.


... ти, впрочем, пребивавал/а ли си на място, различно от БГ? бас ловя, че не...

Много си сладка.

# 16
  • Мнения: 2
Asioula, много добра идея!
Не зная обаче, дали все още правят добри намаления по белите страни.
Рецесия е!
Но ще проуча въпроса, всъщност и моята идея е нещо подобно - качествени дрехи на прилични цени.


Можеш ли да уточниш конкретно какво значение влагаш в "качествени дрехи на прилични цени" и дали би продавал нови качествени дрехи на "прилични" цени. Мога да ти изпратя контакт на Лични, ако инфото ще ти свърши работа.

# 17
  • Мнения: 157
Аlenana, бих продавала нови дрехи на марки, които са с доказано качество, но да речем са конфекция от минал сезон. По-горе беше даден пример за сако на Д. Карън за двайсетина лева и дънки на ГАП на ниски цени. Това аз също го разбирам като един вид дрехи втора ръка.
Не отказвам никакви контакти - отворена съм към всякакви предложения, контакти и т.н.
Имам и друг бизнес, но той е много "мъжки", а все пак женското в мен иска "по-нежен" бизнес.
Тръгвам за работа да се правя на инжИнерин, благодаря на всички - много сте ми полезни!

# 18
  • Мнения: 157
евала, авторката. днес (неделя) решаваш к'во те кефи, другия понеделник редиш стоката.
оnly in bulgaria, people. това е страната на неограничените възможности.
адски ме мотивираш в момента.

Да ти кажа честно, мен вятър ми вее покрай ушите. Вече съм на 30+ години, работила съм здраво и макар да влагам сърце и голямо желание в това ново за мен начинание, вложението като средства не би ми повлияло финансово /негативно/.
Не знам доколко България е страна на неограничените възможности, но се радвам, че съм те мотивирала и това ми влияе много добре. Готино е да започнеш седмицата в хубаво настроение!
Успешна седмица на всички!

# 19
  • Мнения: 2 070
На мен пък ми изглежда странно във форума да се обсъжда старт на такъв бизнес, както и темите от сорта на Искам да отворя детско клубче и т.н. Сигурно  есериозна жената  де, но все пак.
Инче веригата Мания предлагат франчайз в такива малки градове, но доста боклучави дрехи са.

# 20
  • Мнения: 9 814
Въпросът е не къде ровят свирепо, а защо там са принудени да ровят сега.

Живея срещу голям магазин секънд хенд /част от верига/ и честно казано виждам да влизат доста добре облечени госпожици, за които ще е трудно да се предположи, че може да ровят из такива магазини.
Та кое е по-добре- да се пазарува дреха еднодневка от китайската верига Липненски /или нещо такова/ или маркова дреха от магазин втора употреба?

# 21
  • Мнения: 686
Една от най-голямата гара разпределителна е при нас, в Делиормана.
Знам само, че сортират дрехите, а тия, които не им харесват, изгарят, да не би някой да облече от изхвърляните. След това идват ромите и пресяват пепелта. Печелят от месинговите и бронзови копчета.
Утре до девет ще ти дам телефони. Става въпрос за планини от дрехи.
И ва мен отдавна ми се върти идея да отворя такъв магазин.
 Може ли да пратиш тел. и на мен ,и в кой град се намират складовите?

 Към авторката:-Би ли споделила как върви магазинчето и от къде зареждаш?
 Благодаря!

# 22
  • Мнения: 2 386
С десет цента едно мислим май.  Crazy

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ще следя темата.

# 24
  • Мнения: 157
Магазинът работи вече от десетина дни.
Случих на продавачка /пу-пу/.
Старта е добър, дори много добър.
Утре ще пусна някое фото, ако ми остане време.
Вяра, ще ти пиша на лични.

Вълчо, от Делиормана се отнесоха доста несериозно - още чакам факс или мейл.

# 25
  • Мнения: 4 585
Не знам. Тук дрехите идват на кубове с размери 2х2х2м, пресовани.
Което ме навява на мисълта, че са директния вносител, първата брънка от веригата.
Би трябвало да излизат на най-ниската цена.

# 26
  • Мнения: 157
На мен пък ми изглежда странно във форума да се обсъжда старт на такъв бизнес, както и темите от сорта на Искам да отворя детско клубче и т.н. Сигурно  есериозна жената  де, но все пак.
Инче веригата Мания предлагат франчайз в такива малки градове, но доста боклучави дрехи са.

Защо да е странно?
За мен беше полезно. Получих доста инфо на лични.
Ходих до Мания, но ... това, което те продават не са дрехи, а парцали. Не е за моя магазин.

# 27
  • Мнения: 157
Не знам. Тук дрехите идват на кубове с размери 2х2х2м, пресовани.
Което ме навява на мисълта, че са директния вносител, първата брънка от веригата.
Би трябвало да излизат на най-ниската цена.

Ако ме издъни моя доставчик бих пробвала отново. Пазя си съобщението ти.

# 28
  • Мнения: 639
lady_Blu , не разбрах от къде си.
Имам позната,която работи в склад за такива дрехи.Там ги сортират и  изхвърлят тези,които са с минимален дефект.
Внасят ги от Германия. Виждала съм я с дрехи,за които не можеш да предположиш,че са такива.
Като я видя,ще я питам за координати и ако те интересува ще ти ги пратя.

# 29
  • Мнения: 686
lady_Blu , не разбрах от къде си.
Имам позната,която работи в склад за такива дрехи.Там ги сортират и  изхвърлят тези,които са с минимален дефект.
Внасят ги от Германия. Виждала съм я с дрехи,за които не можеш да предположиш,че са такива.
Като я видя,ще я питам за координати и ако те интересува ще ти ги пратя.
Ако може и на мен?

Общи условия

Активация на акаунт