Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - тема 6

  • 116 753
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X

Вчера ми сложиха Fuji LGC 12  - инверторен, "прежалих се" 1500лв, но си заслужава !!!
!

Първо:да ти е честит новия климатик и да ти служи вярно дълги години!  bouquet
А сега по моя въпрос:1500 лв. с монтажа ли ти излезе климатика?
Защото моя с монтажа излезе 1710 лв.,като монтажа е 150 лв.Уточнявам,че климатика е същия като твоя.

# 31
  • Мнения: 146

Не мисля, че всички работят на -20, защото някои, ако не си ги пускал и като замръзнат, трудно тръгват при -20.  Peace В Пловдив миналата зима имаше 1 седмица с температури близки до -20, а 2006, когато се роди синът ми, от 20 януари до средата на февруари температурите си бяха -20, че и по ниски някои дни.

То силно си зависи какво разбираш под работа на климатици. Ако имаш предвид че върти копресора и харчи ток, то в този случай всички климатици работят.

Ако пък имаш предвид че освен да харчат ток, вкарват и малко повече топлина отколкото са изхарчили, то никой климатик не може да го прави добре при тази температура защото основния принцип да вземат топлина от вън и да я вкарват вътре почва да губи смисъл при минус 20. Нали се сещаш че при тази температура няма много топлина от вън.

# 32
  • Мнения: 637
Толкова - ДА - 1500 е с монтажа - пише им го даже и на промоцията:
www.tempexbg.com
При нас сложиха / абе не съм мерила.....ама айде като са казали / 50 см повече
кабел, та им дадох още 15 лв. и това беше !!!!!!!

# 33
  • Мнения: 1 081
Взех си от промоционалните Хитачи-та в Техномаркет...За 999 лв-14ка-толкоз...И 160 за монтаж-тъкмо се вмествам в бюджета от 1200 лв. Е, останах ми малко пари за вълнен елек, ако нещо се сбози климатика  Mr. Green 

п.п. Наистина съм объркала височината, не е 2.10, ами 2.40 ни е стаята.

# 34
  • Мнения: 44
Квадратура на помещението ( височината на тавана е съществена подробност )? - 27m2 при  2.60m височина = 70m3
Каква е изолацията ? - 2,5-3см
Каква е дограмата ? - PVC трикамерна
Какво изложение е ? - юг
Какъв е вида на строителство ( панел, тухла ) ? стара тухла - 1967г
Колко прозорци има и каква е големината им ? един прозорец 3,30м х 1,70м
Отопляват ли се помещенията около вас ? - да, от всички страни
Каква Т искате да постигнете ( за отоплителния сезон ) ? - 22-24 градуса
Какъв бюджет имате ?от 1200 до 1500лв

Здравейте, какъв климатик бихте ми препоръчали? Досега сме ползвали Hisense инверторна 14-ка. Но в сряда климатика се запали от късо съединение и изгоря целия хол. Енергото се издъниха и цял ден тока беше с ниско напрежение. Сега почваме ремонт и искам отрано да избера климатик.

# 35
  • Мнения: 1 081
Сложиха го вече, при 5С навън и чисто нова къща, с незатварящи се вътрешни врати все още и зееща дупка за аспиратор на външната стена, постигна Т 25 С за около 10-12 минути. Не мога да разбера дали е шумен, защото помещението е празно и "кънти" всичко.

Сега остана отворен въпроса само за стената, на което е монтирано външното тяло-препоръчаха ни да махнем точно там изолацията, защото "дрънчал" климатика?! Знаете ли нещо по въпроса?

# 36
  • Мнения: 1 925
moni74, за съжаление климатиците, които ще ви свършат работа и най-вече са качествени и можете да разчитате на тях са в порядъка на 1600-1800 лв. за вашето помещение.  Peace Така че аз поне не мога ви предложа модел, предполагам че разни китайски "тояги" ще са във вашия диапазон на бюджета. Peace
smehulka , честито, да ви служи "вярно" дълги години !   bouquet
desiteam , с цената на този монтаж и модела климатик, хубаво е, че си си купила и кожено елече и все пак дано да сте късметлии и да работи без проблеми.

# 37
  • Мнения: 1 925
И на нас ни дойде времето за климатици. Та за какво става въпрос: хол 27 кв.м, с кухненски бокс отстрани 4 кв.м. 2 стандартни прозореца, 6 камерна ПВЦ дограма, тухла, 3те стени са външни, с изолация външна, височината на помещението е 2.10м. По цял ден не сме си в нас, ще се отоплява стаята по цял ден уикендите, и вечер от 18 до към 22. Спим в другия край на къщата. За климатик+монтаж мога да дам не повече от 1200 лв. Искам да има плазмен филтър. Сякаш ми се ще да е инвертор. С толкова много претенции и толкова малко средства, преди да прочета темата, бях убедена, че ще си сложа от ония красоти заоблените на Самсунг. Сега обаче се обърках...И бързам на всичкото отгоре. Звънях на представителите на Даикин, но 2100лв за FTXS 35G са ми ужасно много. Не разбирам защо САМСУНГите са с толкова добри характериситики(енергийни)? Или аз съм последната овца, дето си мисли, че каквото пишат е истина  newsm78 /по дяволите ЗЗП/

Моля ви, момичета, кажете  с какво да се топлим/охлаждаме?
Ако 2100 лв. са ви ужасно много, колко ви е бюджета, който смятате да отделите ? И за пореден път обеснявам - климатиците не са картини, не се избират по външния вид. Спрете ли се на САМСУНГ - почти е сигурно, че ще имате проблеми, но пък ако не ви претеснява, че няма да топли, а ще ви краси апаратмента - тогава смело го взимайте. В събота си говрих с 2-ма собственици на климатични фирми от различни градове - и двамата оплюха много Самсунг и на тях им беше любима реплика " харесала съм си един много ХУБАВ климатик Самсунг" , та ми разказваха какъв огромен процент от климатиците Самсунг, които са момнтирали са се скапали до 1 година от монтажа и че вече не ги монтират.

# 38
  • Мнения: 7
Здравейте,
Изчетох много внимателно изписаното по всичките теми - 5 пълни, и тази.
Има наистина много ценни неща, които биха били много полезни на обикновения потребител търсещ помощ.
Обаче искам все пак да отбележа и някои неща, които не са точно така,

Ще започна с това какви климатици съм имал и с какви съм в момента, за да стане ясно с каква техника съм имал достъп в тази област.
имал съм клими панасоник - от малайзийските, модел 2000г, CKP серия - за тези, които не го знаят най-прекрасния конвенционален за времето си, след това сме имали беко, хайер и т.н.
В момента:
2 бр. 12-ки Генерал Фуджицу - детска и кухня + трапезария
1 бр. 12- ка плазмена Фуджицу - хол
1 бр. 9-ка Генерал Фуджицу - в едната спалня
1 бр Осака CH-12CN - в спалнята на тъща ми - тя си искаше такъв.

В предните няколко страници ми направи впечатление изказването на няколко потребителя относно марката Фуджицу - имали били проблеми, не им оправили климите - аз питам има ли техника, която не се разваля?
Отговорът е ясен - няма.
Покупката на една техника, в това число и климатик е важен момент - можете да изберете по-скъпа и качествена марка, или по-евтина, ако не разполагате с необходимите средства.
Но има един още по-важен според мен момент, който всички пропускат - сервизът. Защото ако имате проблем и сервизът е добър и има договор с вносителя, той може да отстрани проблема.
Що се касае до проблемите на двамата "Юзъра" с фуджицу = и аз съм от Майна Филибето, и аз си взех климатик Фуджицу от Зора 12-ка при това плазмата, и съм много доволен, много мощен компресор, но и много здраво топли.
Пишете ми на личен ще Ви дам телефони на хора от сервиз с договор с Пингвин, който наистина ще Ви оправи машината.

....

Истината е една - всеки решава сам, но мислете и затова кой ще Ви сложи и поддържа техниката - това са си цели 3 г. спокойствие след покупката, ако изберете качествен сервиз!

И накрая, за да не бъда обвинен, в пристрастия или нещо подобно - ще кажа само, че не работя изобщо в този бранш, по професия съм юрист и работя като юрисконсулт.

С уважение - все така продължавайте "мами" - темата е супер!
 

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 20:12 от Tatti

# 39
  • Мнения: 637
flint, хубаво е че се появи такова мнение. Не знам кой би могъл да те обвини в пристрастие, при положение, че основните хора, които пишат тук са пристрастни. Те самите раборят в определени фирми и продават определени марки.
И на мен не ми харесва пробутването на конкретни марки, още по-малко пък острият език, който понякога се държи на хората с по-малки възможност /много е унизително има и по-деликатни начини да се намекне ooooh!/
Това, което си писал за сервиза на Fujitsu е напълно вярно. Те са с може би най-сериозният сервиз и вносител за момента в България. Затова и много хора ги предпочитат.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 12:10 от galana_s

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз да попитам - спрели сме се на този модел, за спалня, 42 куб. м., с външна изолация, 7-камерна дограма, като целият апартамент е вътрешен. Изчетох темите дотук, добих някаква представа за моделите и се спрях на този модел. Някакви критики и коментари относно избора ми? newsm78

# 41
  • Мнения: 7
И аз да попитам - спрели сме се на този модел, за спалня, 42 куб. м., с външна изолация, 7-камерна дограма, като целият апартамент е вътрешен. Изчетох темите дотук, добих някаква представа за моделите и се спрях на този модел. Някакви критики и коментари относно избора ми? newsm78

Здравей,
Машината не е лоша, но цената е сериозна,
За тези пари ти препоръчвам Fujitsu 9 -ка - или LC серия или LD.
може и Mitsubishi Electric, но там цената отскача, тоест не е много удачен.
9-ка LC серия на Фуджицу мисля, че съм виждал в Деком, Булклима нямат.

LC няма плазма, докато LD има - според мен не е нужна за спалня такава екстра.

Допълвам:
Панасоника троши компресори като орехи напоследък и не е удачен, Митсубиши - без значение коя от двете марки е скъп, а Фуджицу ти идва най-добър среден вариант цена качество.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 15:59 от flint

# 42
  • София
  • Мнения: 863
Много, много моля за помощ! Правим си новия дом и затова съм изчела всичко (почти!) във вашия форум. Беше ми безкрайно полезно. Още не съм мама, но се надявам скоро и това да стане Grinning. Сега да си дойда на въпроса. Благодарение на вас се спрях на климатици Дайкин за хола и за спалните и се надявам, че не съм сгрешила. Мислехме да ги поръчаме през януари, но тъй като майсторите вкъщи работят упорито, пожелаха монтажа да се направи възможно най-скоро. Та разбрахме се с фирмата за климатици да дойдат да пробият дупките и да си вкопаят тръбите сега, а климатиците - след месец примерно. За целта платихме целия монтаж - за 3 машини 800 лв. Казали обаче, че тоците трябва да си ги оправяме ние... Та аз не разбрах - какво точно включва услугата монтаж и включва ли тя прокарване и вкопаване на кабели? Извинявам се за дългото писмо и може би глупавия въпрос, но наистина е важно за мен. Благодаря ви предварително!

# 43
  • Мнения: 1 925
flint, и аз съм на мнение, че е ВАЖЕН сервизът. За толкова години не е имало проблем с MHI и техния сервиз. Не съм съгласна, че Fujitsu са най-прекрасните и добри климатици. Все пак имам в къщи, в офиса ( не на мъжа ми офиса ) и от трите марки Дайкин, МХИ и Фуджитцу и нямам никакви забележки и към трите, освен по-силния шум на Фуджитцу. МХИ топли толкова, колкото и Фуджитсуто, т.е. нагласени са на едни градуси и няма особена разлика. Да Фуджитцуто е по-мощно, но разликата не е така осезаема, поне аз не съм я усетила.
Второ - колко климатика си отварял през живота си и си виждал частите им къде са правени и как са направени ? Защото последните Фуджитцу са китайчета, и много от частите им са с по-ниско качество от предните, за разлика от МХИ, Дайкин, Тойотоми  Peace
Трето - вярно, че няма значение къде е сглобен и че качеството не зависи от това, но все пак хората, които разбират от тази техника и се занимават от 20 години и са видели на живо заводи В Тайланд, Япония и Китай и отварят всяка нова машина, една от причинете е да се застраховат, като не работят с машини, които потенциално не могат да изкарат повече 4-5 години. Рядко фирмите си правят труда да отварят новите машини. Мога да ти изброя фирмите в бранша, които са КАПАЦИТЕТИ в този бранш, защото не веднъж съм давала координати на такива фирми, които знам, че работят както трябва.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз да попитам - спрели сме се на този модел, за спалня, 42 куб. м., с външна изолация, 7-камерна дограма, като целият апартамент е вътрешен. Изчетох темите дотук, добих някаква представа за моделите и се спрях на този модел. Някакви критики и коментари относно избора ми? newsm78

Здравей,
Машината не е лоша, но цената е сериозна,
За тези пари ти препоръчвам Fujitsu 9 -ка - или LC серия или LD.
може и Mitsubishi Electric, но там цената отскача, тоест не е много удачен.
9-ка LC серия на Фуджицу мисля, че съм виждал в Деком, Булклима нямат.

LC няма плазма, докато LD има - според мен не е нужна за спалня такава екстра.

Допълвам:
Панасоника троши компресори като орехи напоследък и не е удачен, Митсубиши - без значение коя от двете марки е скъп, а Фуджицу ти идва най-добър среден вариант цена качество.
БЛАГОДАРЯ!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт