Петиция за една година платено майчинство

  • 9 237
  • 218
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 7 799
И аз ще я подпиша, но по мое мнение искането е нереално. Тези пари могат да се дадат за градини или нещо друго за децата ни.  Peace

# 31
  • Мнения: 264
Подписах, дано има някакъв резултат.

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
подписах Peace

# 33
  • Мнения: 2 336
подписах  Peace

# 34
  • Мнения: 46
Предстои ли наистина да се разглежда отново този въпрос? Аз бях останала с впечатление, че вече не е прието и край. Ако е така, ще чакаме и ще се надяваме.

# 35
  • Мнения: 274
И аз съм подписала Peace

# 36
  • Мнения: 4 406
дано успеем, че никак не ми се връща на работа сега

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
 Peace

# 38
  • Мнения: 195
Подписах и изпратих на приятелки. Дано ни огрее иначе за какво плащаме осигуровки?!?

# 39
  • Мнения: 566
И аз дадох своя глас ,дано да има закакво и да успеем. Peace

# 40
  • Мнения: 1 796
И  аз подписах, макар че малко се съмнявам в успеха Peace

# 41
  • Мнения: 1
И аз подписах, стискам палци, дано има резултат  Peace

# 42
  • Мнения: 3 869
Много й се чудих на тази петитиция, но все още имам някои резерви да сложа подпис.
- фактологически неточности. Сега се получава не 90% от РЗ а 90% от осигурителния доход - хубаво е когато човек иска нещо, да се покаже, че познава материята. И намям предвид само "сивия" сектор. Мисля че има достатъчно майки, които получават над 1800 лв. чист "светъл" месечен трудов доход, а това е максимумът на помщтта за въпросните 9 м. или 1 г. В момента тези жени нямат избор - ако се върнат на работа по-рано (а в болшинството си те имат отговорни професии и длъжности), губат дохода и възможността да прекарт повече време с детето си. Ако си останат вкъщи, пак губат доход и част от "адекватността" си за работа.
- лично аз смятам, че майките трабява да имат избор и възможност да се върнат на работа на 4 часа (или изобщо почасово) за някакъв период от време. Това позволява по-плавен преход и за детето и за майката. В момента такава опция няма ! Като включим и болничните преди въпросните 9 месеца, се получава едно отсъствие от работа за 1 година! В днешния свят това е приемливо само занякои професии.
- За мен е по-смислено искане общината да плаща на родителите, на децата, за които няма място в ясла или ДГ сума, равна на субсидията, която плаща за едно дете в ДГ. Това би поставило децата и родителите при по-равни възможности. В крайна сметка, всички плащаме общински данъци.
- Паричното изражение и продължителността на платеното майчинство е въпрос на обществен консенсус, тъй като парите идват от общия фонд "Болест и майчинство", към който всички внясяме еднакъв процент. За мен лично е смислено да се "инвестира" в отглеждането на бъдещите данъкоплатци, и от страна на държавата и от страна на всеки гражданинин, тъй като за никога не е тайна, кой всъщност изкарва парите за пенсии.
- Сравнението с други държави не е подходящо - измерителят за  политика по отношение на раждаемостта и децата, освен ако няма външна ноложенст (визирам ЕС директиви), е изключително вътрешният социален консенсус.

Независимо от изложенето дотук, има смисъл от петицията и подкрепям идеята! 

# 43
  • София
  • Мнения: 1 139
Подписах и аз Peace

# 44
  • Мнения: 121
Подписах  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт