ОКТОМВРИЙЧЕ гука и ритка, а мама с безброй целувки го обсипва!

  • 11 813
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 330
Здравейте Laughing
  Хайде и аз да почерпя за втората ни месечинка Wink
  Честито и на другите малчугани!
 И ние с Ники си спинкаме заедно,и си се кърмим нощем така ми е много по удобно,и се понаспивам.С баткото пак така процедирах,и нямам притеснения,защото сега си спи на креватчето,дори не иска да дойде при мен.Всичко с времето си,сега просто имат нужда да усещат мамА.
 За кремче,съм си купила на Клоран и съм доволна Peace
 Сега ме накарахте да се загледам и аз в очичките,не съм забелязала нещо подобно  newsm78,но утре ще го проверя.
  polina7979 браво за дипломирането Peace
   Лека вечер,че то докато напиша то станало утре Mr. Green

# 16
  • Мнения: 899
И аз се записвам в новата темичка и да се похваля , че днес се дипломирах успешно!
Честито, Поли   bouquet! Успешна реализация и  успехи в професията! Целувки на нашето талисманче и геройче Калоян  Heart Eyes!

# 17
  • Мнения: 817
Поли, честито дипломиране! Сега ти погледнах линийката - ама какъв голям юнак си имаш, скоро на 4 месеца ще стане. Да ти е жив и здрав!

Аз да ви кажа как протече тази вечер храненето при нас. Изцедих от двете гърди 80 мл. (доста малко) и бебка с голям зор ги изпи. След 10 мин. много взе да реве и понеже вече знам кой плач за какво й разбрах, че е гладна. Направих й 60 мл.  АМ, от които изяде 30 мл. Не знам дали е била гладна или просто е искала нещо, с което да се приспи.

Така като чета май доста майчета ползват крем за лице за бебетата си, така че утре ще изляза да купя някакъв. Чувала съм много добри отзиви за крема на Бюбхен, но ми се иска цялата й козметика да е от една и същата марка и постепенно да пробваме и нови неща. Така че сега ще се поровя да видя дали СебаМед имат такъв крем.

Лека нощ на всички и да ви спят спокойно бебчетата!  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 817
Вижте какво открих докато се ровех за крем за лице за бебка- Гел против колики. Тъй като няма никаква информация в сайта предполагам, че се маже коремчето с него и има някакъв загряващ ефект. Дали действа не знам, ама не е скъп и си струва да се пробва.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 476

И като съм тръгнала да питам искам да ви попитам дали мажете малчовците си с крем за лице против студ и вятър. Аз не съм й взела на бебка, ама се чудя дали не е по-добре да й мажа лицето с някакъв крем.


аз мажа Антония винаги преди да излезем с крем за лице против студ и вятър на Мустела  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 193
 bowuu
За разходките-вече три пъти се престрашавам да сляза сама до морската,доста ми се удължава пътя до там,че гледам да не минавам през никакви подлези,но няма как-иначе трябва и аз като Барабина да въртя в разбитите пресечки на Левски
Ако Капучинка,Барабина и \Елисса са съгласни може да направим един тур заедно-пресичам булеварда на Базар Левски,покрай кит.стена,светофара на НАП,Сп.зала и съм там.
И понеже става дълъг преход и грахи огладнява-сядам и кърмя на някоя пейка
Шики ти можеш ли да се включиш някъде по трасето?
Поли честито дипломиране   bouquet

# 21
  • Мнения: 104
Добро утро   bouquet

Severinka за този гел незнам, но този на бейбинос въобще не помага:
http://www.ewopharma.bg/index.php?page=itemid&id=16
мисля, че производителите вече злоупотребяват с нашето желание да помогнем на бебчетата си  Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 368
Добро утро!  Heart Eyes Честити месечинки на бебоците!
Инче, страхотна темичка, както винаги оформлението е прекрасно!  Hug
Рая през нощта беше много неспокойна, плака много беше неспокойна и трябваше с баща и да я разнасяме на почивки, какво му беше на това дете незнам, не беше гладна, мокра, не плачеше от колики, заспиваше за малко и се стряскаше на сън и пак рееееееееев, заспа чак в 5 часа сутринта!
Като говорите за тия стафилококи, взех да се плаша и аз, ще взема също като Пуки да си самоназнача едно изследване.
За крема за лице и аз се чудех дали да я мажа като излизаме навън,ще пробвам първо с тестерите, които имам, за да преценя какво и понася на беба!
Очичките и на мен ми се струва, че се кривят, но съм спокойно, че е само временно!
Аз изварявам шишета, биберони по няколко пъти на ден, защото Рая яде кърма от шише! Ползвам силиконовите биби на Авент и след определин брой изварявания се захабяват и трябва да се сменят! В тази връзка кога трябва да минем на биберон норем 2?
Аз тези дни извеждам беба само пред блока, защото времето е много променливо и като се скрие слънцета се прибираме.
Поли, честито дипломиране! Успешна реализация ти желая! Peace
Приятен ден, сладурки!

# 23
  • Мнения: 4 300
Добро утро! Черпя ви за втората месечинка на дъщеря ми.



Днес ще и бият ваксината и съм малко притеснена как ще я понесе. Освен това ми е любопитно колко е наддала, подозирам, че ще е доста. Тази нощ направи една огромна пауза, заспа в 23.00 и се събуди чак в 05.00ч. Изненада ме много приятно, надявам се така да продължи и занапред.
Крем за студено време използвам от години, още от раждането на сина ми. Кожата му е много чувствителна и зимно втреме не излизаме, без да съм го намазала. Препоръчвам крема на Нивеа, в синя тубичка. Много е хубав. За бебето купих и на Бюбхен, тъй като всичките и продукти са от тази марка, но не останах очарована и го подарих.

Честито дипломиране на Полина, честити месечинки на другите бебчета!

П.П. Момичета, темите вече се пускат на 20 страници, не на 15.  Wink

# 24
  • Мнения: 189
Дойде ми на ум заглавийце за коледна тема.
Октомврийче пред елхата чака дядо Коледа с торбата.
За спането- Хриско в началото заспиваше в мен,но това беше като много малко бебче.Сега я научих да си спи в леглото.Малко помрънкваше като се опитах да й го наложа,но сега съм спокойна,че не дундуркам на ръце,нито ми заспива на гърдите.Яде,играем,що играем и я мятам в леглото.Най се ядосва,че не може да си налапа юмручето и може да промрънка един-два пъти,но това й е.
За килограмите Аз бях качила 17кг преди да родя.В родилното "оставих" 9,сега съм свалила още 2-3,но другите се надявам да си ги оставя.Бях болезнено слаба преди да забременея,и с тези килограми вече приличам на човек.
За празниците Не ми се пътува никъде,имаме покана от сестра ми,те са в Пловдив...Ама не ми се пътува.Ще си останем вкъщи,пък и много празнуващи имаме-Свекърва ми/да ми е жива и здрава-голямо е злато /има РД на 24,после нашия тати и бебка имат ИД на 25,аз съм рожденничка на 30ти....Ще бъдат точно семейни празници тази година.
Сега си проверих пощата и вижте какво имам:
http://www.bgpetition.com/miachinstvo/index.html
Това е петиция от Сдружение "Натоящи и бъдещи майки" за удължаване на майчинството.Има засегнати и други теми.Нека вземем страна.Става дума за нас и нашите деца.
 Аз имам кремче против вятър на Бюбхен,не сме го ползвали,но днес ако излизаме,че я мазна мойта мацка.
П.П. Как перете нааканото?Хриско така ми се осра сутринта,че ми взе акъла-боди,ританки...такова чудо не бях виждала.Ама кой ти знае,е докато й сменя пампито ще има обстрел
П.П.Честити месечинки на всички празнуващи бебоци.
 

# 25
  • Мнения: 104
Ми аз забелязах, че Сано Максима не ми изпра едни петънца, където се беше лигавил бебчо, та за л-на незнам дали пере  Tired

Клото честита месечинка на твоята хубавица!Жива здрава и послушна!!!

# 26
  • Мнения: 189
От Сано-то и аз не съм доволна,язък само за хвалбите...Тео Бебе ми пере по-добре.А тия дни ми донесоха Ариел немски...е нямам думи,свети всичко и има голяяяяяма разлика с нашия Ариел.Май ще пробвам да ги изпера с него,нищо,че не е бебешки.

# 27
  • Мнения: 44
   Добро утро !
 За кривенето на очичките - нормално е ,все още мозъкът на бебето не е достатъчно развит  за да може да управлявя и двете очи синхронно ,но към втория месец   това се нормализира .Иначе ного сташно ми ставаше като ме погледне с криви оченца.
 За кг. направо не ми се говори -в болницата оставих 7  след това свалих още  3 и от там никакво мърдане ,а имам още 10 Mr. Green Вече ходя на фитнес ,но  много бавно напредвам - то от това обездвижване  толкова време  сега ми е много тежко да вляза в някаква форма .Повечко наблягам на пътечката и другите уреди  за  топене на излишни мазнини. Е-е да ама пак не отслабвам .Наскоро   моята шефка ми каза нещо ,което  не ми звучеше убедително ,но сега  започвам да си мисля ,че е права :
Тя каза ,че  докато кърмяи заради нивото на хормоните  въобще да не си мисля,че мога да отслабна много .Разбира се  без да си налагам  ограничения в приемането на калориите за да не ми спре кърмата .Ох така се депресирам ,че няма какво да облека ,а като има пък изглеждам като плондер  Mr. Green

Честито дипломиране но Полина !Желая ти успешна реализация!
Честито на всички,които днес стават на 2 месеца !

# 28
  • Мнения: 817
Добро утро, мами! Ние се събудихме преди 1 час и половина, бебка хапна и сега гука на играчките, които съм й сложила. Много си харесва и новата играчка, която й взех вчера.
Аз се глася и днес по обяд да излезем на разходка и само се надявам да не се развали времето до тогава.

За килограмите
- аз качих 14 кг. по време на бременността и след раждането бях свалила 10 кг. и половина. От тогава не съм се мерила и идея си нямам колко съм в момента. В старите си панталони се вмъквам, но не мога да ги закопчая заради все още несваления корем. Имам чувството обаче, че малко ми се е разширил ханша  Confused

trixy
, чела съм че бебетата си имат такива моменти, може просто да е притеснена или да се е страхувала от нещо. А като я гушнеш млъква ли? Защото, ако спира да плачка може това да е бил проблемът.

adina
, като цяло на Евофарма лекарствата са качествени и неагресивни, но може просто този тип продукти да не действа на бебетата. Може би помага при слаби болки, ама ако много силно го боли детето няма да му помогне някакъв крем.

За перилния препарат
- аз си ползвам течния Persil Sensetive и всичко си изпира, дови и акитата. Иначе аз нааканите дрешки ги запирам с сапуна Тео бебе преди да ги сложа в пералнята. Понякога обаче нямам възможност да изчера веднага и престояват по един ден (та и повече) и пак си се изпират. Е, търкам малко повече, ама няма ядове.

Искам да ви питам: вашите бебета смучат ли си палците? Мишето залагалките въобще не ги иска и си търси само палеца. Като цяло много не ме притеснява, ама не знам как ще я отуча после. Пък знам случаи с деформиран пръст или дори небце.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 10:46 от Severinka

# 29
  • София
  • Мнения: 285
подписах петицията и я разпратих на всички мои познати!

за очичките - в първите дни Олег имаше леко отклонение в синхронността на погледа, но сега е добре. Да, зачетох се и наистина е нормално и отшумява. А за цвета на очите  - сини са му като на татко му, моите са кафяво зелени.

Поли, честито дипломиране!

трикси, ние излизаме навън за по един час - в гората, в парка в студентското, в Зоопарка или в квартала. Гледам да не духа силен вятър и аз акто дишам да не усещам, че е студен въздуха.

за килограмите - поотслабнала съм, но има още какво да се желае. след някой и друг ден ще си започна моята си програма в къщи.

прах за пране - използвам Бамбиномио http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=1950, но бих ползвала и Тео бебе. Нямат ензими. А Бамбиномио е аболютно натурален прах и не съдържа  ензими, синтетични парфюмиращи съставки , хлор за избелване или оптични изсветлители. А също така използвам и добавката към перилния препарат http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=1949

Параходке, радвам се за тази така полезна среща за теб с Хедра. Статията за спането на бебето я погледнах, хубава е.

за чая на Веледа - ще го пробвам, въпреки че сега имам достатъчно кърма.

Невидимата - пускай снимки на прическата на бебчо и току виж с еличка мама сте спечелили приза за най-модерна прическа.  Joy Joy

 smile3525

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 11:06 от shivani

Общи условия

Активация на акаунт