ОКТОМВРИЙЧЕ гука и ритка, а мама с безброй целувки го обсипва!

  • 11 808
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 285
Сев, Олег се опитва да си налапа цялото юмруче, един пръст не го удовлетворява.Ама за сега не успява. Joy Joy
Ооо, за сапуна на Теобебе ме подсети, тъкмо ми трябваше нещо за леко изпиране. Благодаря!

# 31
  • Мнения: 11 139
Хайде ДУ и от мен!
То обед стана, де, ама да се разпиша.
Нашите очи са тъмнокафяви още от родилното - от време на време с много тъмносив воднист оттенък, но мисля, че така и ще си останат.
Аз също съм се родила с тъмни очи (а таткото ни е рус и синеок, ама уйде тоя ген Sunglasses)

Иначе и ние си кривим очетата, даже понякога й се чудя как дреме с едното, а другото полуотворено държи.

Мама на Христина, чудесно заглавие   Hands Clap
За нааканите дрешки да кажа как процедирам - натърквам и изпирам със сапун тео бебе (или обикновен сапун за пране, по-долу ще разберете защо това не е от значение), но понеже ме мързи и не обичам да пера на ръка, свалям само най-мръсното - остава бледожълто понякога. След това изплаквам добре и пускам в пералнята със Сано заедно с другите бебешки дрешки. Няма неизпрано дотук по този метод.

А да ви се оплача - в последните 24 часа госпожицата ми е наакала 3 и напикала 2 подложки! Не й смогвам  ooooh!

Относно килограмите - докато кърмя, не мисля да си давам зор за нищо. Бях качила само 10-11 кг през бременността, свалих повечето при раждането и в 48-те часа реанимация след това, когато не съм яла практически нищо. Много ме дразни обаче коремчето - макар и малко, е едно такова меко и спихнато.
Иначе ми стават всички дрехи с изключение на любимите дънки - но те са с ниска талия и много тесни и е по-скоро от разширяването на тазовите кости. Дали ще се приберат, м?
Не смея също да си пробвам по-елегантните обувки - мисля, че и кракът ми е пораснал малко.

Марианка, нашата девойка определено не обича гости и навалица! След питката беше превъзбудена и недоволна. За местенето - досега не сме я водили надалеч. Явно обаче има предпочитания към някои хора, защото много хареса Хедра, също и една моя приятелка.

П.П. Софко нещо ми се губи тия дни по тъча?

# 32
  • Мнения: 104
ето тук и като цяло на този сайт има някои интересни статии
http://www.d-rmario.com/bolesti_detail.php

моето синче от вчера почна да прави едни по-дълги паузи м/у храненията и аз много ще се радвам да продължи така  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 11 139
О, Адина, този е невменяем!
Хардлайнер от "старата школа" - хранене през три часа, нощни паузи насила, даване на сок от втория месец, ала-бала.
Разбира се, съдържат и неоспорими факти писанията му, но аз не бих го третирала като сериозен източник на информация.

# 34
  • Мнения: 104
За смученето-моя Алекс се опитва да смуче юмруче най-вече когато е гладен, а напоследък го целува някак си, се чува едно звучно мляскане като целувка-много е смешен.Залъгалки още не си пада по тях, рядко и му давам, избутва ги с език.
Иначе аз съм от децата, които упорито са си смукали палеца, с каквото и да е бил намазан/ама говоря за една по-голяма възраст/.Е, по-напред ми е горната челюст и високо небцето, но не е кой знае какво, всравнение с количеството и качеството на смукане, палеца също не ми е крив. Мисля, че за сега не трябва да се притесняваме за бебчовците, все пак повечето още нямат 2 месеца. Иначе съм чувала, че по-добре да смучат залагалка, отколкото пръсти. Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 104
О, Адина, този е невменяем!
Хардлайнер от "старата школа" - хранене през три часа, нощни паузи насила, даване на сок от втория месец, ала-бала.
Разбира се, съдържат и неоспорими факти писанията му, но аз не бих го третирала като сериозен източник на информация.
казах, че има интересни статии, а не че всичко е дословно вярно и неоспоримо, аз също съм за късното захранване  Peace намерих просто неща, които не ги пише на друго място/"имам предвид и извън развитие на бебето", защото когато човек търси нещо по интернет попада на едни и същи писания преписани от едно и също място, затуй тЪка; това, че някой или нещо има 1-2-3 или повече грешни съждения, незначи, че за нищо не става.Както и от най-тъпата книга винаги има какво да научиш/дори само това, че е тъпа вече е информация, дали ще решиш да си губиш времето за да го разбереш е отделен въпрос/.
извинявам се за много- и празнословието   Embarassed

# 36
  • Мнения: 678
Добро утро и от мен  Hug
В неделя правихме погача на малкия и не остана никакво време за интернет, а вчера се разхождахме до педитоо  Rolling Eyes Взехме посявка от носа и проба от акото. На доки хич не и хареса консистенцията и е на мнение, че може и някоя коли-бактерия да сме си донесли освен коките  Close На еЦеци мантуто също е зачервено и с гной вътре, но според педито това е чудесна реакция на ваксината и щом става така, значи детето си създава имунитет  Peace Иначе човека е качил 400 гр., за 12 дни и поне се успокоих, че си яд нормално детето.
Севче, ако малката е пак с гъбички е нормално да плаче след хранене - казват че им щипело в устичката. Освен това за изплакване на устата с вода е желателно да даваш водата с лъжичка, а не с биберон, тъй като с биберона отива директно в гърлото.
За очите - нормално е да се кривят. Даже понякога много смешно ги събират в основата на носа  Mr. Green На баткото от раждането му бяха мътносиви очите и постепенно станаха лешникови. Малкият се роди с много сини очи и все още си стоят сини - вярно малко по-тъмно синьо, но не забелязвам помътняване или каеви нишки и все се надявам да си останат сини. Така де, като не се роди момиче поне да е със сини очи   Crossing Arms Mr. Green
Параход, блазе ти, че Хедра е дошла лично, за да опровергае страховете ти  Hug
Аз пера дори лекьосани дрехи на баткото и Саното ги изпира. Единствените петна, с които не се справи бяха от ябълка и от муъл(след като баба беше прибрала на дъното на коша намокрено боди ooooh!). Другото, което има значение е, ако не отпирате преди това лекетата на каква програма и температура пускате дрехите. Все ми се струва, че нито един прах не би могъл да отпере на 30 градуса и кратка програма леке от повърнато или ако newsm78
За килограмите - имам едни 8 килограма отгоре, които се надявам постепенно да смъкна. Не е вярно, че докато кърмиш не можеш да отслабнеш. Не е необходимо да се тъпчеш с храна нон-стоп, за да имаш кърма. Ако не се лъжа бяха необходими около 400 допълнителни калории на ден. Поне аз предния път ги свалих килограмите докато кърмех. Лошото е, че после покрай нова година и Коледа ги наваксах  Whistling
За спортуването - както вече споделих, мойто мъж е против тренировките в момента. Организма все още не ни се е възстановил напълно. Каза ми, че дори няма смисъл от коремни преси сега. Аз му се доверявам напълно в това отношение и ще почна, когато ми каже, че е време. ТОй също на мнение, че рязкото отслабване, вмоди до лоши резултати - увиснала кожа, стрии, целулит и т.н.
Честит рожден ден на Госпойцата на патерица   bouquet От здраве и късмет да не се отървеш. Ей това стрелците сме много убави хора[/size]

# 37
  • Мнения: 95
Аз се чудя къде са всички и защо няма никого в темата, а то имало нова. Нали вече се заключват на 20 страници... Rolling Eyes

Госпойце, идеята ти за масов поход в морската много ми харесва, но май ще се включа напролет. Далеко ми се види ходенето дотам пеша с малкия звяр, ама айде да не се оправдавам... А на теб едно голямо браво, че имаш смелостта да водиш грахов на разходка в морската!

# 38
  • Мнения: 62
И мен ме посети музата за заглавие на нова темичка:
Октомврийче сменя отеснели дрешки, мама му се радва и му прави смешки
И още едно заглавие:Дядо Коледа донася подаръци в торбата, Октомврийче смее се и дърпа му брадата

за килограмите, не знам някой да си е върнал формата докато кърми въпреки, че се изразходват повече калории, но пък и повечко се хапва и става един омагьосан кръг...аз не се притеснявам-кога друг път ще съм хем дебелка хем щастлива? Laughing

бибероните от каучук така побеляват, нищо им няма, те нали се подменят на месец, а шишетата на 3, така че споко

Ей, щях още нещо да пиша, но пусти мозък пак се разхожда някъде извън главата  Mr. Green

# 39
# 40
  • Мнения: 42
Здравейте момичета!  bouquet
Благодаря за отговорите ви за очичките, поуспокоих се Simple Smile.
Честити месечинки и две на всички сладурковци, които имат такива! Hug Hug Hug
mimozinq, много готини заглавия! Peace
Поли, честита диплома!  bouquet Успех в реализирането ти! Praynig
За прането, аз използвам тео бебе или персил сенситив, но нааканите неща първо се запират със сапун теобебе Peace. Нямам проблеми за сега с неизпрани петна.
Тони, много ми е далечен вашия маршрут, то аз ако се включа някаде то ще е направо в морската, а самичка хич не ми се ще да бродя из тия гадни улици... Няма ли някаква друга прилична алтернатива на парк в околията?
Я ми кажете, как ще разберете ако бебето го болят уши? Чувам, че често страдали бебоците от ушички.

# 41
  • Мнения: 899
Честити 2 месечета на Миро на Мими, Георги на Ел, Вероника на Клото, Александър на Викторичайлд, Андреа на Сисанка и бебето на 8eos8   bouquet!
Чувала съм много добри отзиви за крема на Бюбхен....
Случайно се сдобих с олиото от новата серия на Бюбхен (визуално новите опаковки са съвсем различни от старите) - тръгнахме за Weleda, но проявих неблагаразумието да съм с мъжа ми, а той като видя цената се облещи и категорично се обяви против покупката  Crazy. Уж "на тати принцесата", обаче мъжките приоритети на харчене са по-силни от всичко. Друг път ще внимавам къде с кого ходя  Mr. Green. Отплеснах се - исках да похваля олиото на Бюбхен, оказа се, че е много приятно за употреба, естествено има си всички необходими екстри за бебешка козметика - естествен състав, без ароматиз. и оцветители и т.н. Допадна ми повече от Себамед, което ползвах досега.
Наакано пера през ден, щото мишката ака по веднъж, но масивно и го изстрелва по дрехите  Laughing. Първо запирам на ръка с бебешки сапун и после в пералнята. Веднъж пробвах без предварит. запиране, но и при мен прехваления Сано Максима не свърши работа   Crossing Arms. Ще минавам на Тео бебе, пробвах веднъж и изпра акото без запиране.
Севче, не се притеснявай за палеца, нормално е да е по-вкусен на бебка от изкуствения беберон. Като стане време за отучване ще помагам, имам опит  Hug
Параходче, ти си с фина конструкция, сигурно ще ти се прибере таза. Все го повтарям, но 2 год. след раждането на сина ми спокойно обличах един панталон, купен ми в 8 клас  Crazy
Хайде, че дойде водата и имам куп неща за вършене,  на първо време хранене на бебе  Hug
П.С. Егати сегрегацията, в Бг ремонтите се точат с месеци, сигурно още половин година ще ни мъчат без течаща вода поне по веднъж на седмица. А какво представлява прословутия ремонт - един работник е долу в изкопа и работи, 6-има стоят горе и го напътстват. Или - 10 работника подпрени отстрани на изкопа, чоплят семки и менкат клюки  ooooh!

# 42
  • Мнения: 269
Невидимата,Ели,Клото, Мими и другите мамита честити месечинки!Да растат здрави и да ви радват малките калпазанковци!  bouquet Hug

Честито на Манана погача!Да му е сладък живота на бебчо!
Честито на Поли диплома!Успех с реализирането й!

Ssissi
,я кажи за този праглед при офталмолог.Някой ви го препоръча или по ваше желание.И какво представлява.Че и аз съм се наканила да го водя на такъв.

Шики,много добре изглеждаш на снимките за скоро родила мама.Бравос!

Ние като излизаме мажем личицето с Мустела,макар че ползваме Бюбхен и сме много доволни.Просто имам много мостри на Мустела и на Себа мед и искам да ги изхабя да не ми се мотат по шкафовете.

# 43
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Честити месечинки на всички!
Тези дни не ми острана време за писане, но пък с четенето се справих  Grinning През уикенда ходихме до двете ни села и запознахме малката с двете й прабаби. Тя се държа просто отлично. Понеделник за пореден път се успахме,  хем се прибрахме неделя в 16 ч, ама докато си оправим багажа и минем 4-ма души през банята и то станало 23 ч, та вчера с помощта на каката свършихме всичката домакинска работа - и чистене, и чиниите, и 3 перални, гладене /е, за гладенето каката си направи пас  Laughing/. Днес обаче не ми се подхваща нищо, ама пък си имам извинение - служебни задачи, които трябва да се свършат днес и като нямам помощничка чиниите от вчера вечерта си стоят в мивката.

Направихме 40 дни в неделя, но не сме правили погача, нямам и намерение, нито ще ходя на чиста молитва, нещо не са ми присърце тези ритуали.

За очичките - още си седят почти същите. Фроси се роди с тъмно сиво-сини, сега малко поизсветляха, но е още доста рано, макар че няма особено много да се променят - няма начин ще сме отбор синеоки.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Добре че Еличка ме светна за новата тема, че нямаше да ме видите една седмица както се бяха омотали темите. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт