Арабски прелестни девици и други чудни хубавици - 96ти път

  • 38 401
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 126
Хахахахааааа Дуа-ти направо ни взриви...атентаторка такава  Hug  bouquet

За темата- да се разпиша вече и аз като хората ,че бяхме фамилно болни -вирусче на грипче....ама отминава

Аз знам че в Алжир е разрешено мъжът да има 4 законни жени....Ще кажа само-голям камък хвърли-голяма дума не казвай ...че не знаем какво ще е занапред! Наде-така човешки преживян е постът ти.....   Hug
 Аз ще го оставя да си отиде сам -тогава ,когато той престане да ме обича и желае...просто ще е обида да събирам насила нежността му и да хабя сили да задържам вниманието му ... Но,се надявам и той да постъпи така с мен,ако това ми се случи-..да ме остави да си отида мирно и с любов. Искренно се надявам това да не се случва наистина ,защото НЕ крайния резултата убива-А дългия Път до него....И накрая си като изцеден-и ти е все едно първа ли си ,втора ли си,законна ли си или си любовница ...и той ли е законният ти съпруг или май любовник ти е....От цялото това писане  исках да кажа че всичко с времето си ,а във времето -силата на чувствата...

Ама Събинка ли има рожден ден ?-...Близнаците..така ли? Ако правилно съм разбрала-Най-искренни и сърдечни пожелания за Щастие и Любов

Поздравче с една любовна алжирска баладка на Мохамед Ламин
http://es.youtube.com/watch?v=_Tp9r2OrkzI&feature=related

И аз съм За  идеята на Невена

Лили, знам че Марси има пресантиман към този певец ,който редове от песен Невена ти преведе...И аз се питам обаче защо пък точно това е избрала в подписа си -ама тя е като бомбата на Дуа ...току ще изтряска нещо ненадейно  ....Дано ни светне утре,че не е виждам и на Скайп сега...



# 16
  • Мнения: 38
Добър вечер .  bouquet
И Здравейте  bouquet
Май дойде времето и аз да пиша във вашият форум
DUA
Питаш за  неща който не са за форума на многодетните мами,
не не че не са, ами просто няма да разберат някой работи ако не познават арабската култура и бит.
А аз да седна да им пиша за това не се връзва като има форум арабски мами.
Почвам от Авантара:Арабиян Жасмин или в превод на арабски е "ФУЛЬ"
който знае да чете арабски на авантара от долу е написано.
Цветето е много тачено при нас -прилича на малка бяла розичка и е храст,
можеш дори и да си го гледаш в саксия,ние сме на границата с ъемен и близко до Индия
А в Йемен цъвти най красивият фуль.Има страхотна миризма, по свадбите го слагат по масите
булката и младоженеца са задалжително с такива гердани .

Питаш за историята има ли нещо вярно ,Не нищо вярно няма.
Но това вече е друга тема, за разговор.

# 17
  • Мнения: 1
Честита нова тема, Латеа благодарим.

Марси, и аз се присъединявам към питащите:”Защо този дъжд в подписа ти?” При  толкова много озадачени, мисля че ни дължиш публично разяснение.

Наде, благодаря за откровенността. Мисля, че човек с възрастта си променя мнението по тези въпроси. На 20 години и аз бях твърдо за „Тя или аз”, сега съм по-склонна да взема под внимание и други неща. На 20 години бях сигурна, че бих живяла в най-голямата мизерия и трудности, само и само да съм с голямата си любов. Сега не мисля така. Не казвам, че бих се съгласила да съм с някой, който ми е физически противен заради пари, но в никакъв случай не бих приела и да живея в трудности и мизерия заради любовта си...по-добре сама, но в поносими условия за живот. Казват, че с възрастта жената по-лесно била склонна да прости и изневяра...Засега не мога да споделя от опит.

Относно полигамния брак в някои общества е  широко разпространен и се приема за нормално. Ако още от дете дадено нещо е било навсякъде около теб, защо да започне да ти се  струва ненормално след като пораснеш? Относно месенето в отношенията на съпруга и другите му жени, мисля че си има някакви граници, които съ-съпругите не пристъпват. зная, че саудитата редовно водят на хадж четирите си жени и децата вкупом, защо да не ги водят заедно и на почивка? newsm78

В други общества, които живеят много бедно, следваща жена е ценна придобивка в домакинството. Ако трябва да отглеждаш и произвеждаш всичко сам, ако трябва да мъкнеш вода в горещината и сушата от 10 км и имаш 3-4 пищящи деца, то само ще се радваш някоя по-млада и по-енергична да се присъедини към домакинството. Много жени в Африка помагат на съпруга си да избере следваща жена, имаше и някакво интервю, в което много африканки бяха отговорили, че биха искали да имат съ-съпруга.

В Африка полигамията, в частност полигинията е разпространена и в немюсюлмански общества. Лично познавам нигериец женен за две жени – нигерийка и конгоанка, двете жени знаят една за друга и се приемат. И тримата са практикуващи християни.

Българки познавам две, които са втори жени, мъжете им са бедни, също българи, явно са се взели не заради богатства.

Ние европейците (западняците), сме отраснали с тази идея за единствената жена, подклаждана от романтични филми и книги. На практика рядко някоя жена остава ‘единствената’, както и в целия живот на даден мъж, така и в определен момент от живота му, когато е с 'нас'. Ако намерим ‘голямата любов’ – добре, ако пък не я срещнем, можем да продължим сами – образовани сме, има работа за нас, ако това не стане има социални помощи. Ние сме щастливо малцинство в тоя свят. За мнозинството жени няма социални помощи, няма образование, няма работа, няма романтични книги и филми. Има само един начин на оцеляване – бракът.

Така че, възприятията за брака и семейните отношения са обусловени от много фактори, най-вече социални. Понякога е въпрос и на лични приоритети. Някоя жена би предпочела да изживее една голяма, страстна, разтърсваща любов дори и тя да завърши с раздяла, деца останали с един родител и т.н. Друга жена би предпочела на всяка цена да осигури на децата си стабилна семейна атмосфера, дори за сметка на собствените си чувства

Невена, както винаги си много информативна. Липсваше ми покрай твоето пътуване...И аз харесвам Мириам Макеба, също песента Малайка, а езика суахили го изучавах навремето, много е мелодичен и благозвучен. Лексиката му е 40% арабски заемки, останалото банту, но няма гърлени и щракащи звуци.


ДТТИ, и на мен ми харесва предложението

Ясмин, добре дошла!

Хайде, че се олях с това писане, лека нощ на всички.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 23:21 от Monsoon_rain

# 18
  • Мнения: 100
Латеа, мерси за темичката. Много е хубава.   bouquet



Наде, разбира се, че не означава, че ще обича другата повече от теб. Той за да си вземе теб значи все пак има защо. И нека обича....ама тя си седи там. Ако не друго - задължения има към нея... ако не и това - сянката и винаги ще виси като проклятие... ужас.
Да ти каже една нощ при теб, една при нея... какво е това - ад. За мен е ад, пък ако ще да ме обича повече от..... квото ще!  #Cussing out
Права е Лили - по-добре така... отколкото оная да ти строви нервите  Naughty Sick

Деси, верно я пусна, ама тогава вината си беше моя - аз не казах, че правя нова тема. Исках да изненадам, а изненадана... бях аз  Mr. Green Joy  Живи и здрави - ще пускаме още много теми!!  Heart Eyes

Хайде, лека и мека!  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 3 804
ясмин добре дошла  bouquet

аз също познавам няколко българки омъжени за сирийци-но при тях ситуацията е следната-тя с децата в БГ,а другата в Сирия-изобщо не си пре4ат

# 20
  • Мнения: 610
Наде - ЧЕСТИТО И НА ТЕБ РОЖДЕННИК ! ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ!   bouquet

Благодаря ви момичета за поздравите и пожеланията! Много мило ми стана, бъдете живи и здрави, вие и вашите семейства  Hug

Рожденния ден мина супер  Party  много танци, песни, подаръци.......голяма веселба  Simple Smile  sohappy dancing
Малките бяха много щастливи  Heart Eyes такава игра падна , че Йоанка към 8 часа вече дремеше на едно столче , но отказваше да си легне  Crazy а Теди я хранеше с мандарини , че имала нужда от витамини  Simple Smile  
Моите сърчица ви благодарят за прекрасните картинки и изпращат много целувки на всички дечица  Kissing Heart lovekiss

Марси  страхотно пожелание ми беше написала сутринта на скайп, много ме трогна  Hug

# 21
  • Мнения: 38
Малеййй  преди да се разпиша при вас, изобщо не се сетих,
да погледна старата тема, направо се облещих   вие сте му дръпнали  такива коментари.
Че моят пост май вече ще е излишен.
Взимам си поука,повече да не се шегувам,
аз съм си шегаджиика по природа, ама сега усмивката ми замръзна.
Поне да бяхте ме предупредили бре Принцески арабски.
newsm81 newsm81 newsm81

# 22
  • Мнения: 206
Rali незнам кое е по-доброто, но и сама не е хубаво Sad, а толкова трудно можеш да започнеш нещо отново. Хората станаха много по-различни, незнаеш на кого ще попаднеш и къде...затвоа се възхищавам на тези момичета от нас, които рискуват и тръгват, коя за Египет, коя за Алжир, коя за Мароко или Дубай... аз май не бих...
Монсун права си, че всичко си е и от годините, сега няма авантюри и рискове или ако има всичко ще е добре премерено. Не съм застрахована от грешки, но и не действам на първа позивна както преди.
Жасмин добре дошла при нас, надявам се да вдигнеш завеската и да разкажеш нещо повечко за себе си. Отдавна не сме се сбирали на сладка приказка и шиша, сладки и ароматни напитки. Липсва ми края на приказката на Шехерезада, лиспва ми обещаната приказка на Другарчето, Съншайн къде изчезна и ти.... Sad Страхотна надявам се да си добре, Палестинско Снежи сред израелската пустиня, чакам те..... Теди и ти ми липсваш. И Нафасима и още много други, чийто постинги тука правеха разговора ни още по-колоритен.
Рали надявам се всичко да е наред при тебе?
Нямам новини от Цецито, Белбейка и тя не се включва да сподели нещо. Дано си добре момичето ми и бебко също.
Свеар и Снежна как сте? Кърмите ли малките бебчовци?

Скай Блю какво става с тебе? Хариет?

# 23
  • Мнения: 333
Маса Ал Кхейр (Добър вечер) момичета!   bouquet

Латея Благодаря за темата!   bouquet

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТЕДИ И ЙОАНКА!
Сабинка Да са ти живи и здрави златата  Heart Eyes и винаги да ти носят двойно щастие и радости!  Hug  bouquet

Вени, честит рожденник! Да е жив и здрав сина ти!


Много тежко ми става винаги, когато чета твоята история, съчувствам ти, защото малко или мн оприличавам историите ни. Ти си много силна жена...успяла си да запазиш мъдрост и да се примириш с обстоятелствата.  Hug

Катенце Тука съм бе гюзелим, но напоследък пада яка подготовка за изпити. Днес единия го издържах успешно. Надявам се на положителни резултати.  Simple Smile
Все забравям да ти кажа, че миналата седмица като ти разгледах албума, забелязах този арабския шал (забравих как се казваше  newsm78 ) много ти отива, машаАлла!  Hug Тази година е много модерен този шал...гледам доста ги купуват. Ще си взема и аз ама като не знам как се връзва.  ooooh! Grinning

Лили Започнах да се притеснявам за тебе.Отдавна не беше писала.  Hug Браво на Карито...отличничка - сладуранка.  Heart Eyes Дано и по-напред все те радва с още успехи.  Heart Eyes
Много интересно това с браковете там. Аз лично не мога даже да си представя да съм 2, 3 или ....  Sick Аллах Мухафаза! (да пази Господ)  Praynig Аз какъвто съм чешит.  Grinning Само ми е достатъчно да видя даже бивша на снимка и повече не поглеждам...отказвам се моментално. Много съм ревнива и особена.  ooooh!

Арабски жасмин Добре дошла!   bouquet Много хубав ник имаш.  Heart Eyes

Забравих кой беше дал линка към речника  Embarassed . Изтеглих си го и сега уча арабските думи. Който и да е бил ...благодаря му много!  Hug  bouquet
Деси Разбира се, че бих ти помогнала.  Hug Винаги! Само казвай!  Wink

Креми Много е порастнал малкия багерист машалла!  Heart Eyes Наистина има твоята чаровна усмивка.  Hug

Дала страхотна песен ...благодаря ти, че я сподели!  Hug

Биби, Дина, Марси, Мунсън, Невена, Кате акхял. Секси, Найра, Либра, Латея, Ани, Снежи, Мелани, Ра, Дала, Дуа ..... (ухаааа, че сме много  Laughing) и всички, които пропуснах ви праащам по една гооооляяяма  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Аз напоследък съм на вълна Елиас Рахбани и Маджида Ал Руми.  Heart Eyes Специален поздрав за всички, които са им почитатели с любимите ми  песни.  bowuu
http://www.youtube.com/watch?v=7BHyNQDV5KE&feature=related - Elias Rahbani - Moonlight Melody
http://www.youtube.com/watch?v=uAE0P4d7mzg Aynak- Majida El Roumi
http://www.youtube.com/watch?v=JEEM9cNX--A MAJIDA AL-ROUMI,Li annaka aynaiya



# 24
  • Мнения: 3
Айде и аз да се запиша в новата темичка,да ни е честита  bouquet
Дала,ама в Алжир първата жена,ако разреши може и втора и трета и т.н.Ама нали се сещаш една нормална жена кога ще е съгласна.А и си мисля колко ли обикновени хора с нормални доходи могат да си позволят да гледат повече от една жена и 2-3 деца,а и като се има предвид сред мюсюлманските общности си е позорно да неможеш сам да гледаш жената и децата и да праща жена си да изкарва пари за ядане.
Абе оставете не си е работа да си втора цигулка,ако има кой да се грижи за теб и децата тогава ще ти липсва любов.Най-добре е да си на точното място,в очното време,за да срещнеш точния човек,с който ще си винаги соло и акапелно и ще си се обичате.Останалото е допълнение към щастието.Казвам го от опит,защото съм живяла и добре и в мизерия.И съм се научила на едно,ако имаш лубов не ти трябва нищо друго,ако нямаш лубов,няма значение какво друго имаш.Без пари,ще ходиш ще работиш и ще изкараш,без дом,ще наемеш квартира,макар и малка и тясна,но покрив над главата,но без здраве и любов,която да те кара да продължаваш напред и в палат да живееш и каквито и матерални блага да имаш неможеш да си щастлив.Аз се разведох именно заради липсата на любов,опитвах се да давам,а нищо неполучавах и за какво ми беше хубава къща,хубава кола и т.н.,когато аз за човека до мен бях равна със стола или масата?Преди време излизах с един женен мъж,не сме имали връзка,защото нито съм му била любовница,нито съм имала чувства към него,дето се вика за забавлението,да изведе мен и приятелките ми.Е да грижеше се за мен,когато му се обадех независимо в колко часа и за какво дотичваше,дори от границата съм го връщала,да купуваше ми каквото исках,да плащаше ми сметките за телефон,да висеше ми под прозореца и какво от това.Нали все пак въпреки,че се кълнеше,че ме обича,когато му казах аз мога да ъда с теб само ако си свободен той избяга.Да беше поел отговорност,но аз немога да се прежаля да съм втора.Може да отида на улицата,да остана без нищо,но да ставам домашен любимец на някого никога.Колкото до полигамните бракове,ми не си е работа това,защото аз и да съм ОК другата/другите жени едвали ще са толкова щастливи.По-добре скромно,отколото сред интриги.При това как да уважавам един мъж,който може да дели сърцето си,дали той въобще обича някоя от жените си или да се покаже коло е велик и как може да гледа няколко жени.И не на последно място любовница или втора съпруга къде отива морала тогава?

# 25
  • Мнения: 3
Оффф,извинявамсе ко съм малко остра днес обаче си имам уйасни главоболия с бившия и ми се отразява,ама за това ще разправям друг път,че сега пак ще взема да ревна.

# 26
  • Мнения: 169
Добър вечер и от мен най- накрая, поднасям  искренни извинения , но бях без интернет.
Та да започна с новините- Цецифло е добре вече както Дала ви е информирала имат религиозен брак.Почти всеки ден се чуваме и тя е щастлива.Сега в момента са в процедура на подготовка на документи за граждански брак  Praynig.Между другото момчето и  доста добричко - не съм го виждала но сме си говорели по телефона.Надявам се ако им се отвори път да ни дойдат на гости.
 А при нас е голяма дандания- прибирам се аз и кво намирам- стягат ми се нашите за тумба-лумба демек сватба.Тук в момента е едно направо ми иде да се върна обратно в бг.Питам аз на кому е нужно тва нещо- бели рокли, кафтани и каракули, а те- тва били хубави сувенири, нямам думи страшни сувенири аз с корема а те да си повеят гъзовете. Както и да е като мине данданията 2,3,4 декември ще показвам и снимки- мама и бебе в бяла рокля Laughing.
Иначе бебко е добре расте и вече шава
Целувки от нас

# 27
  • Мнения: 3
Belbey,айдебе момиче къде ходиш,никаква те няма.Ама ивиняваме отсъствието.Честито за предстоящата сватба.А на бебо селувки,ех какъв кеф и понякога неудобство е като започне да шава.Не се пали за сватбата накрая ще си доволна.
А за Цеци,ако я чуеш прати и много целувки и прегръдки от мен.Кажи и и тя да се покаже я на скайпе,я на имейла да драсне нещо.
За сега лека нощ на теб и на другите хубавици и чакаме снимките Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Здравейте,

Арабски ясмин, Добре дошла!  bouquet Надявам се тук да ти е уютно и приятно. Радвам се че си цветолюбителка като мене и се надявам да обичаш и познаваш и парфюми, защото това е голямата ми любов и хоби. Разкажи за жасмина и не само. Тук има парфюмен виртуоз, Розалия и е ника и живее в Саудитска Арабия. Разказа ни за бахура, уда итн, така че можесх да продължиш, още повече през Оман от древността е минавал пътя на тамяна. Хайде, разказвай!

Моите поздравления, Деси. И благодарности за положения труд. Надявам се сайта да стане приятно и полезно място в което да прекарваме незабравими часове. И   bouquet

Белбей, радвам се да те видя на линия. От мене обезателно да честитиш на Цеци

Латеа,   bouquet за темата и успехи с наемателката! Остави тази така и не си играй, а в следващата вече ще сложим линка.

Дезъртbaloni честито за изпита!

Ра, Как си? Драснах ти на скайпа. Върви ли научния труд?
Цитат
Да ти каже една нощ при теб, една при нея... какво е това - ад. За мен е ад, пък ако ще да ме обича повече от..... квото ще! Права е Лили - по-добре така... отколкото оная да ти строви нервите
- две нощи при тебе и две седмици при нея и нека тя да си трови нервите с него! Така става ли newsm78?

Под ей това, понеже е все едно аз съм го писала:

Цитат
Наде, благодаря за откровенността. Мисля, че човек с възрастта си променя мнението по тези въпроси. На 20 години и аз бях твърдо за „Тя или аз”, сега съм по-склонна да взема под внимание и други неща. На 20 години бях сигурна, че бих живяла в най-голямата мизерия и трудности, само и само да съм с голямата си любов. Сега не мисля така. Не казвам, че бих се съгласила да съм с някой, който ми е физически противен заради пари, но в никакъв случай не бих приела и да живея в трудности и мизерия заради любовта си...по-добре сама, но в поносими условия за живот. Казват, че с възрастта жената по-лесно била склонна да прости и изневяра...Засега не мога да споделя от опит.

Относно полигамния брак в някои общества е  широко разпространен и се приема за нормално. Ако още от дете дадено нещо е било навсякъде около теб, защо да започне да ти се  струва ненормално след като пораснеш? Относно месенето в отношенията на съпруга и другите му жени, мисля че си има някакви граници, които съ-съпругите не пристъпват. зная, че саудитата редовно водят на хадж четирите си жени и децата вкупом, защо да не ги водят заедно и на почивка? newsm78

В други общества, които живеят много бедно, следваща жена е ценна придобивка в домакинството. Ако трябва да отглеждаш и произвеждаш всичко сам, ако трябва да мъкнеш вода в горещината и сушата от 10 км и имаш 3-4 пищящи деца, то само ще се радваш някоя по-млада и по-енергична да се присъедини към домакинството. Много жени в Африка помагат на съпруга си да избере следваща жена, имаше и някакво интервю, в което много африканки бяха отговорили, че биха искали да имат съ-съпруга.

В Африка полигамията, в частност полигинията е разпространена и в немюсюлмански общества. Лично познавам нигериец женен за две жени – нигерийка и конгоанка, двете жени знаят една за друга и се приемат. И тримата са практикуващи християни.

Българки познавам две, които са втори жени, мъжете им са бедни, също българи, явно са се взели не заради богатства.

Ние европейците (западняците), сме отраснали с тази идея за единствената жена, подклаждана от романтични филми и книги. На практика рядко някоя жена остава ‘единствената’, както и в целия живот на даден мъж, така и в определен момент от живота му. Ако намерим ‘голямата любов’ – добре, ако пък не я срещнем, можем да продължим сами – образовани сме, има работа за нас, ако това не стане има социални помощи. Ние сме щастливо малцинство в тоя свят. За мнозинството жени няма социални помощи, няма образование, няма работа, няма романтични книги и филми. Има само един начин на оцеляване – бракът.

Така че, възприятията за брака и семейните отношения са обусловени от много фактори, най-вече социални. Понякога е въпрос и на лични приоритети. Някоя жена би предпочела да изживее една голяма, страстна, разтърсваща любов дори и тя да завърши с раздяла, деца останали с един родител и т.н. Друга жена би предпочела на всяка цена да осигури на децата си здрава семейна атмосфера, дори за сметка на собствените си чувства

Се подписвам с две ръце

За любовта към повече жени - аз съм едно дете и не мислех, че ще имам повече от едно дете. Не исках да деля любовта си. Наистина, дори и да ги обичам много и двете не мога да им отделя времето и ласките на всяко едно. Естествено ако имах едно дете щях да отделям повече време и средства за него. Но има хора и с единствени деца, които ги малтретират и живота на тяхното дете не е нито по-добър нито по-весел или благоденствен. Същото със жените.

Монсун, Хабари? Щом си учила кисуахили, за да научиш исизулу ти трябват максимум 2 месеца. Най-трудното при тези езици е да се схванат морфологичните класи, човек-хора, неодушевен-неодушевени, абстрактни, течности, умалителни итн. Също и спрежението на предлози според класата. Хубавото е, че за разлика от семитските езици , които запазват съгласните, но менят гласни в корена, корена на банту езиците никога не се мени (освен едно изключение за ул ук между последна съгласна и последна гласна на корена, което дава обратно на предишното значение). От там нататък е лесно. По 5 на година можеш да ги учиш. От мене Мботе(привет) на конгоанката. Как е малкия? Вие сега къде сте, че нали ме нямаше?

Близнаците, радвам се че РД е минал добре. И си пийте витамините  Laughing!

# 29
  • Мнения: 1 655
Здравейте отново момичета!
Понеже съм на работа а работа сега няма, всичко живо спи аз мога да драсна някой друг ред! Laughing Laughing
Добре дошла на новото Майче, оле като четох какви бременостти е изкарала верно е героиня с 5 деца! Hug Praynig Heart Eyes
Пустинна принцеске мнго благодаря за комплимента, трябва да го видиш какаъв е бъбривец станал, като съм в къщи не мога да седна на компютъра той е наврян в мен и иска да гледа филми и неговите си неща та не мога да смъкна клипчетата да го чуете! Hug
Честит рожден ден на патерици на Близнаците!На патерици но от сърце!
Забелязах в старата тема че Амал е бременна, Е честито мила, Много се радвам за теб!
Толкова много нови мами има че не мога да разбера кой кой е!
Аз познавам 2 момичета който са в оман в момента, едната е в авиолинийте а другата е мед. сестра!
А за това което каза водната лилия е абсолютно вярно!
Колко българки са любовници на богати араби, които треперят като чуят жена си и треперят защотот ще останат на пътя ако се разведе с тях арабката!
Абе свят голям!

Общи условия

Активация на акаунт