Децата на България пътуват по света

  • 39 614
  • 518
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 577
 То така или иначе ще е в определен период, така че може и ние да планираме разходка до там. Следя темата и като избистрите нещата ще се включа с конкертни предложениея за нашите два дома в Брацигово Hug

# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И аз съм на линия Hug И цяла нощ, като не мога да спя, си пофантазирах по въпроса. Разбира се, аз се включвам за Канада, в частонст Онтарио. Мисля, че колкото повече сме представителите от една страна, толкова повече и по-интересни информация и нагледни материали ще можем да представим. И понеже, ако не ми мине котка път, догодина лятото ще съм в БГ, ми се върти идетя аз самата да присъствам на урока посветен на Канада (тъкмо ще изпия най-после по кафе с Видинските майки, че им се точа 3-та година). А защо не и да участвам в направата и консумацията на палачинки с кленов сироп Grinning
Идеята за проекта е разкошна и ще е чудесно да се осъществи във възможно най-много домове!

# 17
  • Мнения: 2 257
Калинка, идеята първоначално принадлежи на теб и се доразви благодарение на участието на майки от ДБМ и с подкрепата на чужбинските. Заглавието - загатнато от lorys, леко променено от мен. Аз само отворих темата. В нея мога да добавям до след още няколко часа, после - само модератор.

В другата тема предложих "момичетата от Америка да действаме заедно и да пратим по едно и също време нещата от тук, за да може да се представи целия континент с различните щати наведнъж" - засега Niki1 и Зора са съгласни. Вероятно ще стане нещо като темплейт, придружен с визуален материал, който ще разпратим до всички домове.

Вкарвам и коментара на МИНЕрВАта за критериите, от другата тема.

# 18
  • Мнения: 1 062
Аз също ще се включа, като ми се върти една идея в главата, ама ще ми трябва техническа помощ Mr. Green Та значи - накратко за историята на държавата и града ( в митовете тук има и бг връзка Mr. Green), географията, снимки, друга информация. И сега въпроса ми е - мога ли да направя такава презентация на СД ( и ако може - как)? Мисълта ми е , че веднъж подготвена може да се сваля на СД много пъти и така ще стигне по-лесно до всички домове. Въпроса е дали ДБМ може да организира показването с лаптоп примерно или ПС на място?  Мислите ли, че е добра идея?

# 19
  • Мнения: 2 381
Трябва да уточним за колко домове ще се подготвят картички. Този път мисля, че ще се събират няколко комплекта картички, които ще отпътуват до различни части на Бг.

# 20
  • Мнения: 2 257
Мисля си, защо да не направим точно както предлага rkb - презентация на диск, която да се размножава за всички домове - с музика, снимки, разкази от държавата, а пък картичките/сувенирите да са нещо като награда, завършек на урока, за децата, които си имаме от Коледа. Така се покриват хем всички домове с информация, хем пак си имаме "нашата си" връзка с "нашите си" деца.

Мисля си само, подхвърлям идеи...

# 21
  • Мнения: 167
Чудя се само дали презентацията на диск няма да затрудни някои от нас в правенето й. newsm78

# 22
  • Мнения: 1 062
Защо мислиш че питам? Mr. Green Ама уча бързо,а ако ми се обясни добре и не съм първа, мисля че ще се справя.

# 23
  • Мнения: 2 381
с други думи само 5 деца от Белоградчик ще получат картички от града, в който живея. Останалите деца от други места. така ли?
Дайте подробности за презентацията на диск. Какво се иска да направя?

# 24
  • Мнения: 11 315
lorys,
Питах  за компютър, защото по-големите може с помощта на Интернет да търсят много информация.
 
Калинка,  няма гаранция, че могат да си позволят да ползлват интернет.
Понеже виждам, че американките ще работят проекта за всеки щат, имам предложение към германките, които ще се включат - да направим същото и за нашите провинции. При нас също има много различия (като почнем от кухнята през диалектите та докрай).

Дойде ми още една идея, но за в бъдеще. Дали ще бъде възможно да каним децата на разходка до нас за примерно седмица? При нас има едно дружество, което всяка година организира подобни пътувания за деца от домове от района на Чернобил и търси гостуващи семейства, където да приемат децата за 2 седмици. Нещо подобно ми се върти из главата. Така децата ще могат и на живо да видят за какво става дума

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Дойде ми още една идея, но за в бъдеще. Дали ще бъде възможно да каним децата на разходка до нас за примерно седмица? При нас има едно дружество, което всяка година организира подобни пътувания за деца от домове от района на Чернобил и търси гостуващи семейства, където да приемат децата за 2 седмици. Нещо подобно ми се върти из главата. Така децата ще могат и на живо да видят за какво става дума

Вечерница, идеята е хубава, но не знам дали може да се развие. И при нас всяка година се борят за децата от Чернобил и става все по-трудно и трудно. Много е скъпо, а тук имат страшни спонсори.....Не знам...

# 26
  • Мнения: 2 381
Дойде ми още една идея, но за в бъдеще. Дали ще бъде възможно да каним децата на разходка до нас за примерно седмица? При нас има едно дружество, което всяка година организира подобни пътувания за деца от домове от района на Чернобил и търси гостуващи семейства, където да приемат децата за 2 седмици. Нещо подобно ми се върти из главата. Така децата ще могат и на живо да видят за какво става дума

Опа... много внимавайте с такива инициативи. Хубаво е, само, че това са деца... с мечти. Как да кажеш после на това дете, че трябва да се върне в дома? И колко деца ще пуснат? Ако не са всички, по-добре нито един. (поставям се в ситуация на неизбрано дете, което ще си мечтае другата година да е то. А ако няма друга година?).
Самата идея с картичките също ми се вижда малко .... как да кажа- хем е хубава, хем ми е притеснено.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 18:56 от Niki1

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Самата идея с картичките също ми се вижда малко .... как да кажа- хем е хубава, хем ми е притеснено.

Ако идеите се обобщят в образователен проект, ще се избегне "Колко е хубаво там, искам да съм там и т.н...." Зависи от нас как ще представим нещата.

# 28
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Не съм се вклЮ4вала в инициативата с карти4ките ,но ви 4ета редовно и....ви се възхиЩавам.  Embarassed Rolling Eyes Hug  bouquet

Дойде ми още една идея, но за в бъдеще. Дали ще бъде възможно да каним децата на разходка до нас за примерно седмица? При нас има едно дружество, което всяка година организира подобни пътувания за деца от домове от района на Чернобил и търси гостуващи семейства, където да приемат децата за 2 седмици. Нещо подобно ми се върти из главата. Така децата ще могат и на живо да видят за какво става дума

Опа... много внимавайте с такива инициативи. Хубаво е, само, че това са деца... с мечти. Как да кажеш после на това дете, че трябва да се върне в дома? И колко деца ще пуснат? Ако не са всички, по добре нито един. (поставям се в ситуация на неизбрано дете, което ще си мечтае другата година да е то. А ако няма друга година?).
Самата идея с картичките също ми се вижда малко .... как да кажа- хем е хубава, хем ми е притеснено.

АбсолЮтно съгласна съм с мнението на Ники1. Тук съЩо идват всяка година деца от 4ернобил и други пострадали райони в приемни семейства. Миналата година имаШе една неприятна слу4ка с едно такова дете:бездетно семейство от няколко години го приема и миналата година просто реШават да не го върнат.Голям екШън беШе,бяха скрили детето при "бабите" в някаква планинска местност,полицията го намери,то пла4еШе и не искаШе да се връЩа в Русия,взеха да ниЩят слу4ая в дома,от който идваШе детето,заговори се за насилие...Абе грозна работа и по този повод бяха блокирали инициативата за доста дълго време. Confused
Много се извинявам ,4е малко се отклоних от темата.... Rolling Eyes

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Прекрасна инициатива  bouquet Мисля, че ще е чудесно за децата. Бихме могли да се включим с Асеновградският дом, там децата са от 7 до 18г.

Общи условия

Активация на акаунт