сок на два месеца?

  • 1 988
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Kalida, Hug!
фетица,Maphia,airin555, благодаря и на вас за подкрепата!
И аз се чудя какъв им е зора на педиатрите. На мен пък ми е второ дете и честно казано не ми се бърза за никъде Wink.

# 16
  • Мнения: 3 718
Зора на педиатрите е, че това са препоръките на МЗ, снасят им ги от горе и те са длъжни да си ги проповядват. Дори и лекари, привърженици на късното захранване продължават да си пеят песента за сокчета на 40 дни. За някои даже това не е захранване ( явно е запиване  Mr. Green )

# 17
  • Мнения: 9 776
Шаманката, абсолютно съм съгласна с написаното от теб. Може би се чувстват длъжни да ни информират, но след задължителното не си правят труда да ти кажат - сама си прецени като майка. Да не си говорим, че като дойде педито на първия преглед у дома и ме попита - ще кърмим ли? То сега е някаква мода #Crazy. А не ме насърчи по никакъв начин да го правя. Даже каза да давам вода задължително /бебето никой не може да го накара да прави нещо задължително!!!/, да давам АМ преди кърмата, ако е малко и някакви такива. Абе лудницата е пълна.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 140
Шаманката Сигурна ли си, че прпоръките на МЗ са за ранно захранване?! Shocked Аз съм чела това http://fnap.government.bg/UserFiles/File/doc/Action%20Plan%20Foo … tion_last_all.doc прието като план от българския Министерски съвет.

# 19
  • Мнения: 374
Дъщеря ми вече е на 10 месеца и никога не е пила сокове, захранена е късно и на 6 месеца, когато и правиха изследвания, хемоглобина и беше 117. А нашата педиатърка беше сигурна, че ще има проблем, защото съм била много самонадеяна майка и прекалено много съм чела в интернет Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 718
само за снимка , това ми го спомена педиатъра на Алекс. Може и да ме е излъгал, но едва ли. Не съм се задълбавала в дебрите на МЗ, но знам, че там всичко е възможно. А плана от линка си е точно такова несъответствие.

# 21
  • Мнения: 5 401
Да ви информирам, че цитирания Национален план за действие "Храни и хранене" ще бъде удължен до 2015 г.  Grinning Което далеч не означава, че ще се радваме на педиатри, приели препоръките му, но все пак...

# 22
  • Мнения: 93
Аз също сам против даването на сок толкова рано.По настояване на педиатърката дадох на сина ми сок от ябълка на 2,5 месеца в резултат  -коликите които току що бяха минали започнаха пак.Сега когато и кажа че е само на кърма без дори да пие вода тя прави едни физиономии-вие сега гледате бебетата по американски,но поне вече не ме кара да бързам със захранването.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 140
Шаманката Ако наистина от МЗ дават на педиатрите подобни указания това е пълен абсурд. Shocked Аз не разбирам защо толкова хора търпят такива педиатри и не разбират, че те не могат да са изостанали само по въпросите свързани със захранването. Един специалист или се развива и следи новостите в своята област или не.
В крайна сметка освен всички други превъплъщения, които ни се налага да правим ще трябва да се правим и на педиатри. newsm78

# 24
  • Мнения: 3 718
само за снимка , права си. Но единственият ни избор е да се информираме много и да сменяме педиатрите. Ей този сега ми е втория, има кусури, но поне е млад и чете. Още малко да ме изнерви и него ще сменя.

# 25
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
все пак педиатрите са лекари, т.е. занимават се с болести, това учат и това са им приоритетите. а пък си мисля че захранването си е един физиологичен и естествен процес. нормално е да не следят новините. та те ако следят и 10% от това, което всеки ден се публикува за другата част от работата им няма да имат време за нас Simple Smile

все едно ние всеки ден да звъним на гастроентеролог да го питаме какво да ядем.
та им е вменено на педиатрите заедно с проследяването на развитието на бебетата да дават акъл и за захранването, което според мен не е много правилно.

# 26
  • Мнения: 405
В никакъв случай не съм съгласна да се дават сокчета от втория месец  Naughty. Желязо няма кой знае колко в сокчетата, бебето си го набавя от кърмата в достатъчно количество.
Напълно подкрепям мнението!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 12 140
все пак педиатрите са лекари, т.е. занимават се с болести, това учат и това са им приоритетите. а пък си мисля че захранването си е един физиологичен и естествен процес. нормално е да не следят новините. та те ако следят и 10% от това, което всеки ден се публикува за другата част от работата им няма да имат време за нас Simple Smile

все едно ние всеки ден да звъним на гастроентеролог да го питаме какво да ядем.
та им е вменено на педиатрите заедно с проследяването на развитието на бебетата да дават акъл и за захранването, което според мен не е много правилно.

Работата, конкретно на педиатрите, включва захранването и храненето, защото те са от изключително значение за общото здравословно състояние и цялостно развитие на бебето и детето. Най- важният принцип в медицината е да не се вреди, а съветите за даване на сокове са вредни. Дори да приемем, че си права и храненето не е работа на педиатрите да не дават съвети за него. Да дават направление за детски гастроентеролог.

Не е наша работа като майки да ставаме педиатри и да ни се налага да се справяме с научна медицинска литература докато самите педиатри си бъркат в носа.

И затова казвам, че ако по въпросите свързани със захранването и храненето, които определят развитието и здравето на детето са толкова изостанали също толкова са изостанали и по всички други въпроси касаещи професията им. Същите педиатри обикновено изписват широкоспектърни антибиотици по всякакъв повод вместо да направят антибиограма или други изследвания. Същите тези некомпетентни, вредни хора намират кърменето за буржоазна отживелица и лесно насочват към изкуствено хранене, защото са получили пари от Нестле или Фризо.
Не обобщавам, вероятно има изключения, но педиатрите също предлагат услуги, за които получават пари и смятам, че ако клиентите са малко по- взискателни останалите без пациенти почитатели на стари школи и други лениви практики бързо, бързо ще влязат в час. Може да не взимат големи заплати, но им ги плащаме ние. Аз, пък плащам два пъти, защото детето се води при държавна педиатърка, а  всъщност го водя при частна такава. Чудя се ако не можех да си позволя частна колко още неща трябваше да прочета и вместо да се развивам в моята професия да стана пишман лекар.Peace

# 28
  • Мнения: 9 776
...Същите педиатри обикновено изписват широкоспектърни антибиотици по всякакъв повод вместо да направят антибиограма или други изследвания. Същите тези некомпетентни, вредни хора намират кърменето за буржоазна отживелица и лесно насочват към изкуствено хранене...

Не обобщавам, вероятно има изключения...

 PeaceАбсолютно съм съгласна с теб. И нашата педиатърка не е от изключенията Cry. Макар че не е от старата генерация и би трябвало да се интересува от новостите в областта си, но...не би. Ето защо и казвам ок и си карам както си знам. Дано не сбъркам.

# 29
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
само за снимка, сигурно си права. не зная каква е професията ти, но сигурно знаеш за useful many and vital few. в крайна сметка и при лекарите е така. да не говорим, че те не могат да бъдат коренно различни от останалите "специалисти" в тези географски ширини... конкретно за антибиограмите - сигурна съм, че всеки от тях знае какво иска изкуството, но има отговор защо не става. само пример - когато ти назначи антибиограма частния ти доктор, си я плащаш. като я назначи джи-пито трябва да ти даде талон за нея. а последните са ограничени. и така предполагам е станало някакъв рефлекс.
не защитавам ест. даването на сок и въобще ранното захранване, просто исках да кажа, че винаги има друга гледна точка. не знам дали те имат време да пишат във форумите им, но сигурно щяха да обясняват колко неграмотни майки има...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт