”Времето сякаш бавно минава, нямам търпение МАРТ да наближава”

  • 17 163
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 267
Дойде и моят ред да се запиша в новата вече стара тема  newsm53 ( не мога да ви изчета бе ).Относно къпането почти във всички болници бебешоците ги къпят над чешмата,както каза Слънцето - на повечето места водата е от чайник,поне аз това съм чула и чела.
За това преваряване да питам опитните мами - като преварите водата,след това колко време я оставяте в шишенцето,смисъл може ли да стои дълго или трява вевднага да я хвърлиш като се напие бебчо, а тези кани Брита не са ли много мръсни смисъл полепва много варовик по тях, прашинки и др,естествено че ще се почиства ,но пак не ми вдъхва доверие.
За сърбежа аз от началото се мажа с мустела,само след баня и нямам никакви проблеми,нищо не ме сърби,верно малко е скъпичко,но си заслужава  :naughty
Много гадни сънища сънувате ужас,добре че аз не сънувам
Кои шишета са по - удобни според вас стъклените или другите?

# 61
  • Мнения: 4 428
За стъклените шишета за храненеразбрах, че за тях няма стерилизатори... Знае ли някой нещо по въпроса?

Защо стъклениет шишета да не стават за стерилизиране в стерилизатори за МВ  newsm78

За това преваряване да питам опитните мами - като преварите водата,след това колко време я оставяте в шишенцето,смисъл може ли да стои дълго или трява вевднага да я хвърлиш като се напие бебчо, а тези кани Брита не са ли много мръсни смисъл полепва много варовик по тях, прашинки и др,естествено че ще се почиства ,но пак не ми вдъхва доверие.

Ти по колко вода мислиш да преваряваш? За всяко шише отделно ли  Laughing И докато изтине водата, да трябва да преваряваш наново  Laughing
Преварява се поне по 1л вода. Стои си в каната и си сипваш по малко в шишенце  Peace

А за Бритата, пак казвам - Тя е за деца НАД 1год. Тогава това, което е по каната ще е едно от най-чистите неща, които ще му влизат в устата  Laughing
Не им се впрягайте толкова на бебетата. След 3-ия мес не е препоръчително да се продължава с редовното стерилизиране и т.н. Постепенно се приключва със стерилизирането до към 6мес. Общо взето пролази ли, започват да лапат какво ли не. И просто е абсолютно безмислено да се продължава да се стерилизира и търка толкова педантично  Peace Така бебетата си изграждат и имунитет към нормалната околна среда  Peace
За изписаното по-горе изключвам единствено шишетата и бибите от АМ. Те се стерилизират редовно до към 6-ия мес. След това само се измиват хубаво с препарат и вода  Grinning

# 62
  • София
  • Мнения: 659
 Привет на всички  55
 Аз имам доста работа и не ми остава време да пиша, но си ви следя и чета редовно.
 Nikita, мисля, че ти се интересуваше от слинг. Аз съм виждала в Premaman, но са 100-110лв., а тези на ЗиЛана са на по-приемлива цена и пише, че могат да се видят в два магазина, "на живо" дет` се вика. Аз също ще си купувам, спряла съм се на тип Шал, но ще е догодина.
 Elg, прожекционната лампа на Tomy мисля, че я видях в Джъмбо, но не помня цена. Има и въртележки за креватче на Fisher Price, които пак проектират картинки , аз лично много ги харесвам, а и щом имаш роднини в Щатите, оттам може да ти ги пратят ще ти излязат по-евтино. Ето ги Rainforest  Butterfly
 Тази въртележка също е подобна, но не прожектира на тавана, а надолу.
 Не мога да разбера защо толкова много хора се възмущават, че Зеленкото не иска да си показва лицето по снимките. Това, че повечето от нас си качват снимките в нет-а е означава, че всеки трябва да го прави. Още повече, че тя доста пъти разясни защо не желае да го прави. Нека поне правото на собствен избор не осъждаме  Peace.
 Elwing ,и аз отсега го мисля синковеца как ще издържи докато съм в болница. Спал е веднъж-два пъти при баба си, но напоследък въобще не иска да се отделя от мен. В събота го оставихме на майка ми само за няколко часа, че ходихме да му купуваме подаръци и беше един рев ooooh! После само питал кога ще се върнем, а даже и кака му беше там и са си играли ама ....мъчо му било. Иначе по цяла седмица пита кога ще ходи при баба си, но трябва и аз да съм там. Май ще си плачем дружно март месец - той за мен аз за него и така.
 Nagaina, ние цял живот сме с бойлер и не сме имали проблеми. Тя водата си е мръсна и от самите стари тръби - от доста години сме с проточен бойлер и пак понякога си тече ръждива водица.
 По въпроса с водата и аз ще я преварявам (имам кана), бутилирана започнах да давам след навършване на годинка, но познавам мами, които я дават от раждането и нямат проблеми. Ако кърмя няма да давам вода на бебо и не ме е страх, че ще остане жаден, защото съм виждала какво излиза от гърдите в първите минути - почти гола водица, чак после потича хранителното млекце. На Ники преди пробвах да му давам, уж да си изплаква устата след хранене, че веднъж имаше гъбички, но то детето не я искаше. Виж като почнахме сокчета плачеше за още като свърши, но водата я недолюбваше.
 И мен ме сърби корема и се мажа с олиото на HIPP, но без бой си признавам, че не съм много стриктна (и витамините и флуора си забравям, но не се притеснявам хич).
 На тези, които мислят да изваряват шишета в тенджера ще им кажа, че не е толкова страшно (говоря от личен опит). Кофти е когато бебо е на АМ, защото ще ви трябват по няколко шишета дневно и ще се налага да ги стерилизирате по-често, но ако е на кърма може да минете и без стерилизатор.
 Аз ще си купувам стъклени шишета не заради удобството, а заради Бисфенола. Може и да няма много истина оносно вредата му, но не искам да имам подобни съмнения при условие, че няма да ми коства нищо да го избегна.
 Приятни сънища на всички  smile3524

# 63
  • Мнения: 361
Добро утро мамчета


Първо и най- важно
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на ЕЛЕНА на Дидето. Да ти е много здрава, много щастлива, много да ви радва с тати и да е една прекрасна кака през март.   newsm59  bigdance2 Tada Gift  party002 newsm67  party023

veroniki - благодаря за линкчетата и за инфото за лампата.

Ние и днес започнахме много спокойно. Ако не си държа ръката на коремчето да я усещам бебка, все си мисля че спи и вече не и се занимава с нас.  Rolling Eyes

От мен лек и усмихнат ден
  Hug  bouquet

# 64
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Добро утро и в новата тема.Честит Рожден Ден на малкото слънце на Дидето-пожелавам и безгрижно и щастливо детство и много да слушка  bouquet. Аз ви желая весел ден ,а аз отивам да ви чета(и да поработя малко де) Laughing 

# 65
  • Варна
  • Мнения: 858
Добро утро и от мен. Hug
Честит рожден ден на малката принцеска на Дидето! Да ти е жива и здрава и март най-големия помощтник на мама.    smile3525

Аз след малко отивам на ранната малка пазарджишка среща за по кафе. Дано ни е весело като на вашите,макар че не се съмнявам  Hug После ще сложим и снимки.
Лек ден от мен на всички мартенки   Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 1
Добро утро, тумбачета!
Веси Петровска, сънувала си, събудила си се и забрави. И в минала тема говорихме за това. Мислите и страховете ни се проектират в сънищата. Май повечето сме минали през поне един такъв сън. Майката му е по-малко да мислим по въпроса като си намираме друга работа. И повече разходки на чист въздух сигурно помагат като едно изпитано бабешко средство. Simple Smile
За ваничките, аз съм "за", не за друго, ами като си спомня сина ми на 7 месеца- 12 килограма и си представям как се държат 12 кг. под чешмата. То фитнес, фитнес, ама несъразмерни ще ми станат ръчичките. Grinning А за шишетата като чета... Вярно ли преди всяко ползване мислите да ги изварявате? Laughing Laughing Добре, де, изварявайте си ги, ама аз мисля да си намеря по-приятни от това занимание. Laughing Ако знаете как ми липсва ездата... Вече мисля за вариант как ще взимам бебока с мен и кой ще го гледа, докато се забавлявам. Живот и здраве, мисля това дете да го гледам по-лежерно и от предните две (колкото и да е трудно, предвид моя калпазански нрав по принцип), възможно най-приятно и за двама ни. Дано всичко да е наред и да мога да си осъществя плановете.
 А-а-а, кой се притесняваше какво ще прави баткото, докато мама е в болница? Няма да забравя нашият батко като ме видя с розовата нощница от болницата като ме приемаха, как почти разревал се от уплах ми каза едно неуверено "мамо, много си хубава с тази рокля"... Е-е-ех, спомени... Ама мина и замина. После с такъв кеф си гледаше сестричката.

# 67
  • Мнения: 70
За водата и аз наскоро чух че не се давала вода на кърмените бебета, но не съм се ровила по задълбочено в статии. Но зълва ми роди тази година Юли месец и бебо хем си се кърмеше много добре хем вода си цокаше. И това не му пречеше да наддава даже след първия месец и нещо му разредиха кърменията защото вървял дебеличък според педиатъра. А от 4-ти месец му даваха и малко сок от ябълка и морков с лъжичка. Голям е бузанчо и страхотно добре си расте и развива пу-пу на вуйна сладкия Heart Eyes

vesel4e за ваничката питаш, ами аз мисля че без ваничка не може. За под течаща вода е идеално когато набързо трябва да измиеш бебо при смяна на памперс, но бебешкото къпане не може да се замени. Та в тази посока да попитам чували ли сте да се слага към водата за къпане малко отвара от орехови листа против рахит или каквото е там, и от кой месец се започва това newsm78

Честит Роджен Ден на малката Елена на Дидето! Да ти е жива и здрава и много да те радва, слушка и помага март месец   bouquet

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 10:17 от Janitsa

# 68
  • Мнения: 481
Здравейте от мен!
Честит рожден ден на малката рожденничка  bouquet

Относно къпането - аз лично смятам само дупето на бебето да мия директно под чешмата, а после - с анатомична ваничка - даже вече си купих такава на Чиполино, казаха ми, че вършила много по-добра работа от обикновената Peace

Относно стерилизирането на стъклени шишета - и на мен ми казаха, че стъклените не стават за микровълнови стерилизитори! Но защо и дали някой е пробвал - това незнам, ако някой знае, да си каже Simple Smile

А аз да попитам -
1. вие само стъклени шишета ли смятате да ползвате? Че кумата ми ги наговори едни лоши работи за тези
пластмасовите - та незнам, чак толкова ли са вредни?
2. Също ме поставиха в тъч за кошчето за кола - купих си на Чиполино - то е доста известно. Но приятелки ми казват, че не било достатъчно полегнало бебето в него, и не ставало за съвсем малки бебета - до 3-тия месец  Shocked А на кошчето нали пише от 0-13 кг, плюс това има възглавнички за новородено? Чак толкова некадърно ли да са го направили, че да не става наистина - нали е по стандарти някакви?! Веселина_s_p искам и твоето мнение, че видях че ти продаваш едно такова - значи си ползвала! И верно ли че не било хубаво бебето да спи в това кошче, а да постои само няколко минути? Аз мислех да го ползвам за следобеден сън, или като си върша нещо в кухнята, бебо да е до мен в коша newsm78

# 69
  • Мнения: 70
Нещо става с форума Публикува ми мнението 2 пъти  newsm78
Та да редактирам тогава, Нагайна е питала за бойлера. Ама се чудя как така ще ръждясва вътре, като това си е един вид преваряване. Пускаш го на най-високата степен това са все пак 70-75 градуса. Според мес освен котлен камък да се наслоява по стените на бойлера, няма как да има ръжда. Не се притеснявай.
 

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 10:25 от Janitsa

# 70
  • Мнения: 222
Добро утро   bouquet
heli_heli мерси за информацията  Peace
Честит рожден ден на дъщеричката на Дидето! Да ти е жива и здрава и през март - най-добрата кака !!!
Elg страхотна закуска,както винаги! Радвай се, че твоята бебка е толкова спокойна Peace Моят юнак така рита тия дни - мисля че иска да излезне вече по краткия път...Корема ми прилича като "пришълеца и хишника"  Mr. Green Изфърфорва се на една страна, и вече не ти трябва да си слагаш ръката за да го усетиш - само му гледай магариите - корема си скача нагоре надолу. Ако не знаех със сигурност че е сам вътре, щях да се закълна, че са близнаци и си играят на топка  Joy

# 71
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Аз мислех под чешмата докато е малко да го къпя, някъде до към 3-4 месеца ... после ще стане лято, значително по-топло и ще сме по-големки т.е. малко ще можем да стоим и тогава определено ще минем на вариант анатомична вана, но за в началото си мислех дали ми трябва. Струва ми се под чешмата ще е много бързо, а нали трябва да се пестим, за да имаме сили.
Също така не смятам да слагам добавки към водата за къпане, сол, листа и тем подобни ... както и да подслаждам водата за пиене.
За загряването на банята, мисля да купя печка за мокри помещения. Иначе съм с локално парно, но ако трябва да загрея банята на 23 градуса, значи да стане в апартамента 30.
Аз лично съм разочарована от марката Чиполино, още и ужасно се представиха на Бебе мания, толкоз не информирани консултанти, трагедия просто, та съм я зачертала от списъка си таз марка.
За столчето за кола, според мен някои са с доста малък ъгъл ... т.е. остър, бебето трябва да може малко да стои и за новородено едва ли са подходящи, но с възглавничка ще са ОК. В инструкциите за употреба пише да се ползва максимум 2-3 часа.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 11:13 от vesel4e

# 72
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Добро утро и честит празник на малката принцеса  bouquet
tai, аз лично предпочитам да ползвам стъклени шишета, предвид, че ми се струват по-хигиенични. По принцип не съм фенка на пластмасата. Ако купувам стерилизатор, ще е парен.
За къпането под чешмата, в началото изглежда удобно и бързо, но как ще се загрява банята?

# 73
  • Мнения: 267
Яница, като говориш така, че няма ръжда в бойлера, явно не си виждала какво изтича от него като го поправят Laughing, щастливка Simple Smile

За банята - ние имаме радиаторче, та, това не е проблем, но като цяло при нас си мисля, че при нас ще е по-удобно само една стая да топлим при къпането. Но наистина не се сетих за миенето всеки път на наакано дупе как става,  голяма сложнотия бе ooooh! Та, вие, които сте мили дупета на чешмата,  не говорим за къпане, пак ли се загрява, пак ли е съблечено бебето цялото и т.н.? Това не е ли мероприятие, което се прави по 10-ина пъти на ден?

# 74
  • Мнения: 242
Здравейте,
Честит рожден ден на Елена - здраве, щастливо детство и много да слуша мама.

Аз тези дни само набързо прочитам какво сте писали, сега ще кажа набързо моето мнение по коментираните теми.
С Радина преварявах вода за пиене до към 8-9 м. после минахме на минерална. Тя е кърмена изцяло до 4м., а после само сутрин и вечер до 7м., но и вода съм и давала - задължително след кърмене по глътка-две за да не остава остатъци от млякото по устата й заради гъбички - не знам дали от това или не, но не сме имали. Изварявала съм и шишето от вода на котлона всяка вечер. Първите 4 м. имах само 2 шишета и ги редувах през ден. Сега за това бебе на знам... мисля че самото то ще ми подскаже как да го гледаме, а и зависи дали ще се кърми или не. Иначе една приятелка ми обеща стерилизатор за микровълнова.
за къпането - и в шуменската болница къпят бебетата с чайник - една сестра хваща бебето през коремчето, така че да скрие пъпчето с дланта си, с другата ръка търка главичката и гръпчето, а друга полива с чайника. Така беше преди 6 г. и нямаше топла течеща вода - сега ще видим. Иначе в нас я къпех във ваничка веднага след падането на пъпчето, а преди това както в болницата.

Другото което искам да ви кажа, е че вчера бях на лекар във Варна при Давидков и полът е потвърден  100 % е момче - така като си каза той предният път. Моята лекарка от ЖК с обикновеният апарат ме е подвела... Мисля, че Яница и тя беше така... Всичко на бебето е ОК. Отговаря си на 25 г.с. и по размери и по тегло. А за мен - продължавам с почивката и с лекарствата - заради  контракциите и завишената чувствителност на матката. Някоя мама се притесняваше за пиенето на Нош-па - и аз пия 3*2 по предписание на лекар.

Поли 24+ аз нямам нищо против за шуменска среща - аз съм на линия по-всяко време, нали не съм на работа. Така, че свиркай.

Друго не се сещам сега, по късно може и да продължа. Лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт