Да искам ли секцио?

  • 4 457
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 336
Може да е - 1 и пак да ти се отлепи ретината или да се покачи сериозно.

Може и без диоптър да си и "теоретично" пак да е възможно да ти се отлепи ретината, да ти се качат диоптрите, че и да намалеят. Тази истерия около късогледството и отлепени ретини само в Бг я има. На практика изследвания показват, че естественото раждане с нищо допълнително не застрашава късогледите.
Дори и да има малка вероятност защо трябва да се рискува? Нека се направят необходимите изследвания ...

# 31
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз сън с 5.5 късогледство и си родих нормално... с контактните лещи в очите, защото ги забраавих. Ходих на две очни консултации, имах повишен риск от отлеояне на ретината, но след като ми обясниха всички рискове, си претеглих плюсовете и минусите и взех решение. Ако напъваш правилно, очното налягане не се покачва чак толкова драстично Peace

# 32
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Дори и да има малка вероятност защо трябва да се рискува? Нека се направят необходимите изследвания ...

Практиката показва, че такава вероятност няма. Има теоретична предпоставка някаква си. Допълнителните изследвания също са на база на някакъв "теоретичен риск", неподкрепен от практиката.  Все чакам да видя някой късоглед с отлепена ретина и/или ослепял в резултат на естествено раждане, но не би.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 23:20 от Че Ка

# 33
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Дори и да има малка вероятност защо трябва да се рискува? Нека се направят необходимите изследвания ...

БГ е една от много малкото държави, в които късогледството и секциото се свързват в едно изречение. Но тук всичко се превръща в показания за секцио, така, че ...
По време на бременност диоптрите така или иначе нарастват, после е възможно да се възстанови предишното състояние (е,може и не, но това няма общо с напъните).

С - 6.5 и 5.5 съм (сега - 7.5 и 5.5), ще раждам естествено. За успокоение на моите лекари си направих изследване с леща на Голдман. Можеш даго направиш, за свое спокойствие а и по принцип е полезен преглед. При мен показа, че ретината е абсолютно ОК, което, всъщност има значение. Имам 2 приятелки - американки, които родиха нормално с дупки в ретината като швейцарско сирене. Раждането е свързано с рискове, но секциото съвсем не е панацея. Рискът нещо да се обърка при операцията е в милиони по-голям от това да ти се отлепи ретината (медицински факт, многократно подкрепен с изследвания). Спомнете си Елвира! 

Че Ка  newsm10

# 34
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Не мисля,че има проблем да родиш нормално,но обезателно консултация и с очен.
Леко раждане   bouquet

Ако напъваш правилно, очното налягане не се покачва чак толкова драстично ,но и аз така уж зная как да напъвам пък после имах кръвоизливи в очите.То по време на напъните не можеш толкова да се контролираш.Искаха два по-силни напъна и ето ти кървави очи.А знаех,че се напъва долу,а не горе в главата,така че помисли.Още не съм ходила на лекар за да видя как са ми очите,но трябва да отида.УСПЕХ!!!

# 35
  • Мнения: 488
Всъщност много малко са предоставките за секцио по медецински показатели и за щастие диоптрите не са сред тях!
Май в БГ е въпрос на лекарска чест,инфото да се укрие старателно от пациента,да  му се напълни главата с мед.терминология и най-накрая,изправен до стената да м у се обърнат джобовете!
Аз ходих на очен и се оказа,че въпреки диоптрите мога да отида и да родя спокойно"колкото деца си поискам"
ТАка,че-споко!
ЛЕКО РАЖДАНЕ!

# 36
  • Мнения: 1 187
Написах какво изследване съм правила аз - направи го, няма да ти отнеме повече от половин час, но така ще се успокоиш и ще вземеш решение. Секцио или нормално - всеки съди от своята гледна точка - успех и леко раждане!

# 37
  • България
  • Мнения: 181
-2 е диоптър, който не пречи на нормално раждане.

# 38
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
аз бих избрала секцио Peace
И аз, ако все пак се колебаеш, консултирай се с друг лекар, с този, който ще тиводи раждането Peace

# 39
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Аз съм с диоптър -4 и лещи. Лекарят ми каза, че ако предпочитам нормално раждане, трябва да направя консултация с офтамолог. Не ме е натискал за секцио въпреки високия диоптър.

# 40
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
...но и аз така уж зная как да напъвам пък после имах кръвоизливи в очите....

Кръвоизливите нямат нищо общо с късогледството (всеки може да ги получи), нито са патологично състояние.  Да, правилното напъване може да ги спести. Напъване долу в таза, а не в главата.

# 41
  • Мнения: 123
Няма значение диоптъра , важно е състоянието на ретината.
Опасността при нормално раждане е именно в това да не се отлепи ретината.
Аз родих нормално с -3, но преди това се консултирах с  очен лекар.
За съжаление независимо дали сме раждали или не с възрастта диоптрите се качват.

# 42
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
С два диоптера принципно може нормално. Но все пак - обезателно консултация с очен  Peace
Споделям  Peace

Моя добра приятелка ражда нормално с 2 диоптъра и намаше никакъв  проблем , но преди това се консултира/прегледа  на очен  Peace



Леко раждане   bouquet

# 43
  • Мнения: 52
Имам -7 диоптъра. И двата пъти родих нормално.
Аз също съм с -7 диоптъра и ми предстои раждане април месец. Моето най-голямо желание е да родя нормално, винаги ме е било страх от операции. И сега като чета, че доста момичета с висок диоптър са родили нормално се успокоявам. Ходих и на очен, но той не ми даде никакъв конкретен отговор, каза ми само, че гинекологът ми ще реши по какъв начин ще раждам.

# 44
  • Мнения: 1 336
Че Ка не знам как ги пишеш тези неща, да ги насърчаваш да раждат нормално без изследвания ...
Много момичета четат и се влияят. Ако стане нещо кой ще носи отговорност? Това, че на теб не ти се е покачил диоптъра, нито ти се е отлепила ретината не означава че няма да се случи на друг.

Общи условия

Активация на акаунт