моя доктор казва че 156см.височина трябва секцио????

  • 3 325
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Поредната глупост, която чувам. Какво ли още ще се измисли, за да се манипулират жените да раждат секцио.

Peace

# 31
  • Мнения: 1 898
За статистиката: 1.52 съм и родих нормално. Имах бързо и леко раждане.
Не мисля, че само ниският ръст е достатъчно основание за секцио.

# 32
  • Мнения: 21
По-скоро тесният таз, големината на бебето и разположението му са определящи за вида раждане.
Спред мен потърси още едно мнение.

# 33
  • Мнения: 512
И аз мисля, че ниският ръст сам по себе си не е предпоставка за секцио.
Разбира се ако бебето е едро, а таза ти е тесен нещата са други.

# 34
  • Мнения: 354
Има ред показатели за секцио, но ръстът не е от тях. Майка ми е доста дребна и слабичка, но е родила три деца и то нормално. Консултирай се със друг лекар най-добре

# 35
  • Мнения: 58
Ръста не  определя  начина на раждане!
Майка ми е ниска и е родила две деца нормално.
Аз също съм ниска и родих секцио заради тесен таз и голям плод.
Нито гинеколожката,нито екипа който ме израждаше е споменавал,че освен горепосочената причина ще раждам секцио заради ниския ми ръст.
Твоя доктор или не се е изразил правилно или така му е удобно.
Потърси и друго мнение.

# 36
  • Мнения: 1 900
А бабите ни едно време все нормално са си раждали, и през ум не им е минавало, че са ниски.
Това поведение на лекарите не е нито професионално, нито хуманно. За мен си е изнудване.
Подкрепям!
Търси второ мнение!

# 37
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Пълна глупост според мен. Значение имат големината на бебето, положението му и ред други неща, но точно ръста да е сред тях не ми се вярва. Аман от поводи да те съдерат с парите за секцио Tired

# 38
  • Мнения: 21
Аман от поводи да те съдерат с парите за секцио Tired
и да правят коремни операции без да има нужда Close

# 39
  • Мнения: 199
На този ръст и аз родих нормално!Въобще не разбирам какво общо има ръста с начина на раждане!Човек може на този ръст да е с ханш 100см.,нали?Мисля,че допалнителното заплащане при секцио "води"някои доктори в "прценката"им.За огромно сажаление!Помисли си добре и ако той не "премисли"го смени!
Според мен най-важното е настройката.Прочети всичко за раждането,подготви се психически(че няма да е кой знае какво)и всичко ще мине добре!Успех!!!

# 40
  • Мнения: 199
На този ръст и аз родих нормално!Въобще не разбирам какво общо има ръста с начина на раждане!Човек може на този ръст да е с ханш 100см.,нали?Мисля,че допалнителното заплащане при секцио "води"някои доктори в "прценката"им.За огромно сажаление!Помисли си добре и ако той не "премисли"го смени!
Според мен най-важното е настройката.Прочети всичко за раждането,подготви се психически(че няма да е кой знае какво)и всичко ще мине добре!Успех!!!

# 41
  • Мнения: 1 531
и на мен така ми казаха - в шейново - та аз ги послушах де, но много се изненадах, че ръстът е определящ Rolling Eyes не си спомням някой да ми е дал смислена причина, тук в началото на темата имаше нещо като руптура на матката newsm78

пусках и тема пробвай с търсачката Peace

# 42
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Не знам, струва ми се че ако се търсят поводи, винаги ще се намерят. Факт е, че баба ми, дето е тапичка под 150 е родила 2 бебета нормално, както и безброй, безброй други жени. Какво ли са правели горките дребни женици преди да стане толкова популярно раждането чрез секцио Whistling

# 43
  • София
  • Мнения: 39 822
И аз съм дребна, родих и 2та пъти нормално.
Като ме приемаха с Дияна (раждах в Правителствена) д-ра рече на мама "бебето не е едро, но е едро за нея, ще я режем". Не се стигна до рязане, Дияна бързаше.
Според мен по-голямо значение има ширината на таза.

# 44
  • Мнения: 233
Ами онези майчета от азиатските страни, дето са все нисички (корейки, японки и пр.) да не би само секцио да раждат?! Верно, че са друга раса, но нали за ръст говорим!
И аз да кажа на авторката - смени си лекаря! Операция винаги може да ти се направи, при нужда!

Блонди, не винаги малките мами раждат малки бебета. Аз съм ниска и слаба (41кг.), но родих бебе 3570 гр. Wink Нормално!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт