Мога ли да разбера, кой е бащата ,преди да се роди бебето?

  • 11 324
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Прави се кръвен тест и се взима кръв от един от предполагаемите татковци  Confused.

Да, така че единия ще трябва да знае, че си била и с друг. Съжалявам!

Много кофти ситуация  Sick Аз мислех,че само след раждането може да се разбере със 100% СИГУРНОСТ  newsm78

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Може да се установи при пренатален тест за бащинство - ДНК.
Добре е да го направиш по рано, ако твърдо си решила, тъй като носи риск за плода.
Повечето лаборатории предлагат тест само ако детето е момче, тъй като изследват ДНК маркери, но след като се роди.
Въпреки че ДНК-тестовете за бащинство могат да се правят лесно посредством взимане на проба от хорионни въси или от околоплодната течност, трябва да се отбележи, че и двете процедури носят със себе си известен риск за плода. Изследванията са показали, че шансовете за загуба на плода се увеличават с 0.5% при амниоцинтеза и с 1% при изследване на хорионни въси.
Ако в момента ще правиш тест виж тук:
http://dnaaction.com/bul/pre-natal-dna-test.asp
Обяснено е доста подробно.
И не разчитай, че може да разбереш нещо по кръвна група както твърдят някои, защото онаследяването е доста обширно, т.е. детето може да не носи кръвната група на нито един от трима ви.

# 17
  • Мнения: 961
Наистина неприятна ситуация. Но щом  двамата знаят, не би трябвало да има проблем да направите теста за бащинство след раждането.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Теста за бащинство може да се направи след раждането на бебето.

# 19
# 20
  • Мнения: 498
Прави се кръвен тест и се взима кръв от един от предполагаемите татковци  Confused.
след като и двамата знаят,какъв е проблема-правите Peace

# 21
  • Мнения: 285
Ами аз разбирам проблема така-ако е от бившия аборт, защото сега е с настоящия и той няма да е щастлив да гледа чуждо бебе.Ако е от настоящия проблем мисля, че  няма.
Аз друго не мога да рабера, как след 1 месец заедно с този човек искате да си имате бебе?Това ми е малко странно, не трябва ли първо да се поопознаете и да поживеете заедно  или може би е станало случайно?
Ако искаш може да ни кажеш дните на МЦ на ову и на сексуален контакт и така по-лесно ще го разгадаем. А след като си била преди месец с бившия и след 1 месец със сегашния, доки като ти каже в коя седмица си, нали определят по големината на плода, ще разбереш кой месец си заченала.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 242
angel1,
аз доколкото разбирам това с бившия е било тъй между другото, докато мацката си е имала вече нова връзка. Никъде не се казва, че е със сегашния само от месец. А иначе много странна ситуация ми се струва това, но ще се въздържа от коментар.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Месечинка виторога и angel1 наистина мисля, че с тези коментари не помагате на жената. Тя ясно си е написала, че иска бебето, а също и от какво се интересува.
Незнам защо често пъти се ровите в подробности, които нямат особена връзка с темата  newsm78
А колкото до тия сметки с овулацията, също нищо не можеш да разбереш, тъй като овулацията ти може да е била по всяко време след като не си я следила, постфактум няма от къде да разбереш. А и каквото и да изчислиш съмнението ти винаги ще си остане.
Има си точно такъв тест какъвто ти трябва. Има и някакви други тестове /забравих да ти спомена за тях/ купуват се по интернет доколкото видях в сайта са около 350 евро, но на мен ми звучи несериозно. Пише, че при тях може да не се взема кръв от предполагаем баща, а да се прави чрез косми и др., т.е. анонимно.
За да имаш гаранция за резултата си направи както си е реда - попълват се декларации, че двете страни /майка и предполагаем баща/ са запознати и т.н. както си е по закон.
Също прочетох и че в Съдебна медицина се правят само, ако искате резултата да има юридическа стойност.
Това е. Успех. И въпреки притесненията ти все пак ЧЕСТИТО bouquet

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз казах, че ще се въздържа от коментар. Не мисля, че съм ровила в каквото и да било Naughty

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 21:12 от Месечинка виторога

# 25
  • Мнения: 6 274
Може да се установи при пренатален тест за бащинство - ДНК.
Добре е да го направиш по рано, ако твърдо си решила, тъй като носи риск за плода.
Повечето лаборатории предлагат тест само ако детето е момче, тъй като изследват ДНК маркери, но след като се роди.
Въпреки че ДНК-тестовете за бащинство могат да се правят лесно посредством взимане на проба от хорионни въси или от околоплодната течност, трябва да се отбележи, че и двете процедури носят със себе си известен риск за плода. Изследванията са показали, че шансовете за загуба на плода се увеличават с 0.5% при амниоцинтеза и с 1% при изследване на хорионни въси.
Ако в момента ще правиш тест виж тук:
http://dnaaction.com/bul/pre-natal-dna-test.asp
Обяснено е доста подробно.
И не разчитай, че може да разбереш нещо по кръвна група както твърдят някои, защото онаследяването е доста обширно, т.е. детето може да не носи кръвната група на нито един от трима ви.

Това е най - точния отговорPeace
След него не мисля, че има какво да се добави...

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 22:11 от Джуличка

# 26
  • Мнения: 2 013
Може да се установи при пренатален тест за бащинство - ДНК.
Добре е да го направиш по рано, ако твърдо си решила, тъй като носи риск за плода.
Повечето лаборатории предлагат тест само ако детето е момче, тъй като изследват ДНК маркери, но след като се роди.
Въпреки че ДНК-тестовете за бащинство могат да се правят лесно посредством взимане на проба от хорионни въси или от околоплодната течност, трябва да се отбележи, че и двете процедури носят със себе си известен риск за плода. Изследванията са показали, че шансовете за загуба на плода се увеличават с 0.5% при амниоцинтеза и с 1% при изследване на хорионни въси.
Ако в момента ще правиш тест виж тук:
http://dnaaction.com/bul/pre-natal-dna-test.asp
Обяснено е доста подробно.
И не разчитай, че може да разбереш нещо по кръвна група както твърдят някои, защото онаследяването е доста обширно, т.е. детето може да не носи кръвната група на нито един от трима ви.

Това е най - точния отговорPeace
След него, не мисля, че има какво да се добави...

Точно така!

# 27
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Успех. Лека бременност  Hug

# 28
# 29
  • Мнения: 285
Аа, не съм раабрала.Сори.Мислех, че до преди месец е била с бившия, а сега е вече с нов и за това така написах.Нядявам се да не съм засеганала авторката, просто не бях разбрала.Значи с пресмятането на ову няма как да стане,защото излиза, че е била с тях в доста кратък срок от време.А това наистина е гадно.Може би остава този вариант с взимане за изследване на околоплодна течност, подобно на амниото,но не знам има ли смисъл, защото е рисковано за бебчето.Аз лично незнам на кои вариант бих се спряла. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт