Постоянно подут корем

  • 12 409
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте ,извинявам се ако темата ми не е в правилния раздел. Знам,че няма как да ми помогнете,но ако някой от вас се е сблъсквал с подобна ситуация и има някакво решение на проблема моля да го сподели . От няколко месеца/7-8/ ми е постоянно подут корема,дори сутрин ,но по мъничко и постепенно за целия ден се подува повече и повече,истинска мъка е вечерно време,сякаш съм бременна в 5-тия месец,усещам силна тежест и видимо много силно подуване на корема,от време на време имам газове,понякога много често.Чувствам се постоянно като балон,ходих на гастроентеролог-казаха ми,че имам възпалени черва,пълни с газове,предписаха ми да пия- Омепразол ,Дуспаталин и Еспумизан,ефект от тях нямам.Имам до известна степен и отклонения на цикъла/по слабо кръвотечение,по малко дни е самият цикъл,не ме боли корема като преди преди цикъл/ ,не знам двете неща имат ли нещо общо ,но не знам дали не е вариант и някакъв хормонален проблем да е... Моля ако някой се е сблъсквал и може да помогне да го направи:relaxed:

Последна редакция: нд, 06 май 2018, 21:50 от gabi_95

# 1
  • Мнения: 598
За газовете и подутия корем има голямо значение какво ядете. Преди може да не е имало значение, докато не сте си навлекли проблем (става с времето). Обърнете се към добър гастроентеролог, който да ви направи всички възможни изследвания и да ви даде съвет как да се храните, поне известно време трябва да се промени начина на хранене, до нормализиране на ситуацията. Няма начин само с лекарства да се оправи този проблем, храната има огромно значение. За цикъла не знам. Може да се обърнете към гинеколог. Би трябвало всичко да се оправи след правилно поставяне на диагноза/и и правилно лечение/смяна на начина на хранене. Ако не, сменяте лекаря, докато намерите разрешение на проблема. Успех!

# 2
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Бих започнала с постепенно изключване на храните, за да установя какво причинява подуването. Хляб, газирано, плодове вечер, варива и изобщо всякакви газообразуващи и подуващи храни.
Как си с мускулите на корема? Аз се подуването заради диастазата след втората бременност. Газираното ми е страшен бич, като бременна съм. Но пък огранича ли го, изглеждам прилично добре Simple Smile
На гинеколог не е лошо да идеш. Цитонамазка, микробиология, преглед на видеозон е добро начало. При мен имаше сериозни смущения в цикъла, така и не открихме причина, а дори и хормони изследвахме. Една проста добавка ми реши проблема, но за да не предписвам лечение по форуми, те съветвам да посетиш специалист.

# 3
  • Мнения: 112
Много благодаря за отговорите Kissing Face , постепенно ще изключвам храните, дано да има ефект, докато за коремните мускули - често усещам лека болка, като мускулна треска при лек натиск на самите мускули, и понякога от по суха храна понякога изпитвам болка в горната част на корема, наистина много се притеснявам и самото подуване и тежест в корема ме карат да се чувствам много зле, ще огранича и хляба при хранене, защото си похапвам повече от необходимото, тази сутрин отново ми е подут корема , както всяка сутрин, но не толкова много, колкото ще стане постепенно до края на вечерта, особено вечерта

# 4
  • Мнения: 1 301
Здравей, gabi, имах същите проблеми тези дни: подуване на корема, парене на стомаха , също така и болка в горната част на корема.В добавка газове и уригане.
Започнах да пия двойни дози синбиотик на гладно, както и шведска горчивка, пак по-големи дози.
Много ми олекна след около три дни, но съм решила да намаля храната ( признавам напоследък прекалявам) и да дъвча повече,докто се храня.
Може да се възползваш от моя опит, но посети и друг лекар, който поне на ехограф да те види.
Как си с емоциите? Силното вълнение и нервно напрежение много се отразява на червата и на стомаха.

# 5
  • Мнения: 112
Здравей,на моменти съм много спокойна,но и често от самото ежедневие съм по нервна и напрегната. Да споделя също -сутрин,когато корема ми е най-спокоен в областта под пъпа точно имам един вид подутина/дори без да ми се е подул корема като цяло/,страшно неприятно,започнах една по една да изключвам храните,и намалих приема на хляб,за момента ефект няма,продължавам да приемам лекарствата,които са ми предписани от гастроентеролога ,и силно се надявам този ад да свърши,че аз с моите 40 кг ,дето тежа само един корем се вижда от мен Rolling Eyes Много благодаря на отзовалите се . Serendipity* -забравих да допълня,че на ехограф съм гледана и диагнозата беше-възпалени черва ,пълни с газове:close:

# 6
  • Мнения: 2 760
При мен подутият корем се оправи с намаляване на хляба и тестените
 изделия и включване на закуска с така омразните ми овесени ядки. Но аз съм с хашимото, много сме хашимотките с подути кореми.

# 7
  • Мнения: 1 301
Сега се сещам за хуск, пектин, инулин.
Само добри неща съм чувала за действието им.
Това с намаляването на хляба и аз го правя. Временно.
И закуската с овесени ядки. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 742
И аз бях така.Даже погледна псевдонима дали не съм попаднала на мой си пост Grinning Оправих се с диета-НВХ.Има много писано за нея.Страничен ефект-слабее се много.Поне аз много отслабнах,но и коремът ми се оправи.Преди беше по абсолютно същия начин,до края на деня вече доста издут,толкова,че тениската,която съм облякла сутринта вече не ми стои добре...в края на деня съм с шкембе.Може би не е неоходимо да се спазва стриктно диетата,когато нямаме за цел отслабване,но аз я спазвах доста сериозно,отстраних въглехидратите почти изцяло.За около 2 месеца коремът ми се нормализира.Аз и тренирах,но не го дължа на тренировките,защото до преди да спра въглехидратите не ми помагаха.

# 9
  • Мнения: 2 050
И аз бях така, въпреки бях 42 кг. Оправих се с НВХ. Изключих захар, тестени, бобови, ориз, картофи, плодове. Ям само месо, риба, яйца, сирене или кашкавал със салата от сурови зеленчуци /домати, краставици, марула, чушки/. Свалих 4 кг. Ако има ден в който да хапна нещо сладко или тестено по повод, или прекаля с плодове, веднага започвам да се чувствам по стария начин - подува ми се корема, чувствам тежест в него - все едно камък има в него, вечер не мога да заспя от тежест в корема. След такъв ден се е случвало на другата сутрин да съм +0,600 - +0,800кг. Веднага си минавам на НВХ и до 12 часа тежестта ми изчезва, енергията ми идва, а до 24 часа съм смъкнала качените грамове. И аз като Alien1 тренирам, но докато не промених начина си на хранене корема ми си беше като балон.

# 10
  • Мнения: 112
Аз като се знам как без хляб не мога и особено без газирано,но и сутрин корема пак си ми е подут малко ,но забележимо,и дори след 1 чаша вода,ставам като в 5-тия месец,ще я опитам ,дано да помогне,защото това наистина страшно ме притеснява и потиска... Благодаря ви момичета

# 11
  • Мнения: 8 905
Махни глутена и виж как ще е!

+1 за ВМНВХ!

# 12
  • Мнения: 1 301
Махни глутена и виж как ще е!

+1 за ВМНВХ!

Глутена е приблемът.

За себе си поне вече съм убедена.

# 13
  • Мнения: 30
Здравейте ,извинявам се ако темата ми не е в правилния раздел. Знам,че няма как да ми помогнете,но ако някой от вас се е сблъсквал с подобна ситуация и има някакво решение на проблема моля да го сподели . От няколко месеца/7-8/ ми е постоянно подут корема,дори сутрин ,но по мъничко и постепенно за целия ден се подува повече и повече,истинска мъка е вечерно време,сякаш съм бременна в 5-тия месец,усещам силна тежест и видимо много силно подуване на корема,от време на време имам газове,понякога много често.Чувствам се постоянно като балон,ходих на гастроентеролог-казаха ми,че имам възпалени черва,пълни с газове,предписаха ми да пия- Омепразол ,Дуспаталин и Еспумизан,ефект от тях нямам.Имам до известна степен и отклонения на цикъла/по слабо кръвотечение,по малко дни е самият цикъл,не ме боли корема като преди преди цикъл/ ,не знам двете неща имат ли нещо общо ,но не знам дали не е вариант и някакъв хормонален проблем да е... Моля ако някой се е сблъсквал и може да помогне да го направи:relaxed:
Здравейте аз също се чувствам по този начин и най вече вечер
Установих че когато не ям никакъв хляб нямам тази тежест и подут корем може  би и Вие имате непоносимост към глутен

Общи условия

Активация на акаунт