Спомени от детската градина

  • 27 974
  • 225
  •   1
Отговори
# 180
  • космополитно
  • Мнения: 941
Беше досадно да се спи на обяд и заговорничехме възмутени срещу големите (учители, родители): "....ще видят те! Когато пораснем никога повече няма да спим на обяд!"... Rolling Eyes

Ходихме на разходки извън градината- цялата група, наредени едни зад други и държащи се отзад за престилката на другарчето- що скъсани колани; що сълзи... Cry
Оплаквахме се на Моля другарката Laughing

# 181
  • Мнения: 18
В градината имах гадже-казваше се Стоян .Бяхме най-високите в групата и ни викаха дългучите.После от първи клас се разпиляхме по широкият свят .Но миналата година отидох с децата при родителите ми.Моята малка дъщеря започна да си играе с едно приятно момченце .Те и двете в бебешки колички и се закачат.От дума на дума приказваме с майках му ,че от толкова заиграване ще станем "сватове" и когато майката показа снимка на бащата на момченцето...то моето първо гадже Стоян от детската градина.

# 182
  • Мнения: 678
рядко спях след обед - все се преструвах със затворени очи и като усетят ме наказваха права в леглото с одеалото върху главата / отвратителен спомен /
мразех да ме облъчват с тесни стискащи очила на '' лилавата лампа ''  Tired бягах по коридорите , а те ме гонеха
много обичах музикалните часове и свиренето с червения акордеон
Сещам се как знех стихчетата / от 3-4 реда / по време на празнинства на всеки един от групата - майка ми и до днес го разказва.
Спомням си колко тичах по зелените поляни на '' Чадър могила ''
еххх....имам много хубави спомени от детската си градина Laughing

# 183
  • Мнения: 1 163
Много интересна тема.
Ама хич не ми се ходеше на тая пуста ДГ.Непрестанно лъжех,че ме боли апендисита Mr. GreenОт къде ми е идвало на акъл- Crazy
Абе детска му работа

# 184
  • Бургас
  • Мнения: 246
Зимата избягах от детската градина,по чорапогащник и се прибрах в къщи.Носих си ключа на една връвчица,като гердан на шията.Спомням си един изолатор,където спяхме понягога.Там имаше само две легла.Ех,как ме върнахте към тези хубави години...

# 185
  • Мнения: 63
А аз си спомням,че не ядях месо в супички и манджи...И вечно го хвърлях по масата,в краката на другите деца и и мсе караха  Laughing Но накрая ме хванаха... Crazy

# 186
  • София
  • Мнения: 408
Аз обичах да ходя на градина и спомените ми са много хубави, но един ми се е запечатал в съзнанието. Лягаме да спим следобеден сън, но купили някакви нови кукли и другарките ги разглеждат, аз като много любопитна, ставам и отивам да видя. А имаше още едно дете, но на него нищо не му казаха, а на мен като ми отпра един шамар, чак се прехапах и ми тръгна кръв. Вечерта казах на тати и повече в тази детска не стъпих, бях преместена веднага в друга.

# 187
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Мразех профилактичнитеизследвания на кръв-и учителките ми ги мразеха: спомена ми е как силно стискам с ръцете отзад столчето и няма сила която да ме убеди да дам да ми боцнат пръста Mr. Green
Помня как се сбих с едно момченце и в разгара на боя му сцепих главата, пак със столчето Embarassed Добре че малката е кротка като татко си, иначе имаше да се червя по родителски срещи Crazy
Много обичах да си похапвам и винаги помагах на злоядите деца в ДГ Laughing, готвачката винаги ми скриваше по нещичко и тайно ми го прибутваше Heart Eyes

# 188
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Помня лекарствата, които ми даваха в яслата - розови и вкусни. И до днес помня вкуса им. Помня пак там, че не ме избраха за зайче и плаках много.
Обичах да ходя на градина. В групата бяхме десетина българчета, с другите беше невъзможно да разговаряме и играем Mr. Green Аз играех само с момчетата, те всички се изреждаха да ми се обясняват в любов Heart Eyes Само един от тях обичаше повече Мариянка, за което си отнасяше боя от време на време Mr. Green Обожавах липовия чай и супата със сирене.

# 189
  • Мнения: 18
Помня зелената ми торбичка на бели квадратчета .На нея с червени букви майка ми беше избродирала Ю.В.Н.  , а Илиан ми се смееше и ми викаше ЮВНЕ.Мразех това име.Е днес малката ми дъщеря се казва ИЛИАНА  newsm51.Помня рулото Стефани.То ми беше любимото и тогава когато го сервираха никой от нашата маса не го обичаше.Аз разменях всичко друго от яденето само заради руло Стефани.И днес когато отивам да прибера голямата си дъщеря от градина и ако случайно мина покрай кухнята ми мирише така ,както миришеше в моята градина.Помня ,че все ме караха от група на група да разказвам приказки и като дойдеше време да ме прибират мен ме болеше устата.Помня баща ми ,който сутрин ме обличаше и водеше на градина.Той ме вдигаше с чорапогащника да се наместел по добре , а пък мен ме болеше"пупето " от загащването.Водеше ме с колело с детска седалка отпред и  един ден му откраднали колелото с мен заедно.Мен  са ме оставили на първият завой , а колелото го намериха след 2 години.Имаше един малък Петър и когато ни слагаха да спим и няма никой в стаята ,аз бягах в леглото на Петър и ако госпожата не забележеше нещо нередно ,така си спяхме следобедният сън двамата.

# 190
  • Мнения: 1 499
Спомням си как един път ни сервираха печена тиква за следобедна закуска и казаха, че няма да ни вземат докато не си я изядем. И до ден днешен ми прилошава от миризмата на печена тиква.
Също така веднъж бяхме на разходка в едни дълги колони и се държахме за поличките. Явно дисциплината не е била на необходимото ниво, защото една учителка извади някакво украшение, брошка може би и каза, че ще я даде на най-послушното дете. Аз много се впечатлявах от такива блещукащи вещи и реших, че много я искам и взех да се старая максимално. Естествено го дадоха на едно момиченце, което беше до учителката. А след това това момиченце ме излъга, че ще ми го подари и уж да го погледне за малко и си го взе обратно  Cry. Още съм си доста наивничка Simple Smile.
Също мразех да спя и никога не спях на обяд, само се преструвах (както и повечето деца де). Но един път заспах и се напиках.. голям срам  Embarassed.

# 191
  • Мнения: 2 070
помня много ясно че не ми даваха да ходя до тоалетната когато се събуждах  ooooh! е аз намерих разрешение на проблема ....пишках в креватчето  Mr. Green

# 192
  • космополитно
  • Мнения: 941
Тази тема отприщва спомени:
Помня,  първия път, когато ни дадоха кадаиф (нещо вероятно дотогава невиждано от мен ) се върнах впечатлена в къщи: " Пък ние днеска в градината ядохме... слама!" Пак там ни хранепа и със сърни (сарми)...

Бях влюбена едновременно в двама (брюнет и блондин)- сега като ги гледам наистина са красиви момчета. Та голямата ми дилема беше за кого от тях да се омъжа...
Имахме една млада учителка"Ч"- да я нарека (за кратко-може и стажантка да е била) с дълга руса,гъста и чуплива коса- имам снимка, на която е Снежанка. Та тя много ме обичаше и гушкаше...

Веднъж някой се оплакал, на баща ми ,че не спя на обяд в градината и татко ми казва: " На какво прилича това!? Защо не си спала на обяд?"
Аз: "Мии татко, и при теб да беше легнала другарката Ч и ти нямаше да можеш да заспиш"... hahaha

# 193
  • Мнения: 3
Ееех,как ме върнахте в миналото  Hug
Ми аз бях голям инат още от малка,каквото кажа аз,това исках да е.Та...не исках в детска градина. Rolling Eyes Спомням си първия път,когато ме заведоха в градината, как не исках нищо да ям.Една хапка не сложих в устата си.По едно време отидох с лице към стената и казах на учителките,че ще стоя така,докато не ме заведат в къщи  Embarassed Стояла съм в това положение мн време.Това вече не си спомням,от разказите на майка ми го знам.Когато отишла да ме взима,училките били страшно ядосани,скарали се на майка и и казали,че не е възможно да има такова дете  Joy да ме водела на лекар и повече да не правела опити да ме води в д.градина  Rolling Eyes
Разбира се опитите прадължиха.....с неуспешен край.Идвали са майка на съседски деца да ме взимат те с техните дечица,обаче аз се криех зад дивана или под една маса,още я помня  hahaha имаше доста малко място отдолу,но успявах да се навра от инат.Под леглото съм се крила също  Embarassed Учителки са идвали до вкъщи да ме уговарят,тц-не стана номера.Не знам как са ме гледали родителите ми,горките-колко ли трудно им е било с едно такова проклето детенце вкъщи.Започнах да ходя чак на 6 год в Предучилищна група.Там вече си ходех с удоволствие и кеф.Бях любимка на вс учителки и на момченцата  Laughing чакаха сутрин само мен и започваха да се надпреварват да ме впечатляват с разни изпълнения-с комиончета,правеха разни сценки.Чувствах се мн обградена от внимание,бях мн щастлива.  Party
Но си спомянм също как майка ми ми връзваше косата сутрин на "конска опашка"  Grinning с едни огрооомни панделки/мразех ги/И понеже не исках такава прическа всяка сутрин(когато ме изпрщаше до градината,исках да не ме изпраща точно до входа,а на няколко метра от него.Исках да вървя сама и да влизам сама  Embarassed ) и когато усещах,че вече не може да ме стигне,че съм се отдалечила достатъчно от нея/а тя стои и ме гледа докато отивам/ обръщах се към нея и демонстративно си развързвах опашката и бегом напред....рошава  Embarassed Embarassed Embarassed

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 16:46 от Амарена

# 194
  • София
  • Мнения: 2 271
Лятото спяхме завити само с калъфа на одеялото и се правехме на заспали, докато излезе другарката - тогава ставахме, обръщахме калъфа с дупката надолу и го тупахме, за да се издуе и скачахме отгоре. Обикновено идваше лелката - леля Цеца и ни плясваше по един шамар с мокри гумени ръкавици, с които мие чинийте.
Помня и че много обичах да ме взимат на обяд, но много рядко ми се случваше (иначе питах всяка сутрин).
Веднъж, толкова много исках да ме вземат на обяд, че ми се  е сторило, че ще ме вземат и предупредих другарката  - тя ми е повярвала и ме е облякла и оставила във фоаето да чакам мама - аз съм си легнала на един навит на руло килим  и съм си изкарала следобедния сън там...
Сещам се и че много обичах да се правя на смела и като ни биеха инжекции, винаги влизах първа, за да покажа на другите че не ме е страх.
Също си спомням басейна в градината  и че ходехме на състезания по плуване - даже имам едно първо място.

Общи условия

Активация на акаунт