За одобрените данъчни облекчения

  • 1 922
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз пък разбрах току що, че става въпрос за всички млади семейства, които отговарят на условията, но теглят кредит след 01.01.2009г. Tired Пак хвърлиха прах в очите на хората.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз пък разбрах току що, че става въпрос за всички млади семейства, които отговарят на условията, но теглят кредит след 01.01.2009г. Tired Пак хвърлиха прах в очите на хората.

Ха, ха, ха. Егаси подигравката!
Има ли банка която да дава ипотечни кредити в момента?
Ами няма! Или има малко, но при някакви невероятни условия.
Честито на младите семейства!

# 17
  • София
  • Мнения: 563
Аз пък разбрах току що, че става въпрос за всички млади семейства, които отговарят на условията, но теглят кредит след 01.01.2009г. Tired Пак хвърлиха прах в очите на хората.

Няма да се учудя, ако наистина го направят така...  ooooh! Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 17
И при трудови договори се подава инфо (нещо като данъчна декларация), само че го прави фирмата, а не ти. Ако искаш да използваш някакво данъчно облекчение фирмата ти трябва да ти даде бележка за изравняването на данъците и ти си подаваш декларация и прикрепяш бележката.
Това за 35 години е условие за възполването от намалението, а не че този който е под 35 той трябва да подава.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 515
Цитирам:

"Според приетите промени в Закона за данъците върху доходите на физическите лица, млади семейства на възраст на единия от съпрузите до 35 години, ще могат да намаляват облагаемия доход с лихвите по ипотечни кредити до 100 хил. лв., които са взели по време на брака си за закупуване на жилище. То трябва да е единствено за семейството."

Значи, влизаме в условията.  Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 563
Дано...  Crazy

# 21
  • Мнения: 128
Добре, де! Семейство получава 10 000 лв. годишно брутен доход. А лихвата по кредита 30 000 лв. Как става този номер????
Shocked
Ти за какъв кредит говориш? Теглен от Jet, Easy и производните им ли?

# 22
  • Мнения: 17 987
И ние отговаряме на всички условия. Дано само да важи и за стари кредити. Но това ще важи до навършване на 35 г. на едниния от двамата ли?

# 23
  • Мнения: 1 680
За съжаление предложението хич не е толкова апетитно, колкото звучи.
Например теглите 50 000 лева, лихва 8%, връщате ги за 5 години. В този случай месечно връщате по 1014лв, от тях обаче лихвата е 333лева в началото и към края спада до 14лв (анюитетни вноски).
Абстрахираме се от месечния ви доход - да предположим, че е достатъчно голям, за да плащате прилични данъци. Значи имаме лихва 333лева - щом ще я припадаме от данъчната основа, просто върху тази сума няма да дължим данъци. Данъкът е 10% т.е. ще спестите 33лева през първия месец и по-малко през всеки следващ.
Егати далаверата.

# 24
  • Мнения: 128
И в крайна сметка не ми стана ясно, трябва ли да се поадават някакви документи, за да се възползваме от тези "облекчения" и ако да, какви?

# 25
  • София
  • Мнения: 38 515
И в крайна сметка не ми стана ясно, трябва ли да се поадават някакви документи, за да се възползваме от тези "облекчения" и ако да, какви?

Споко, има време до януари 2010...

# 26
  • Мнения: 72
И в крайна сметка не ми стана ясно, трябва ли да се поадават някакви документи, за да се възползваме от тези "облекчения" и ако да, какви?
Ами да, най-малкото трябва да подадеш данъчна декларация иначе как ще заявиш облекчението. И съответно приложени копия на документите, които доказват право да се възползваш от него.
Samsara, какъв размер те удовлетворява? То за българина да има как изобщо да не плаща данъци - най-добре. А на ясно ли сте, че ако работите само на трудов договор при ползване на това облекчение ще ви възстановят реални суми?!

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе не е като да не е никакво облекчение. При 800 лв. лихва/ което звучи абсурдно, но факт - това е месечната лихва за кредит от почти 100 000 лв. в момента в някои банки/, облекчението идва около 80 лв. на месец, това са близо хиляда годишно - кой ти ги дава? Все едно ми поемат една от 12-те вноски. Не е малко Peace

# 28
  • Мнения: 940
Не е никак зле, но това ме притеснява:

по време на брака си за закупуване на жилище

Ние нямаме брак, мислехме сега да сключим, но май няма нужда--няма да ни касае. Ние сме го закупили преди сключване на брака. Егати тъпотията...Все пак ще се свържа с НАП за повече инфо.

Общи условия

Активация на акаунт