раждане и косопад

  • 2 829
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
и аз го бях чувала, но не съм имала, а съм с много дълга коса. според мен зависи от организма, но и от състоянието на косата преди и по време на бременността. грижи се за нея, прави маски, ползвай ампули и витамини - това е моята рецепта за толкова години дълга коса.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 764
След 1вото ми раждане беше ужасно, сега се ядва. Пак ми капе косата, но поносимо.
Щем мине този период.

# 17
  • Мнения: 264
Възможно е да е от раждането, но може и да е от есента. На мен косата ми в момента пада ужасно много, макар че родих преди 3 месеца и половина.

# 18
  • Мнения: 4 018
От раждането е. И аз съм от потърпевшите. Не мисля че е добре да стоим и просто да чакаме да спре косопада...
Има интересни идеи тук и мисля да пробвам някои.

# 19
  • Мнения: 406
При мен косопада започна един месец след раждането  Peace Беше ми се случвало сезонно да пада,но тогава направо се уплаших  ooooh! Постепенно се оправи с шампоана Фитоциан ,но беше мъчително  Tired Коса имаше навсякъде в къщата  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 080
Като правилоо е косата да почне да пада около 4 месец след като си родила (това ми го каза моята фризьорка) и ми даде едни ампули с които много бързо си реших проблема.
Ще ги потърся из нета и ако ги намеря ще ги постна тук!!!

# 21
  • Мнения: 805
Бяха ме наплашили, че ще ми пада след раждането, ама нищо подобно не се случи.
До организъм е!

# 22
  • Мнения: 362
На мен пък страшно ми капеше,докато бях бременна.Сега,след раждането,се надявам да ме подмине,защото ще ми дойде множко Grinning

# 23
  • Мнения: 512
И след двете ми раждания го имах този проблем.
Купувах си и използвах какви ли не ампули и маски, но без особен резултат.
Нещата се нормализираха след няколко месеца.
  Peace

# 24
  • Мнения: 1 217
И на мен ми падаше ужасно много коса при всяко ресане след второто раждане.Кой знае какво не съм правила,скъсих я с 2-3см.,ползвах масла/балсами и шампоани с подхранващ ефект.Важно е да се храниш пълноценно.Много помага и измиването с яйце на косата,като се натрива хубаво в корените и се оставя за 5мин.(както и другите подхранващи маски) върху косата.После се измиваш с нормален шампоан.Сега се сетих,че и отвара от коприва много помага при косопад.Тя дори не се отмива.

# 25
  • Мнения: 249
На мен още ми пада и започна 3 месеца след раждането. И след първото раждане бях така.

# 26
  • Мнения: 188
Вече 6 месеца и половина от както съм родила косата ми капе ужасно и аз се питам кога ли ще спре

# 27
  • Мнения: 1 103
И на мен след  двете раждания започна да ми капе косата ,но не много и си взех някакви ампули и шампоан от аптеката за подсилване - постепенно изчезна всичко .

# 28
  • Мнения: 9 973
аз нямах косопад

# 29
  • Мнения: 4 965
Просто о време на бременността косата пада по-малко (нормалното падане на косми всеки ден намалява) и после е нормално да се изчисти. През бременността имах коса като на самодива - беше станала буйна, дълга и гъста. След 3-тия месец от раждането имаше период от 1-2 месеца, в които падаше на цели кичури (т.е. на ме ми изглеждаше така), но това не се отрази на косата ми - остана си същата гъста и чуплива, каквато беше преди да забременея). Просто падна излишното. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт