Отговори
# 1 695
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
tanq_tat той и нашия кредит е само за жилище, но ипотеката е по данъчна оценка и затова се връща процент само от лихвите по доначъната оценка.

# 1 696
  • София
  • Мнения: 6 293
Но нашето жилище е закупено за стойността на кредите, така пише и в нотариалния акт. Заемът е само за закупуване на жилище. Единственно данъната оценка е по ниска. В агенцията по вписване имаме и вписана ипотека на жилището на стойност 75 000. От банката ми казаха, е няма какво да корегират защото целия кредит е само за жилище.
В закона пише облекение при ипотеен кредит. Им ли някъде отонено по данъна или по пазарна оценка. Това искам да разбера
Благодаря за отговорит.

Ипотечен кредит за закупуване на жилище, а не просто ипотечен кредит (чиято цел може да бъде и ремонт на жилище).

Доколкото разбирам вие сте си изповядали сделката на реалната цена на покупка, щом това е сумата вписана в нотариалния акт. В този случай не разбирам защо да ви откажат от НАП. Но от друга страна ти написа първия път, че жилището е прехвърлено на данъчна оценка, т.е. сделката е изповядана на дан. оценка, така ли е? .

# 1 697
  • София
  • Мнения: 2 110
Може ли да принтирам декларацията, за да я попълня и пратя или трябва непременно да я взема от офис на НАП? Мерси

# 1 698
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Може ли да принтирам декларацията, за да я попълня и пратя или трябва непременно да я взема от офис на НАП? Мерси

Можеш, аз така направих Simple Smile

# 1 699
  • София
  • Мнения: 2 110
Може ли да принтирам декларацията, за да я попълня и пратя или трябва непременно да я взема от офис на НАП? Мерси

Можеш, аз така направих Simple Smile

  bouquet

# 1 700
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
Здравейте! Някой вече получил ли си е паричките ? Аз подадох декларацията на 04.02. 2013 г. и още ги няма  Sad предните 2 години ги изплащаха в по-кратък срок и вече се притеснявам да не би нещо да има грешка и утре ще ходя с номерчето да проверя.

# 1 701
  • Мнения: 65
Ние подадохме на 13.02. и в края на месеца имахме превод. Това за НАП Бургас  Peace

# 1 702
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Момичета,
Предполагам аз саморъчно трябва да си попълня годишната данъчна декларация. На пръв поглед ми се вижда много сложна - 8 страници ситен шрифт и много таблици.  Confused

Как мога да сметна приблизително какво да очакваме като върната сума?

Проблем ли е ако има данък за 2012 платен с закъснение - през 2013.

# 1 703
  • София
  • Мнения: 1 735
Сумата,която се връща е приблизително около 10% от сумата,която сте внесли по кредита.И на мен ми е сложно попълването на декларацията и ми помагат приятелки счетоводителки.
Иначе за София няма и 20 дни и ни преведоха парите.Ако е минал месец се обадете в НАП,може да имат въпроси или нещо по документите.Мъжът ми 2 пъти го разкарваха.
За Сф снимано свидетелство за граждански брак,а по телефона като питах изрично ми казаха ,че няма нужда от него.

# 1 704
  • Варна
  • Мнения: 616
Днес и аз подадох прословутата декларация - по изчисленията във файла трябва да ми върна почти 500 лв. Да видим - не знам защо ама съм много скептично настроена  Whistling Иначе оставих де що документ се сетих и каквото колега, който подава декларацията вече 2ра година, ми каза. Сега стискам палци всичко да е наред  Mr. Green

# 1 705
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
Аз днес ходих да проверя защо ги бавят и служителката ми обясни , че са минали проверката и , че трябва да са ми превели парите (лично тя ги била пуснала), но пари още няма Cry каза ми да изчакаме още 2 дни и ,че и тя не знае нищо повече , но аз се притеснявам след като са пуснати къде може да са?

# 1 706
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
Днес ги преведоха  Grinning успех на всички  Wink

# 1 707
  • sofiq
  • Мнения: 111
здр можете ли да ми кажете а тази декларация от къде се взима  `писмена декларация от съпруга/та, че няма да ползва данъчното облекчение за 2012 г.`

# 1 708
  • Sofia
  • Мнения: 1 842
здр можете ли да ми кажете а тази декларация от къде се взима  `писмена декларация от съпруга/та, че няма да ползва данъчното облекчение за 2012 г.`

Тя е в самата декларация, не е отделен документ Peace

# 1 709
  • Мнения: 1 709
Какъв беше срока за превод на парите?

Общи условия

Активация на акаунт