Отговори
# 705
  • Мнения: 3 869
Не се притеснавяй, просто някои регионални дирекции работят по-бавно. Аз също подадох края на феврурари, а едва днес ми се обадиха да ходя да си подпиша акта (искам над 500 лв. ди ми връщат, затова е малко по-сложно)

# 706
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А докога е крайният срок за подаване?  newsm78

# 707
  • Мнения: 722
До 30 април.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 10 790

Благодаря, че се притесних да не би да е до 01.04.

П.П. хубав ник имаш  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 0
мама звярка от Плевен съм и на 25.02 съм подал документи и нищо до сега,нито превод нито телефонно обаждане

# 710
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Искам да попитам аз ли трябва да си изчисля размера на лихвите до 100000 лв или в документа от банката трябва да го пише. Кредитът е по-голям от 100000лв. Мъжът ми е взел документ, в който пише само общата сума на платените суми за 2009та година и заверен погасителен план.

# 711
  • Мнения: 138
Здравейте момичета,
днес взех бележките от банката - заверен погасителен план и документ за платените лихви. Нашата кредитна дори не ни взе никаква такса, въпреки че официално има такава. Това което ме притеснява е, че сумите на вноските и лихвите са в евро, тъй като и кредита е в евро. При вас така ли беше (за тези на които кредита е в евро)? В НАП ще се справят ли с превръщането на сумата на лихвите от евро в лева?

# 712
  • Мнения: 463
Искам да попитам аз ли трябва да си изчисля размера на лихвите до 100000 лв или в документа от банката трябва да го пише. Кредитът е по-голям от 100000лв. Мъжът ми е взел документ, в който пише само общата сума на платените суми за 2009та година и заверен погасителен план.

Може би е най-добре да се обадиш в НАП и да попиташ, защото в погасителния ти план лихвите са изчислени на базата на сумата на кредита, а данъчното облекчение се ползва за лихви платени по кредит до 100 000 лева.  Със сигурност едва ли от банката някой ще седне да ти изчислява какви биха били лихвите ако кредита е 100 000 лева.

# 713
  • Мнения: 162
Според указанията на НАП размера на кредита нямя значение, стига до момента с плащания да не сте покрили повече от 100 000 лева от гавницата.

# 714
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
chochko, и аз мисля, че в банката никой няма да тръгне да смята, ама...

Благодаря, sofii4eto!
явно това:
"... се намалява с направените през годината лихвени плащания върху първите 100 000 лв по ипотечен кредит..."
от указанията на НАП така се тълкува.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 691
сумата която се пише в ДД по какъв курс на еврото да я смятам-че и ние сме с кредит в евро

# 716
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
би трябвало по официалния Thinking

# 717
  • Мнения: 463
chochko, и аз мисля, че в банката никой няма да тръгне да смята, ама...

Благодаря, sofii4eto!
явно това:
"... се намалява с направените през годината лихвени плащания върху първите 100 000 лв по ипотечен кредит..."
от указанията на НАП така се тълкува.

В крайна сметка, напиши си всичките лихви, които си платила. Те ще си изчислят служебно какво точно да възстановят и ще си сметнат какви са лихвите за първите 100 000 лева. 

# 718
  • Варна
  • Мнения: 691
да напиша сумата в ДД в евро ли??? може да не я приемата-нали всичко се попълва в лв..........на всички дотук момичета в темата кредита в лв ли е или има и в евро?

# 719
  • Мнения: 463
да напиша сумата в ДД в евро ли??? може да не я приемата-нали всичко се попълва в лв..........на всички дотук момичета в темата кредита в лв ли е или има и в евро?

Е, не. Няма как да я напишеш в евро. Пресметни ги  в лева по официалния курс на БНБ.

Общи условия

Активация на акаунт