Отговори
# 645
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Здравейте! Може би ние сме едни от първите, на които върнаха парички Simple Smile Не вярвах, че ще ни върнат, но е факт - на 12- я календарен ден. Така че ,ако отговаряте на условията им подавайте и очаквайте ...Дано по -скоро преведат и на други семейства  Peace Всичко добро на всички !

# 646
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Здравейте! Може би ние сме едни от първите, на които върнаха парички Simple Smile Не вярвах, че ще ни върнат, но е факт - на 12- я календарен ден. Така че ,ако отговаряте на условията им подавайте и очаквайте ...Дано по -скоро преведат и на други семейства  Peace Всичко добро на всички !

Честито!  Grinning

Какво ще кажеш относно въпроса ми за удостоверението от Агенцията по вписванията? Какво пишеше на вашето?

# 647
  • Мнения: 209
 Deni24, честито!

Киса, моето удостоверение беше 2 страници, на които имаше списък на всичките собственици на нашия блок. 

# 648
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Deni24, честито!

Киса, моето удостоверение беше 2 страници, на които имаше списък на всичките собственици на нашия блок. 

Хъх, на целия блок?!?  Rolling Eyes Ще пробваме с това, пък каквото стане.

# 649
  • Мнения: 209
Хъх, на целия блок?!?  Rolling Eyes Ще пробваме с това, пък каквото стане.

Да, на целия. Разделени по групи в зависимост от начина на придобиване. И аз се втрещих като го видях първоначално, но е описано кой от кого какво е купил.

# 650
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Хъх, на целия блок?!?  Rolling Eyes Ще пробваме с това, пък каквото стане.

Да, на целия. Разделени по групи в зависимост от начина на придобиване. И аз се втрещих като го видях първоначално, но е описано кой от кого какво е купил.

Това е супер тъпо..... ooooh!

# 651
  • Мнения: 5 955
на нашето пише кога е закупено жилището и в  коя банка е ипотекирано

# 652
  • Мнения: 209
Хъх, на целия блок?!?  Rolling Eyes Ще пробваме с това, пък каквото стане.

Да, на целия. Разделени по групи в зависимост от начина на придобиване. И аз се втрещих като го видях първоначално, но е описано кой от кого какво е купил.

Това е супер тъпо..... ooooh!
Така ни го дадоха от Агенцията, така го внесохме в НАП, обадиха ни се, че проблем има само с единия от документите от банката - още 3 дни след подаването на декларацията. Това би трябвало да означава, че документа е този, който те искат.

# 653
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77


Честито!  Grinning

Какво ще кажеш относно въпроса ми за удостоверението от Агенцията по вписванията? Какво пишеше на вашето?
[/quote]

Ох Киса...относно удостоверението от Агенцията по вписванията - знам само че бе на 1 страница, от кого е закупено жилището, кога, банката фигурираше. Друго не си спомням за съжаление. Честно да ви кажа не оглеждах много много документите.
Киса, в съда е агенцията по вписванията - поне в Ст. Загора е в съда Simple Smile. Преди обаче да разбера, че е там, ходих и давах и там пари за удостоверение за декларирани данни в "Местни данъци и такси", защото чичко Гугъл ми даде тел. и адрес на агенция по вписвания там, където са "Местни данъци и такси". Ходихме да подадем документите и разбрах, че това удост. за декларирани данни не върши работа - а в него също пишеше имота ни. И на другия ден отидох в съда , където всъщност извадиха справката за имотно състояние срещу 10 лв и 2 лв за превод в банката ....

# 654
  • Варна
  • Мнения: 10 782
На нашето не пише нищо за имот, защото реално нямаме такъв, а с кредита купихме на акт 14 и в момента блока е готов, но още няма акт 15, уж всеки момент, ама нещо се бави... официално не съществува така да се каже

# 655
  • Мнения: 5 178
Нямате ли делба на акт 14 киса, какво точно е заложено в банката. Банката без реална собственост на какво сключва ипотека .
При нас в документа, защото го пуснах от купуването на имота излизат. Придобиването на земята, делбата с другите собственици на парцела на вече построената сграда на акт 14.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Офф, не знам, мъжът ми ходи да вади това удостоверение, пуснал го е за 2009 г, а акт 14 излезе, ако не се лъжа, 2008 г. Май и той се е объркал, уж обяснил за какво му трябва бележката.... ooooh!

# 657
  • Мнения: 5 178
Документа, който са ви дали е точно, че нямате покупко-продажби през 2009, тук няколко пъти коментирахме, че тази бележка е само за забърсване на задни части и практически не удостоверява това, което се очаква.
Ако ние бяхме пуснали само 01.01.2009-31.12.2009 то и при нас нямаше нищо да излезе, последно ипотеката е правена през 2008 г и по партидите ни това е последното движение.

Пускайте ги така, ако има нещо те ще ви се обадят

# 658
  • Мнения: 0
здравейте, извинявам се предварително ако се дублира този въпрос, но все пак, ако някой може да помогне предварително благодаря.
Дали, за да бъде обект на облекчение, ипотечният кредит следва да бъде сключен от единия от съпрузите преди брака, или такъв следва да бъде само кредит, сключен след брака на младите семейства.
върнали са мъжът ми защото бракът ни е сключен след тегленето на кредита.
може ли да се обжалва това тяхно решение, защото законът не да ва яснота по този въпрос относно кога трябва да е сключен брака.
благодаря!

# 659
  • Мнения: 3 869
Фрида, самоцитирам се по-долу. Чети внимателно Указанията; всички отговори са там!

Eто пак връзка към Инструкциите на НАП по повод това облекчение: http://portal.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=2450

В сайта на НАП може да се намери по следната пътечка:
 
Начало > ДАНЪЦИ > Законодателство > Становища и указания
В полето под Закони избирате "Закон за данък върху доходите на физически лица"
В спискъ, който ще се появи, Инструкцията е вторият запис - 
 " Указание № 91-00-41/29.01.10 относно прилагането на чл.22а от ЗДДФЛ при облагане на физическите лица с данък върху общата годишна данъчна основа за 2009 г."
от 29.01.2010 г.

Общи условия

Активация на акаунт