Отговори
# 1 185
  • Мнения: 3 869
Не сравняват с миналогодишните декларации; връщането зависи от това колко е наповарен съответния клон, но спазват едномесечния срок. Също връщат по-бързо, ако сумата е до 500 лв. ,т.е. не не обходимо да се подписва акт за възстановяване преди да бъде извършено самото възстановяване.

# 1 186
  • Мнения: 0
Да докладвам-за Плевен за около 20 календарни дни ми възтановиха лихвите,без никакви такси от моята банка-ПИБ,без документа от миналата година от агенцията по вписванията

# 1 187
  • Мнения: 5 178
KOTE, в Булбанк е 12 лв и тази година.

Към тези, на които са им върнали пари - долу-горе колко време отне целия процес, да се подготвя психически.

Кажи какво искане попълни, защото днес наистина ми казаха ААА за справки за минали години 48 лв (40 лв + 8 лв ДДС)  #2gunfire

# 1 188
  • Мнения: 33
Разходите при нас са следните:

1. Справка от банката + прикрепена първата страница от договора - Алианц - 15 лв.
2. Удостоверения за мене и мъжът ми от Агенция по Вписванията - онлайн 2 х 1лв = 2 лв.
3. Копие от Удостоверението за граждански брак - 0,20 ст

Общо 17,20 лв.

Като си получим парите ще докладвам колко време е минало.

# 1 189
  • Мнения: 3 869
От банката искайте да издаде удостоверение, в което да посочи платените от вас лихви през 2010 г. по ипотечен заем във връзка с чл. 22а от ЗДДФЛ.
В това удостоверение банката трябва да посочи датата и размера на кредита, както и да се събрази и да изчисли лихвите платени върху първите 100000 лв. от кредита. Ако кредитът е във валута, банката трябвада посочу сумата на лихвите във валута и съответната им левова равностойност.

В НАП Изгрев в София ми приеха такъво удостевериени от ОББ (10 лв) и приложения към него погасителен план, заверен от банката (беше приложение на удостоверението, не съм плащала допълнително за него). Други документи за ползването на това облекчение не са ми искали. Подписах си акта за възстановяване преди празниците и сега чакам да ми заверят сметката.

# 1 190
  • Мнения: 224
ние получихме парите за няма и месец Simple Smile

# 1 191
  • Мнения: 133
Нашата банка е ДСК. НЕ ми поискаха пари за справката за лихвите. В нея е отбелязано по месеци стойността на платените лихви и вноски по главницата. Сумите са в евро и на справката не пише че е по чл. 22.... Аз си сметнах сумата в левове и вчера се обадиха мъжа ми да отиде да си подпише акта за възстановяване. Той все още не е ходил, но се надявам утре да стане. Казаха че имало някакво разминаване от около 1 лев, което може би е разлика в курсовете. Мисля че достатъчно пари даваме на банките, за да ни искат допълнителни пари за справка, която отнема по-малко от 2 минути. Нали все пак плащаме и годишна такса за управление, която съвсем не е малка. Надявам се че при нас всичко ще е наред, а на всички вас успех. Документите в НАП подадох на 14. 02.

# 1 192
  • Мнения: 270
Здравейте

имам въпрос за декларацията с баркод.
В Таблица 5 където се попълват обстоятелствата за кредита, клетката на ред 5.7 където се попълва размера на лихвените плащания не е активна.
Инче другите клетки са ОК и ги попълних.
Също в таблица 6, ред.6.6 не е активен.

При вас как беше  newsm78

Благодаря предварително  Hug

# 1 193
  • Мнения: 64
Здравейте

имам въпрос за декларацията с баркод.
В Таблица 5 където се попълват обстоятелствата за кредита, клетката на ред 5.7 където се попълва размера на лихвените плащания не е активна.

И аз като попълвах беше така и специално се обадих на телефона на НАП. Обясниха ми, че трябва да се попълнят ред 15,16, 17 на стр. 2 (брой на приложените към декларацията документи). От тези три реда аз бях попълнила само ред 16, защото прилагам само документа от банката, а декларацията от съпруга ми е в таблица 5 и не е отделен документ.  Попълних ги и всичко се оправи - ред 5.7 стана активен. Обещаха да си оправят бъга.

# 1 194
  • Мнения: 270
Ivista, благодаря ти много, мисля че се оправи и при мен  Hug

# 1 195
  • Мнения: 1 267
в бургас искат задължително копие от ипотечния договор.
мислех, че 35г. важат само при първото подаване за облекчение,
а се оказва, че единият като навърши 35 - финито с облчекченията  Confused

# 1 196
  • София
  • Мнения: 1 735
Това не е законно-трябва да не сте над 35 ПРИ СКЛЮЧВАНЕТО НА ДОГОВОРА ЗА ИПОТЕЧНИЯ КРЕДИТ!Миналата година мъжа ми беше над 35 и без проблем всичко ни изплатиха.

# 1 197
  • Мнения: 1 981
В НАП Изгрев в София ми приеха такъво удостевериени от ОББ (10 лв) и приложения към него погасителен план, заверен от банката (беше приложение на удостоверението, не съм плащала допълнително за него). Други документи за ползването на това облекчение не са ми искали. Подписах си акта за възстановяване преди празниците и сега чакам да ми заверят сметката.
Meg!, искаш да кажеш, че не са ти искали служебна бележка за доходите, така ли? И документите в територални НАП-ове ли се подават или в централната?

# 1 198
  • Мнения: 3 869
Марини, погрешно си ме разбрала. Данъчна деклрация винаги се прилага с бележки за доходите. В случая коментирам само въпросното облекчение. За него конкретно съм приложила само документа от банката, който пък по инициатива на банката вървеше комплект със заверен погасителен план.
Отделно за други облекчениея съм си приложила други документи...

Декларация по принцип се подава в клона на НАП по месторегистрация...

Изскването за години е поне едни от съпрузите да не е навършил 35 г. при сключването на договора с банката. Няма изискване за възраст в годината на ползване на облекчението.

# 1 199
  • Мнения: 1 981
Ясно! А как стои въпросът тогава с тези, които не подават лично данъчни декларации? При нас всичко става по служебен път и ние всъщност искаме да подадем документи само за облекчението. Вероятно, ще трябва да приложа само служебната бележка.
А по "месторегистрация" имаш предвид регистрация на постоянен адрес ли?

Общи условия

Активация на акаунт