Отговори
# 1 260
  • Мнения: 722
Уф, пак аз ли съм карък! Вярно, че миналата година си писахме по темата. Тогава тази, дето трябваше да ми гледа документите, беше излязла в отпуск, другата пък ги бутнала някъде... и така... Ще чакам още малко, пък ще ги потърся. Къде и с тях да се разправям с  големия корем, до магазина не мога да ида вече...

# 1 261
  • Sofia
  • Мнения: 1 732
Мам Звярка, обади се и питай, нищо не губиш. А срокът е 2 май тази година, тъй като 30 април се пада почивен ден.

# 1 262
  • Мнения: 513
Искам да питам имам ли право на облекчение при положение ,че един от двамата съпрузи има починал родител и от там в тяхното жилище има наследствен дял, Но то е да речем 1/3.А и на документа за имотно сътояние излиза само нашето общо .

# 1 263
  • Мнения: 1 208
Не, няма право на облекчение.

# 1 264
  • Мнения: 17 972
Искам да питам имам ли право на облекчение при положение ,че един от двамата съпрузи има починал родител и от там в тяхното жилище има наследствен дял, Но то е да речем 1/3.А и на документа за имотно сътояние излиза само нашето общо .

Да, нямате, и без това срокът изтече, а за догодина мисля, че не беше прието.

# 1 265
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Искам да питам имам ли право на облекчение при положение ,че един от двамата съпрузи има починал родител и от там в тяхното жилище има наследствен дял, Но то е да речем 1/3.А и на документа за имотно сътояние излиза само нашето общо .

Имам познати, които бяха в същата ситуация - в справките им излизаше само тяхното жилище и си получиха облекчението.

# 1 266
  • Мнения: 513
Искам да питам имам ли право на облекчение при положение ,че един от двамата съпрузи има починал родител и от там в тяхното жилище има наследствен дял, Но то е да речем 1/3.А и на документа за имотно сътояние излиза само нашето общо .

Имам познати, които бяха в същата ситуация - в справките им излизаше само тяхното жилище и си получиха облекчението.
И ние първата година получихме , но тази ни отказват.Не мога да разбера защо на справката за имотно състояяние излиза ,че няма друго жилище , а в дейсвителностт се смята и дяла.За какво им е бил тази справка като смисъл реално от нея няма - само да ми вземат парите.

# 1 267
  • Мнения: 5 178
Несса, вероятно дела ви е от имот в друга област или община, от местната АП издават за съответната община/област, а после от НАП проверяват навсякъде в страната имате ли имоти

След скромно, но бурно, настояване ми върнаха парите..
А за догодина от къде знаете, че няма да има newsm78 такова облекчение. МАнхаха за децата сега и това ако махнат, то какво остана .. аман от псевдобедняци, аман от скапани политици

# 1 268
  • Варна
  • Мнения: 211
привет,
извинявай коте кое са махнали за децата нещо съм пропуснала  newsm78

# 1 269
  • Мнения: 1 208
Преди няколко години бяха въвели облекчение за деца. Ако не се лъжа 2008/2009 година. Но беше само за една година. След това въведоха плоският данък.

# 1 270
  • Мнения: 5 178
sisku, точно за него говоря.. онова данъчно облекчение, което ползвахме и ние "богаташите" - та можех да кажа- Ето моето дете държавата ти дава 50 лв, Пък после решиха, че и това му е много на моето дете

# 1 271
  • Варна
  • Мнения: 691
ние най-накрая получихме парите. Подадохме дек. на 29-април и ги получихме на 22 юни............

# 1 272
  • Мнения: 5 178
Да позная ли г-жата е била в дъъълъг отпуск  Mr. Green и случайно декларацията ти е била забутана някъде Rolling Eyes

# 1 273
  • Варна
  • Мнения: 691
аз се обадих миналия понеделник и ,и казаха че има мн колеги в отпуск и че моята дек. още не е поета от никой.Мен ме интересуваше дали всичко с док е наред , дали всичко сме попълнили добре -а като разбрах че даже още не е погледната.............се отказах да чакам в скоро време..........а то май съм ги притеснила

# 1 274
  • Мнения: 5 178
По закон имат точно 1м да ти отговорят, явно в нашия НАП някой не си гледа работата. Май специалисти по този тип ДО са 1-2 и като излязат в отпуск декларациите отлежават, но това не е наш проблем, а служителите имат право на отпуск .. нещо в организацията куца
При мен стана същото- дамата по време на отпуск отработи декларацията

Общи условия

Активация на акаунт