Австрия 25 - Пунш и коледни сладки за всички патенца и патки :D

  • 20 001
  • 279
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 580
Най- ранобудната бг патица (тоест аз, да не се обиди някой) казва Гутен Морген! (ау, тя и немски можела)  Mr. Green ... циганкеееее, къде си?


Едно и половина изречения и какво количество глупости - беахтлих!

Шанс, добре дошла в темата  Hug Откъде този интерес към немската култура? Аз като се замисля така за себе си... май немската култура не ми е била особено интересна... а за езика да не говорим  Rolling Eyes Ти немски учила ли си?

Уомбат, много е трудно да вземеш такова решение, но аз съм на мнението на Жени - всичко ще е наред, и той няма да има и спомен от изследването. По-добре сега, отколкото, като порасне.

Патенце, аз затова започнах да пека сладки като за световно и да обикалям с приятелки изложби, галерии, магазини и Коледни базари. Така не ми остава време да обръщам внимание на лошото време, дъжда и мъглата.

# 226
  • Мнения: 746
немският ми беше най-силният, докато не дойде масовизирането на инглиш и вече дори и моите немски и австрийски приятели ми говорят на инглиш  Shocked Shocked аз им казвам, ама айде моля ви се на немски, а те - ми че ние трябва да си упражняваме инглиша  Naughty

за мен немският е най-прекрасният език  Blush на някои им звучи странно... но  Hug

# 227
  • Мнения: 957
за мен немският е най-прекрасният език  Blush на някои им звучи странно... но  Hug

 smile3556
Е, какво се блещя толкова. За мен пък гръцкия е мелодия за ушите  Mr. Green
Шанс, защо не си се ориентирала към някоя от немскоговорящите страни с цел обучение, работа?Направо ще си в свои води. Ако мога пак да избирам бих избрала Германия, че тия "охта-мохта, гел " тука ми лазят по нервите със грозния си мундарт.

# 228
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Хайде добро утро и от още една патица!  Joy

Моля заповядайте  Coffee Coffee Coffee

Долче, още се хиля с цикето  Joy

А така като си сложила тази чаша с винце, май пак трябва да се върнеш към Просекото.


Шанс, привет и от мен!
Лично аз за първи път чувам на някого любимия език да е немски, но щом при теб е така лошо няма! Разни хора, разни идеали!
Щом ти е останало само добро настроение, хвърляй по малко насам, че на нас понякога ни липсва.
Това хубаво момиче с тази хубава писана ти ли си?

Патенце, твоя познат дето даде пари за Мики и дойде лично в АКХ, не е ли на корицата на последния брой на  "Българите в Австрия" ?
Ти по-добре ли си вече?

За подаръците на партито, аз ще взема нещо малко, че и без друго това ще и е на Тали не знам кой на брой подарък за Коледа.

Лек и приятен ден от мен!   bouquet

# 229
  • Мнения: 746
за мен немският е най-прекрасният език  Blush на някои им звучи странно... но  Hug

 smile3556
Е, какво се блещя толкова. За мен пък гръцкия е мелодия за ушите  Mr. Green
Шанс, защо не си се ориентирала към някоя от немскоговорящите страни с цел обучение, работа?Направо ще си в свои води. Ако мога пак да избирам бих избрала Германия, че тия "охта-мохта, гел " тука ми лазят по нервите със грозния си мундарт.


ааа, гръцкият и мене ме кефи, но от сантиментална гледна точка Wink
не съм се ориентирала, защото все още тук се чувствам добре и нямам конкретна причина да замина Simple Smile
иначе такава реакция  Shocked я има всеки път, като захваля немския език  Joy още от 5ти клас ми харесва, когато гледах разни немски предавания по цял ден без нищо да им разбирам  Mr. Green обаче ако някой говореше, докато ги даваха, им се карах, че нищо не мога да чуя (нищо, че не им разбирам)  hahaha

Жени, не съм аз на снимката  Flutter

# 230
  • Vienna
  • Мнения: 266
Уомбат, имаме маси4ка с 2 стол4ета, той мн се кефи на нея, там си рисува, прави се 4е 4ете Mr. Green
Дол4е, ти добре прави6 пун66танд, иzложби приятелки, а на мене хи4 не ми се иzлиzа от кь6ти, но сега 6те ходим да купуваме елха и после в едно на6е мн лУбимо ресторан4е в Туллн. там има пьлнени картофи сьс сирене и спанак, 6инкен....като на морето в бг, мн ме кефи кухнята и zа най претенциоzните като мен има фкусотии.  chef
Жени, да Стефан е на корицата, а на 2ра страница е и жена му. и двамата ги поzнавам от мн,мн години, Стефан от 6ти клас Mr. Green, тогава бях с тупирано бретон4е Laughing
А, Шанс немският и на мене ми е лУбим о6те от край време, но кьм грьцкия имам страст, и мн,мн емоции..........а бяхме млади......как ми се живее в Гьрция или Италия,на топло. таzи година сме ре6или я Гьрция да си наемеме 1 кь6ти4ка zа 5 седмици. Макси мн 6те се кефи, а Беб4о 6те долита когато можа, само се притеснявам да не иzтапея сама с Макси.

# 231
  • Мнения: 580
Да, виж колко интересно. На мен пък руския винаги много ми е харесвал. Като 12-13 годишна слушах като луда Булат Окуджава и Висоцки и т.н. а гръцкия много ми съска.

Уомбат и аз имам проблем с жаргона тук. Звучи някак си все едно някой чех се опитва да говори на немски. А пък на село какво е... Ужас. Като им говориш на хохдойч не те разбират и те гледат като телета, а в селското училище (заклевам се!) учителките говорят на децата на възможно най-задръстеният диалект.
Но например кернтнер диалект или тиролер диалект много ми харесва - направо се размазвам...  newsm76
Същото е със стария виенски диалект - който има желание и търпение да прочете  например Х.Ц. Артман, ще придобие съвсем друга представа за езика

Патенце, дъшеря ми като беше малка и не ходеше на детска градина, ходих така с нея до Италия за 3-4 седмици, а баща и идваше, като имаше време. Обаче и други мой приятелки бяха там, иначе вечер щеше да ми е скучно сама с нея по кръчмите.

Пак почти никой не ми каза какви ще са ви плановете за Коледа и Нова Година  Sad

Редакция: Жени, препих аз с този пунш, сега пристъпвам към виното  Mr. Green

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 11:47 от X-Mas Dolce

# 232
  • Мнения: 153
Привет  Hug
Много студено днес, а така бих се радвала да Завали малко снежец  Nature Snowman
Дол4е, не писах За праЗниците, За6тото неЗнам. При нас се раЗбира на 30.12 какво 6те правим на 31ви. ОраганиЗация=0. На Коледа 6те сме си вкъ6ти. И на двата праЗника 6те ядем бг манджи, австрийски няма кой да сготви  Confused Мен За нова година много ми се иска някъде на топло, но мал4о ми е о6те много малък, пък и сега топлото е много дале4е. Но след някоя и друга годинка се надявам да се пека на някой плаж по коледа  sun
Мен немският не ми е от любимите еЗици, а пък За диалектите нямам думи  Sick В4ера на Елтерн Кинд Трефа играхме някаква игра с текст на диалект: Ene mene subtrahene, divi davi, domino. Текстът ни го дадоха напе4атан, Затова го Знам, ина4е ни6то об6то с немския. Но у4ителката каЗа 4е тоя диалект и нея я Затруднява. Само не питах какъв е.
Дол4е, това За у4ителките го вярвам, 4увала съм 4е доста хора не могат да пи6ат на хохнемски.
Мен испанският ми е голяма любов, у4ила съм бая години и го понаЗнайвам.
Да ви се опла4а, ако не бях в период на докаЗателство, 4е не съм бремена, 6тях да мисля 4е съм Crossing Arms В4ера съм иЗяла 7 семела и 1 6околад, днес о6те един 6околад. Няма да купувам пове4е  Crossing Arms Е, вярно и салатка с тях, ама като погледнах плик4ето със семелите, ло6о ми стана. Да отбележа, 4е не наведнъж, ама то това само За оправдание
Айде 4е много се раЗписах
4ао

# 233
  • Мнения: 112
Ха добър  ви ден !
.
Съни,това да ми гледат добре детето им го намекнах,но  ми казаха ,4е в една детска група с 24 деца е невъзможно да угодят на всеки.И така е.И сега сме с памперс докато е там, а в къщи без. На нея  ѝ е висока  тоалетната  и  се страхува  да не падне.По4ти винаги я сварвам  и с мокри ръкави.Та  така...

Дианка ,и инхалации ,и крака във вода,  и капки- и  не става.Запу6ен нос с гнойни секрети,болки в у6ите,а и температурата се поднови днес.Консултирах се телефони6 с един детски лекар и от днес ве4е е на антибиотик .Две седмици мъка.Сега дано се пооправи.Измъ4и се детето.

Илианка, това да си организатор много ти приляга...Мъ4но ми е за Дани.Дано  вси4ко  мине благополу4но.Съ4увствам ви и ви мисля.

Рали ,търсех да ти покажа един детски  стол -кресло  от Икеа,но не го открих.Ние го имаме и детето отмаря  с кеф на него. Не е скъп- около  18 евро бе6е.Мисля,4е Макси би се зарадвал и на някаква игра ,която ще играе  заедно с вас.Аз взех една такава с патенца от Либро.Децата оби4ат груповите игри.Ние сме готови с подаръците-детска кухня,кукла с коли4ка,дрехи,много книги -с музика и без,разни 4анти4ки с 4ервила и без, и лакомства.

Дол4е ,ха дай тази рецепта за  пуйка с марони.Май това ще правя аз.Ако ли не ,тогава любимия ми  Лакс.

Шанс,добре до6ла!  bouquetКато стана въпрос за любими езици ,култури и истории-на мен  любима ми е еврейската история .И музиката им също и езика им .Ето,на..Хора разли4ни -интереси и вкусове също..

А студеното време въобще не ми действа зле.Някой е казал няма ло6о време ,има ло6а екипировка. Само да бяхме здрави -няма6е да се спрем.Толкова  красиво  е сега  навсякъде!

Ренко,нещо не пи6е6.Как сте?Какво ти направиха на зъба?

Жени,като  попита за този 4овек се сетих за Надин и мъжа ѝ .Някой има ли контакт с тях?И Свити нещо я нямаа.

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 19:22 от Sarrah

# 234
  • Мнения: 112
Рали, ето ти още нещо като идея:

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … SKU=de_DE-1469655

Дол4е ,може6 да не  ми дава6 рецептата.Аз съм до тук с пуе6кото.Вижте сега какво пи6е:
http://news.ibox.bg/news/id_1435731753

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 17:59 от Sarrah

# 235
  • Мнения: 957
Рали, подари му хеликоптер или самолетче с дистанционно. В ибей са 20тина евро, а е голям кеф да ги управляваш на открито. Ние сега купихме за 2ма близнаци комплект самолетче и хеликоптер с 2 дистанционни за 29 евро.

# 236
  • Vienna
  • Мнения: 266
Сара, това е мн готино,но имаме подобно. А и Макси иска само Лего, иска монстер или гайстер, откьде му идват тия не6тав главата. от както ходи на детска, сьвсем се е отворил.  той иска не6то такова http://shop.lego.com/Product/AssetPopup.aspx?p=7093&AssetType=13, а аz му купувам детски, бауернхоф, пиратен, ге6ефт, флугzойг....
Уомбат това с хиликоптера на тая цена е супер,мисля оба4е ,4е е по подходя6т zа лятото.4е ако по4не да ми го оправлява тука,отидоха ми картините ио джунджориите. Ако види6 някьде акцион на лего веднага ми кажи,битте  bouquet

# 237
  • Vienna
  • Мнения: 266
намерих супер евтини лего на страницата която ми даде Сара, немски сайт е и пи6е,4е на цените zа Австрия 6те се добсви австрийското ДДС, zа6тото теzи дадени цени са с немско ДДС и 5.95Е е ферzанд. ама как да го сметна колко 6те ми иzлеzе с атс ДДС newsm78 помогнете битте

# 238
  • Мнения: 343
намерих супер евтини лего на страницата която ми даде Сара, немски сайт е и пи6е,4е на цените zа Австрия 6те се добсви австрийското ДДС, zа6тото теzи дадени цени са с немско ДДС и 5.95Е е ферzанд. ама как да го сметна колко 6те ми иzлеzе с атс ДДС newsm78 помогнете битте

в германия ддс е 19%, в австрия 20%. разликата няма да е нещо потресаващо.

# 239
  • Мнения: 413
Саре - и аз мислех пуйка, жалко...
ето от тук ще е менюто ни -  http://www.ichkoche.at/cms/rezepte/Themenwelten/Weihnachtsmenues/index.html
За любителите на гръцкия - имаме мама във форумът с перфектен - можете към нея да се обърнете - ама тя да си каже  Peace  Wink  
 Ани - и моя /да кажа обожава ще е малко/ тоя испански, като иска да ме ядоса ми говори на испански, защото аз не го долюбвам много, и Белла италия също не - 5 год отговарях за експорта за ИТ и всеки път се разочаровах повече и повече от нея.
 
  Ние редовно си купуваме играчки,месечния бюджет е мнооооогоооо раздут за играчки,  у нас вече няма място - нали само с играчки яде, по друг начин не мога да му напъхам лъжицата в устата - та една повече или по-малко хич не ги броя,  тъй че каквото и да му купя за "дядото Коледа" ще е от сорта за над 18 месеца +   Laughing  Днес и ново столче за колата му взехме...

Съни - я ми напиши твоята марка на машината, да потърся в нета.

Общи условия

Активация на акаунт