как подготвихте децата си за бебето

  • 1 200
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 931
Здравейте, моите дечица са с разлика 1 год. и 7 месеца.  В началото на Йони му беше трудно да разбере. Говорихме, че ще имаме бебе и ще го гушка и изглеждаше всичко добре.  Но в момента в който ме видя с малката в ръцете ми в болницата много се уплаши и ревна. Явно тогава му изглеждах чужда, като майката на бебето, а не неговата. Дадох малката да я носят и си го хванах него и в колата той си стоя в мен. Така в началото ревнуваше и винаги когато кърмех малката той имаше нужда от мен, допишква му се, огладнява или нещо друго. Много често и се катереше върху мен, мине зад мен и ми се качи на главата. Дебнеше като не ги гледам за секунда и хвърли нещо по нея, дистанционното например . Беше ми много трудно, но и този период отмина. Започна да иска да помага, да изхвърля мръсните памперси той, да иска да я храни с нещата които той яде, да й дава водичка и така. Много си я обича. На вън не даваше никой да пипне количката или да се опита да надникне в нея, това си е неговото бебе. Двамата си играят страхотно и са си достатъчни в дните в които се налага да сме затворени дома. Сега даже се кани, че ще бие едно дете от групата на Маринка, че й е посегнал, тя си е неговата сестричка и никой няма право да я пипне, но ако се налага той да въвежда ред, веднага я наказва права до стената.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Благовеста, и аз се притеснявам от реакциите на баткото към бебето и много се надявам, да се обичат и защитават, както твоите деца Hug

# 17
  • Мнения: 574
Разликата между децата ми е голяма - 6 г. и 8 мес. Подготвяхме баткото още преди да забременея. Казвахме му, че един ден ще си има братче или сестричка и той постепенно свикна с мисълта. Не беше трудно, но и той беше достатъчно голям, за да ни разбере Peace Той ходеше на всеки преглед с мен и получаваше снимка за себе си, на сестричката му. Много я обича и ми помага, ревност рядко усещам Hug
Разликата между племеничките ми е точно 2 г. и 6 мес. Каката не проявява особен интерес към бебата, то с гордост казва "Това е моята сестричка"  Wink

# 18
  • Мнения: 385
Доника, звучиш успокоително, ние понякога изпадаме в етапа-мятане на предмети по бебока, биене, друг път изпада в невиждана нежност, засега сме на смесени чувства, дано победят положителните занапред! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт