Задалжителна ли е фолиевата киселина

  • 1 361
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Фолиевата киселина може да започнеш да пиеш веднага, а това, че досега не си я пила, не е фатално. Някои не пият въобще.
Но за Матерната не бързай, дори и твоя лекар да е от тези, които я предписват, още ти е рано за нея.
На мене ми я предписаха май беше към 4-ти лунарен месец, но за цялата бременност изпих около една опаковка. Имах едно сутрешно повръщане, което ме държа до края, а от Матерната ми се повръщаше още повече, та нея пиех редовно по тази причина. Но се изхранвах предимно с плодове и зеленчуци, та те ми доставяха витамините.   

# 16
  • Мнения: 5 577
изписа ми геритамин и бусколизин

Моми4ета, я кажете за протокола - бусколизина не е ли вреден ранна бременност?
Не искам да плаша моми4ето, но защо си мисля така?
Не е ли по-подходяшо НО-ШПА?
Нали дори в системата при раздане се слага на 7см. разкритие?

# 17
  • Мнения: 2 489
Сменяй лекарката веднага!

Спирай геритамина, защото може да увреди плода, ако се пие в големи дози, както и бусколизина!

Обзалагам се, че лекарката ти е над 70 години!

И лека бременност ти желая!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Моето мнение съвпада с това на Слънчева мама - не е зле да смениш лекарката! Пиенето на геритамин отдавна е отречено заради тератогенния ефект на вит.А върху плода. Колкото до бусколизина - това е единственото разрешено лекарство за успокояване на болки и контракции по време на бременност. Бусколизин и Но-Шпа са едно и също лекарство, просто Но-Шпа е унгарско.
Имаше постинг за прилагане на бусколизин по време на раждане - това се прави за да се отпусне мускулатурата на матката и там дозите са съвсем други.
А иначе фолиевата киселина си е превантивно средство срещу спина бифида и други дефекти на невроналната тръба. А за Матерна ти е рано още май - не е необходимо чак толкова много химия, наблягай на плодовете и зеленчуците - сега им е сезона Hug
Леко бременеене! smile3525

# 19
  • Мнения: 779
Не съм пила фолиева киселина, защото никой не беше ми казал. Но знам , че е много полезно да се взима до около 5-тия месец, а и не е нужно да ти я изпише лекар- напълно безвредна е за теб и бебчето ти. Матерна пих 1 месец ( петия) и качих 4 кг.- спрях я и до края пих само желязо ( 2 седмици мисля ).
Лека бременност ти желая, миличка и мисли позитивно за всичко. Успех!

# 20
  • Мнения: 181
Важно е да се пие фолиева киселина до края на третия месец (повтарям ви сори). Аз не пих и после доста треперах след като си направих биохимичен скрийнинг и стойностите на АПФ ли беше излязоха доста високи (което е индикация за спина бифида). Слава Богу нямаше такова нещо. Изследването се прави в Майчин Дом. После пак там д-р Димитрова ме гледа на ехограф и каза, че всичко е наред.
Матерна не съм пила защото ми правеше страхотни киселини за разлика от обикновения Центрум например. Пиех си Центрум и всичко си беше ОК.
Има много вредни лекарства по време на бременност. Едно от тях е аспиринът!
Странно защо ти е предписала геритамин - тази комбинация се ползва по скоро за успешно зачеване.

Общи условия

Активация на акаунт