Във февруарските редици бебе КРИСТИЯН роди се!

  • 24 307
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 242
Добро Утро и от мене,Честит празник на празнуващите
Момичета от Пловдив за понеделник остава ли уговорката за срещата на 9 месеца?
Аз съм "за".Само да се уговорим дали ще се срещаме предварително и къде...

# 271
  • Мнения: 1 021
Искам и да питам, ако някой е компетентен (майчета юристки и такива разни  професии Simple Smile ) - ако го приемат и решението влезе в сила от 01.01.2009 г., а болничния за майчинство тече от 25.12.2008 г. по коя разпоредба ще ми изчисляват майчинството? Би трябвало да е по старата май...
И аз това се чудя?

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За Пловдив остава уговорката дружно да посетим лекцията на 9 месеца.Аз ще отида по-рано и ще запазя маса за 6 човека.

Относно промените за майчинството-ще има яснота след 20 декември.Като разбера нещо веднага ще пиша

до тогава  ще трябва да запазим спокойствие и да не се вълнуваме отрицателно,защото е вредно за бебоците,нали знаете  Wink

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 11:03 от Elfita

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Elfita, благодаря! Hug

# 274
  • Мнения: 171
Добре тогава,Фокси ти ако искаш може да се чакаме някъде преди това да мина да те взема,както кажеш ,някой друг ако иска и него можеме да минеме да забереме:)

# 275
  • Мнения: 529
Момичета, аз ги тълкувам тези майчински по друг начин  newsm78

Значи, базата си е база, тя си е шест месеца и преди и сега и когато си си в нормален болничен по болест и тн. Въпросът е, че изчислената по базата сума ще се изплаща не 9, а 12 месеца за тези които са се осигурявали 12 месеца назад. Останалите ще получават пари 9 месеца както преди. Това е като с платения отпуск по майчинство - за тези с трудов стаж е 2 години, за безработните - 1 година  Thinking
Така ми звучи по-логично, пък и по ми харесва  Wink

# 276
  • Мнения: 242
Добре тогава,Фокси ти ако искаш може да се чакаме някъде преди това да мина да те взема,както кажеш ,някой друг ако иска и него можеме да минеме да забереме:)
Теодорче,с тебе ще се разберем по скайп Simple Smile

# 277
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Галче, Галче, къде беше снощи.... Mr. Green Та да спя спокойно Simple Smile))
И на мен така много ми харесва! Още повече, че имам 12 г. трудов стаж, през които не съм ползвала и 1 ден болничен! Само съм внасяла осигуровки, за съжаление не на цялата си заплата(поради отказ и на шефовете, защото и на тях така им се вдига сумата, която внасят за мен, не че е оправдание, ама на 20 г не съм мислила за деца... Embarassed) , но без да спирам. Та все си мисля, че някакси ми се полага да си погледам спокойно детенцето ПОНЕ 9 месеца, а защо не и 1 година.... Crossing Arms

# 278
  • Мнения: 143
Здравейте всички, най-сетне ви изчетох!

ДА НИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ПЪРВОТО ФЕВРУАРЧЕ!  bouquet

За майчинството-снощи по БТВ казаха, че са го приели за 1 година официално и аз много се зарадвах. Лично аз имам 12 месеца стаж, като само от октомври успях да се осигурявам на по-висока сума. Аз предпочитам 12 месеца на по-ниска сума, отколкото след 9-тия месец 220 лв. ( тези 220 лв. много ме депресират, защото само вноската ми за колата е 210лв.) Но засега мами, не се ядосвайте - те сигурно не знаят още как ще се изчислява, пък и като всичко друго в БГ, може 10 пъти да се промени докато се отнася за нас.

Да ви попитам за витамините-аз миналият месец бях качила 8 кг, и док каза,че мога да започна да пия витамини (каза ми сама да си избера). Една приятелка ми препоръча Пренатал, но като видях колко са големи като хапчета,се отказах ( аз от август месец пия по 6 хапчета магнерот на ден, и честно да ви кажа,макар никога да не съм имала такъв проблем,вече едвам ги преглъщам тези хапчета-ужасно ми е вече). Затова потърсих разтворима форма и си купих някакви френски БИО НАТАЛ. Не ми приятно обаче пиенето им-имам чувството,че от тях ми се повръща.
Ще ме посъветвате ли за някакви разтворими?

За избор на болница и доктор - момичета аз вече искам да имам избрана болница и доктор, но моят док ми каза ,че на следващия преглед на 23 декември, ще говорим за това-било рано. Каза ми ако нещо тръгне бебка да излиза,да тичам в Майчин дом. На мен така хич не ми е спокойно-да не знам да последно къде и кой и незнам какви мерки да предприема newsm78...Някакъв съвет?

Засега това е от мен...ще отида малко да поразтрябя,че имахме гости снощи и после пак....

Хубава неделя от мен Grinning

# 279
  • Мнения: 95
Честит рожден ден на  Тесори и Пампам 


На всички именници весел празник  bigdance2
Момичета много тъпа ситуация с тези осигуровки в Бг Sad
Има ли някой новини от Тони и от Боровинчето???
Аз също като повечето от вас ще си запиша няколко телефона и в когато му дойде времето ще се похваля.
Ние вчера бяхме на парти,балкански танци и музика....ех голям смях падна как немци играят ръченица. Rolling Eyes и кючек Wink Wink Wink.Музиката не беше много силна..но все пак бебко май ми се закани че тази вечер през носа ще ми излезе като се роди Laughing ще ни държи будни най малко 7 пъти в седмицата Laughing Laughing
Мартеничка,честита количка с много здраве да я ползвате Hug
Ние ще ходим днес по магазините да довъриш с каквото трябва за бебко и за мен,след той сме на имен ден....така че ви казвам лек ден и много късмет Hug Hug Hug

# 280
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Дорабела, аз пия Центрум Матерна (много травиално  Mr. Green) Да кажа, че не забелязвам да пълнея от тях, не ми се повръща, а като големина - не са малки, НО са продълговати и като се намокрят в устата ти много лесно се преглъщат! Аз също пия магнерот и напълно те разбирам! Все едно жаби гълтам, ама жаби със зимни кънки на краката - дерат ми и не слизат надолу... smile3516

# 281
  • Мнения: 69
Аз пия Top Levure и съм много доволна . От Матерната ми се гадеше , явно са по-тежки  Peace

# 282
  • Мнения: 2 829
Здравейте мили момичета,
Ние тук се готвим за нашествието на студентите Grinning Та имам доста работа.
Обаче все си мисля за нашата първа майка-Тони. Дали някоя от вас се е чувала с нея? Дали няма нужда от помощ и информация за поддържане на лактацията с цедене? Или ако е решила да си спира кърмата-дали има нужда от информация как да подпомогне този пък процес? Как ли се чувства сега? Как е бебето? И изобщо дали не можем с нещо да и помогнем? Сигурно хич не и е леко да е отделена от бебето си....

Пловдивски момичета-и на вас ви завиждам за срещите, да знаете Hug

Честит рожден ден на tesori и  pampam  !!!   

Честит празник и на именниците днес !!! 

За майчинството-ако помните, когато стана от 3 на 9 месеца имаше решение за майките в заварено положение-аз бях една от тях-че имат право да се възползват от промяната. На мен 3-те месеца ми изтекоха през ноември, декември месец получих мин. работна заплата а от януари докато малкия навърши 9 месеца пак ми даваха 90%. При наличието на такъв прецедент няма как да бъде различно тълкуванието този път, затова мисля, че трябва да сте спокойни.

# 283
  • Мнения: 356
Честит рожден ден на tesori и  pampam!
 
Честито и на всички празнуващи днес!!!!!!!!!!!!!!!

Мами,аз снощи сънувах много гаден сън.Намерих в устата си паднали зъби и като прочетох в съновника каво значи и много се притесних  Sad Sad Sad Гледам да не вярвам на такива неща,но явно и хормоните си оказват влияние.

# 284
  • Мнения: 80
Здравейте, сладурки.
За лекциите в понеделник, аз съм на линия.
Свеки преди малко говори с нашия счетоводител, и той каза да не се притеснявам, че се изчислявали някакви коефициенти и например ако трябва да взимам 900 лв.9 месеца, сега ще взимам около 600 1 година, абе горе-долу същото, но пък и имаме ли друг избор, каквото е.
Целувам ви и приятен ден на всички.
ЧРД и ЧИД на всички празнуващи, ние отиваме на гости.

Общи условия

Активация на акаунт