Интелектуалец= Неудачник

  • 7 671
  • 149
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 335
Минзухар, не се поддавай на провокации.
Стана си темичката. Девет страници! - к'во й е?

Естествено, няма яснота по самия предмет на обсъждане.
Но иначе щеше ли да е за интелектуалци?!

# 121
  • Мнения: 822
Аз се разпознах още на първа страница... Надявам се, това да ме прави по-интелектуална от други интелектуалки, на които им трябваше специална дефиниция. Успокоява ме единствено фактът, че съм се свързала и обвързала с простак - атрактивен късметлия, та балансът е запазен... Нищо не се губи.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 783
Селтакис, в твоите очи Боян Радев  е интелектуалец. К`во да ти чета??

# 123
  • Мнения: 984
Боян Радев борави с идеи, експресивен е, занивама се изкуство. И е неудачник. Ето един достоен кандидат.

Минзухарчик, ако Dame е права:
...Тя просто е искала деликатно да намекне, че тук списващите с по-високопарен и абстрактен стил, всъщност са незначителни, посредствени хорица и безделници, които изживяват в нета своите неосъществени амбиции и мечти.
, то темата ти си е кандидат за "златно яйце", мила. Но е късно. Simple Smile

# 124
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Много ясно, че е така. Интелектуалците имат скрупули, принципи и т.н., които ги спират да "напреднат" в живота. Пък и какъв е смисълът? Тях други неща ги интересуват.
Псевдоинтелектуалците обаче са още по-интересни. Вярват си.

# 125
  • Мнения: 545
Холограма, като те чета понякога, ми иде да си сменя дилъра. С твоя.

Аз пък като чета потребителката отгоре ми (върху предходното ми мнение).

Не е до четене, а до разбиране на прочетеното, та в този ред на мисли не го сменяй дилъра.
 

Поне си споделете кой за каква ракия говори, пък после си правете реклама на дилърите.

# 126
  • Мнения: 2 401
Кво ти трябваше да я избутваш темата? Сега ще се отпушат пак едни малинии..

# 127
  • Мнения: 545
Жаден съм. (Малиновка ли е?)

# 128
  • Варна
  • Мнения: 957
Веднъж чух китайската поговорка: "Беден интелигентен човек няма!" И разбрах, че може и да съм интелектуалка, ама хич не съм интелигентна!

# 129
  • Мнения: 76
Веднъж чух китайската поговорка: "Беден интелигентен човек няма!" И разбрах, че може и да съм интелектуалка, ама хич не съм интелигентна!
Много ми хареса поговорката - и е вярна, щото да си истински интелигентен, а не псевдо-такъв, означава да си духовно богат - колкото и клиширано да звучи.
А иначе интелектуалецът не би трябвало да се вълнува от материалното в живота - така че да му е все едно дали е богат или не

# 130
  • Мнения: 2 716
Не всеки с вишУ е интелектуалец.

# 131
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не всеки с вишУ е интелектуалец.
Ей сега се сетих, че преди време в една от косматите теми в КМ се самообявих за интелектуалка. Та спокойно да си ходя космата.  Laughing (Да, имаше време, в което косматите теми бяха три на първа страница. Беше ужасно важно да си кажеш - обезкосмяваш ли се, или не? И ако да, къде точно? И ако не, защо! Joy Joy Joy Последваха теми: "Покажи си гащите". Ех, спомени! Party).
П.П. Това ме хвърля в тежки размишления - удачник ли съм? Или по-скоро съм неудачник?  Naughty Какво значи да си удачник? Ха сега, де.

# 132
  • Мнения: 984
Да не ти е кеф - това значи. Laughing
Ако ти е кеф, значи си "интелектуальец" Simple Smile, а може и "инжИнер-интиликтуальец" Mr. Green, ако не ти е кеф - значи си тъп и смотан и ставаш за номинация в Малините. Ндаааам. Не съм сигурна дали се търкалям като ми е кеф....така, само да споделя. Mr. Green

# 133
  • Мнения: 742
Аз съм интелектуалка. Целия ми род са интелектуалци. Прабаба ми, лека й пръст, навремето скастрила майка ми, която имала неблагоразумието да накара баща ми да пренесе кофа с дърва от точка А до точка Б : "Булкуу, ми го карай да работи, той наш Тошко е учен!" Освен това е и космат, Тошко де. Пише грамотно, има и други книжки, освен за оцветяване, като дори и последните е чел! Не се плаши от мотика, но винаги успява да мотивра околните да я хванат вместо него, докато той разработва система от принципи за повишаване на КПД-то на въпросния инструмент. Безспорен интелектуалец, а аз на него съм се метнала. Питате ли ме как се изкарват достатъчно пари за кола-маска само с интелектуален труд?

Минзухар, трифида такава, ако не спреш да ме наричаш неудачник, ще вземеш да ме урочасаш. 

# 134
  • Мнения: 5 877
Не всеки с вишУ е интелектуалец.
Ей сега се сетих, че преди време в една от косматите теми в КМ се самообявих за интелектуалка. Та спокойно да си ходя космата.  Laughing (Да, имаше време, в което косматите теми бяха три на първа страница. Беше ужасно важно да си кажеш - обезкосмяваш ли се, или не? И ако да, къде точно? И ако не, защо! Joy Joy Joy Последваха теми: "Покажи си гащите". Ех, спомени! Party).
П.П. Това ме хвърля в тежки размишления - удачник ли съм? Или по-скоро съм неудачник?  Naughty Какво значи да си удачник? Ха сега, де.

Аз съм удачник. Хващала съм риба - по-малка от цацата, верно, но пък клъвна на троха от бисквита, забодена на безопасна игла, иглата вързана с конец за клонка. Значи късмет имам.
Интелектуалка обаче не съм, защото много се дебелее. То едни премиери и все чаша вино, дребни хапки, не може то така.
Въздишам по снимката на Вапцаров. Красота! Искам и аз да съм огняроинтелигент.

Общи условия

Активация на акаунт