2 група в детската градина ...

  • 6 159
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 526
Ето го:

Зайко и първия сняг

Легнал Зайко сред гората
сладко да поспи в тревата;
както кротичко си спял,
пухкав сняг го навалял.

В миг раздвижил той очички,
гледа: лъскави звездички -
пеперудки белокрили
цялата земя покрили!

Нямал Зайко и годинка,
сняг не виждал, ни снежинка,
та изглеждал му сега
като приказка снега.

Мл. Исаев

Не е трудно, дълго е просто и не мога да й привлека вниманието.

Vache, търпението аз го имам, но тя го няма  Mr. Green казва 2 реда и започва "Чакай, чакай, да ти кажа едно друго" и започва да си измисля някакви си нейни неща Crazy отделно вкарва промени и нищо не е в състояние да я накара да го каже както трябва, това и миналата година гоимаше, беше си наумила, че ще казва "камбана", вместо "камбанКа" и така си остана, това пък го започна "Зайко легнал", вместо "Легнал Зайко". За капак подхилквайки се казва съвсем различни неща накрая, пример със миналогодишното:

Като мъничка камбанка
се люлее моят свят
и сред горската полянка
събужда дремещия свят!


Завършваше го със "събужда зелето"  #Cussing out стояла съм на тръни докато го казваше на пролетното тържество, представях си да беше изстреляла зелето накрая  ooooh!

С песничките се справя по-добре - някак си прави връзка с мелодията и нещата идват сами, пък и песните са групови, децата се водят едно от друго.


# 16
  • Мнения: 2 232
Ох Никол като чета Joyи се заливам от смях.
Да ти кажа и моят ги прави такива номера като учи с мен, но казва противоположното на думата, понякога стават безумни неща, чак ме е срам да ги кажа Embarassed, особенно със стихчето-Аз съм Българче(а на всичкото отгоре баща му казва- ми право си е детето ooooh!),  вместо Българин да се наричам първа радост е за мене, казваше Българин да се наричам нищо не значи за мене.И по-натам продължаваше в този ред.Слава Богу , до този момент не  ме е изложил на всеслушание да ги изръси....

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 14:03 от Deja Vu

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
София е образ Joy Само дето с времето щуротиите й се изменят Laughing

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 За есенното тържество имаха да учат по един куплет, случвало се е когато детето е отсъствало дълго време и е изпуснало доста да дадат 2 реда за вкъщи. Моето всички го знаят що за диване е така, че дори това пропускат и изпуснал неизпуснал никой не го търси.
 Ние имаме подобни на вашите проблеми с научаването - вниманието му се задържа точно 3 секунди върху текста, да не говорим, че изобщо не седи мирен за да слуша, а като казва каквото е научил се почва едно подскачане, лигавене, викане, абе цирк. Все пак за тазгодишното есенно тържество беше си научил стихчето (друг е въпроса как го рецитираше и в какви пози), но естествено беше болен и изпуснахме събитието.  Crazy
 На моето дете 3 куплета ще са му много, независимо колко прости и разбираеми са и не защото не може да ги запомни, а защото не може да си задържи вниманието достатъчно дълго върху тях за да ги научи. 4 реда за тържеството сме учили като първо го карах да научи всеки ред един по 1, после първите 2 реда заедно, после вторите 2 реда заедно и чак накрая всичко свързано, но вече си знаеше думите и не трябваше да отделя време за да ги учи, а само да ги свързва. И след всяка научена дума имаше големи ръкопляскания, похвали и тн. Оооо да и всеки ден всички дружно вкъщи рецитирахме въпросните 4 реда. Като молитва педи хранене ни бяха станали. И всичко това за 4 реда, а ако са 12?  Shocked Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Ooooх, ми не знам какво да ти кажа. Аз имам подобни проблеми със Саша, но в други области. Иначе и тя така ми се подиграва понякога. Или ще изменя думите, или ще отклонява темата (най-често), или ще го мрънка, песен, стих каквото и да е. После аз се вбесявам и казвам, ми излагай се като искаш.. На тържествата, разбира се си го казва пефектно, без да се излага.Така беше и на годишното представление в театъра. Аз знаех какво ще играе, но беше казано отчайващо монотонно, при условие, че тя рецитира интонационно много добре. Накрая излезе на сцената и си изигра всичко както си трябва. Само дето аз се спичах. Подобно беше с пролетното тържество. Там знаех за едно стихче, но тя така и не ми го каза. После се оказа, че има куп думи и дори замести в "Житената питка" едно отсъстващо детенце. Ние не очаквахме, че ще има толкова думи.

Не знам дали при Саша е наследствено (има откъде  Wink) или просто защото от много малка възраст съм чела предимно стихчета, но се справя. Виж, на останалите форми, които посещавя е трагедия с желанието й. Колкото повече трябва да повтори едно нещо, толкова повече тя се запъва и казва "Няма да повтарям!" Е там вече ме е яд, защото ходя и си губя времето да я чакам, а тя да ми се размотава, вместо да положи усилия.
Нямам и аз идея за моята.. Затова чета тук, белким разбера как да я мотивирам. Стигнах до извода, че явно на по-темпераментните даца им писва и са по-непостоянни.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
А можеш ли да се правиш, че го учиш с нея? Сядате и казваш дай да видим дали и аз мога да го науча и повтаряте. Правиш се, че се запъваш някъде "Ъъъъ, как беше...?" Така ще я видиш дали ти играе номерца или не може наистина. Може и да й го повтаряш после. Само да го слуша. Александра така я оставят като откаже да пее. Госпожата казва, поне слуша текстовете и запомня по тоя начин  Wink Може да изнесете рецитал на баща й, двете. Е такива хитринки  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 9 862
Тази година още не са ни давали стихче.Сега подготвят Коледното тържество,но Мими ще бъде снежинка.Може и да има някакви думички,но поне вкъщи не ги е донасяла.
Миналата година имаше по два куплета някъде.
Никол,аз си мисля,че най-разумно е да помолиш госпожата да научи това стихче с нея.То ясно,че не може да седне с всяко дете да учи,но може би пред нея София няма да говори за зелето Crazy.
Мими пък вкъщи не иска да ми изпее нито една песен от градината.А питах няколко пъти музикалната-пее си всичко,заучава ги бързо песните.У нас казва един ред и после вика забравих.

# 22
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
В нашата градина коледното тържество винаги включва танци-момиченцата са снежинки а момченцата джуджета.На 8ми март обаче правят голямо тържество,миналата година/1ва група/ беше сценка за дядо вади ряпа,а тази година-дядовата ръкавичка.Вики беше разказвача.Винаги са й давали дълги стихчета/3-4 коплета/ и реплики във сценките,защото миналата година им изрецитира цялата книжка за горската детска градина/7-8страници/ и те разбраха ,че бързо запомня.

# 23
  • Мнения: 9 814
Не ме притеснява, че трябва да учи по три куплета стихотворения.
Аз и без това преписвам тези на трета група и ги учим вкъщи.
Кати запаметява доста бързо дълги текстове. На 3 години знаеше наизуст "Горската аерогара"- книжката е дълга около 10-на страници в рима.

# 24
  • Мнения: 2 312
Ние имаме това стихотворение:

Над гората сняг вали,
зайко гърло го боли
и лежи сега в леглото,
нека да лежи ,защото,
вчера както си играл
цяла шепа сняг изял.

Та моята го казва така:

Над гората вали сняг,
зайко гърлото го боли,
и лежи в леглото
защото
вчера както играл
целия сняг изял Embarassed

 Joy Joy Joy

(всеки път импровизира и какво ще го докара на тържеството незнам)

# 25
  • Мнения: 14 654
Нормална дължина е стихотворението, но явно на нея не и се учи точно това  Mr. Green Винаги съм на тръни, когато детето ми трябва да каже стихче, защото изменя думите и винаги е подигравателно.
Миналата година трябваше да каже:
дядо се подсмихва, суче бял мустак:
- няма да ми стане Борката юнак

А той си го преправи така:
дядо се подсмихва, смуче бял мустак:
- май ще си остане Борката глупак.

Надявам се тази година да не му дават да учи стихче.

# 26
  • Мнения: 46 526
Nataliq_, Янечек, явно на децата са изобретателни  Joy

По въпроса за наизустяването, може и в мен да е грешката, самата аз мога да науча огромен материал и то без грам да вникна в него, затова не знам как да подходя към нея, не разбирам къде и защо се затруднява  Tired добрата новина е, че госпожата е помагала и има лек напредък, половината е екстра,  другото е в стил интерпретацията на дъщерята на Nataliq_ Laughing

Общи условия

Активация на акаунт