За новата идея на министър Петър Димитров

  • 3 237
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 563
В САЩ който иска си плаща кеш, с някои изключения. За хотел не знам, но за кола под наем кеш няма да приемат. Но по магазини и услуги - без проблем.

Трудното е да си платиш сметките с кеш, защото компаниите приемат интернет плащане, чек, запис или плащане с карта. Никога не съм чувала за някой, който да ходи да си плаща на гише някъде си.

# 16
  • Мнения: 274
Звучи неадекватно и лъха на мързел от страна на министърчето. Да не сме кучета, че да носим каишки? Откъде накъде ще получава държавата достъп до това къде колко харча?!
Абсолютно. ДГД. Не става. Не се приема. Мислете нещу друго срещу сивата икономика, тиквеници коледни.

# 17
  • Мнения: 5 370
В САЩ който иска си плаща кеш, с някои изключения. За хотел не знам, но за кола под наем кеш няма да приемат. Но по магазини и услуги - без проблем.

Трудното е да си платиш сметките с кеш, защото компаниите приемат интернет плащане, чек, запис или плащане с карта. Никога не съм чувала за някой, който да ходи да си плаща на гише някъде си.
Даааа, а тук е ТРУДНО да намеря магазин, в който да платя с дебитна/кредитна. Не им било изгодно. Мразя да ходя с кеш по джобовете. Ама ме принуждават.

# 18
  • Мнения: 2 759
...Да, и това, ми ако не работя, какви доходи ше декларирам, тея са смешковци. Или поне не обясниха докрай.
                     Да бре. Когато си безработен, никой не те пита откъде вадиш пари да си платиш осигуровките. А сега и това ще питат. Голяма глупост ми се струва. Бтв, парите събрани на сватбата как се декларират? Пък и Коледа иде...

# 19
  • Мнения: 5 710
Ъъъ, ми мацките, които живеят с чичко-паричко как ще му харчат парите  Rolling Eyes

Като се има предвид, че само в големите магазини се издават касови бележки, това май ще е добре дошло за развитието на по-мъничките  Mr. Green

Ами те тези карти едва ли ще са за доказване на възможност да си платиш хляба.
Сигурно би важало за големи покупки, като кола, например. Или да кажем лимитно над определена сума автоматично да се проверява.

# 20
  • Мнения: 274
Абе нека да видим и да прочетем кво има предвид подробно и в детайли. Аз принципно коментирам и вземам отношение след като се запозная с фактите или като го видя с очите си. Т.е. преди малко се изказах прибързано, на база свободен преразказ.

# 21
  • Мнения: 72
Звучи неадекватно и лъха на мързел от страна на министърчето. Да не сме кучета, че да носим каишки? Откъде накъде ще получава държавата достъп до това къде колко харча?!
Тя държавата и без друго има достъп до много неща за които и не подозираш

# 22
  • Мнения: 4 585
vili0605, изображението в аватара ти превишава допустимите размери,
фиксирани в правилата на форума. 
 

# 23
  • Мнения: 2 563
Звучи неадекватно и лъха на мързел от страна на министърчето. Да не сме кучета, че да носим каишки? Откъде накъде ще получава държавата достъп до това къде колко харча?!
Тя държавата и без друго има достъп до много неща за които и не подозираш

Щом без друго имала, дай да й дадем законен достъп?! Страшен аргумент.

# 24
  • Мнения: 497
Бе този нещо самосиндикално го раздава, това било личното му мнение, видиш ли, неофициално. Еее, аман от популизъм с поглед към бабичките без деца в чужбина, щото само те харчат точно толкова, колкото получават.
Защо не го баннат тоя правителствените модератори. Другите правителства се чудят как да развържат кесиите на хората да харчат повече, тука ние пак да сме наобратно-стягаме  коланите.
Дреме ми - ще пращам детето да пазарува, да видя дали са се сетили, че има и малолетни, които не подават данъчни декларации и нямат облагаеми доходи, щото не са  Маколи Кълкин, но имат леля в Америка. Те тоя точно те казус как ще го вкарат в матрицата, а? А онзи другия-с чуждестранните туристи, а. Кеф. Влизаш в магазина и на касата се чувстваш като на митница-вадят се паспорти, записват се данни, попълват се анкетни карти с доходи, професия, произход на средствата, защо пазарувате точно в този магазин в нашата държава, вие нямате ли си МОЛОВЕ/сувенирни магазини там, у вас, а анкетката завършва с "Взимахме пример от Шенген". Ако го няма това, тогава всеки става кой ингилиз, кой арабин, кой византиец, кой шваба, а който не знае езици-мълчи като пукал и само да вдига рамене и да сочи упорито с пръст стоката.
Абе бегай.   
 

# 25
  • Далече
  • Мнения: 438
Ето му идеата според "Монитор"
Данъчни карти ще засичат всеки изхарчен лев
Да се въведат данъчни карти за всички български граждани. Това предлага министър Петър Димитров като една от мерките в борбата със сивата икономика. Той обясни, че и в Бразилия така са решили проблема с нелегалния сектор.
Идеята е българите да не могат да правят покупки без данъчни карти. Чрез тях бирниците ще получават информация за всеки един разход на българите. В края на годината данъчните ще сумират харчовете и ще съпоставят дали отговарят на информацията в данъчните декларации. При разлики - ще се назначават проверки.
Шефът на НАП Мария Мургина и министър Пламен Орешарски отказаха коментар, тъй като не били запознати с идеята.

Може би има предвид покупки над определна сума - примерно над 1000, 2000 или 5000 хил.лева?

# 26
  • Мнения: 2 480
Човекът пращи от знания, интелект и гениални идеи! Да му ръкопляскаме дружно!!!

# 27
  • Мнения: 2 386
Аз, като недокоснала се към американската реалност, се записвам да следя темата.  Mr. Green

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
........
Като се има предвид, че само в големите магазини се издават касови бележки, това май ще е добре дошло за развитието на по-мъничките  Mr. Green
Мдааа, тъй, тъй.
Ти имаш едни сиви пари, а аз нямам сметка да ти вадя касова бележка - готово, договорихме се.
Много умно, няма що.

# 29
  • Мнения: 25 634
Да, и това, ми ако не работя, какви доходи ше декларирам, тея са смешковци. Или поне не обясниха докрай.

Амииии.... Може би ще трябва да декларираш колко пъти седмично пускаш на милото, колко пъти си му прала чорапите и изобщо всичките си домакински задължения.  Thinking
Пък данъчните по всяко време могат да ти направят проверка дали не си излъгала нещо в декларацията. А може и инспекцията по труда да тръгне на проверки, да не би милото да те експлоатира и да не ти заплаща извънредния труд и този по празниците двойно? 

Общи условия

Активация на акаунт