За новата идея на министър Петър Димитров

  • 3 246
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 585
Е нямаше ли за какво да се хванеш, че за аватара ми...?  Simple Smile Като гледам не е само моя. Какво да кажем за твоя ник?

И тук има правила, както навсякъде другаде. Мога надълго и нашироко да ти обяснявам защо има правила. Ако някой си изхвърля боклука от терасата, мога да му направя забележка. Ако спре на пешеходна пътека - мога. Не е задължително да съм пътен полицай. Това, че не си само ти е нищо - нито довод, нито смекчаващо вината обстоятелство. Факт е, че всеки кликнал на страница, на която имаш постинг, ти тегли биттчетата и чака.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Темата е за новата идея на министъро. Не за аватара на потребителката. Вълк, нарушаваш правилата и спамиш.

# 47
  • Мнения: 4 300
Понеже 10сент'с спомена че в Италия имало нещо подобно, може ли малко инфо? За какви точно покупки и плащания се ползват?

# 48
  • Мнения: 5 710
Рокси не знам точно как е по определение, но т.нар кодиче фискале е идентификационен инструмент ( подобен на социално осигурителния номер в Щатите), който отразява отношения м/у теб и частни, държавни, общински институции. Служи, като си плащаш данъците и таксите, като отваряш банкови сметки, както и в какви ли не ежедневни ситуации - напр.записване във видеотеката, купуване на мобилен телефон със сим карта, купуване на нещо с фактура ( задължително), понякога са ми искали картата и за по-големи покупки ( техника) без ф-ра, служи, като имаш вземане даване с болница. Новите карти дори са интегрирани – медицинска и фискален код. Всякакви договорни отношения също не минават без картата - наеми, покупки на имоти, дарения и т.н.
Според мен чрез номера ти ( 16 цифри са май), си следен в много посоки.

# 49
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ще споделя аз.
И в Португалия ги има тези финансови карти с номер.
Първото нещо,което правиш когато влезеш в страната и решиш да останеш е да се регистрираш във финансите.....
Този номер ми го искат НАВСЯКЪДЕ и за ВСИЧКО....соц.осигуряване/там имам още един номер/,данъчна декларация,покупки на кредит,на телефон..на всичко,договор за работа,наем...ако поискаш и фактура/не само касов бон/ задължително се поставя този номер...или оставят място да си го сложиш.
Оправят по този начин сивата икономика,но не съвсем.....за всичко си има вратички  Mr. Green Номера е да си намериш печен счетоводител  Peace
Тук нямат ЕГН,не им и трябва като си имат финансов номер.
Не съм чела статията за министъра,но според вашите писания ми намирисва на нещо недоразбрал....Иска да въведе нещата,но не знае как  newsm78

п.с. 10цента,писали ме заедно  Peace

# 50
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чудесна идея.
Като начало би могло сметките на членовете на правителството и парламента да са обществено достояние.

Кретен.

# 51
  • Мнения: 7 112
Тоя човек ми е голяма мистерия в кой точно ПУЦ по икономика е завършил. От времето, когато беше шеф на бюджетната комисия не мога да схвана импулсите между ушите му.
 Outta Joint

# 52
  • Мнения: 589
И какво ще стане с братята пенсионери?

... Ах, ти долен, гаден пенсионер! Получавш пенсия от 103 лв., а си дал 150 за ток и си ял на всичкото отгоре за още 60 лв. - хванахме те по разпечатката от картата ти в кварталното магазинче. Боза си купил .... на хляб само не можа ли да изкараш! ....


  Ето това е основният замисъл при въвеждането на тези карти-да се обясни този феномен,оцеляването на пенсионерите.Ами жените в майчинство???Как така с 200-300 лв хем памперси купуват,хем маникюр и прическа си правят?!
  Хич и не си мислете,че става дума за проследяването на покупки от рода на скъпи коли и часовници от по 5-10-20 хил.лв! Naughty

# 53
  • Мнения: 2 556
Сега вече ще се оправим отвсякъде, браво.

# 54
  • Oslo
  • Мнения: 659
Чудесна идея.
Като начало би могло сметките на членовете на правителството и парламента да са обществено достояние.

Кретен.

  Laughing    Е, не бъди толкоз  зла! То тогаз ще станат по-зле и от пенсионерите, щото вторите така или иначе са си свикнали на хляб, мляко и фотосинтеза....

# 55
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тоя човек ми е голяма мистерия в кой точно ПУЦ по икономика е завършил. От времето, когато беше шеф на бюджетната комисия не мога да схвана импулсите между ушите му.
 Outta Joint
той може да е завършил ПУЦ, ама промиваше мозъци и препродаваше в ИУто на Варна Mr. Green
Аз мисля, че нарочно е избран такъв идиот, защото в един момент си казваш-Е, такава тъпотия не може да съществува и преставаш да искаш от правителството мисъл и поведение.

# 56
  • Мнения: 545
това е, защото не е била от българите-кардери.

http://www.dnes.bg/article.php?id=62018 :

Цитат
Хванаха устройство за крадене на данни от кредитни карти
03.12.2008 17:19

Скимиращо устройство, съдържащо информация за кодове на кредитни и дебитни карти, е задържано от митничари на аерогара София.

Устройството е било скрито между платките на DVD плеър, пътуващ с колет от Канада за България.

Получателят на пратката е задържан от Граничната полиция.

Съставен е акт за митническо нарушение, а случаят е предаден на компетентните органи.

еди

Аз като докосната с американската реалност от филмите тъкмо днес гледах Mad money  и там героинята ( главна обирджийка) пожела да се настани в хотел и искаше да плати кеш. Мацето на рецепцията й каза, че дори и да плати кеш , кредитната й карта трябва да си я подаде за верификация. Главната героиня й бутна пачка долари да си затрае.
Направи ми впечатление, затуй споделям.

Иначе, тук ( Италия) всеки човечец си има така нареченото Кодиче фискале, което е една карта, която отразява какво ли не, включително и плащанията на разни работи.  Допускам че е нещо подобно на предлаганото.

# 57
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мдаа...
Май ще се емигрира на дърти години.
Всеки божи ден, глупост след глупост, аман Close

# 58
  • Мнения: 545
Сиреч, и тази идея е 'вносна'. А искат, нахалниците от ЕС, ip адресите в Интернет (дори и на спамери и прочие) да ги направят защитена информация... т.е. аз нямам право да кажа 'този и този влизат от един и същи адрес' защото това ще е незаконно... Същите идиотии като с кривите банани.

еди.
Рокси не знам точно как е по определение, но т.нар кодиче фискале е идентификационен инструмент ( подобен на социално осигурителния номер в Щатите), който отразява отношения м/у теб и частни, държавни, общински институции. Служи, като си плащаш данъците и таксите, като отваряш банкови сметки, както и в какви ли не ежедневни ситуации - напр.записване във видеотеката, купуване на мобилен телефон със сим карта, купуване на нещо с фактура ( задължително), понякога са ми искали картата и за по-големи покупки ( техника) без ф-ра, служи, като имаш вземане даване с болница. Новите карти дори са интегрирани – медицинска и фискален код. Всякакви договорни отношения също не минават без картата - наеми, покупки на имоти, дарения и т.н.
Според мен чрез номера ти ( 16 цифри са май), си следен в много посоки.

# 59
  • Мнения: 274
А искат, нахалниците от ЕС, ip адресите в Интернет (дори и на спамери и прочие) да ги направят защитена информация...

Това не съм го чувал, но е много добра идея според мен. Дано го приемат!

Общи условия

Активация на акаунт