НЕ ХОДЕТЕ В ТЕРА НОВА, МОЛ СОФИЯ

  • 54 729
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
Най добре СПРЕТЕ ДА ХОДИТЕ В ТОЗИ МАГАЗИН.Мен също ме обраха в него , но на Витошка, миналата година, точно преди Нова Година и олекнах с много пари, документи и карти. Никаква заинтересованост от страна на охраната на магазина и персонала. Освен мен още 2 момичета се обадиха че са обрани, а от полицията ми казаха, че там това е често явление. Имам подозрения, че охраната има изгода да си затваря очиете за подобни случки.От тогава не съм стъпвала и няма да стъпя там.

# 16
  • Мнения: 4 784
Явно охраната се интересува само да не се изнесат неплатени дрехи от магазина, а не и от внимание към сигурността на клиентите си.

# 17
  • Мнения: 2 375
Крадци, охрана, полиция, за мен всички са заедно. #2gunfire Мен преди около 5 години ме обраха, преди да се кача в автобуса за Испания едни дето се бяха дигизирали като шофьори на автобусите. След няколко дни, брат ми ходи и ги намери. Удари единия, той побегна и брат ми след него. Тичайки минали покрай близо стоящите полицаи. Брат ми вика "дръж го бе, кво го гледаш" , а полицая се направил на малоумен "кой бе, кой?".  Крадците си обработват жертвите в едно кафене съвсем наблизо, а полицаите стоят отпред да "пазят". Confused

# 18
  • Мнения: 1 650
Явно охраната се интересува само да не се изнесат неплатени дрехи от магазина, а не и от внимание към сигурността на клиентите си.
Абсолютно си права!
И аз скоро сикупих 1 шал от там.Прибирам се и виждам, че му липсват ресни в единия край. Реших да ходя да го сменя, бъркам в плика- няма касова бележка. Laughing

# 19
  • Мнения: X
Не ходете в ТЕРА НОВА в МОЛ СОФИЯ, снощи там ме обраха, а охраната на магазина не си помръдна пръста, въпреки, че им показах джебчийката.. дори не я претърсиха, а я пуснаха да си ходи и после на камерата видяха, че е тя... сега съм назад със пари, кредитна карта за 1000 лв. и дебитна с 300лв., лична карта и много разправии...добре, че поне успях да си блокирам картите...
Написах писмо до управата на веригата, но се съмнявам, че ще ми обърнат внимание...затова искам всички да знаят какви неща се случват в нашата мила България с безброй големи молове и с хиляди крадли вътре и със служители, на които не им пука... А на мен, кой ще ми компенсира сега ходенето по полиция, паспортни служби и всички разходи свързани с това. И такива чудеса се случват по КОЛЕДА!!!

Много неприятна случка.  Sad
Аз бих я претърсила сама, след като съм я видяла и охраната не помага. Абсурд да я гледам как си тръгва с откраднатите ми неща.  #Crazy

# 20
  • Мнения: 259
Много неприятна случка,точно по празниците Sad
Но защо си мисля  newsm78 че точно в този магазин целия персонал е в комбина с тези крадли,ти си третия случай за който чувам,на другите два бях лично свидетел и крадлата беше една и съща.
Би ли описала момичето което те е обрало.

# 21
  • Мнения: 2 375
Я се съберете и я набийте.. Laughing smile3512 smile3513 newsm47

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 015

Би ли описала момичето което те е обрало.


според мен е добре наистина да опишеш момичето, което ти е откраднало нещата, наистина много хора има в МОЛ-а и е трудно да разпознаеш някого, но все пак.

# 23
 Sad Vchera hodih tam ... Moga da kaja che magazina prili4a na drehi vtora upotreba..Na vsihckoto otgore be pulno s djepchiiki .. da ne govorim za drehite 4ieto ka4estvo e pod sqkakva kritika  Tired

# 24
  • Мнения: 40
Милички,

Благодаря Ви за подкрепата!

Нека Ви разкажа как вървят нещата при мен...
Първо - от полицията не получих също никакво съдействие. Разбира се, не съм очаквала друго. Обаждах се хиляди пъти на инспектора, който води случая ми, докато си получа удостоверение за откраднатите документи. Без такова  е невъзможно да си подам документи за лична карта, или ако си подам ще ме глобят, че не съм се обърнала към полицията. ПАРАДОКСИ!!! След две седмици и много "нахалстване" от моя страна най-после успях да я получа, но със сгрешен адрес. Направо ми идваше да му извия врата на господина, но нищо, пак преглътнах. Тръгнах си с грешната бележка и само се молех да не ми направят проблеми в общината или в паспортното, та да се налага пак да се връщам при въпросния полицай. През това време (близо 20 дни след инцидента) той не намери възможност да отиде до Мол-а, който се намира на гърба на офиса/канцеларията му и да вземе видеозаписа. А незнам дали сте запознати, че тези записи се пазят един месец, след което се унищожават.
Днес благополучно (след два дни ходене до общината и до паспортния отдел) си приключих подаването на документите за личната карта. Така на 7.01 ще имам нова карта и следва търчане по банките, за да си извадя дебитната и кредитната карта.
Предполагам, че няма да се изненадате като ви кажа, че на писмата, които написах до ТЕРА НОВА  и управата на МОЛ СОФИЯ, НИКОЙ НЕ ОТГОВОРИ! Не исках да се унижавам и да им пиша повторно.
Резултатът е, че от кражбата насам съм ходила само веднъж в Мол София, а преди това ходех много често (беше ми на път след работа). И то ходих, защото трябваше спешно да направя покупка, а нямам наблизо по-големи магазини.
Какво да ви кажа момичета, сигурно някой, чете тези постове и си мисли: какво пък толкова, къде по ужасни неща се случват на хората, а тази е седнала да реве за глупости. Може този някой и да е прав, но ужасно се ядосвам, че в тази държава обикновените хора нямат никакви права, а и никой не ги защитава...
Описанието на момичето: около 20 -годишна, дребна, слаба с права кестенява коса (постригана на черта, средно дълга коса) и руси кичури. Бременна в 6-7 месец. Леко мургава. Добре облечена и добре поддържана жена. С нея имаше и втора жена с малко момиченце. Работят заедно и си предават откраднатото една на друга, в случаи като моя, когато някой ги залови.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 16:52 от double hot

# 25
  • София
  • Мнения: 2 044
За съжаление,това което ти се е случило се случва във всеки магазин и по улиците на София Rolling EyesПоследно като пазарувах в Найка на Графа обраха една майка с малко детенце,зарязала си чантата докато пробваше маратонки на малкия,много ми стана жал за жената CryЗатова винаги си пазя чантата и всяка мацка ходеща на солариум и с малко детенце ми прилича на крадла Joyчак параноя съм развила Laughingвинаги в чантата ми има много пари в брой,картите си ги държа в портофейла при личната карта,та затова много си пазя чантата и внимавам.А крадлите вече така се гласят че направо не можеш да ги познаеш,макар че и аз ги познавам отдалече ,а в мола направо се прескачаха сега по празниците #2gunfire

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
За съжаление дори и да ги хванат няма кой знае какъв смисъл.
Майка ми я обраха в един ресторант, чантата с пари, карти, документи...всичко. Охраната съдейства напълно, бяха записали номера на колата на едни съмнителни посетители. Майка ми е банков служител, благодарение на това успя да установи откъде са пробвали да теглят пари и намери запис от камерите на банката.
Благодарение на номера на колата и записа ги хванаха, инспекторат в полицията си свърши работата и...дотук. Нито документи, нито пари върнаха, никакво развитие оттогава.

PP. Забравих да напиша - абсолютно безобразие е от МОЛ-а да не ти отговорят. В тази държава трябва да настане някаква зверска криза, за да се научат да си ценят клиентите!!!
На твое място ще им пиша отново, ще им обясня че съм се обърнала за садайствие към медиите и че съм възмутена от пълната липса на уважение към клиента, след като дори един любезен отказ за съдействие не могат да ти изпратят! Очевидно клиента няма значение в този magazin!

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 20:09 от NBM

# 27
  • Мнения: 5 173
сигурно някой, чете тези постове и си мисли: какво пък толкова, къде по ужасни неща се случват на хората, а тази е седнала да реве за глупости. Може този някой и да е прав, но ужасно се ядосвам, че в тази държава обикновените хора нямат никакви права, а и никой не ги защитава...
Дори не си го помисляй!
Началото на мин година си изгубих телефона. Скъп подарък, в пряк и преносен смисъл, от вече бившият ми приятел. Тогава мислих, че ми е откраднат. С мен бяха 4 "ПОЛИЦАИ", не бяха на работа в момента, а случката се случи в района на един от тях. И зн ли какво направиха - НИЩО!!! Зарязаха ме без никакви скрупули в квартал, който прилича на бунище и който не познавам, да се оправям сама, а на въпросния съм му изкарвала многократно оценките по изпити ooooh!.
А като отидох в РПУ-то един комплексар, на КПП-то, сещате се кои хора слагат там, взе да ми се прави на важен и да ми се присмива, а дознателят, едва не ми каза в лицето, че съм луда и съм гледала мн филми #2gunfire.
Едва жива от яд и огорчение, стигнах до РДВР, там работи мн близък семеен приятел. Разказах му случката, той веднага звънна във въпросното РПУ и отидох да си подам жалбата. Връщам се, оня, комплексарът ме гледа с насмешка и ми казва: "Ти, кво прайш тукА? Нали ти се каза, че жаба няма да пишеш?", а аз: "Аз пък ти казам, че ще пиша, защото сега се връщам от РДВР-то и ... (шефът на РПУ-то) има директна запповед от ... , да ме приеме!!!". Веднага се промени отношението, ама тр  ли да се стига до там?
В крайна сметка телефонът е бил паднал от джоба ми. НАмерил го 1 дядо, да е жив и здрав още мн години. Държал да го върне лично на мен, а въпросният колега от РПУ-то се опитвал да се пазари с него, да го вземе и продаде и после да делят парите. Сега телефонът е у мен, получих си го точно на РД, на РД получих и още 1 телефон, пак от същия човек.
По мн гаден начин разбрах колко струват колегите ми от университета. Сега не помагам на никого, защото знам, че и те не биха ми помогнали.
Малко се поотплеснах, но исках да кажа да не те учудва (така ли се пише?) отношението на полицаите, щом на мен познати не искаха да ми помогнат...
Искрено съжалявам за загубата и нервите, които си изхабила Hug Hug Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 8
Съжалявам за това, което ти се е случило. И мисля, че не трябва да оставяме нещата така. Предлагам всички, които имат възможност да се съберем определен ден пред МОЛ-а и да отидем до централата на магазина, за да поискаме обяснение за случая. Само, ако сме задружни можем да ги накараме да реагират по някакъв начин.

# 29
  • София
  • Мнения: 292
Този мол на стамболийски е ужасен!
Вече гледам да не ходя често, въпреки че двойно Тако ми е любимо!!!!Масите за хранене са ужасно мръсни, чат пат минават едни отегчени лелки с мръсни парцали ( няма да напръскат масите преди това, да почистване и дезинфекция) замазват каквото има по масите и те стават още по -гадни. За тоалетните няма да говоря, тоалетната хартия явно се прибира от служителите. А последния път видях хлебарка, от тези огромните. Няма да ям повече там определено.
Изобщо хубавата идея за МОЛ я побългариха, по-точно бай ганьо се намеси и тук.

Общи условия

Активация на акаунт