Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
А поради каква причина се очаква да ти се отстъпи място? Бременните не са различни от останалите жени. Ако не могат да се движат - лежат в болница.

Бременността не е болест, но е различно физиологично състояние от обичайното за жената.
Ако не си забелязала по себе си, можеше поне да прочетеш нещичко ...  ooooh!

# 16
  • Мнения: 4 784
Реакцията и отговорът на продавачките е много груб. Истина е, че не са длъжни да помагат, но все пак като не им се прави, поне да не се зъбят по този начин.
На твое място бих поискала среща  с управителя, предавам му ситуацията и вече в зависимост от неговото отношение ще реша как ще процедирам дали ще върна стоката или ще им остана клиент.

# 17
  • Мнения: 1 599
Обслужването в България е под всякаква критика не само в държавният сектор , но и в частният!  Все пак трябва да е останала малка човечност в българите, не може да видиш бремена жена и да не и помогнеш   #Crazy ! Във всяка една цивилизована държава без да ги молиш ще си предложат помоща...

# 18
  • Мнения: 178
Аз лично, ако бях бременна и съм си капарирала някъде количка, щях да отида със съпруга си или някой близък да си я взема. Все пак това не е спонтанна покупка на нещо, което ще свърши. Не бих разчитала на нечия благосклонност. Бих предвидила и варианта, че продавачките може и да нямат възможност, да обслужват други клиенти или да има само една продавачка. В твоя случай не са проявили човечност, не че не са имали възможност. Но пък малко мисъл предварително не би навредила.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Никога не съм се възползвала от състоянието (или вида) си, докато бях бременна, но пък и никога не бих отказала помощ на бременна жена и то в 9-ти месец. Все още си спомням, че не ми беше много комфортно накрая ...
Относно количката - купувала съм всичко за бебето сама, обикалях си магазините, носех си торбите и никой не ми е помагал, мъжа ми работи все пак , но специално за количката си бях направила сметка, че ще ми е трудно да я натоваря сама в колата, затова отидох сама в магазина и я платих, а момичетата бяха така добри да я съхраняват там, до почивните дни, когато мъжа ми беше свободен и я взе.

П.П. Забравих да отбележа, че НЕ става въпрос за магазина на Чико Peace

# 20
  • Мнения: 295
Аз не съм очарована изобщо от този магазин.Последния път като бях в София,бързах много и не успях да купя подарък за детето,та този магазин нали е близо до автогарата и го мярнах и си викам-Ето Чико,тук със сигурност знам какво да купя.
Продавачките не ми обърнаха грам внимание,все едно не бях влязла,а когато ги помолих да ми покажат няколко неща едва се размърдаха с досада.

То и другото пък не е много приятно-в някои магазини са толкова досадни продавачките/детски магазини/,че те следват на всяка стъпка по 2-3 и ти разопаковат хиляди артикули да ти покажат.

# 21
  • Къде ли не
  • Мнения: 689
Еееееееее рядко пиша , но това ме подразни ! Не става въпрос дали някой е длъжен или не , все пак не сме машини и все си мисля , че като работиш в такъв магазин трябва да си по- услужлив от обикновенно ! С риск да разгневя някоя дама бих казала , че мъжете са къде къде по - досетливи ( това са моите наблюдения) , когато става въпрос за бременни или майки с колички. Имах случай , в който продавача на магазина затвори , за да ми помогне да си пренеса не толкова тежките покупки до колата ! А за този магазин едва ли ще ида някога след прочетеното !

# 22
  • в центъра
  • Мнения: 445
Няма съмнение, че продавачките са постъпили ужасно, след като си ги била помолила за помощ. Като жена не мога да си представя да откажа помощ на бременна, напротив – аз ще й предложа!
Но, да ти кажа откровено – не разбирам защо въобще си тръгнала бременна в деветия месец да взимаш сама количка. Все пак си знаела предварително колко тежи тя, нали? Което от своя страна предполага, че предварително си разчитала на помощта на продавачките. Ами ако беше само една и тя беше бременна? Пак ли щеше да се сърдиш , че ти е отказала помощ.
Искам да кажа, че въобще не е било твоя работа да го вършиш! Това е работа за мъжа ти! Като не е могъл да дойде с теб на десетия, ще отиде сам на единадесетия ден!

# 23
  • Мнения: 2 039
Не виждам нищо възмутително във въпросното поведение.Ако отидеш сам в магазин, за да си вземеш нещо явно си преценил, че можеш да го направиш. Ако не можеш да вдигнеш 15 кг (леле, ужас...) -повикай някой да ти помогне. Никога не съм искала някой да ми помага за каквото и да било когато бях бременна. Носила съм си нещата, вдигала съм тежки и т.н. Не ми е  станало нищо, нито на мен, нито на бебето ми. Само след раждането си отворих раната като вдигнах количката, ама това вече е към темата за блондинките...
включително и на това как на опашка за тоалетна никой не ми отстъпва ред-също бременна в деветия месец и то става въпрос за жени Rolling Eyes
А поради каква причина се очаква да ти се отстъпи място? Бременните не са различни от останалите жени. Ако не могат да се движат - лежат в болница.


 ooooh! Мислех да коментирам, ама не мога да намеря думи  Tired

# 24
  • Варна
  • Мнения: 23
Не виждам нищо възмутително във въпросното поведение.Ако отидеш сам в магазин, за да си вземеш нещо явно си преценил, че можеш да го направиш. Ако не можеш да вдигнеш 15 кг (леле, ужас...) -повикай някой да ти помогне. Никога не съм искала някой да ми помага за каквото и да било когато бях бременна. Носила съм си нещата, вдигала съм тежки и т.н. Не ми е  станало нищо, нито на мен, нито на бебето ми. Само след раждането си отворих раната като вдигнах количката, ама това вече е към темата за блондинките...
включително и на това как на опашка за тоалетна никой не ми отстъпва ред-също бременна в деветия месец и то става въпрос за жени Rolling Eyes
А поради каква причина се очаква да ти се отстъпи място? Бременните не са различни от останалите жени. Ако не могат да се движат - лежат в болница.

Аз пък смятам, че е абсурдно да твърдите, че няма проблем една бременна жена да носи нещо, което тежи например 15 кг. и да парадирате с тази невероятна "смелост" от Ваша страна.  Другите изказвания няма да коментирам....

# 25
  • Мнения: 14 490
Аз лично, ако бях бременна и съм си капарирала някъде количка, щях да отида със съпруга си или някой близък да си я взема. Все пак това не е спонтанна покупка на нещо, което ще свърши. Не бих разчитала на нечия благосклонност. Бих предвидила и варианта, че продавачките може и да нямат възможност, да обслужват други клиенти или да има само една продавачка. В твоя случай не са проявили човечност, не че не са имали възможност. Но пък малко мисъл предварително не би навредила.

точно това имах и аз предвид. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 6 269
Те в този магазин от крйа време са май такива - последната ми покупка беше преди година, столчето за кола. Показаха ми го, казах, че ще го вземем, при което продавачките (2 или 3, не помня точно), седяха и ме гледаха. Пак повторих,ч е ще го вземем и пак същата липса на реакция. Попитах няма ли да ми го опаковат в нещо и те казаха, че нямало в какво, така да сме го носели. Честно казано, доста се изненадах, но в крайна сметка попитах за някакъв найлонов плик, оказа се, че иам все пак. Не ми направиха добро впечателние като цяло, а очаквах доста добро обслужване в този магазин. Ако не ми е крайно наложително, не бих го посетила пак.

Колкото до "кой на кой е длъжен" - не веднъж е коментирано това дали някой е длъжен на бременните. Ясно е, че никой на никой не е длъжен, а става въпрос за възпитание и човешко отношение. В крйана сметка бременната носи още един живот в себе си.

# 27
Продавачките са под всякаква критика, липсва им елемантарно възпитание.
На 01 Декемви купих от този магазин количка, която капарирахме предварително със съпруга ми и до 10 дни трябваше да я вземем. На въпросната дата отидох сама да взема количката, тъй като10-те дни изтичаха. Бременна съм в  9-тия месец и по тази причина помолих продавачките да ми ПОМОГНАТ с пренасянето на количката до автомобила ми, който бях паркирала пред магазина. Повтарям да ми помогнат не да ми я пренесът. На което реакцията бе следната: Представяте ли си, ако помагаме на всеки клиент да отнесе покупките си до автомобила си, ние не сме хамали. При което аз унемях, пренесох количката си на части, а те през това време гледаха безучастно.
ПОТРЕСЕНА СЪМ от отношението им първо като към жена и второ като към клиент.


И какво се възмощаваш не знам, или ползваш форума за антиреклама.
Че продавачката трябва да предполага и знае, че докато ти шофираш в 9 месец и искаш да ти пренесат покупката, мъжът ти си чеше макарите някъде, а ти не си размърдала малко мозъка си и не си помислила как ще я пренесеш.Ай стига бе и за това пускаш тема с такова заглавие.

# 28
  • Марс
  • Мнения: 439
Продавачките са под всякаква критика, липсва им елемантарно възпитание.
На 01 Декемви купих от този магазин количка, която капарирахме предварително със съпруга ми и до 10 дни трябваше да я вземем. На въпросната дата отидох сама да взема количката, тъй като10-те дни изтичаха. Бременна съм в  9-тия месец и по тази причина помолих продавачките да ми ПОМОГНАТ с пренасянето на количката до автомобила ми, който бях паркирала пред магазина. Повтарям да ми помогнат не да ми я пренесът. На което реакцията бе следната: Представяте ли си, ако помагаме на всеки клиент да отнесе покупките си до автомобила си, ние не сме хамали. При което аз унемях, пренесох количката си на части, а те през това време гледаха безучастно.
ПОТРЕСЕНА СЪМ от отношението им първо като към жена и второ като към клиент.



И какво се възмощаваш не знам, или ползваш форума за антиреклама.
Че продавачката трябва да предполага и знае, че докато ти шофираш в 9 месец и искаш да ти пренесат покупката, мъжът ти си чеше макарите някъде, а ти не си размърдала малко мозъка си и не си помислила как ще я пренесеш.Ай стига бе и за това пускаш тема с такова заглавие.

Предполагам сте някоя от обсъжданите продавачки, така ми се струва по написаното. Защо не се регистрирахте?

# 29
  • София
  • Мнения: 3 789
Възмутително е поведението на подобни "продавачки". Може би нямат деца и няма как да те разберат....а един ден когато са бременни.....със сигурност ще разберат какво значи това, да очакваш помощ и да не я получиш.....
В крайна сметка и от теб зависи заплатата им Crossing Arms
Аз на твое място бих им спретнала такъв скандал, че дълго ще им държи влага Naughty Crossing Arms


Boto#Crazy newsm78 smile3505
Извинявам се, че не е по темата, но съм възмутена от подобен грозен постинг! И то от жена! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт