За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 4

  • 16 006
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 336
От моята педиатърка знам, че е хубаво да се пръска всеки ден ... Те са всичките един вид - Риномер, Низита, Стеримар, аз ползвам Диснимар  Wink

# 241
  • Мнения: 1 763
Аз в началото пръсках Стеримар всеки ден, защото много дълго се чистеше след раждането и постоянно му се запушваше нослето. Вече пръскам само при нужда.

# 242
  • Мнения: 1 226
Аз исках да ви питам може ли спрей низита за нос да се ползва ежедневно без да има хрема?

На Низита пише, че за бебета и кърмачета е препоръчително 1 път дневно да се пръска. В къщи обаче въпреки овлажнителя, климатика много изсушава въздуха. За сега и пръскам само по един път в нослето, но се чудя дали може поне 2 или 3.  newsm78 Или да си купя нещо друго  newsm78

# 243
  • Мнения: 9 973
От моята педиатърка знам, че е хубаво да се пръска всеки ден ... Те са всичките един вид - Риномер, Низита, Стеримар, аз ползвам Диснимар  Wink
всеки ден  Thinking
само при нужда  Peace

# 244
  • Мнения: 2 111
Пръскам Стеримар всяка вечер преди къпане,за да се прочисти нослето.
Все пак всеки ден я извеждам и понякога намирам доста сиви секрети от "чистия" въздух.

# 245
  • София
  • Мнения: 23 128
От моята педиатърка знам, че е хубаво да се пръска всеки ден ... Те са всичките един вид - Риномер, Низита, Стеримар, аз ползвам Диснимар  Wink
всеки ден  Thinking
само при нужда  Peace
Няма нужда да се пръска в носа всеки ден без причина! Аз дори се радвах, когато не се налагаше да пръскам, защото имахме период от около 2 седмици, в който пръсках всяка вечер. 

Бихте ли ми казали, когато бебето вдигне Т и се даде лекарство за сваляне, дали след време пак трябва да се даде, дори ако вече няма Т (превантивно)? Защото Катеринка вчера имаше 37,8 и дори се зачудих дали да й дам нещо, но в крайна сметка й дадох Нурофен...

# 246
  • София
  • Мнения: 44 331
Не, няма нужда. дава се ако дигне над 38-38,5 иначе няма никаква нужда....ако дадеш превантивно и след 2 часа детео дигне наистина Т, няма как да дадеш пак, защото трябва да са минали мин. 4 часа....
А тя от какво ги дигна....

# 247
  • София
  • Мнения: 23 128
Ейнджъл, малката е с хрема... Отвреме на време и кашля, но засега съвсем по малко! Благодаря, че ми каза за лекарството, аз от страх да не вдигне изведнъж висока Т й дадох Нурофен. При това Т я меря в дупето и беше 37,8 без да махам 0,5! Ще корегирам даването вече  Wink

# 248
  • София
  • Мнения: 44 331
ееее, ти пък...кви лекарства при 37,3 Simple Smile)))
Все пак трябва да дадеш на организма шанс да се бори с вируса, като сваляш Т, всъщност пречиш вместо да помагаш....Wink

# 249
  • Мнения: 1 336
Физиологичен разтвор пръскам всеки ден, защото през зимния сезон въздухът в стаите е много сух и носната лигавица трябва да се овлажнява.

# 250
  • Мнения: 220
Купих вече АМ от 6-12 месеца -Нутрилон 2. Малко ме притеснява фактът, че на Нутрилон 1 пише, че трябва мъникът да яде 5 пъти по180-210мл, а на Нутрилон 2 пише, че на 6 месеца трябва да яде 4 пъти по 120мл  newsm78. Тва е бая голяма разлика. На него 180 са му добре. Дори вечер му давам малко повече за да спи спокойно. Ако му дам 120 ще ме гледаа злобно до следващото хранене  newsm66 newsm43

Какво да правя  Thinking

# 251
  • Мнения: 1 763
Давай, колкото иска. Моят син също пие повече от указаното на кутията.

# 252
  • София
  • Мнения: 3 524
стеримар пръскам само при хрема. то и без друго е гадно, аз си пръснах за опит Sick
малта давай му колкото както акзваш "му е добре". това на кутияите са препоръчителни стойности. Peace
Все пак трябва да дадеш на организма шанс да се бори с вируса, като сваляш Т, всъщност пречиш вместо да помагаш....Wink
и аз мисля така.  Peace

# 253
  • Мнения: 36
Здравейте майчета!Имам едно питане-синът ми е почти на 7м.,вече съм го захранила с плодови и зеленчукови пюрета,а още сме на Лактана Био-1,да минавам ли вече на двойката newsm78?Притеснявам се,дали когато храненето е само АМ ,ще го засища ли?Благодаря Ви,предварително!!!

# 254
  • София
  • Мнения: 3 524
здравей меги
аз лично ползвам хип пробиотик и според съдържанието на опаковката минавах на следващото за съответните месеци на бебето.
из форума съм чела, че майките преминават на лактана био 2 след 6 месец. тук намерих един линк за месеците, сигурно си го виждала: http://papa-bebe.com/mleka/mlekamarkilactana.html
аз например съм давала хип 2, когато не съм намирала хип 3, което той пие в момента.
накратко, не виждам проблем да преминеш към 2-ката, която е със състава, който отговаря на хранителните нужди на детето от съответната възраст.
може би все пак по-подробно би ти отговорила друга майка, която го е ползвала Peace

Общи условия

Активация на акаунт