За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 4

  • 16 003
  • 305
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 434
Оставяте ли бебето да зяпа телевизора? Дребния отскоро го откри и започна да гледа ... Притеснявам се да не му вреди на очите.
редовно зяпаше но отдалече..после пък започна лампите много.

# 271
  • София
  • Мнения: 1 809
Зяпа, но не от близо. АКо телевизора е плазма или LCD няма проблеми. Вредят телевизорите с кинескопи.

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Зяпа, но не от близо. АКо телевизора е плазма или LCD няма проблеми. Вредят телевизорите с кинескопи.
Peaceи ние така!

# 273
# 274
  • София
  • Мнения: 5 303
Уф, и при нас леглото на Буболечко се пада точно срещи телевизора И компютъра.... все едното работи, а по-често - и двете....  ooooh!
В тази връзка ми дадоха идея: понеже леглото е от всички страни с решетка, ще вземаме обиколник. Та казаха да вземем "цял" - опасва ЦЯЛОТО легло... Според мен не е добра идея: ми то бебето ще "гледа" само пустия обиколник, а и аз няма да го виждам, ако не се надвеся над леглото... Какво мислите?

# 275
  • Мнения: 1 763
Ние сме със сгъваема кошара и няма нужда от обиколници, но по принцип идеята им е бебето да не си удря главата в решетките на леглото. Новородените бебета почти не мърдат и в началото няма  опасност да се наранят и може да не слагаш веднага обиколниците. После , когато бебето стане по-активно някъде след 4-5 месеца, ще прецениш има ли нужда от тях и как да ги нагласиш така, че да ти е удобно.

# 276
  • Мнения: 220
Бебо е постоянно пред телевизора, не се отделя, но той е LCD и не се притеснявам. Има майки, които обаче намират вреда в гледането на ТВ  Peace

# 277
  • Мнения: 4 303
Ама чакайте малко... Вредата от телевизора не е само заради облъчването, а и поради бързата смяна на образите, което води да напрягане на очите. Никакво LCD не може да помогне тук.

# 278
  • Мнения: 822
Мойта обича да гледа, но не давам. Смятам, че е вредно.
В някой миг като се окаже към ТВ-то и се зазяпва, но не я оставям изобщо.

# 279
  • София
  • Мнения: 44 323
Принципно ние ТВ нямаме - само комп на него си гледаме и филми.... не седи в спалнята, въпреки, че няма такова излъчване като ТВ-то и няма трептения, защото ни е добър монитора....и все пак....като малко бебе не го оставях да гледа, мисля, че има по-приятни, интересни и полезни неща за едно бебе от това да се пули в екрана....
За съжаление след годинка доста свикна да гледа филмчета, защото това е единствения начин да го накарам да си отвори устата и да яде..... сега обича да гледа естествено....но то си е моя грешка....ако беше по-яшн щеше доста по-малко филмчета да у минат през очите Simple Smile)))

# 280
  • Мнения: 1 336
Аз не гледам ТВ, но мъжа ми гледа много мачове, макар че като ги пусне и заспива  Laughing, изглежда ги пуска за приспиване ...
За Коледа лелята на Дани ни подари плодови пюрета  Shocked Мисля че е малко раничко, като му давам капки с лъжичка я избутва с език, не може да сяда, абе въобще ми се струва рано ...
Вчера си хапнах едно плодово пюренце на Ганчев  Laughing, и без това Ганчев като фирма за пюрета май ще ги пропусна ...

# 281
  • Мнения: 220
На мен Ганчев ми харесват. Давам му и плодови и месни на Ганчев. Много са ми удобни, защото зеленчуковите са точното количество за обеда и не е нужно да дохранвам с мляко.

# 282
  • София
  • Мнения: 44 323
На мен Ганчев ми харесват. Давам му и плодови и месни на Ганчев. Много са ми удобни, защото зеленчуковите са точното количество за обеда и не е нужно да дохранвам с мляко.

те всички са 190 гр, независимо от фирмата, като за по-големи деца има и по-големи буркани....
иначе ганчев не съм давала и не бих.....то като му прочетеш съдържанието , само мен ме няма вътре дет се вика....особено пък за начало хич не стават..... пък после като си въвел всичко вече са прекалено гладко смляни.....въобще - много са недомислени......

# 283
  • Мнения: 220
Е Angel_Dust, не са всички. Хипските зеленчукови са все по 125г. и трябва да приготвям след тях и мляко  Wink

# 284
  • София
  • Мнения: 44 323
Е Angel_Dust, не са всички. Хипските зеленчукови са все по 125г. и трябва да приготвям след тях и мляко  Wink

имат и 190, а и на пазара не са само ганчев и хип все пак Wink както и да е....естествено всеки си решава...аз съм написала все пак защо на мен изобщо не ми допадат...Wink

Общи условия

Активация на акаунт