Широко затворени очи

  • 3 018
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Когато затворя очи виждам реалност която не съществува ............ вече. Миг, в който съм била най близо до щастието.
Миг докосване, който трае цяла вечност в душата ми ...

# 16
  • Мнения: 145
Виждам? Виждам Синанишки циркус ... Сухото дъно на мелнишката  река,по което вървя ...
Чувствам? Чувствам.Търся. Искам адреналин.

# 17
  • Мнения: 3 818
Не знам защо, но затварянето на очи, в смисъла, в който разбирам въпроса ти, винаги ми е свързано с изникването на голяма пролетна поляна със сочна зелена трева, цветя по нея, жужене на пчели, слънце и в близост до нея - гора. И това изчерпва всичко.

# 18
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Пътувам. Обикалям и не спирам. Но се и завръщам. За да тръгна отново.

# 19
  • Мнения: 3 634
Аз съм на 50 год. Едното ми биологично дете и другите 2 осиновени са поели своя път в живота. Синът ми се е отдал на науката, а другите са просто щастливи. С мъжът ми живеем в къща с много прозорци в някое малко морско градче. 3 пъти в седмицата излизам с лодката ми в морето, за да се наслаждавам на вятъра.  smile3531

# 20
  • Мнения: 212
Виждам лятото през широко отворените си очи, плаж, коктейл, флирт.
Мигвам.
Зима е. Вали сняг. Връщам се от ски в хижа, в която гори огън и ухае на сладкиши. Отпускам се с чаша силно кафе и книжка в ръка, отвреме навреме гледам падащите снежинки.

Друг път обикалям света - прибирам се в дъжда в Лондон или съм на карнавала в Рио.


А днес усетих пролетта - южният вятър довя спомени за много влюбвания, случили се точно по това време. Сънувах с широко отворени очи.

# 21
  • Мнения: 2 070
Лиска виждам аз, Лискааа

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Лиска виждам аз, Лискааа
Напусни!
Това си е моето видение!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 840
Виждам силуети. На хора и събития.
Виждам думи - графика на чувства.
Виждам сол. И пясък.

# 24
  • Мнения: 3 034
капаците на прозорците ми са теменужено сини. лозята на хълма са натежали от слънце и сок. реката лениво се носи в долината. не бърза. напомня ми на уморена любовница в летен следобед. някъде зад възвишенията морето я очаква. въздухът мирише на младо вино, мед, рибарски огньове, билки и солени пръски. небето е невъзможно дълбоко. градината ми е потънала в спомен за среднощен полъх и любов на щурец. някога съм била обвързана с тук. имала съм колело със звънец и пъстри рокли. на кейовете не е имало яхти, а рибарски лодки. циганите по реката са идвали все така неканени в сумрака. някога съм познавала старците под кестените. стъпките ми са отеквали под белоснежен каменен свод. широко затворените ми очи виждат галерия. на местата на портретите сега има избелели петна. и все пак, аз знам чие лице е гледало от тях, чии очи са търсили моите. в далечината чувам смях. сребрист, забързан и младежки, нахално разбива застиналата нега. някой се завръща.

# 25
  • Мнения: 14 490
simplyaven, драсни едно ЛС като започнат да те издават за да си купя книгата ти.сериозно Peace

# 26
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
 море, слънце, малък самотен плаж, шезлонг, студено питие...
 зима, сняг, топло капучино, завита с одеяло, хубав филм...

ПП: банкомат, а наличната ми сума е с още три нули отзад Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735

ПП: банкомат, а наличната ми сума е с още три нули отзад Mr. Green
Много ми допадна идеята!
Като релаксирам и затворя очи за няколко минутки, винаги се появява само една прекрасна картина-полянка с жълти цветя,с големи цветове.Жълтото нещо ме влече и успокоява.

# 28
  • Мнения: X
Виждам, виждааам.....себе си извън себе си и свобода в големи и неразумни количества, повече от тази, която създателят ми е дал дързост, смелост....виждам мечтите си, а ако е на фона на хубава музика- сънища наяве. Със затворени очи мога да видя всичко. Лошото е, когато ги отворя и разбера, че съм със широко завързани ръце и широко затворена уста. Тогава натискам копчето и се изключвам.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 09:43 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 24
Далеч съм от това, което е показал Кубрик  Rolling Eyes

Виждам прекрасна къща с градина.
Тревата е току що окосена.
Децата ми тичат боси по нея.
Аз и мъжът ми пием кафе на мека мебел
в двора и си цъкаме на лаптопите.
Колко малко му трябва на човек ..................

Зима е. Пак сме в прекрасната ни къща.
Цялата сияе богато украсена.
Коледа е. Камината излъчва неземна красота и топлина.
Наоколо звучат коледни песни. Къщата е пълна  Hug
С нас са всичките ми любими роднини и приятели.
Навън снегът се сипе на парцали.
Прекрасно е ...............

Егати, същото, както си го описала и аз го виждам, но с широко отворени очи...дано не се събудя скоро!

Общи условия

Активация на акаунт