"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 702
  • 898
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 7
Здравейте!Предстои ми раждане началото на октомври в МД-Варна и искам да попитам мамите,минали вече по този път.Щом като вземат бебетата като има посещения,как стои въпроса за стаите с придружител.Нали човека е външен.И второ,ако знаете: престоя на външния човек в такъв тип стая може ли да не е за целия период,в който ще стои родилката.Напр.да е от 2 до деня на изписване.

# 571
  • Burgas
  • Мнения: 214
Сиси според мен трябва да питаш в клиниката за придружителя, но според мен не ти е нужен. Персонала там помага много, така че ти сама прецени Peace

# 572
  • Мнения: 485
д-р Георгиев много! Wink Той  е моя ангел-пазител и цялото  ми семейство сме му много задължени! Поздравявам те за избора! Най-готия лекар!
Подкрепям напълно!!! Peace

АЗ СЪЩО  ! ! ! newsm74 smile3525

# 573
  • Мнения: 751
Здравейте!Предстои ми раждане началото на октомври в МД-Варна и искам да попитам мамите,минали вече по този път.Щом като вземат бебетата като има посещения,как стои въпроса за стаите с придружител.Нали човека е външен.И второ,ако знаете: престоя на външния човек в такъв тип стая може ли да не е за целия период,в който ще стои родилката.Напр.да е от 2 до деня на изписване.
Аз бях в стая с придружител и придружителят ми беше от първият ден,може да излиза,но незнам дали може да е от вторият ден.И щом си във Вип стая,примерно ако си секцио,след операцията те водят в стаята ти,където те чака придружителят,а не в реанимацията.А бебетата ги взимат по време на свиждането и като свърши първо минават със стирка да изчистят и след това ги връщат.

# 574
  • Мнения: 7
Здравейте!Предстои ми раждане началото на октомври в МД-Варна и искам да попитам мамите,минали вече по този път.Щом като вземат бебетата като има посещения,как стои въпроса за стаите с придружител.Нали човека е външен.И второ,ако знаете: престоя на външния човек в такъв тип стая може ли да не е за целия период,в който ще стои родилката.Напр.да е от 2 до деня на изписване.
Аз бях в стая с придружител и придружителят ми беше от първият ден,може да излиза,но незнам дали може да е от вторият ден.И щом си във Вип стая,примерно ако си секцио,след операцията те водят в стаята ти,където те чака придружителят,а не в реанимацията.А бебетата ги взимат по време на свиждането и като свърши първо минават със стирка да изчистят и след това ги връщат.
Танито81-в стаята с придружител,нали има 2 легла и придружителя може да остава там.Тогава как така вземат и връщат бебето,щом той ще остане в стаята.Или аз нещо не съм разбрала.

# 575
  • Мнения: 162
Аз бях във вип стая за да може мъжът ми да идва и да остава, защото сме от Бургас,малкия не са го взимали, само вечер, от втория ден го кърмех и ми го носеха в 6 часа. Друг е въпроса, че болницата по това време, преди 2 год беше много пренаселена от родилки и нужното внимание не получих, целия персонал беше много зает и аз както съм притеснителна не смеех да звъня на звънеца. Болкоуспокояващите си ги пестят доста, съвет от мен е да си набавите Профинид, момиче раждало там преди мен ме посъветва да си поискам това обезболяващо, но мен ми беше неудобно и си минах само с течното аналгинче, не можах да мръдна от болки 2 дни, а моята позната ( с ПРофинида) не усетила нищо.

# 576
  • Мнения: 252
Болкоуспокояващите си ги пестят доста, съвет от мен е да си набавите Профинид, момиче раждало там преди мен ме посъветва да си поискам това обезболяващо, но мен ми беше неудобно и си минах само с течното аналгинче, не можах да мръдна от болки 2 дни, а моята позната ( с ПРофинида) не усетила нищо.

Аз се бях заредила с Прифинид, но като му прочетох противопоказанията, тотално се отказах да го ползвам. Така и го хвърлих. Обезболяващи ми сложиха два пъти, а след това за температурата (заради гърдите) ми дадоха аналгин веднъж и веднъж парацетамол по моя молба. Не са ми отказали. вярно боли, но двете обезболяващи инжекции ми бяха достатъчни. Все пак е лекарство и мисля, че не бива да се прекалява.

# 577
  • Мнения: 2 768
Обезболяващите минават през кърмата, за това не ги дават свободно и щедро.

# 578
  • Мнения: 1 046
И аз мисля, че не им е идеята да си спестят обезболяващите, просто всяко лекарство малко или много наред с положителните си действия има и отрицателни.

За мен лично беше по-добре с минимални обезболяващи, иначе докога с тях, нали все един ден трябва да се престане и дет се вика де се изправиш лице в лице с болката.

# 579
  • Мнения: 3 621
Обезболяващите минават през кърмата, за това не ги дават свободно и щедро.
Наистина  ако имате намерение да кърмите, по-добре без обезболяващи или да са по-малко.

# 580
Здравейте,момичета!Октомври ще раждам,насочила съм се към МД.Моля,да споделите колко дни е престоя при секцио.А също и ако имате информация от къде да си купя гащи за еднократна употреба и ориентировачно на каква цена са.Лек ден.

# 581
  • Мнения: 3 621
Здравейте,момичета!Октомври ще раждам,насочила съм се към МД.Моля,да споделите колко дни е престоя при секцио.А също и ако имате информация от къде да си купя гащи за еднократна употреба и ориентировачно на каква цена са.Лек ден.
Престоя е 5 дена, т.е. ако родиш в понеделник в петък ще ви изпишат. Гащи за едникратна употреба може да купиш от всеки бебешки магазин, виждала съм и в Пикадили, на Канпол струват 5 лв.

# 582
  • Мнения: 252
И по аптеките могат да се намерят. Цената е същата.

# 583
  • Мнения: 666
А също и ако имате информация от къде да си купя гащи за еднократна употреба и ориентировачно на каква цена са.Лек ден.
Аууууу тези гащи са много гадни SickИмат вид на шумоляща торбичка и да ти кажа такъв е и звука ,които издават.Иаз мислех да си взема такива,накрая си взех обикновени памучни плик4ета и ми беше много удобно и меки4ко на дупето:peace:Иначе по въпоса гащите съм ги виждала в магазин "Бебо"и "Бебчо" около Окръжна болница Peace

# 584
  • Мнения: 751
Здравейте!Предстои ми раждане началото на октомври в МД-Варна и искам да попитам мамите,минали вече по този път.Щом като вземат бебетата като има посещения,как стои въпроса за стаите с придружител.Нали човека е външен.И второ,ако знаете: престоя на външния човек в такъв тип стая може ли да не е за целия период,в който ще стои родилката.Напр.да е от 2 до деня на изписване.
Аз бях в стая с придружител и придружителят ми беше от първият ден,може да излиза,но незнам дали може да е от вторият ден.И щом си във Вип стая,примерно ако си секцио,след операцията те водят в стаята ти,където те чака придружителят,а не в реанимацията.А бебетата ги взимат по време на свиждането и като свърши първо минават със стирка да изчистят и след това ги връщат.
Танито81-в стаята с придружител,нали има 2 легла и придружителя може да остава там.Тогава как така вземат и връщат бебето,щом той ще остане в стаята.Или аз нещо не съм разбрала.
Има две легла да,а бебето беше при нас през целият престой в болницата,даже вечер в 24 часа като ги вземаха аз не го давах,спинкаше си при нас. Peace

Общи условия

Активация на акаунт