"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 618
  • 898
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 141
А акушерките как са? Всяка с конкретен лекар ли си работи или на която се паднеш като започне раждането?

# 556
  • Мнения: 314
Раждах секцио при д-р Б.Георгиев в четвъртък.
Та отидох си аз рано сутринта,включиха ме на система,настаниха ме и ме резнаха с пълна упойка,на която си държах.Първия път пак с такава раждах.В 8:56 са  извадили бебето,мен ме закараха в стаята към 10:00.Болеше си ама се търпеше,не исках обезболяващи.Системите ми се изтекаха в 18:00 часа и тогава дойде акушерка да ме вдигне да се измия в банята и да ми махне катетъра.Помогна ми да си сложа гащи,превръзка и после вече можеше да пия вода.Лора ми я докараха към 11:00 да си е при мен,тя си спа през цялото време,после в 21:00 я взеха да я изкъпят,че беше още омазана с онова бялото от утробата.След това ми я дадоха да я кърмя.Аз още и коластра нямах,ама смука дребното,предполагам капки е имало.Много добре си засука.Питаха ме искам ли да я вземат за вечерта,дадох им я,не че успях да спя де.Виждах я през стъклото как си спинка,там са и дали и АМ за вечерта.Сутринта след баня си ми я дадоха и си я кърмех когато се събуди.Коластрата постепенно си слезе,само да кажа,че до вечера имах все още коластра,едва сега вече започна да слиза и кърмата.Само че този път не ми правиха клизма а ми казаха,ако искам да ми се размине да пия Дуфалак.И аз щастлива,пих предния ден,отидох си сутринта преди операцията и си мисля,че всичко е ок.Да ама не съм изхвърлила всичкото ако и като ми се поду корема.  ooooh!Ама много се поду,огромен стана ви казвам.На 3 ден след операцията вече сигурно имаше вътре 2-3 кила газове,които не мога да изпусна.Адски боли това момичета.Такива гадни спазми са,ужас  SickБоли 2 пъти повече от операцията.За да е успешно секциото и да ти дават вече да ядеш трябва да пуснеш газове.А аз като балон.Лекаря се шашна и каза да ми сложат тръба в дупето да ги изкарам.Само че аз ги усещах горе,а не надолу в червата. Нищо не стана с тръбата,стоях час и половина с нея,направо се схванах.И ми биха някаква инжекция,да ги раздроби.Дали от нея или от друго на сутринта успях да пусна няколко и започнах да хапвам.Само че вечерта отново се подух.Пак мъкиии,болкиии,ужас.  SickСамо дето на челна стойка не застанах в тоалетната,че да пръдна,извинете. BlushНакрая успях,като се присвивах в кръста и си хващах стъпалата,хубаво че нямаше кой да ме гледа в тоалета,че такава бях картинка  Mr. GreenТова ми беше само дерта от цялото раждане,всичко друго беше наред.Та момичета,ако ви питат какво предпочитате,клизма или Дуфалак,изберете клизмата.  PeaceМного мъки ще си спестите.
Болницата се води :""болница приятел на бебето"".Там дават веднага бебетата на майките да засучат и да са си при тях,а не на 4 ден каквато е практиката в повечето болници.А през това време на  родилките гърдите им да станат на камъни,да им тъпчат бебетата с АМ и после да не искат да засучат.Педиатрите съветват за кърмене до 2 години и късно захранване,не дават вода и залъгалки.Както трябва да си е.Персонала и екипите са предимно млади и много адекватни.Нищо не си носиш,освен за себе си лични принадлежности и задължително повече нощници,че голямо потене пада от хормоните.В тоалетните си има  превръзки.За бебо всичко е от тях,памперси,дрешки...само за изписването носиш комплекта.Вярно плащаш си,ама предния път пак плащах за ВИП-а в АГ-то..ами какво да кажа,освен че носиш куп неща персонала е ужасен,обстановката също,бебето както казах го дават на 4 ден,никой нищо не ти обеснява,не ми смениха чаршафите 1 седмица,нямаше тоалетна хартия в тоалета,телевизора с монети,има хлебарки...да не изброявам повече.И това удоволствие в АГ в момента е и по-скъпо от Майчин дом.Та страшно съм доволна.Болницата беше препълнена и мен и още едно момиче ни настаниха във ВИП стая,която не плащахме като ВИП,просто нямаше къде да ни сложат.Определено е по-добре да си с някого в стая,първия път бях сама и въпеки,че ме посещаваха когато искат близките изкуках от скука.Грижат се страхотно за бебетата,хигиената е на много високо ниво,не пускат никой външен при тях.В АГ е точно обратно,всеки влиза и излиза докато бебетата са при майките.Голямата ми дъщеря в АГ-то ми я донесоха с много упорит конюктивит,не можеше да се излекува после 40 дни.Признаха си че е вътрешноболнична инфекция.Беше цялата изприщена и с много възпалено дупе.В МД им слагат само памперси на Хъджис и мият дупетата на всяко ако.Абе натискаш едно копче и веднага идва усмихната акушерка и върши това,за което я помолиш. WinkКакво да ви разкажа още,не се сещам. newsm78Някой ако иска нещо Peace да пита.

# 557
  • Мнения: 141
arllina благодаря за изчерпателния разказ! Ако се наложи да избирам... клизма ще е задължително!!!  bouquetТова много гадно с тия газове дето си разказала - голямо мъчение! Радвам се, че насърчават кърменето - това за мен е много важно! Поздравления за Лора! Между другото нашето момиченце мислим също да е Лора Simple SmileОбожавам това име!

# 558
  • Мнения: 485
аз за газовете ги пуснах вечерта след операцията , на сутринта си ме захраниха а относно изхождането чак на 4тия ден и то с помоща на Дуфалак 2 сашенца , ми аз неиздържах викам кво става няма ли да ходя аз до 00 Simple Smile и помолих акушерката Райна да ми даде разхлабително и тя ми вика... не се притеснявай на сутринта ще подейства каква сутрин ... 10 мин след това тичак да стигна до  00 на всичкото отгоре жената която беше с мен в стая беше вътре викам жена действай по бързо че то... напира  Joy ама смях голям беше ... ама поне се изходих и не ме е боляло нищо. hahaha

# 559
  • Мнения: 1 046
Добре де......, аз преди 4 години нито дуфалак, нито клизма, са ми правили. Докторката ми (д-р Георгиева) само ми каза след 5 часа на предния ден никакво ядене и никакво пиене и на сутринта при тях, много ме изненадохте с тези разхлабващи процедури.  Thinking

# 560
  • Мнения: 485
аз също не трябваше да съм яла , сутринта за изследванията и когато отидох при Снежи Петкова  , още преди да знаем че ще ме срежат на същия ден ми обесни че вечерта каквото ям ям до към 6-7ч и никакви течности след това за да не ми се прави клизма на 11сти като отида сутринта (секциото ми беше назначено за 8:30ч сутринта на 11сти) и направихме изледванията и аз отидох и хапнах 2 препечени филийки и след това разбрахме че ще ме срежат ама те докъто изтече банката дъра бъра и ме оперираха а и аз бях със спинална ... 2 филийки нищо неса Simple Smile

# 561
  • Мнения: 314
Не знам момичета,ама като изкарах първите газове и след това още не бях яла,та като ме почна едно разтройство,ама поне 4-5 пъти ходих и беше направо вода.Това всичкото е било в мен и не съм успяла да го изхвърля с Дуфалака,стояло е 3 дни и е газообразувало.Извинявам се за подробностите Embarassed,ама моя съвет е искайте си клизма и това е.Всичко да се изчисти поне.

# 562
  • Мнения: 2 961
На мен първият път ми правиха клизма, но тогава беше нещо като секцио по спешност и нямах време да се подготвя.
Сега ми изписаха едни свещички -Ева Кю.Сутринта преди да отида за секциото си сложих и буквално след 5 мин подейства.
Не съм имала проблеми с газовете.

# 563
  • Мнения: 485
жената която беше с мен втория ден след секцио и тя ходи то 00 и беше с разтройство неса и правили клизма.но не се  еоплаквала от болки или от подуване.

# 564
  • Мнения: 187
Добре де......, аз преди 4 години нито дуфалак, нито клизма, са ми правили. Докторката ми (д-р Георгиева) само ми каза след 5 часа на предния ден никакво ядене и никакво пиене и на сутринта при тях, много ме изненадохте с тези разхлабващи процедури.  Thinking

и при мен беше така Peaceнито разхлабващи нито клизми....нищо

# 565
  • Мнения: 4 187
И при мен нямаше такива екстри, не съм имала проблеми !

# 566
  • Мнения: 252
 Mr. Green
Цитат
Лекаря се шашна и каза да ми сложат тръба в дупето да ги изкарам.Само че аз ги усещах горе,а не надолу в червата. Нищо не стана с тръбата,стоях час и половина с нея,направо се схванах.И ми биха някаква инжекция,да ги раздроби.Дали от нея или от друго на сутринта успях да пусна няколко и започнах да хапвам.Само че вечерта отново се подух.Пак мъкиии,болкиии,ужас.  Само дето на челна стойка не застанах в тоалетната,че да пръдна,извинете. Накрая успях,като се присвивах в кръста и си хващах стъпалата,хубаво че нямаше кой да ме гледа в тоалета,че такава бях картинка 


Казах аз, че трябва да си заслужим храната ама Grinning.... И аз бях същата, но си мислех, че друг такъв елемент като мен няма. Успокои ме  Hug Аз се произнесох по въпроса секунди преди да ме дадат на клизмата. Ама мен от операцията не ме беше страх, а от клизмата.

# 567
  • Мнения: 4 425
mimozata колко ти се забави раждането, че са ти я спряли упойката?! Между другото знаеш ли дали ти пуснаха окситоцин, след като ти сложиха епидурала? Интересно ми е при така наложилия се разрез, за който разказваш - тогава не ти ли действаше вече упойката? Надявам се много не те е боляло. HugАз съм от Добрич и също ще пътувам, когато дойде времето. Предполагам, че няма да е проблем. Все пак казват, че при първо раждане доста се проточват нещата. Благодаря ти за това, че се отзова на молбата ми да разкажеш за раждането си.
Окситоцин - не,не са ми слагали ,не го "обичат " там..Казаха ако се наложи,а аз не искам и да чувам за окситоцин,че първото ми раждане беше предизвикано и 10 часа на окситоцин беше невероятен ужас..
Според мен не се забави много раждането на фона на предишното ми 10 часа интензивни и непрестанни болки без почивка..Това към 5,30 ми направиха-процедурите,6,30 епидуралната 9 без нещо още не бях готова и Яков каза да спрат упойката в 10,05 родих ,но времето без епидурална беше ужасно..До 5,30 контракциите бяха горе дожлу търпими и на почивки...
Пътуването ти няма да е проблем според мен и аз пътувах и приятелка с второ раждане и изтекли води пътува от Добрич до Майчин дом.. Peace
Успех!

По повод вида на стаята и аз не исках сама в стая  Simple Smile Близките ми идваха ,когато имат желание не е имало ограничения  Peace


По повод -отношението на персонала-Перфектно беше!!Нито коментари съм чула,нито забележки,нищооооооооооо,самож  усмихнати и позитивно настроени хора виждах.

А в държавната болница въпреки връзките,парите дето се даваха и почерпките малка част от персонала се държеше нормално имаше такива дето все едно нямаха пред себе си хора ,а животни  Twisted Evil

# 568
  • Мнения: 23
По повод персонала наистина 90 процента са СУПЕР ,аз понеже постоях малко повечко в болницата заради бебка и видях и малко повечко неща за които вече ви бях споменала.
За стаите -аз НЕ бях в самостоятелна смениха са 2 родилки при мен,аз ги посрещах и изпращах те нали на 3 ден ги изписват а аз пак там  Joy мен ме изписаха на 8 ден ,и беше много хубаво забавлявахме се смеехме се заедно,хубаво си е да си имаш компания дори и през ноща.Ако обаче пак раждам някой ден и ако е там ще искам този път вип стая за да видя и там какво е ,защото там наистина близките ти могат д астоят повечко май -така мисля де,а тук беше свиждане от 4 и 30 до 5 и 30 и това е .

# 569
  • Мнения: 87
д-р Георгиев много! Wink Той  е моя ангел-пазител и цялото  ми семейство сме му много задължени! Поздравявам те за избора! Най-готия лекар!
Подкрепям напълно!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт