"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 550
  • 898
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 422
Вечно чакащата  Simple Smile и  mgl са описали добре и подробно. Peace
Аз също бях нормално при д-р М.Яков и понеже като Ета вече бях раждала нормално едно бебе 3800 на моите 50 кг и беше толкова трудно,дълго и мъчително,че ми трябваха 8г да се реша на второ дете  Grinning и понеже си разбрах тогава прага на болката и пр. р Реших,че  "мечка страх,мене не"  Sunglasses  и ще искам епидурална.Пробата за алергия ми я правиха няколко дни по-рано,защото ен съм от Варна и аз бързах по-рано да имам проба ,а не в последния момент.Анестизиолог ми беше Мичонов-бог да го поживи и тия дето са измислили епидуралната  Praynig
При мен започнаха контракции в полунощ и понеже не спряха ,а и бях дни предитермин,решихме да тръгваме за Варна, Яков ме беше инструктирал да отивам ,да кажа,че съм негова пациентка и да му се обадят.Като ме приеха дежурния каза,че има бая време и да лягам да спя.   Rolling Eyes какво ти спане.. то стана и 2 без нещо докато свършат документи,приемане..Сутринта към 4 и нещо акушерката и деж. д-р Георгиев дойдоха,преглед ,процедурите ,които Чакащата е описала-всъщност те също ускоряват контракциите и ме сложиха на монитор.2 акушерки през цялото време стояха до мен и монитора,дойде в това време и Яков,каза,че още малко и ще направят епидуралната ,но ми трябва още 1 см.После дойде анестизиолога  Hug Поставянето не боли,позата е трудна, и иглата е огромна и страшна.Аз не я видях обаче мъ жа ми пребледня сериозно като видя за какво става въпрос.

При мен обаче освен облекчението ,което донесе упойката забави раждането и в един момент Яков каза да я спрат,за да се приключва е това бяха най-кошмарните 40 минути или час в живота ми..Така исках упойка ,че ми идеше и доктори и сестри ако мога..не знам какво да им направя  Simple Smile  дето ме оставят да се мъча..
Основната работа по раждането я свърши гл. акушерка Мария-не помня фамилия,Яков в предродилна не стоеше през цялото време,но в родилна-да и не мръдна..Шевове се наложи в посл. минута,защото беше с увита пъпна връв и не излизаше бебето ,но рязането направи акушерката,а той ши..Анестизиолога също беше през цялото време в родилна и си пожелах по-различна упойка за шиенето ,той веднага реагира... Peace

Много съм доволни,супер специалисти и невероятно отношение.   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 16:23 от mimozata

# 541
  • Мнения: 141
mimozata колко ти се забави раждането, че са ти я спряли упойката?! Между другото знаеш ли дали ти пуснаха окситоцин, след като ти сложиха епидурала? Интересно ми е при така наложилия се разрез, за който разказваш - тогава не ти ли действаше вече упойката? Надявам се много не те е боляло. HugАз съм от Добрич и също ще пътувам, когато дойде времето. Предполагам, че няма да е проблем. Все пак казват, че при първо раждане доста се проточват нещата. Благодаря ти за това, че се отзова на молбата ми да разкажеш за раждането си.

# 542
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Момичета - моля ви някой, който е раждал нормално в Майчин дом да ни разкаже по-подробно.
Ето тук, малко по-напред в темата съм разказвала
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353944.msg11832222#msg11832222

При мен епидуралната ускори раждането, а бебето излезе на първия напън, самите напъни се усещат много ясно.

# 543
  • Мнения: 39
Майчета,а какво ще кажете за самостоятелните стаи?Аз не съм милсила по този въпрос и даже ми се струва,че с други родилки ще е по-добре да си говорим и помагаме и разменяме съвети,но днес акушерката ме пита дали иска да ми запази стая...?
Другото е,че предния път лекарката малко ме стресна като каза,че главата на бебо била много голяма,ама днес акушерката каза да не се тревожа не била нещо неестествено, та се чудя вече да се тревожа и или не newsm78имам съмнения,че малко ме пробват дали няма да искам секцио,ама аз не се давам.На вас говорят ли ви такива неща?

# 544
  • Мнения: 5 251
Аз лично предпочетох да не съм в самостоятелна стая, беше ми забавно с момичетата. Говорихме си, смяхме се, времето мина неусетно. Марулка може да потвърди  Mr. Green
Ако имаше някакъв проблем, мисля че докторката ти директно щеше да ти каже да раждаш секцио  Peace

# 545
  • Мнения: 252
Цитат
Майчета,а какво ще кажете за самостоятелните стаи?

Наложи ми се да прекарам 3 дни в следоперационната стая (има поне 4 легла) и ми беше притеснено след първия ден. Особено ако оставят бебетата нощем. После ме преместиха в стая, където останах сама. Накрая дойде едно майче, което роди по естествен път и помоли детето и да бъде при нея през нощта. Та преминах през всякакви варианти. Най-добре се чувствах, когато бяхме две в стаята. Не е работа да си сам. Във ВИП зоната има вариант да си с придружиртел, но мисля, че и така бях много добре. Има моменти, в които е добре да има някой в стаята и да е в същото положение като теб.

# 546
  • Мнения: 485
след операцията ме преместиха в  следоперационната стая там бях сама, когато ме преместиха в стая /201 бях аз/ 3 дена пак бях сама ,от една страна ми беше добре от друга ми беше и скучно , на 4тия ден настаниха една жена толкова бързо ни минаваше времето ... определено не е работа да си сам,особенно ако си се стресирала ...  Thinking

# 547
  • Мнения: 23
Здравейте.
аз раждах в майчин дом НОРМАЛНО.Какво точно д аразкажа незнам ,отидох в 2 часа посред нощ с изтекли води и 3 см ракритие в края на 8 мия месец.Прие ме една много мила и любезна акушерка и доктор акойто беше на смяна също беше много добър КОСТОВ се кава.Стах двамата всичко беше прекрасно но сутринта им свърши смяната и те си тръгнаха а аз родих чак към 11 и 20.
Като цяло мог ад акажа че съм доволна ,но и аз като много други момичета за второ дете ако имам ще се замисля,не съм обедена че пак там ще родя.Избрах си МАЙЧИН ДОМ ВАРНА защото е частна клиника ,защото си плащаш и съответно очакваш повече ккато си е нормално при тези обстоятелстава.Е да но не е точно така,и там се чуват простоии като ,,таз кво се прай и вика,,или ,,таз да не е на хотел ,, абе общо взето има акушерки които си позволяват твърде много волности,а когато плащаш не искаш д ачуваш такива простотии .За докторите нищо лошо не мога д акажа всички ме очароваха ,много мили и специалисти наистина.
Доста момичета пишат че с амного доволни,но най-вероятно СА защото са нямали проблеми то като мине всичко нормално всеки ще е доволен .
Болницата ми хареса,и се надявам след време нивото на обслужване да се покачи.Знам че не съм единствената с таков амнение чела съм доста но сег авече мога д аговоря от личен опит.
Огромни БЛАГОДАРНОСТИ НА д-р БЕЙЛЕРЯН,ст  bouquet  bouquet  bouquetрахотен доктор и не само МНОГО ГОЛЯМ ЧОВЕК

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 18:35 от bambi25

# 548
  • Мнения: 485
явно има значение при кой док си , макар че аз съм много доволна от всички , и сестри и акушерките и докторите който минаваха и на визитация
моя док е Георгиев , когато отидох за изследвания /на следващия ден ми беше секциото/ той не беше на смяна , дежурна беше док.Н.Юдова , отнесоха се с мен доста добре много съм доволна , и се наложи да ми направят секциото още същия ден веднага се обадихме на моя док той веднага дойде , всичко мина доста добре ,остави си телефона човека ако има нещо независимо по кое време веднага да му се обаждам.персонала с който се запознах докъто бях там се отнасяше просто перфектно доста учтиви бяха , обесняваха ...абе   bouquet  bouquet евала им правя.  bouquet  bouquet

# 549
  • Мнения: 2 075
Аз пък бях сама и съм много доволна - мъжа ми и дъщеря ми идваха когато си поискат и стояха колкото си поискат, не се съобразявахме с часовете за свиждане, което е желателно при стаите с повече легла. Имах лаптоп, в МД има интернет и времето мина доста бързо.

# 550
  • Мнения: 4 187
Интернета е голям плюс според мен  Grinning!

Не мога да повярвам, че сте стоели сами в интензивно, или в стаята , когато не е била самостоятелна. Когато аз раждах нямаше места, дори първите 3дни стояхме 4 момичета в реанимация, нямаше свободни стаи да ни преместят. Явно доста се е разширило, след разширението  Grinning!

# 551
  • Мнения: 2 957
Когато раждах преди 9 месеца също нямаше места.
Мен и още едно момиче ни преместиха от интензивното във вип стая, защото в нормалните нямаше места.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 07:55 от amber

# 552
  • Мнения: 2 075
Да, може би не написах правилно сама - бях в самостоятелна стая Peace.

# 553
  • Мнения: 141
Момичета - дано не прекалявам, но знаете ли дали определен лекар работи с определена акушерка или просто като отидеш да раждаш /за естествено говоря/ на чиято смяна се паднеш? Благодаря предварително!

# 554
  • Мнения: 1 046
На чиято смяна се паднеш, но ако си имаш доктор, който е следил бременността ти му се обаждат или може би ти е редно да се обадиш.

Общи условия

Активация на акаунт