"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 686
  • 898
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 141
Не бих казала, че съм с прекалено високи изисквания. Очаквам на човешки зададен въпрос от моя страна да ми се отговори по същия начин просто. Не считам, че това е нещо извън нечии възможности. Както и да е! А аз не мога да повярвам, че някои не са си мили дупетата на децата нито веднъж! При нас беше по-скоро обратното..Дано ние, които споделихме и негативните страни на болницата - с цел да се подобрят нещата, да сме били просто изключение - наистина. Защото каквото и да си говорим на никой не му е приятно точно в този момент да се чувства не на място при зададен въпрос. Желая ви хубава и приказна Коледа на вас и вашите слънца! Hug

# 811
  • Мнения: 2 961
И мен на моменти ме дразнеха прекалените им грижи:)
Бебето точно заспи  и те се появяват да мият дупета:) Няколко пъти отказвах.

За кърменето никой не ме пита искам ли, не искам ли.Няколко часа след операцията ми донесоха бебето да го кърмя, тън-мън нямаше:)

Шишета с АМ там не видях.За разлика от преди 3 години, когато заедно с бебето ти носеха и шишетата с добавки.

Иначе дрешките- да, същите бяха като от преди 3 години.

# 812
  • Мнения: 141
Колко хубаво щеше да е да донесат бебчетата и да помогнат да ги сложим на гърдите...Но на нито една жена от реанимацията не й се случи това чудо. Вечерта след операцията ми я донесоха за около час. Дори не успях да я стигна, за да я докосна. Всъщност най-много за кърменето ме беше яд... просто...при нас се получи доста трудно. И действително имах нужда от помощ. Момичето, с което бях в стаята - добре, че за втори път ставаше майка и успешно е кърмила първото си дете, което е само на две годинки. Тя ми помогна много... особено в моментите, в които вече действително мислех, че ще полудея от вина, защото детето ми плаче, а аз дори не мога да я накарам да захапе зърното. Впоследствие докторката ме посъветва да си взема като за начало силиконови зърна, защото моите гърди, респективно и зърната са ми доста големи - а бебка се затруднява много с тях, защото тя пък беше мъничка. Радвам се, че вече се научихме в къщи и нещата са наред! Simple Smile

# 813
  • Мнения: 2 961
Все едно говориш за друга болница.

# 814
  • Burgas
  • Мнения: 214
При мен нещата не стояха така. Всичко беше на ниво и ни гледаха като писани яйца.
Само на една дневна смяна имаше една сестра дето ме ядоса и веднага и се скарах и след малко мина д-р Георгиев в коридора, оплаках му се, явно беше говорил със сестрата и оная ми идваше в стаята на половин час да види бебка и да ме пита как съм  Mr. Green

# 815
  • Мнения: 187
И при мен имаше една която ме дразнеше! Тъй като четири дена бях вързана към апаратура и със системи, не можех да стигна даже чашата с вода. И се налагаше да им звъня (дадаха ми телефон, който стигах с огромни усилия) и само веднъж тази акушерка я чух да вика в коридора "Хайде стига сте звънели!'" като разбра, че съм аз веднага си промени отношението! Е, вярно беше три сутринта... Но това е най-лошото отношение към мен за целия ми седем дневен престой! И накрая като за мой късмет точно тя ни изписа... ама както и да е, въпреки всичко и тя имаше нормално отношение!

# 816
  • Мнения: 1 046
С интерес изчетох новите негативни мнения и също съм озадачена.

Септември раждах и единствените ми негативни впечатления са за въпросната руса педиатърка, дето докато си отвориш устата и вече е изчезнал като духче беше точно. И не ми хареса точно факта, че 4 години по-късно дрешките им едни вехти, изпокъсани и все огромни бяха и как все на мойто бебе се падаше честта да е в дрешки за 3-6 месеца.  Rolling Eyes
И аз мислих да им подаря доста чисто нови дрешки от съвсем бебешкия период на баткото и сега на дребното, но пък в крайна сметка си плащаме за раждането и то не малко, та дрешките заминаха за сирачетата.

Но и аз като другите момичета -не е останал без сменен памперс или неизмито дупе. Идваха да ми го искат първите 2-3 вечери за да може да се наспя, за кърменето малко нагорно ми дойде, това непрекъснато натякване да се кърми. Но пък сега като се замисля, просто бяхме 5-6 момичета само и може да са били свободни, та затова да имаше толкова +отношение.

# 817
  • Мнения: 274
Не бих казала, че съм с прекалено високи изисквания. Очаквам на човешки зададен въпрос от моя страна да ми се отговори по същия начин просто. Не считам, че това е нещо извън нечии възможности. Както и да е! А аз не мога да повярвам, че някои не са си мили дупетата на децата нито веднъж! При нас беше по-скоро обратното..Дано ние, които споделихме и негативните страни на болницата - с цел да се подобрят нещата, да сме били просто изключение - наистина. Защото каквото и да си говорим на никой не му е приятно точно в този момент да се чувства не на място при зададен въпрос. Желая ви хубава и приказна Коледа на вас и вашите слънца! Hug
Peace Нито дупе измиха (всъщност само веднъж, когато аз настоях), нито ме питаха справям ли се с кърменето!!!! Само Рени Корновска, защото бях при нея на ЖК може би, мина веднъж и аз плачех, че не мога да закърмя, тя я хвана и я бутна към цицата, това беше и каза да следя за нослето, да не го запушвам с цица! Никой нищо не обясни, никой нищо не показа!!!! Това е преди 20 дни, пак казвам единствено Кискинова! А педиатърката, тази русата, мисля че е д-р Димова, по-отвратителен човек не бях срещала там! За дрешките без коментар, стари, засечени, изтрити, скъсани копчета, абе чудо! Прибрахме се със подсечено дупе, червено и обринато!!! Определено не оправдаха очакванията ми за престоя там

# 818
  • Мнения: 252
За дрешките без коментар, стари, засечени, изтрити, скъсани копчета, абе чудо! Прибрахме се със подсечено дупе, червено и обринато!!! Определено не оправдаха очакванията ми за престоя там

Срам ме е да отида да попитам, но аз наистина купих дрешките за отделението. Не ми дадоха документ. Мислех и още да взема и да подаря, но ако не ги ползват за бебетата, какъв е смисълът...

# 819
  • Мнения: 2 768
Моето бебе първият ден беше с гащеризонче на Mothercare, размер новородени. Направи ми впечатление, защото беше много ново и му прилягаше точно. Бубе, може пък и да са влезли в употреба.

# 820
  • Мнения: 252
Моето бебе първият ден беше с гащеризонче на Mothercare, размер новородени. Направи ми впечатление, защото беше много ново и му прилягаше точно. Бубе, може пък и да са влезли в употреба.

Оох ! Grinning. Успокои ме Hug. Още ще им взема, само да ги ползват.

# 821
  • Мнения: 5 258
Според мен всички тези негативни мнения е хубаво да се напишат в сайта им, за да се вземат мерки  Rolling Eyes
За дрешките съм съгласна, могат периодично да ги сменят  Rolling Eyes
И все пак като не ви харесва нещо , не си премълчавайте  Peace

# 822
  • Мнения: 141
Момичета - искам да се поясня - може би с това недоспиване не съм се изразила много правилно. Проблемът не беше в лошото им отношение - с изключение на госпожицата, за която ви разказах и за тази детската, за която говорим всички..., а по-скоро в липсата на отношение. Отношението на останалите служители не е било лошо - напротив. Просто вероятно са били много заети, защото действително на мен пък са ми странни нещата, които разказват повечето момичета. За това как са им помогнали още едва ли не в реанимация да закърмят, как са идвали постоянно да питат дали са добре, относно кърменето, че са настоявали, че са идвали за тоалета. И така нататък. Надявам се, че не съм останала недоразбрана или пък не съм оставила впечатление на човек, който иска повече отколкото е нужно... или пък с "високи изисквания". Дрешките действително са много овехтели. Приятна вечер желая на всички! А на момичетата, които тепърва ще раждат там - не се притеснявайте - просто бъдете подготвени. Въпреки всичко Майчин дом си остава най-доброто и подходящо място за раждане.  Hug Особено, ако се коригират някои неща. Просто са нужни съвсем съвсем малко усилия.

# 823
  • Мнения: 274
Е, да, за раждането няма какво да недоволстваме - най-добрите са! Но отношението след това е под всякаква критика. Аз лично се чувствах като изоставена да се спасявам как мога! Особено с отговор от рода "ми какво да направим, ако искаш да ти го върнем обратно....."  newsm78
А относно дрешките - наистина са в трагично състояние, ако във ВИПа обличат с Mothercareе друг въпрос, аз не бях във ВИП и дрешките не бяха нови, да не говорим за Mothercare!!!!

# 824
  • Мнения: 2 117
Ех, ако не е облечено в гащеризон на Мадъркеър ще го върнете ли? И аз на ВИП-а раждах, честно казано дори не помня в какво го обличаха бебето, явно друго съм гледала Crazy. Идете на ВИП-а на АГ-то, носете си една торба дрехи, вилици и лъжици, па после се оплаквайте.
Хората сме шарени, изискванията и критериите ни са различни.
Аз например не обичам да ми се пречкат много и го показах от първия ден, сигурна съм, че ако бях питала и разпитвала все някой щеше да се отзове. И въпреки всичко регулярно наминаваха и се интересуваха как сме.
Това е частна клиника, там сме пациенти-клиенти, т.е. ако нещо не ни харесва - казваме на когото трябва. Впечатленията са ми, че реагират от управата адекватно.

Общи условия

Активация на акаунт