"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 607
  • 898
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 314
Идете на ВИП-а на АГ-то, носете си една торба дрехи, вилици и лъжици, па после се оплаквайте.
Осен това и тоалетна хартия,чаршафи ако имате претенции,защото за седмица не ги сменят,дрешки,хавлийка и памперси за бебето,мокри кърпи пак за него,монети за телевизора,минерална вода щот там не дават и накрая за секцио си пригответе и 1000лв Wink

# 826
  • Мнения: 2 961
...на мен пък са ми странни нещата, които разказват повечето момичета. За това как са им помогнали още едва ли не в реанимация да закърмят, как са идвали постоянно да питат дали са добре, относно кърменето, че са настоявали, че са идвали за тоалета. ..

Не "едва ли не" ами точно в реанимацията ми донесоха бебето и ми помогнаха да го закърмя около 2 часа след операцията;)
И така беше не само с мен.

# 827
  • Мнения: 337
Явно хората са наистина много различни! Аз пък бях много доволна, че не идваха постоянно да ме питат дали всичко е наред и дали съм успяла да кърмя. Просто исках сама да се опитам и понеже съм стеснителна ,много се притеснявах да не идва някой да ме "обучава". Наистина стана доста трудно, но съм благодарна, че бях и сама в стаята и имах цялото спокойствие и търпение да се справя. Наистина ми носеха добавка ( все пак раждах преди 3 г), но и без това млякото ми тръгна трудно, дохранвах и не съм имала проблеми после. Вкъщи минахме само на кърма и детето ми се отби само на 1 г. Важното за мен обаче е, че персоналът беше до мен, когато имах най-голяма нужда. Когато се мъчих два дни с контракции, а разкритието така и не идваше. Когато най-после след дългите мъки и въпреки официалният празник, на който родих, се обадиха на мъжа ми да дойде да види току-що родената си дъщеря. Когато Кискинова ме държеше за ръка, докато се придвижим до стаята и ми помогна да се измия след раждането и шевовете. Най-сладкия душ през живота ми! Никога няма да го забравя! И сега очите ми се пълнят със сълзи като си спомня. Всяка вечер мислено им благодарях, че вземат бебето, за да се наспя и се чудех какво ще правя като се върнем вкъщи. На всеки 3 часа миеха и преобуваха малката и дори не съм се опитвала сама. Но ако не бяха дошли, щях да го направя. Бях даже много доволна, че не ни обръщат прекалено внимание-и на мен, и на бебето, защото си мислех, че това е показател, че сме здрави и всичко е нормално. И наистина беше. Сигурно е имало майчета, които са имали нужда много повече от мен от помощ и подкрепа. Иначе, да, още тогава дрехите бяха старички, но на мен ми се струваха чудесни, защото бяха първите дрешки на Моето бебе. Понякога забравяха да ми донесат превръзки или закъсняваха с преобуването, или ме будеха, докато си почивах за някаква глупост, но на мен просто ми беше все едно. Аз се чувствах прекрасно и не исках да си тръгвам. Може би просто не съм имала големи очаквания, или съм случила на персонал(тогава педиатър беше Юдова и после се записахме на консултация при нея, което си показва отношението ми). Или съм се наслушала на ужасиите от другите болници...Но на всички, които ме питат, казвам, че е важно жената сама да реши къде ще ражда. Там, където е лекарят, на който има доверие. Или там, където би се чувствала най-спокойна. За мен изборът е ясен! Успех на всички, на които всичко това предстои!

# 828
  • Мнения: 2 768
Именно, права е Славена.
Скъсани дрехи чак не видях. Нормално е от поддръжка да се позахабят.
Единият ден беше ново гащеризончето, другият ден не. Голяма работа. Нали не мъкна половината покъщнина!

Според мен също става дума за различни хора с различни изисквания, защото с CatWoman бяхме по едно и също време в МД.
Моите желания бяха: максимално време с бебето, аз да си го обслужвам (честно, и за къпане сутрин дори не ми се даваше); пълно спокойствие и уединение (за това си избрах и ВИП стая); изключително кърмене от самото начало; да бъда напълно информирана какво се прави с бебето ми; да не си донесем някоя вътрешноболнична инфекция, каквито в държавните заведения са сигурна екстра. 

Получих ги, дори с горница и съответно съм супер доволна. Различни изисквания - това е.

arllina, раждала съм в държавна болница и много съм съгласна с писаното от теб  Peace Е та те там да видите отношение на персонала !

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 22:20 от eta

# 829
  • Мнения: 314
Oooo Eta ме подсети и за вътрешноболничната инфекция/признаха си,че е такава/,която се лепна на голямата ми щерка след престоя ми в ВИП-АГ.Доста упорит конюктивит,който лекувахме след това 40дни.Хигиената им там е под всякаква критика.Да не споменавме,че няма и контрол,кой влиза и излиза.

# 830
  • Мнения: 187
Това за вътреболничната инфекция ме подсети за нещо друго: всички знаете за ултравиолетовите лампи, който включват след свиждане! На третия ден по някакъв начин си осветих очите, въпреки че изришно ме информираха да внимавам много (бях вързана към апаратура все още и на системи). Звъннах по телефона в три сутринта, веднага дойде акушерка! А как се притесни да не кажа на Яков...Аз я успокоих, че нямам намерение да го правя...все пак аз съм си виновна!
Освен това моето отношение към всички в отделението беше на висота и съответно получавах същото! За всяко нещо им казвах "Благодаря" и "Моля". Аз не съм от хората, който обичат непознати да се доближават много до мен! Било то физически или по някакъв друг начин, НО когато бях съвсем самичка и безпомощна точно това фамилиарничене беше нещото което ме караше да се чувствам добре и спокойна! За мен това беше много важно! Имах им пълно доверие и именно топлината на доброто отношение ми вдъхваше увереност!
Аз няма да спра със суперлативите за тези хора, които работят там! Те ми спасиха живота!

# 831
  • Мнения: 4 425
Момичета ,който има основателни забележки да не премълчава ,а да реагира навреме и към когото трябва!
По моето време преди 3г и половина тая русата особа дето изчезва я нямаше  Grinning Райна явно също или поне аз не съм имала честта.Дрехите не бяха нови,но бяха нормални размери и нормално износени...За кърменето на мен никой не ми се е натискал за съвети,но аз имах опит някакъв с първото и с второто нямах проблеми.Единствено ми тикаха все добавката,която аз им връщах.  Simple Smile Момичето в моята стая обаче изобщо не се справяше с кърменето-първо дете,шашкаше се много ама много изпадаше в някакви нервни кризи  Grinning и им звънеше буквално на 2 мин. да ги привиква.По едно време аз вече не я траех заради това звънене ,че и аз не мога дъх да си поема от нейното привикване на акушерки и пр...ЕЕЕЕЕе един път не си позволиха тия жени да се ядосат или да дойдат нацупени,винаги с усмивка отговаряха на колкото и да бяха глупави въпросите и.  Peace Изумих се от търпението им!   bouquet
Особено на фона на персонала на държавната болница ,в която раждах първото.Толкова вещи носих дори и чаршафите и всичко ..само дето леглото на което лежах не съм носила.А каква мизерия и мръсотия беше.Да не говорим ,че лепнаха на детето вътреболнична инфекция заради която на 40 дни вече пиеше антибиотик и после от най-малкото се разболяваше..  Twisted Evil  Персонала или не се вясваше освен на визитация или се държеше изключително грубо в по-голямата си част.В държавната болница лекарката ни беше близка,освен това и пари давах ..,почерпка за отделението и една единствена акушерка н родилно ,която беше човечна ....Тогава и ВИП нямаше ,абе такава мизерия и такова ужасно отношение,че още имам лоши спомени...
Затова приветствам наличието на частни болници ,където няма плащане под масата и получаваш адекватни грижи и внимание  Peace
Аз от Майчин дом съм много доволна,ако имах обаче някакви проблеми не бих премълчала изобщо.
Пак на темата :
За ваксини нямаше вариант да отлагам,но ме информираха.Миеха бебетата когато трябва и когато исках да се къпя напр. я вземаха при тях.Юдова за съжаление беше на курс аз като раждах,но колежката и беше много опитна и приятна,ако не се лъжа Пеева или нещо такова с тъмна чуплива коса.
Та така само хубави моменти имах там   bouquet

# 832
  • Мнения: 141
Радвам се за всички, които са имали хубави моменти. Аз също имах такива там, но исках да споделя и недостатъците. Малко по-късно ще пиша в сайта на болницата. Ще се обърна директно към д-р Яков. Защото всичко е чудесно, но наистина трябва да се обърне повече внимание на помощта при кърменето. Виждам, че на вас са ви помогнали, но пък при нас не се случи така - говоря за жените, които раждахме по това време. Разбирам, че ви е трудно да приемете, че понякога се случва и така в Майчин дом, но... това не значи, че не е така. Ще ви уведомя, когато получа отговор.

# 833
  • Мнения: 59
И аз закърмих малчо 2 часа след операцията, с помощта на акушерката разбира се  Peace

# 834
  • Burgas
  • Мнения: 214
Раждах там преди 5 месеца и това което пише тук въобще ми се струва като постановка  newsm78

# 835
  • Мнения: 141
Да... точно така! Нямах си друга работа и реших да си запълня времето. Съжалявам, че има такива коментари. Съжалявам, че реших да споделя впечатленията си. Ваше право е да не приемате това, което написах. Но ако обичате без такива заключения и коментари. Всеки има своята истина и своето мнение. Вчера съм писала в сайта на Майчин дом! Очаквам отговор от д-р Яков - директно към него адресирах писмото си.

# 836
  • Мнения: 252
petia0805, темата е за мнения, впечатления, опит, свързани с МД Варна. Задачата ни не е само да славим МД, а да сме полезни на всички, които търсят информация и не са запознати с условията там. Аз самата много четох, когато ми беше необходимо и съм благодарна, че имаше къде да намеря нужната информация.  Спокойно можем да пишем.  Peace

Топла и прекрасна Коледа на всички! Честито Рождество Христово! Здраве и уют в домовете ни!

# 837
  • Мнения: 141
Благодаря Бубе, аз също много пъти чела и препрочитала тази тема! Честито Рождество Христово на всички! Желая много светлина и топлина в душите на вас и семействата ви!

# 838
  • Варна
  • Мнения: 692
Момичета, моля за отзиви за д-р Анна Атанасова! Praynig Моля споделете, каквото и да знаете- и положителни и негативни мнения ще са ми от изключителна полза!

# 839
  • Мнения: 252
Момичета, моля за отзиви за д-р Анна Атанасова! Praynig Моля споделете, каквото и да знаете- и положителни и негативни мнения ще са ми от изключителна полза!

Много сдържана (поне като поведение). Като професионалист, само положителни отзиви съм чувала. Тя беше дежурна няколко пъти по време на престоя ми, а и при самото ми приемане в боницата ме преглежда. Доволна съм от професионалните и качества, доколкото мога да преценя. Д-р Капка Атанасова и се беше доверила да ме поеме в случай, че тя отсъства и аз започна да раждам. За мен това е достатъчно.
Иначе, не е от най-слънчевите характери Wink

Общи условия

Активация на акаунт