"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 549
  • 898
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 2 075
И на двете ми секциа беше втория гинеколог. По спешност ходих с много контракции в осми месец и ме преглежда на магарето, доста беше внимателна и подробно ми обясняваше всичко. Втория път тя ме и прие като тръгна раждането, не е от най-приказливите и усмихнатите, но си върши работата. Аз съм доволна.

# 841
  • Мнения: 3 621
И на моето секцио тя беше втория гинеколог. По време на престоя ми в МД преди да родя, тя мина на визитация 3 пъти. Веднъж ме е преглеждала за разкритие, и аз да кажа че беше много внимателна. Ако я питаш нещо обеснява. В деня в който ме изписваха, в моята стая настаниха нейна пациентка и защото беше доста натоварено, момичето почти роди в стаята, тя беше неотлъчно до нея, и определено и помогна много. Аз също мога да кажа само хубави неща за нея.

# 842
  • Мнения: 87
Момичета, моля за отзиви за д-р Анна Атанасова! Praynig Моля споделете, каквото и да знаете- и положителни и негативни мнения ще са ми от изключителна полза!

Много сдържана (поне като поведение). Като професионалист, само положителни отзиви съм чувала. Доволна съм от професионалните и качества, доколкото мога да преценя.Иначе, не е от най-слънчевите характери Wink
Подкрепям  Peace!

# 843
  • Мнения: 141
Поради дългия ми престой в Майчин дом имах въможността доста лекари и персонал да опозная. Тя е много добър професионалист. Често беше дежурна и минаваше на визитации. Направи ми впечатление, че доста по-добре се справя от някои други лекари. Това, което ми направи отлично впечатление за нея е, че е изключително пряма и добронамерена, въпреки че понякога на пръв поглед не би могъл човек да го разбере за нея. Няма да сбъркаш по повод нея. Hug

# 844
  • Мнения: 53
Вчера съм писала в сайта на Майчин дом! Очаквам отговор от д-р Яков - директно към него адресирах писмото си.

Би ли дала линк към писмото ти до д-р Яков? Интересен ми е отговора му, тъй като скоро ми предстои раждане в МД.

# 845
  • Варна
  • Мнения: 692
Много благодаря на всички, които ми отговориха. Hug
Препоръчаха ми секцио при д-р А. Атанасова, изчетох цялата тема, но почти не срещнах мнения за нея и много се чудя.

# 846
  • Мнения: 5 251
Ами ако ще е секцио си избери по добре или д-р Яков или д-р Корновски  Peace

# 847
  • Мнения: 1 046
След секциото ми се наложи да се сблъскам с д-р Атанасова, само положителни мнения и за нея, но фамилиарничене и мили очички не очаквай от нея. Загрижена е и с внимание се отнася към пациентите си, а и доколкото усетих се ползва с голямо уважение от колегите си.

# 848
  • Мнения: 141
Пишеше, че до няколко дни ще получа отговор. Нека някой, който е писал в сайта да обясни как е било при него. Между другото, когато си написах писмото не се публикува в сайта. Има ли момент на изчакване. Нека наистина някой, който го е правил да се включи.

# 849
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Аз съм писала в сайта с въпроси. Наистина не излиза въпроса веднага , а след няколко дни.

# 850
  • Мнения: 53
Пишеше, че до няколко дни ще получа отговор. Нека някой, който е писал в сайта да обясни как е било при него. Между другото, когато си написах писмото не се публикува в сайта. Има ли момент на изчакване. Нека наистина някой, който го е правил да се включи.

Как така не се публикува?  newsm78 Пробвай да го пратиш отново, а ако не можеш да пратиш линк и  с copy-paste става. Благодаря ти предварително.  bouquet

И да се включа с още един въпрос... Живот и здраве ще раждам нормално, с епидурална. Има ли възможност за някакви предварителни срещи за избор на анестезиолог и евентуална консултация относно упойката?

# 851
  • Мнения: 252
Въпросите и мненията са излезли на сайта. Вече се виждат. Всъщност, те са последните публикувани.

# 852
  • Мнения: 87
Аз съм писала в сайта с въпроси. Наистина не излиза въпроса веднага , а след няколко дни.
И при мен беше така, когато изпратих запитване относно наличната апаратура в неонатологията! Peace След 2-3 дни беше публикуван въпросът ми и отговорът от д-р Яков!

# 853
  • Мнения: 141
Да напиша и аз как беше при мен раждането и престоя в Майчин дом. Попрочетох постовете на Царицата МАйка и Петя и има много неща ,които те пишат и които ми се случиха и на мен там.
Но да започна със похвалите първо Laughing Много съм доволна от д-р Бейлерян- невероятна лекарка и невероятен човек. Лежах и за задържане там, после и повреме на раждането беше адски внимателна, усмихната, напътстваше ме много ,абе въобще чувствах се в сигурни ръце.Искам да похваля и акушерката Иглика Германова, която всъщност изроди дъщеря ми, много е мила, внимателна и си върши работата с голяма любов...
След като родих понеже нямаше място в обикновените стаи ме настаниха във Вип с още една жена. Бяхме в най-последната стая , което може би е било една от причините да не идват много- много и да се бавят когато ги викаме?! Не знам, но е факт ,че  едната вечер звънях сигурно  5-6 пъти в рамките на 1 час, за да дойде някой. Особено вечер, когато персонала е по-малко,реално тогава са две акушерки и един лекар на смяна и ако се случи да имат раждане , въобще няма кой да дойде ако го повикаш.Така се случи и при нас- бебчето на другата жена много плачеше и решихме да звъннем да дойде някой да ни помогне , да го успокои, да го нахрани ,е, дойде санитарката да пита какво има, защо звъним и да ни уведоми ,че има раждане и акушерката ще се забави.Ами чудя се ръководството дали не трябва да се замисли за увеличаване на персонала , все пак е частна болница, плащаме достатъчно пари .
Относно кърменето-  Кискинова беше човекът, който дойде и ми сложи бебчето на гърда и ми показа как да го държа, аз бях супер зле в това отношение, имах чувството че няма да се справя, но тя беше търпелива и ми помогна много...Е, вярно, че аз си поисках да ми обясни, но беше много отзивчива,  много готина жена, и към нея много благодарности.
Относно русата докторка-педиатьр - Димова се казва - еми ако бях малко по-адекватна тогава щях да й спретна поне един скандал- понеже бебка се роди по-рано и имаше неща,които да ме тревожат  ходих да я питам как е положението, тя ми каза Ей сега ще дойда до вашата стая, да, дойде и аз започнах с въпросите , при което тя ми каза" Ама ти си мара подробната, стига си питала " При което аз въобще не знаех как да реагирам - естествено,че ще питам, нали за моето бебче става дума. После пак ходих да й досаждам в кабинета да ми каже разни резултати от изследванията и явно се беше усетила, че е била по-рязка ,та ми се извини . Но не смятам,че това е нормално поведение на човек, пък камо ли на лекар -педитър...
От другата педиатърка - д-р Юдова съм очарована, отговори на всичките ми въпроси, много внимателна,усмихната, после водихме бебка няколко пъти при нея, пак се държа прекрасно!!!
Относно оставането на бебета през нощта при майките- ами може да ме линчувате, но аз исках да вземат бебето при тях, исках да се възстановя, да се поокопитя малко, да се наспя и затова ги помолих да я вземат при тях- първата вечер беше Кискинова на смяна и ми я взе без да каже нищо,даже сутринта дойде и ми обясни как е прекарала нощта, как я е завивала повече, защото е по-малка и общо взето не се е отделила от нея.Втората вечер обаче се случи една млада акушерка, не й знам името, която троснато ми каза, че би трябвало бебето да е при мен,ако настоявам ще я вземе, но да имам впредвид, че ще стои сама в детската стая през нощта. Е, няма да ви казвам как се почувствах- все едно съм ужасна майка ,която не си иска детето и го захвърля някъде, чак един рев му дръпнах...Хубаво е ,че болницата е приятел на бебето , но мисля, че трябва да уважват повече избора на майката и да не я карат да се чувства виновна,ако иска да се наспи примерно?!
Но това са може би дребни неща, които зависят от настроението на персонала, иначе всички са професионалисти, които си вършат добре работата, но понякога са натоварени,а наистина според мен са малко персонал на смяна , като се има предвид и бума на раждаемостта.
Да не забравя да похваля и д-р Георгиев, който идваше да ме вижда докато бях в патологията , успокояваше ме и после се случи на смяна като отидох да раждам, та той ме прие и прегледа- много готин доктор , голям симптяга, майтапчия - направо можеш да забравиш ,че си отишла да раждаш  Laughing
Много дълго стана май, дано да не съм била досадна, но искам последно да кажа, че ако имам второ дете, пак бих се доверила на Майчин дом, на д-р Бейлерян и на целия персонал.Няма място за сравнение с АГ-/ там лежах също в патологията/

# 854
  • Мнения: 141
miracle82 първо честито за бебчето и благодаря, че се включи, а и на другите момичета, които потвърдиха това, което разказах..., защото по едно време доста съжалих, че съм разказала. Почувствах сякаш много от момичетата тук не вярват и едва ли не аз лъжа с някаква цел. Както и да е...Очакваме отговор от д-р Яков. Все още няма такъв. Само моето писмо е публикувано... Още веднъж благодаря и живи и здрави да сте!

Общи условия

Активация на акаунт