Откраднаха му ботушките в градината!

  • 4 185
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 466
Той има лошо захласване, изплаква и не си поема въздух, посинява и се свлича, ако не го държиш. Сигурно заради това ги е страх и искат да го разкарат, страх ги е от отговорноста.

Фантичка, и с директорката е говорила майка му, тя и е казала, че не можем да имаме никакви претенции, щом не ходил толкова време.

# 16
  • Мнения: 1 447
Той има лошо захласване, изплаква и не си поема въздух, посинява и се свлича, ако не го държиш. Сигурно заради това ги е страх и искат да го разкарат, страх ги е от отговорноста.

Фантичка, и с директорката е говорила майка му, тя и е казала, че не можем да имаме никакви претенции, щом не ходил толкова време.
Разбира се,че можете да имате притенции.Не се занимавайте с директорката,явно няма да получите подкрепа от нея,няма да погледне обективно на проблема,затова пуснете писмена жалба до инспектората.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393


Фантичка, и с директорката е говорила майка му, тя и е казала, че не можем да имаме никакви претенции, щом не ходил толкова време.

 Това,че не е ходил многовреме си има обяснение и детето си има медицински документи.
 Пак Ви казвам,писмено оплакване до директорката и да и даде ясно да разбере,че ще се оплаче на по-горна инстанция ако не се вземат мерки.
 И моето дете не ходи на градина от Май до средата на Септември,но това по никакъв начин не повлия на отношението на персонала.
 И тя е със здравословни проблеми,има пристъпи на задух и разни алергии,но всяка сутрин госпожата я посреща с прегръдка и усмивка. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 15 466
Благодаря ви за съпричастноста. Ще видим дали майка му ще се реши да направи нещо.Но за ботушките най ме е яд, нови,кожени, някой си ги е харесал.И най-вероятно е родител, а не дете. Другото се надявам да се оправи, тя и майка му в тази градина е ходила, но детето не се падна при нейната учителка, която е много мила и добричка.

Хубав и безпроблемен ден ви пожелавам! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 442
Сама казваш, че детето не иска да ходи на градина и плаче. Вероятно необходимостта да ходи го травмира допълнително.
Мисля, че разговор с директорката е не само желателен, но задължителен. Просто няма какво да се разправяте с въпросната  учителка.
Директора ще ви пъсъветва какво да правите. Лично моето мнение е, че дори и учителката да се стегне и да се държи нормално, у детето ще остане страх. Добре би било да се поинтересувате за преместване. Лично аз съм местила моето веднъж. Много плачеше, не искаше да ходи, така и не разбрах защо. Също така и често боледуваше. В другата градина нямаше такъв проблем. Мислете за това, кое е най-добро за детето, а не къде е най-удобно за водене. Успех!   bouquet

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Тайна, много ми домъчня за детенцето. Ей така да му утрепеш ентусиазма, очакванията и надеждите. Просто така. Вземете мерки, първо писмено оплакване до директорката, после и в Инспектората. Няма да се предавате! Кураж!

# 21
  • Мнения: 4 292
Не трябва да те е яд за ботушките, те са най-малкия проблем. Отношението към детето е това, което трябва да ви притеснява.
Майката не бива да оставя така нещата. Разбирам, че се страхува да не го нарочат още повече, все пак тези хора са часове наред с детето...
Изобщо, сложна е ситуацията наистина. Но от своята камбанарийка ще кажа, че не бих се оставили да правят и мен и детето ми на маймуни!

# 22
  • София
  • Мнения: 15 466
Благодаря ви! Ще кажа на майка му да действа по въпроса.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 466
Не трябва да те е яд за ботушките, те са най-малкия проблем. Отношението към детето е това, което трябва да ви притеснява.
Майката не бива да оставя така нещата. Разбирам, че се страхува да не го нарочат още повече, все пак тези хора са часове наред с детето...
Изобщо, сложна е ситуацията наистина. Но от своята камбанарийка ще кажа, че не бих се оставили да правят и мен и детето ми на маймуни!

Преди дългото отсъствие и с предишната учителка нямаше проблеми.Беше им любимец.А новата я видях още лятото как крещеше по децата в сборните групи.Все се надявахме да не е на неговата група, но уви.Я да попитам - сменят ли се учителките като порастват децата и се променя групата или тези ,които са ги поели ги водят до края?

# 24
  • Мнения: 4 516
Тайна, много ми стана мъчно за малчо. Sad И не толкова за ботушките, ще купите други, колкото за отношението към него - да стои изолиран, да не го пускат до тоалетна?
И това, казваш, в най-хубавата градина в район? Извинявай, но не мога да се съглася. Може би не трябва да се борите. Може би наистина трябва да го отпишете и да го запишете другаде, където наистина ще се грижат за него. Успех!  Hug
Редактирам се, защото се изказах малко неправилно. Не, че не трябва да се борите, виновните трябва да си поемат отговорността за лошото отношение към детето, просто не мислоя, че трябва да настоявате детето да остава в тази градина точно.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 819
Тайна, много мъчно ми стана. Представих си го как седи самичък и ми иде да отида да й извия врата на тази крава.

Ако директорката не прави нищо, а е очевидно така, момичетата са прави - обърнете се към инспектората. Не можем да им позволим да се отнасят лошо с децата.

# 26
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не се сменят учителките,водят ги до край.

# 27
  • София
  • Мнения: 15 466
*АнАн*, Красна поляна е близо до Факултета, тази градина е най-отдалечената от него, другите са по-близо и не искам никой да обиждам, но са пълни с вечно сополиви циганета. Ще трябва майка му да се разбере с директорката и учителките.

# 28
  • Мнения: 4 516
Разбирам те. А и ако имахте възможност за частно отглеждане, сигурно това щяхте да изберете, нали? А вариант със смяна на групата дали има? Макар че пък така той може да се почувства кофти, че се разделя с приятелчетата си.  Sad

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Лелеееееее, за пореден път се убеждавам, колко е болно обществото ни.  Sad Горкото дете! Не може така, какво като боледува?Къде в закона пише,че щом детето боледува трябва да бъде отписано от градина? Аз бих отишла в инспектората. Какво значи да нямате претенции ,защото детето боледувало? Боже, Боже !Явно директорката е вкарала през главата на общината деца , и сега търси начини да оправи бройката. А за ботушите - нямам думи!Разбира се че ги е взел родител.Ако мойто дете дойде с чужди обувки ,ще го върна да си търси неговите ,но някой явно не мисли така!
 Успех , каквото и да решите да правите. Но моят съвет е - не се предавайте.Опитайте детето да бъде преместено в друга група...не знам!

Общи условия

Активация на акаунт