С шапка, шал и ръкавици закичиха се вече Юнските мъници

  • 12 439
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 226
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1257574. Как няма да важи за нас. Ще важи - само че ще има някакви рекалкулации, ако има разлика в осигуровките.
И Марина падна от дивана.

# 31
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добър вечер!
Бюти, благодаря за коментара ти за "творбите" ми в мултито! Ами...
Благодаря и на вас, момичета! Heart Eyes

Днес набързо да споделя за Калина - направих й домашно пюренце от морков и картоф. Разредих го с водичката, в която са врели зеленчуците. Но... много ентусиазъм му хвърлих, но Калина не го оцени! Rolling Eyes Утре ще прибавя и тиква, пък да видим какво ще се получи.
Преди години най-редовно купувах списание "Моето бебе и аз" и в един от броевете му имаше приложение с рецепти за бебето. Днес разгледах отново книжката. Много хубави предложения за пюрета има, но гледам, че във всяко пюре се добавя АМ или кърма, къде 50, къде 100 мл. И се чудех, при положение, че имам кърма, защо ми е да добавям АМ към пюрето, а пък цеденето не ми е фаворит... С вода няма ли да може да разреждам пюрето?

Ох, немога да си събера мислите! Седнах по време на рекламите на филма "Забранена любов" да си допиша постинга, ама мислите ми в сериала... ooooh!

Хайде, лека нощ! Отивам да си догледам сапунката... Peace

# 32
  • Мнения: 3 743
Ами мен ме урежда да преизчисляват обезщетението, но ми се струва, че няма да го направят. Ама аз съм си песимистично-реалистично настроена. Все пак надеждата умира последна... Praynig

Мира, разбира се, че може да го направиш пюренцето само с вода, аз така правя. Нали кърмиш преди и след пюрето. Значи Калинка си набавя необходимото млекце. Даже според мен така е по-добре, защото се усеща истинския вкус на новата храна Peace. И аз не цедя. Имам АМ, но в пюрето и кашата не съм слагала. Веднъж пробвах в кашата да сложа, но на Диди повече й хареса само с вода Crazy и аз не настоявах Joy

# 33
  • Мнения: 256
Марвелче, сигурна ли си?
...Условието е бъдещата майка да се е осигурявала на този доход година преди раждането на детето, а не шест месеца, както е в момента...

Аз вече се обърках, цял ден следя инфото, че ми е много важно в момента и така и никой не чух да казва нищо за заварено положение.

УФ, АЙДЕ ДАНООООООООО!


Мира, аз разреждам с водата, в която съм варила.

# 34
  • София
  • Мнения: 226
Според мен е абсурд да не ни хване и нас. Аааа, Гали, какъв е този песимизъм.

# 35
  • Мнения: 194
Привет, момичета  Hug

...Условието е бъдещата майка да се е осигурявала на този доход година преди раждането на детето, а не шест месеца, както е в момента...

Олелеее, ДАНООООООО!!!!! Мен това ме устройва, осигурявана съм на този доход дори повече от година преди това! Стискаме палци и нас да ни огрее!!!  Praynig Само това с "бъдещата майка" не ми харесва много-много  Thinking

mimchence, благодаря за темата и честито първо място   bouquet

Мира, страхотна е Калина, пу-пу Simple Smile Как сладко пълзи  Heart Eyes

За коледен подарък мислим да купим столче за ядене  Wink

Приятна вечер и целувки на всички   bouquet

# 36
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И аз търсих инфо за завареното положение, ама няма за сега  Rolling Eyes! В "майки" са отговорили, че такова предложение няма внесено изобщо в НС и не е обсъждано  #Cussing out! Дано не е вярно  Praynig! За мен разликата е много сериозна!

Навсякъде пише "бъдещите майки"  #2gunfire! Май наистина няма да ни огрее  #Cussing out!

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 22:14 от dari75

# 37
  • Мнения: 8
Здравейте


Лелееее срам ме е да кажа колко теми съм пропуснала. Всъщност дори незнам. Нещо майми е слаба организацията и нямам абсолютно никакво време напоследък.

Връщам се да чета.

Само да дам отчет / за протокола/     6мес. / 7415кг. / 68 см/


Поздрави на всички лека вечер Hug

Мимченце  newsm51

# 38
  • Мнения: 657
Качих снимки на нашата коледна елхичка. Mr. Green Дано повлека крак и други да се включат. Wink За декорации из къщи - друг ден. То с малко дете да украсяваш не е работа. Crossing Arms Наредих Йойо до елхата да я снимам, но резултатът беше свалени топка, звънче и две панделки. Дръпна един гирлянд и без малко елхата да се стовари върху нея. hahaha

Ето първата снимка, другите са след нея:



тук

# 39
  • София
  • Мнения: 37
  Браво Мимченце много кокетна елхичка.

  Не мога да седна да пиша, защото Диди заспива окло 12 и после почва да се буди през 10 мин, заспива докато суче. Та преди няколко дена седнах писах, ставах, писах, стававахи накрая стрелката била на хикса и Диана като изрева изведнъж се стреснах и айде и аз си затрих писанията.

    За подарък съм поръчала на Дядо Коледа нещо което да слагам на табличката, да свирка да светка, нали ще сяда(такова нямам от Маги т.е. имаше, но ги почупи).Пижамки, че това много се върти и все е разгащена ( МАги както я оставях така си я и намирах), а мъник много сутрини го намирам с горното до вратлето и голи крака(що съм купувала в 2 части). Мира Калинка стабилно си застава на 4 крака браво на детето. Диди обикаля леглото , но с плъзгане и някак си с клатушкане заради нещо интересно.

    Някой беше писал за притискането на коремчето аз и натисках крачетата нагоре към брадичката, нежно заради запека, освен масажа и карането на колело. Не че имаше някакъв ефект и от соковете пак нямаше файда. Сега да не се хваля, пюретата май нормализират перисталтиката, ама гледам да яде поне по125гр. сливи или круши и слагам много тиква в зеленчуковото пюре.

    Зеленчуците варя в малка тенджерка с това приспособление, което Гали показа, днес освен дежурните картоф, морков и тиква сложих в кошничката и ябълка и круша и ето ти и плодово пюре. Като са на пара не им се смесват много вкусовете, а и излиза и в пъти по-евтино. Е проблема беше че, Диди не го иска (плдовото), или ябълката беше по кисела или не обича ябълка укре ще сложа парче банен и круша. Като омекнат слагам заленчуците или плодовете в малката приставка за рязане на кухненския робот, с гладкия нож, на каната седи като кръстосан и сигурно точно него трябва да използвам, но не ми се мие кана от литър и нещо за 200гр пюре, само да не си разваля приставката.

   Аз активно пера пердета и чистя тия дни зада украсим на чисто, че Маги няма търпение, всеки ден от пазара купуваме нещо коледно и само ги складираме, а малкото като видя гирляндите и очетата му станаха Shocked и удря с ръчички така показва че иска нещо.

   Гали стихотворението е прекрасно.

   Аз пък съм чувала, че семената от рожкови служат за изчисляване на каратите на диамантите.

# 40
  • Philadelphia, USA
  • Мнения: 2
Мимченце страхотна е елхата!!!

Да благодаря на всички, които дадоха идеи за петната - вениша помогна, сега следва да пробвам със Сано  Hug

# 41
  • Мнения: 657
Добро утро! Hug

Честит имен ден на всички Ники-та днес!! Здраве, щастие, късмет и много любов им пожелавам!

Честито и на всички моряци и техните семейства! Живи, здрави и попътен вятър!

                                                           

# 42
  • Мнения: 3 663
добриутро Simple Smile
тръгнах снощи да пиша, то пък форума заби и стана едно голямо нищо
много се надявам и ние да получаваме по-голямо майчинство 1г, направо супер ще ми дойде  Praynig

честит имен ден на всички празнуващи днес, да си носят със здраве имената! 

живето - само водата в термуса Simple Smile с Т готова за приготвяне на АМ (в смисъл не много гореща)
после сипвам първо водата и после добавям сухото вещество и за минута устата на тедко вече е запушена  Mr. Green

рози - още не съм смесвала кой знае колко зеленчуци, но в общи линии карам на око и като видове и като количество
със спанак най ми върви картоф или ориз Simple Smile но зелениите не се ли даваха малко по-натам  Rolling Eyes

мира - не знам с каква гъстота правиш пюрето, но да споделя, че съм забелязала при теди - колкото по-гъсто го направя, толкова по-охотно го яде, не знам на какво се дължи  Rolling Eyes
на теб денят ти завършва с кино, а моят така започва сутрин в 5-5.30  Mr. Green сега гледам prison break (по препоръка на мимченцето   bouquet )
ами така де, като ще ставам в ранни зори, поне нещо развличащо да правя, че то толкова чистене и подреждане никога не е било  Mr. Green

гали - след нашата "истерия" с анемията, да ти кажа, че Хб на дидката е супер Simple Smile на мен последно ми казаха лекарите (пък и в нета така си пише), че Хб 102 (на тедко е толкова) е напълно ОК за тази възраст, така че изобщо не се тревожи  Hug
на мен ми е много по-лесно да вземам урина с колектор (то вече майстор станах  ooooh! ), ноооо с момчетата е по-различно Wink

мимче - елхата е страхотна   bouquet и си представих йо как се захлупва с нея Laughing Laughing Laughing

popoiop - много интересно как точно изчисляват каратите на диамантите с тия семена? имаш ли идея? супер любопитно ми стана  Blush

# 43
  • Мнения: 11
Здравейте мацки!

Първо искам да благодаря на мимченце за труда и усилията, които влага, за да бъдат темите ни винаги номер 1. Мимченце, страхотна си и имаш невероятен усет към красивото!  Поздравления за конкурса!   bouquet

Честит имен ден на всички именници днес!

А толкова се надявам да ни хване и нас  "заварено" положение това платеното майчинство  Praynig .

Бяхме тази седмица на консултация и вече сме 7100 и 64 см. На фона на това, че се роди почти 4 килограма мисля, че бавно наддаваме, но пък и аз не искам да е дебеланко (аз съм била кюфте и половина). Ние на 1 декември с баща му с такъв мерак украсихме в нас, разбирайте направихме елхата, но детето изобщо не се впечатли от нея. Нито гирлянди, нито лампички, нито други красоти му направиха впечатление. Снощи направихме една фотосесия и съм качила в коледното ни албумче една снимка.  

За правенето на пюретата ви чета с голям интерес, но не мога да помогна с рецепти, защото ние все още не сме започнали със захранването, но си мисля, че няма нужда от АМ или кърма в пюрето при положение, че има млекце преди или след хапването. В този ред на мисли аз се чудя кое е по-удачно първо да давам мляко и след това пюре или обратното. Ние сме вече изцяло на АМ ако това има някакво значение за тези, които ще ми отговорят на вероятно глупавия въпрос.

АМ правим и нощно време, но и ние сме с термус с топла вода, отделно малко хладка за достигане на желаната температура, и приготвям млякото за 5 минути. Още 5 минути да го изпие и после бързо приспиване, че и ние с баща му сме хора.

Подарък за Крис все още не сме измислил, а задължително трябва да е нещо по-така, защото тогава има и имен ден. Все още търся и разглеждам, но май всичко си има малкото ми дзверче Heart Eyes .

# 44
  • София
  • Мнения: 226
Марина я уредих с подарък - вчера и поръчах едни мънички обички - халки от бяло злато. Само се чудя дали сега да и ги слагаме newsm78. Видях че сте писали, че на Благовещение се слагали обички на момичетата, а аз лично много го обичам този празник, та може да изчакам с дупченето на ушите дотогава, но пък сега като станат ще ми е голям мерак да я накича момата.
Иначе разглеждах обички и видях едни супер бебешки - калинки, меченчца, съвсем мънички, но бяха на винт и ме притеснява, че ще и убиват, та затова избрах халкички.

И честит празник на всички морски чеда и именници днес!

Общи условия

Активация на акаунт