смучене на палец

  • 15 363
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Тъкмо исках да пускам същата тема. Значи, моята дребна е на 3 месеца. Започна с палчето от няколко дни. Биба смуче, не я откаzва, но щом иzпадне бибата, палчето е в устата  Confused Вече умишлено, не случайно като в началото. Нощес се събудх от мляскане, смуче и спи. Виждала съм дечица, които си смучат палеца, zатова се ужасявам толкова. Първо деформира се и пръстчето и zахапката, всичко. Второ, няма хвърляне, с бибата е къде_ къде по лесно. Синът ми си смучеше послушно биба, но никога не е zапочвал с палеца. Нямаше проблеми нито с махане, нито с нищо.
Виждам, че има и дечица, които са се откаzали сравнително лесно, но не ми се иска да раzчитам на това, а и не ми се чака да стане истински сериоzно. Поне не е откаzала бибата.
Мисълта ми е, има ли нещо, което мога да напрая сега, докато е още рано?
Мерси.

При нас случаят е идентичен, с тази разлика, че бебето започна да си лапа юмручетата и палчетата още на месец и половина някъде. И аз се питам дали е възможно да се направи нещо по въпроса отсега докато е рано, но мисля, че отговора е НЕ. Махам му ръчичките постоянно и нарочно му тикам биберон, но като го посмуче малко и го изплюва и айде пак - ръцете. Моля, някой ако може, да даде съвет как да постъпим, при положение, че бебето е толкова малко.

# 16
  • Мнения: 264
Дъщеря ми си смучеше палеца когато е гладна и при заспиване още от пъвия месец.Биберон категорично отказваше. Като стана на годинка й купих Даум екзол, опищя целя свят, така се мъчеше, не можеше да заспи, аз не издържах и с триста зора го измихме на мивката, за да може да си лапне палчето. Но... след няколко месеца отново пробвах, вече беше по-голяма и сякаш разбираше повече, този път нямаше никакъв проблем, сама ми даваше да й мажа пръста и невероятно бързо отвикна, може би за една седмица. Мои приятелки също с Даум екзол отвикнаха децата си за има няма три-четири дни.
Успех! и не се отчайвайте ако няма мигновен ефект

# 17
  • Мнения: 9 776
За по-голямо детенце съм съгласна, че препарата помага, но какво да правим с бебоците newsm78? Днес направо вече се психясах в един момент. Тик ще получа да му вадя ръцете от устата #Crazy. Дали да не се откажа? И без това файда няма. Ама пък целия става във лиги и е мокър, както по ръкавите, така и под гушката. Голямо преобличане по цял ден правя.

# 18
  • Мнения: 2 658
Момичета, много мерси zа отговорите  Hug . Да, май още е рано.. Ще купувам тоя Даум Екzол, като попорасне май. Но сега... не zнам. Полин_а, аz сега слагам ръкавички, че още не се сеща да ги маха. Но смуче тях, все са мокри.. а и се иzмъкват понякога. Но пробвай, ако искаш, все пак е нещо  Peace По натам, ако още се налага, съвсем няма да има ефект от тях, ще си ги свалят.

# 19
  • Мнения: 790
Ръкавички вече не слагам, защото ги мокри и така постоянно е с мокри и студени ръце. Гледам постоянно да махам ръцете и да бутам биба. Имам късмет, че харесва биба де, ако не харесваше незнам какво щях да правя.

# 20
  • Мнения: 9 776
Биба и аз тикам, но той веднага заспива, пък не мога да го оставя да спи нон-стоп денем Sad. А в повечето случаи просто не я засмуква изобщо, а си търси ръцете.

# 21
  • Мнения: 121
Нашата щерка е на десет и не успяхме да я отучим . На вас желая успех.   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 658
Нашата щерка е на десет и не успяхме да я отучим . На вас желая успех.   bouquet
Олеле майчице  Shocked , ами ето zа това толкова ме е страх от палец, бибата е друга работа. Васето, а би ли споделила има ли сега някакво иzкривяване или нещо от сорта? Кофти работа. Мерси все пак  Hug

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите не са си смучили ръчичките

# 24
  • Мнения: 316
Беба е почти на 6м. и тя от ок. месец все с това палче #Crazy Махам ръчичката, слагам ръкавички, давам залъгалка, слагах анкерпласт... И когато си реши детето е с палче в устата.
Включвам се, за да следя за други идейки, ако има такива!

# 25
  • Мнения: 6 390
и беба си смуче палеца като е гладна и й се спи... понякога ми се хване за бибата, но по често я плУе и си търси палеца  ooooh!

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Според мен трябва да се търсят начини, защото могат да се увредят и палеца, и захапката. На една приятелка брат й си смукал палеца до 1-ви клас и му останал изкривен и до ден днешен.

Сестра ми си е смукала палеца,захапката и е издадена напред.
дано намери по скоро начина за отвикване от този навик,защото колкото повече расте,става по трудно/
Казвам го от опит,само че ние смучехме биберон,толкова беше привикнала с него,че си наруши обедния сън.
Успех!!!

# 27
  • Мнения: 585
на 2 год и 3 месеца сме и смучем палец на заспиване имаме си мазол от това , но мисля да изчакам до 3 години и ако и след това продължи ще мажа с ДаумЕксол

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
на 2 год и 3 месеца сме и смучем палец на заспиване имаме си мазол от това , но мисля да изчакам до 3 години и ако и след това продължи ще мажа с ДаумЕксол

Извинявай,че ти се бъркам,но по добре не чакай толкова дълго.Колкото повече пораства,става много по трудно.
Махнах биберона на Меги преди 2 седмици,костваше ми много нерви и усилия,не предполагах че толкова много
се е пристрастила към една биба........но уви ,беше факт.
Успях де,но три дена бях като луда.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Моите щерки и двете си го смучат палеца.Голямата направо изпадаше в истерия  когато исках да я отучвам,затова се отказах за известно време.Сега започна сама да заспива понякога без да го смуче.Надявам се в най-скоро време да постигнем тази цел - - да спим без палец в устата.

Общи условия

Активация на акаунт